Eirope travel - Ekskursija

Maija beigās vēlējos skolas bērnus aizvest ekskursijā uz Tartu, bet viss šis brauciens izvērtās kā viens liels murgs, sākot ar to, ka gide Rasma pat nezināja, cik skolēnu brauks ekskursijā un par maršrutu arī īsti nebija pārliecināta, kā arī šoferis Dzintars nezināja, kur viņam ir jābrauc, regulāri kaut kur maldījās. Jau pašā sākumā gide norādīja, ka skolotājas te nav atnākušas atpūsties, bet gan strādāt.Skolēniem tika norādīts, ka sarunāties drīkst čukstus, jo šoferim ir jākoncentrējas ceļam un ēst salonā nedrīkst. Tas vēl bija tikai sākums!! Šoferis regulāri pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu un strauji bremzēja, līdz ar to skolēniem sākās sliktas dūšas.Apskatījām Ledus laikmeta centru, izskrējām cauri Tartu vecpilsētai (nebija pārliecības par gides zināšanām) un solītā 2 h brīvā laika vietā mums iedeva brīvas 45 min, kuru laikā pat nebija iespējas paēst, jo bija jābrauc uz kempinga vietu, kuram šoferis nezināja ne adresi, ne atrašanās vietu. Vienīgi par ko priecājāmies, bija kempinga vieta un piedāvātajām iespējām bērniem, bet par to paldies mūsu kaimiņiem Igauņiem.
Nākošajā dienā mums bija jāapskata ūdenskritums pie Ahajas upes un Munameģis, bet gide Rasma pat nedomāja mūs vest pie ūdenskrituma, bet tikai uz Munameģi, kad sāku iebilst, ka vecāki ir maksājuši lielas naudas un vēlamies redzēt ekskursijas maršrutā iekļautās vietas, tad gide man atbildēja, lai es viņu nemācot, ka te neesot nekāda matemātikas stunda un viņa pat nezinot, kur tas atrodas un diez vai mēs to peļķi gribēšot redzēt. Protams, ka zvanīju uz tūrisma firmu LV un izteicu savu sašutumu, bet nekas jau nemainījās. Bonusā izlaida skolēnus Viru lielveikalā ūdenskrituma vietā.
Esmu stipri vīlusies par šīs firmas pakalpojumiem un neieteiktu nevienam tos izmantot, jo sapratu, ka galveno lomu spēlē nauda un kad tā tiek samaksāta, tad par kvalitāti neviens neuztraucas. Sapratu, ka varu noorganizēt bērniem daudz interesantāku un kvalitatīvāku ekskursiju bez stagnātiskās gides Rasmas un nervozā šoferīša Dzintara, kas vēl vakarā atļāvās dzert alu.
Lai veicas citiem atrast īsto firmu!!

V

A AK79 29.05.2013

Izklausaas peec saimes biznesa, par shoferiiti gan ir skaidrs, shis stresa nonjemshanai lieto pat igaunju alu, ja brauciens buutu bijis uz leishiem, tur bairiitis ir krietni gardaaks un dariitavas ir katraa ciemaa, rezultaataa vareetu tempt, pampt un saliidzinaat. Gide droshi vien bija pieriikota pieskatiit shoferiiti, vai ari pakaveet vinjam laiku, un vinjas sashutums ir izprotams - shoferiitim pamatinterese bija par alu nevis vinjas personiibu.

O ooollko 29.05.2013

Правительство выложило в сеть базу о всех гражданах Латвии и России и всего СНГ: телефоны, адреса, фото-видеозаписи, и многое другое, все данные в открытом доступе, но можно скрыть свою анкету если вы не хотите чтоб ее увидели другие. Вот сайт==> http://woot.tw/mvon

U User15097 30.05.2013

Autobuss un šoferis no BAMAKO SIA. Gide ir pašnodarbināta persona.

G Gids 31.05.2013

Esmu gide kura brauca ar šo grupu.

Varu paskaidrot ka šoferis alu nelietoja, vakara iztīrija autobusu, iznesot milzīgu maisu ar atkritumiem ko bija atstājuši tūristi un devas pie miera. Braukšanas ātrumu šoferis nepasniedza, bet tieši otrādi vietām brauca ļoti lēni jo bija ceļu remonts vairākās vietās.

No rīta, pirms brauciena abas skolotājas ierādas ar nokavēšanas un bija neapmierinātas jau no paša sakuma līdz pat brauciena beigām.
Pirmajā diena pusdiena laikā Tartū skolotāja Vineta ar koļeģī atstāja 44 bērnus un devas prom un atgriezās ar nokavēšanos.

R Rasa 05.06.2013

Interesanti, kāpēc tūristiem (ekskursantiem) vienmēr nepārtaukti autobusā jāēd? Tāpēc jau ir tās sliktās dūšas. Un kāpēc, atvainojiet, jābauro autobusā?
Es ar saviem audzēkņiem pirms brauciena vienmēr izrunāju sos noteikumus -
1) autobusā jāsarunājas klusu; 2)ēdīsim piemērotās vietās (vislabāk laukā); ja ļoti gribas ēst, tad ēdam to, kas nedrūp (lai nav drupaču); 3) braucošā nedrīkst stāvēt vai staigāt, jāsēž KĀ PASAŽIERIM nevis uz ceļiem un ar muguru braukšanas virzienā (padomājiet, kas var notikt, ja staruji jābremzē???). Civilizēti cilvēki parasti to ievēro, un skolotājas VED savus bērnus ekskursijā nevis nodod aprūpes centram. Ja skolotājas uzskata, ka gidam jāpieskata bērni un jāvāc pēc viņiem atkritumu kalni, tad varbūt šīm skolotājām jāpameklē cita nodarbošanās? Ja skolotājas grib atpūsties, lai izvēlas citu braucienu BEZ skolniekiem.
Šoreiz par gida sniegtajiem pakalpojumiem neapņemos spriest.
Tomēr padomājiet - kā JUMS patiktu tāda attieksme (brēkšana, ēšana, salona piecūkošana), ja JŪS ceļotu ar personīgo transportu?
Un vēl. Skolotājām būtu jāprot diplomātiski un korekti izteikt savas vēlmes. Ko JŪS gribat no gida, ja pašu attieksme ir tik neiecietīga kā vecām učenēm, kurām noriebies savs darbs!
Veiksmi visiem ceļotgribētājiem!
Mīliet savu darbu, cieniet citus cilvēkus, tad arī JŪS paši būsiet gandarīti!