www.sudzibas.lv DEPO Apkalpošanas ētika

Depo - Apkalpošanas ētika

Labdien god./cien. SIA „ DEPO DIY” vadība

Esmu Jūsu kliente jau 4 gadus. Man vienmēr ir bijis patiess prieks, iegriežoties Jūsu veikalos, kur mani vienmēr, šo gadu laikā ir sagaidījušas smaidīgas, laipnas, korektas un zinošas pārdevējas - konsultantes. 07.11.2011. iegādājos Jūsu veikalā preces – apavu zoles Artic Super/38izm./ un atstarojošo kakla siksnu sunim, kas atrodas Stopiņa nov., Dreiliņos. Čeka nr.:0651647, 11.kasē. Apkalpošana bija visaugstākā līmenī, gan no pārdevēju- konsultanšu puses, sakarā par suņa siksnu, gan arī no pārdevējas- konsultantes ( Svetlana Salkucāne), kas apkalpoja mūs pie kases.
Atbraucot mājās, konstatēju, ka apavu zolītes neatbilst īstajam izmēram.
Nākamajā dienā 08.11.2011. ierados veikalā un par cik biju saglabājusi čeku, vēlējos apmainīt pret vienu izmēru lielākām apavu zolītēm. Piegāju pie kasieres un laipni pajautāju – kā to var izdarīt? Pārdevēja - konsultante man ļoti laipnā tonī paskaidroja un pat parādīja, - kur jādodas.
Pienākot pie „Preču apmaiņas” – pārdevējai teicu: ”Labdien!” . Ar mani neviens nerunāja, lai saņemtu pretī sveicienu, - man bija jāgaida kādas 4-5 min, jo pārdevēja - konsultante bija ļoti aizņemta, kaut ko rakstot. Nolēmu, ka varu arī mazliet pagaidīt, jo kā, nekā – arī pati esmu strādājusi tirdzniecības sfērā un ļoti labi zinu, ka tas nebūt nav viegls darbs. Bet šajā sakarā, varu piebilst, ka parasti šādās situācijās, esmu klientam taktiski paskaidrojusi, lai nedaudz uzgaida un parasti klienti bija saprotoši.
Otrkārt, pārdevējas - konsultante TATJANA PODLUŽNAJA knapi runāja latviešu valodā, jo acīm redzot, viņai bija par sarežģītu, lai saprastu – ko viņai lūdz?! Man iedeva anketu, kas bija jāaizpilda no abām pusēm, kas mani izbrīnīja un es uzdevu jautājumus. Parasti pārdevējs - konsultants tam ir domāts, lai paskaidrotu pircējam – kā viņam jārīkojas attecīgajā situācijā. Man radās iespaids, ka šī persona varētu ieņemt Direktora amatu Jūsu firmā, jo tik augstprātīgu attieksmi, līdz šim vēl nebiju manījusi. Bet tas viss bija tīrais sīkums, attiecībā pret to, kas sekoja tālāk.
Treškārt, aizpildot visas attiecīgās ailītes, bija ailīte – kur jānorāda iemesls. Es minēju vārdu „ Apmaiņa” un pārdevēja - konsultante man ļoti rupjā un augstprātīgā tonī jautāja: ” Vai tad tā ir apmaiņa? Ko Jūs nesaprotat, kas tur jāraksta? Tur ir jāraksta iemesls! Es nezinu – kāds ir Jūsu iemesls?”, man aiz pārsteiguma nebija ko teikt, atlika vien nobrīnīties par šo nekaunīgo izturēšanos.
Ceturtkārt, kad biju aizpildījusi anketu, rupjā tonī, man tika paziņots, ka varu iet un paņemt savu preci, ko vēlos apmainīt un pārdevēja - konsultante man meta ar čeku, kas nokrita zemē, ko pacēla mans draugs un tad mans mērs bija pilns. Protams, es aizgāju un paņēmu savu preci un atnākot pie šīs pārdevējas - konsultantes, - man vairs nebija vēlēšanās, lai viņa turpinātu mani apkalpot - šajā augstprātīgajā attieksmē. Tad pārdevēja - konsultante noformēja pirkumu, kas vilkās 10 min garumā.
Pec pāris "laipnajām frāzēm" vairs negribējās neko jautāt, bet bija vēlēšanās ātrāk pamest šo veikalu. Jautājums rodas - vai tiešām tā tiek parādīta darbinieku efektivitāte un laipnība? Lūdzu izskatīt šīs personās adekvāciju, jo, manuprāt – tik neadekvāti pārdevēji - konsultanti nevar strādāt ar cilvēkiem. Domāju, ka savas ambīcjas un savu negatīvo attieksmi jāpatur pie sevis, nevis jāizgrūž uz potenciālajiem pircējiem.
Pēc tik nelaipnas attieksmes nespēju saprast - pēc kādiem principiem veikala vadība izvēlās pārdevējus- konsultantus un pēc kādiem kritērijiem nosaka šo pārdevēju kompetences līmeni?
Ar cieņu,
Una Jērāne
Kl. Kartes Nr.: 9999999999994
Klienta #: DR000056

D depo 08.11.2011

Ko nu uzbrūkat Tatjanai; varbūt viņa tikko bija parakstījusies par krievu valodu kā otru valsts valodu. Eiforija, poņimaješ...

E Eu 08.11.2011

A viņai zīmodziņš uz pieres bija?

A Alexa 08.11.2011

Visdrizāk kaķu valodu pieņiems par otro valsts valodu neka krievu. Tatjanai novelu mazāk tadus klientus ka Guna, jo viņa pat sava dzimta valoda nesaprot iemeslu kāpec ieradies veikalā, varbūt tu gribi apavu zolītes apmainīt pret tualetes podu, vardam "apmaiņa" ir jabūt konkretais iemesls. Pārdevējas nemak lasīt klientus domus, tapec lai saskaņotu Jūsu velmes un veikala noteikumus rakstam anketus, cita lieta jau sākās kad klientam vienkarši sliņkums domat un rakstit, tad sacies ienaids un visi apkart vainigi un it īpaši krievvalodigi, kaut gan runā latviski. Tatjana, šī pretiga vecene, tevi apmeloja, tava personiska informacija ir nonak sabiedriskā tiklā, droši var tiesaties ar viņu, jo ši naciska nekauņa ir pārkapā tavas cilveciskas tiesibas.

б Буба 08.11.2011

Когда в банк приходим, то все тихо сидят и ждут своего номера, и бывает и не 4 минуты а целых 34 минуты, а тут "развонялись Господа Йерановы" уж пришлось в Депо постоять да подождать. Это у Вас Уна, мания величия и ни капли уважения к личной информации обслуживающего персонала и тем более к самому персоналу.При Сталине в Сибирь таких буржуев ссылали !!

* *** 08.11.2011

Klientam vienmēr taisnība - tāds ir likums; ja "obsluga" to nesaprot, tai jāiet slaucīt ielu. Tomēr visvairāk to jāsaprot veikala vadībai - pārdevējs par kungu varēja būt vien "savoku" blatu sistēmā; tagad šāds pārdevējs nes veikalam zaudējumus, jo atbaida pircējus. Stāsta, ka ulmaņlaikā peisaini bodnieki Marijas ielā katru garāmgājēju burtiski aiz piedurknes bodē rāvuši, lai tik preci apskatās...

P Pircejs 09.11.2011

Tas ir blefs... un pieļauju ka pārdevējas apmelošana..., jo katrs klients ir iedomājies ka var d---t un apd---t pārdevējus - ne tev to čeku meta... žēl ka mēs 'TĀDI ESAM... Nolaidies uz zemes neesi nēkā Zvaigzne!!! Veiksmi Tev !!! Jo bumerangs atgriežas !

X xkjh 09.11.2011

Bumerangs līdz zvaigznēm netiek!
Vienkārši neejiet uz tādiem veikaliem, kur pircējus neciena.

L LTT 10.11.2011

Kā pret darbinieku attiecās tā arī darbinieks attiecas pret pircēju, neceriet nekad kad nelaipns pircējs tiks apkalpots tāpat kā laipns!!! Tirdzniecība ir savstarpējā labuma gūšana pircējs iegūst vēlamo preci, bet pārdevējs pelna algu. Un jābūt arī savstarpējai cieņai, jo pārdevējs tev it neko nav parādā viņš ir tāds pats cilvēks ar tādām pašām tiesībām kā tev! Tu vari griezties patērētēju aizsardzības centrā, bet pārdevējs darba ņēmēju asociācijā par darba devēja nolaidību saistībā ar psihologisko diskomfortu ko rada klienti neievērojot darba drošību ko apnemas garantēt darba devējs!
Ar cieņu
Kāda lielveikala personāla vadītāja

H Hjupiks 10.11.2011

Bet piedodiet šis pats pārdevējs pēc sava darba ienāk manā veikalā un no manis saņem simtreiz labāku apkalpošanu nekā es no viņa.
Problēma šeit ir tā ka par pārdevējiem tagad strādā darbam ar klientiem pilnīgi nepiemēroti cilvēki. Un tā lielākajā mērā ir jūsu vaina cienītā lielveikala personāla vadītāja.

L ltt 10.11.2011

Visos lielveikalos kur ir adekvāts atalgojums(virs minimālās algas) notiek atlase un tiek pieņemt darbinieki ar latviešu krievu valodu zināšaNĀm un ar labām saskarsmes spējām. Ir uzņēmumi kur darbinieki ir nelaipni, nepretimnākoši tikai darba devēja dēļ tādi kā Beta, Iki, jo pret viņiem slikti izturaS UN maz maksā. Protams sevis cienoši cilvēki atstās šo darbu, bet ir tādi kuri strādā gadiem un zin ka viņiem nekas nebūs, jo vadība zin ka neviens normāls neies strādāt pie viņiem. Bet ir arī tādi kā Sky, Stockmann Prisma kur atalgojums ir diezgan labs 250-350 un darbinieki ir labi, saprotoši un pretimnākoši, bet arī tur viņi ir labi tikai tik ilgi, cik klienti būs pieklajīgi, jo pret rupju bidlu kasiere neizturēsies tāpat kā pret laipnu pieklajīgu pircēju. Vai arī ja kāds daunis kasierei stāstīs par cenu zīmēm par kuru viņa netbild un prieksniecība to zin vai arī vitrīnu pārdevējam lasīs morales par augļu nodaļu. Tagad ir labs filtrs-pasaka labdien, ja cilvēkam nav elementārās pieklajības formas un viņš neatbild, tad kasiere mierīgi var kā ūdeni mutē paņēmusi klusēt neteikt ne summu ne paldies ne ko citu, jo klients pat uz labdien nav atbildējis. Un ja saka daudzi ka klients tak var aizdomāties, tad arī pārdevēja vai kasiere var aizdomāties kaut pa darba lietām, un neviens darba līgums darbiniekiem neparedz punktu kā sodu par nepakļaušanos pircēju iegribām vai pazemojumiem!

M Mirlavkitvojei 11.11.2011

Domāju katrs mēs zinām kādu foršu veikaliņu kurā ir patīkami ieiet kaut tāpat vien paskatīties.
Bet depo tas nav visādā ziņā. Reizēm pat neko neprasot pārdevējam depo var novērot kā viņi tur ņemās gar plauktiem, kliedz viens uzotru, lamājas krieviski kaut ko agresīvi izskaidrojas savā starpā. Atnāk nodaļas vadītājs un atkal lamā ka preces ne tur izkrāmētas un tas viss pircēju klātbūtnē. Tad tādi uzvilkti turpina darbu un nedod dies tajā brīdī kāds pircējs pienāk kaut ko paprasīt, tad visa tā emociju gūzma pār viņu i izlejas.

V Vents 14.11.2011

Sveicināti!
Personīgi sveicinos vienmēr ar pārdevēju, tas nav grūti un ir kulturāli.
Mūsu veikalos kaitina slīdošās lentas-letes garums(laikam atbilstoši pirktspējai), varen īsas!
Iz dzīves no veikala Zviedrijā;nopirku veikalā "Jula"(Jonkoping) strāvas pārveidotāju un steigā(brīnumzemes iedzīvotāji vienmēr steidzās) izvēlējos ar nepareizajiem parametriem, bet nākošajā dienā Helsingborg "Jula" veikalā uzrādot čeku un mutiski paskaidrojot iemeslu 2.min. laikā apmainīju preci pret naudu (1225 Sek). Tā notiek valstī, kur neviens īpasi nesteidzās!

; ';. 15.11.2011

DePO tik un tā ir vislielākais un labākais veikals un pārdevēji 90 % ir labi

S Smēķētājs 15.11.2011

Liekat mieru Tatjanai. Varbūt izkāpa no gultas ar kreiso kāju. Varbūt tajā dienā bija pilnmēness iedarbojās, he. Galu galā Depo strādā ap 1000 darbinieki un no tik liela darbinieku skaita vienmēr var atrasties kāds, kurš var kādam nepatikt. Piemēram Ulmaņa Depo jau labu laiku apkalpošana ir labā līmenī, to saku, jo tur bieži iepērkos. Pārdevēji paši nāk klāt un sveicinās. Ja agrāk bija jāmeklē pārdevējs, tad tagad izej tikai cauri un savu palīdzību būs piedāvājuši vismaz 5 pārdevēji. Daudz ir atkarīgs arī no disciplīnas.