www.sudzibas.lv Aborti Par izmainjam likumdoshana

Aborti - Par izmainjam likumdoshana

Gribetu versties pie cilvekiem ar priekshlikumu rakstit priekshlikumu valdibai par izmainjam likumdoshana ar merki noteikt soda meru sievietm, kuras izdara abortu. Pie tam, sodam ir jabut tadam, kaa gadijumaa, kad noziegums tiek padarits vainu pastiprinoshos apstaklos ar ipsahu nezhelibu, jo bernins nevar izradit pretestibu. Vina kermenis, dziva cilveka kermenis, tiek saplosits gabalos: tiek norautas rocinjas, kajinjas no dzive cilveka... Butu mana vara, tadas sievietes augstako soda meru sanemtu bez runam! Un, tas atrunas par to, ka virieshi pamet sievietes, ka naudas var nebut pietiekami berna audzinashanai, neiztur nekadu krititku! Var but, tagad ekonomiskas lejupslides apstaklos iesim slaktet viens otru un tad taisnosimiem ar to, ka nav naudas normalai dzive?? Gulet mazak vajaga ar visiem pec kartas! Tapec ierosinu rakstit valdibai priekshlikumu, vakt parakstus un iesniegt valdibai izskatishanai! Ja mums pashiem nav tadas tiesibas, tad caur kadu organizaciju! Jo, patiesiba tas ir drausmigs noziegums, berns mirst drausmiga naavee... Nedomaju, ja kadam patiktu, ka vinam tiek norautas rokas un kajas...

Kam ir kadi priekshlikumi, kas man piekrit un kam ir kadas idejas, kaa labak paveikt to, rakstat man uz e- pastu. Domasim, ko var izdarit lietas labaa, lai reiz beigtu legalas slekavibas!

J

V vitja 09.09.2009

Vai tu domā vispār līdzi tam ko raksti? Nesaprotu kā sieviete var pateikt vispār ko tik debīlu? Ne jau vienmēr sievietes nedomā ar ko guļ, utt - reizēm vienkārši paliek stāvoklī nejauši un ar visu izsargāšanos - un ja nav naudas lai atļautos pilnvērtīgi rūpēties par bērniņu un ir iespēja neļaut šim bērniņam vispār nākt pasaulē, tad kāpēc to neizmantot?vai tad dzīvot nabadzībā ir labāk?vai dzīvot ar apziņu ka tu kā māte nespēj dot savam bērnam to labāko, bet esi spiesta dot to kas ir un ko vari atļauties un ar sāpēm skatīties kā citās ģimēnēs bērni jūtas laimīgi, bet tavējā bērns pakļauts nabadzībai...tas tak ir briesmīgi...
Es pat kā vīrietis saprotu tās sievietes, bet tu laikam esi kaut kāds monstrs...
Un vēl ko teikšu, ja aborti būtu aizliegti tas nebūtu nekāds atrisinājums, jo tad sāktu veidot nelegālo abortu taisīšanas vietas, kas vēl vairāk problēmas sagādātu - sievietes ietu pie ārstiem uz mājām - uz privātklīnikām, kur šos abortus veiktu nelegāli ...

X xxxxxx 26.02.2010

ja visi tik gudri nekadus abortus...nu ja labak lai bernin4 piedzimst un tad no bada nomirst, , , vai savu atlikuwo dzivi mokas un nozelo ka vispar dzimis...Ir cilveki kuri izsargajas ka vien var, bet gadas jau visadi ...un vi ko kadai 15 gadigai dzemdet?Absurds abortiem ir jabut, savadak valsti vel vairak dzirdesiet par maziem berniem kuri dzivo uz ielam vai atrasti izmesti ...J pawiem ta butu gadijies waubos ka kads te vel runatu ka abortus vajag aizliekt vai uzlikt sodu un kriminalatbildibu

D DreamLV 26.02.2010

tā ir dabispiska lieta!!! navko vainu velt cits uz cita paši vieni ir vainīgi kas mīlējas tas ķīvējas!!! vecenes pšas arī ir vainīgas ka nedomā ko dara un nav ko gulties apakša!!! protams vīriešiem nekāda vaina nav padrāž un iet pie citas un tā tik staigā apkārt un paši nezin cik bērnu sabrūvēts un tas tāpat ir ar vecenēm kad ar vairākiem jājās ar nezin kurš ir īstais bērna tēvs!!! neviens nezinam ko dara otra puse aiz muguras grēko vai nē...

K koldes 29.05.2010

ένατη Ελλάδα Ελλάδα είναι η Μακεδονία είναι όλα όσα μαθαίνουν μια για πάντα ότι η

A Anna 03.06.2010

Skotijā piemēram sievietēm valsts apmaksā ampulu kura ir zem ādas un ar viņu vienkārši nevar palikt stāvoklī. Tad jau drīzāk par ko tādu vajadzētu cīnīties.
Piekrītu autorei, un tie kas saka ka ir slimi vai ka ir problēmas iznēsāt bērnu, tā nav tad nevajaga tikt līdz tam ka jātaisa aborts.

K katja 09.01.2011

Es ne esmu ar mieru. Man bija loti gruta dziviba un labak mana mate uztaisitu abortu ne ka man tagad, sodien jamocas. Man ne bija ko est, ko uzvilkt, es ne sanema ne kadu professiju.sodien man nav darba.un labak mate ar mani izdaritu abortu neka man sodien vajag mocities.

J jak 30.01.2011

stulba sieviete tu esi, JJ

Z Zinaida 30.01.2011

Mama, ja doktora ljublju!Doktor delaet aborti, posilaet na kurorti, potomu ja doktora ljublju!

A Agris 18.07.2011

1. Valstij jāsāk domāt pa iedzīvotajiem, tas ka paris latus uz bērnu iedod tas neko nenozīmē.
Vaitad jaunā māmiņa spēs auklēt bērnu un strādāt? Nedomāju, tātad te nevajag nosodīt sievietes vai vīriešus.

Lai sāk valsts valdībā domāt pa iedzivotājiem, kā pēc musu valstī dzimtības līmenis ir zems?
Šeit ari var pastities informāciju: http://www.csb.gov.lv/notikumi/par-dzimstibas-tendencem-latvija-pedejos-gados-26231.html

Vaitad valdība nav pie tā vainīga?

Sākumā apdomājaties "par kādu naudu lai sieviete baro bērnu", vai tas ko dos ja bērns nāks pasaulē un nonāks bērnu nama? Padomājiet arī par bērnu jūtām, kad atņem viņiem vecākus.

T ToAgris 18.07.2011

No Latvijas uz ārzemēm adoptē 7000 bērnus gadā, tātad tas ir tīri izdevīgs bizness!

B Baravika 19.07.2011

Diskusija riktīgi veca, bet jautājums tāds - vienmēr aktuāls.
Esmu viennozīmīgi PAR abortiemt tāpēc kā:
1) neviena kontracepcijas metode nedod 100% garantijas, ka neiestāsies grūtnicība, pat prežiem tā ir tikai 98% un tabletēm ar 90 ar kautko, spirāles, kuras parasti iesaka dzemdējušām sievietēm ar regulāru dzimumdzīvi, vispār neiztur nekādu kritiku - īpaši, jo liels risks ārpusdzemdes grūtniecībai;
2) ko darīt tām, kuras paliek stāvoklī no sava izvarotāja;
3) ko darīt tām, kurām grūtniecība apdraud veselību un dzīvību;
4) ko darīt tad, ja jau grūtniecības laikā uzzin, ka bērns piedzims ar smagām pataloģijām, garīgi slims/atpalicis;
5) galu galā vienkārši jaunas un dumjās meitenes, kuras iemīlās, klausa puisim, bet šīm sekss ar prezi neptīk, sastāsta ka viss būs labi, lai uzticās utt. Bet kad meitene paliek stāvoklī, tā puisis nozud tāles zilajās. Te var kaut katru dienu stāstīt pusaudžiem par kontracepciju, moralizēt utt, bet pusaudžu gados pār prātu valda jūtas un hormoni. Nu vajag būt tai mazgadīgai duročkai iespējai visu labot, aizmirst, izdzēst, kā nebijušu (protams, ja pati to vēlās). Lai mācās, lai pieaug, un tad arī kļūs gudrāka, patstāvīga, izveidos ģimeni un piedzemdēs gribētus un mīlētus bērnus. Jo katram ir savs laiks;
6) pieaugušas sievietes ar jau esošiem bērniem, kuras dzīvo trūcīgi, un lieliski saprot, kad nu nespēs viņi izaudzināt vēl vienu bērnu. Bērnam vajadzēs ēst, ģērbties, vajadzēs viņu skolot. Bet viņai jau ir bērni, kuriem arī aiziet visa ģimenes nauda. Un atkārtošos - neviena kontracepcijas metode nav 100% droša, un atturēties no seksa precētam pārim - man liekas neiespējami.

T ToBaravika 19.07.2011

Kad maksāja tos lielos bērnu piedzimšanas pabalstus, mūsu pusē bomzenes teica "Lai atdotu vecos parādus ir jātaisa jauni bērni."

B Baravika 19.07.2011

Nu redzi kā, ne visi tie nabadzīgi cilvēki ir tādi degradējuši un kā tik uzvārīties saņemot pabalstus, bet po, kas tur ar tiem sīčiem būs tālāk. Citi jau rūpējās par saviem bērniem, cenšās dot visu, tai skaitā izglītību, lai vismaz bērns var izsisties dzīvē. Pazīstu vienu ap 45 gadi, divi skolojamie bērni, slimi vecāki jākopj + vīrs dīkdienis, visus baro, bet pati reizēm nemaz neēd - ekonomē uz sevis. Kad saprata, ka ir stāvoklī, izdarīja abortu. Saka, ka joprojām pārdzīvo, bet savādāk vņai naudas nebūtu ai esošos bērnus pienācīgi saģērbtu, pabarotu un izskolotu koledžā. Viņa vienkārši izvēlējusies starp esošo bērnu nākotni un vēl nedzimušu bērnu. Starp citu, vīru pēc visa šī viņa padzina, teica, ka saprata, ka vairs nevarēs to purnu redzēt (vīrs daudzus gadus nestrādāja, jo negribēja). Pēc viņas piemēra arī uzrakstīju to pēdējo punktu.
Dzīvē nekas nav tikai balts vai melns, parasti šīs abas krāsas ir vienas medaļas puses.

T ToBaravika 19.07.2011

Runa ir tieši par vienu grupu cilvēku, kam bērnu taisīšanas bizness notiek nu jau otrajā paaudzē, un citu darbu viņi neprot, kā vien naudas slaukšanu, liekot žēlus sludinājumus, izmantijot muļķu lētticību. Pārējie mirstīgie raujas vaiga sviedros par grašiem, lai vienam bērnam nodrošinātu kaut elementāro izglītību. Vai nav ačgārna valsts? Tie, kas pieraduši dzīvot vien no pabalstiem nemūžam nestrādās.

T Tina 19.07.2011

Liela diskusija, bet aborti nevar aislegt . Autorei nepiekritu .

V Veronique 19.07.2011

Autorei nu galígi nepiekrítu. Aizliegs legālos abortus, ies un taisīs nelegāli, ar sliktākām sekām.
Man 20.gados piedzima bērniņš - tagad viņam ir 6 mēneši, man 21.gads. Kad uzzināju, ka esmu stāvoklī - ne brīdi nedomāju - zināju, ka dzemdēšu. Mēnesi atpakaļ (aizsargājoties, un nevis ar kuru katru, bet ar vīru) paliku stāvoklī. Zinot, kādi tagad ir bērnu pabalsti un to, ka pēc pirmajām dzemdībām organisms vēl nav atjaunojies - aizgāju un uztaisīju abortu. Zinu ka slikti, bija žēl un t.t. Bet reāli taču ir jāsaprot, ja nevarēsi bērnam (otram bērnam)nodrošināt visu vajadzīgo, priekš kam to radībiņu mocīt.

A Austris 22.07.2011

Atradusies viena gudrā, kura panāks to, ka tiek sodītas sievietes!Varbūt, ka vajadzētu uz šo jautajumu sākt skatīties no citas puses, nevis uzreiz visu tikai ar sodīšanu?Vai tālu esam tikuši ar sodiem un likšanu cietumā?
Viss sākas no ģimenes, skolas un tt.Vajag izglītot bērnus no mazotnes, tad šadu gadījumu būs mazāk.
Pilnībā izslēgt šadus gadījumus nav iespējams, tas ir tā pat, kā ar citām nelegālām lietām.

E Edža 25.07.2011

...

S svetlana 26.07.2011

Atoram nepiekrītu. Pirmo gadu par bērna kopšanu sieviete vel saņems mamiņas algu, bet pēc 1 gada vairāk nē un ar 8 LVL menesī domaju īpaši izdzīvot nevarēs bērns. Kur viņš dzivos? Ko viņš ēdis? Jau neruājot par citiem sīkumiem kuri ir nepieciešami bērnam. Bērnu dārzu labākajā gadījumā no valsts var saņemt pēc 2-2.5 gadiem. Un ko tad darīt to 1-1.5 gadu? Ja man nebūtu labi pelnoša vīra es nezinu kā es varētu izdzīvot ar savu mazuli. Nevienu neuztrauc tava materiālā situacija un valsti arī, bet kā sodīt tā jau visi pirmie.

T ToSvetlana 26.07.2011

Valstsvīri jau sen mūs ar visiem bērniem ir pārdevuši, par to liecina aizņemtie miljardi, jo nepietiktu pat 7 Latviju, lai tos atdotu.