www.sudzibas.lv Valsts Niecīgie pabalsti

Valsts - Niecīgie pabalsti

Lai diskutētu par iespējamām izmaiņām saistībā ar ģimenes valsts pabalsta piešķiršanu no 2011.gada jūlija, ceturtdien, 6.janvārī, labklājības ministre Ilona Jurševska un Labklājības ministrijas (LM) speciālisti tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS), arodbiedrību un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Atgādinām, ka valdība uzdeva LM sadarbībai ar sociālajiem partneriem un nevalstisko sektoru līdz 15.janvārim sagatavot koncepcijas projektu, kurā ietverti vairāki risinājuma varianti ģimenes valsts pabalsta turpmākai izmaksai. Lai to īstenotu, LM sagatavoja 5 iespējamos variantus, par kuriem šodien notika diskusijas.

Neskatoties uz to, ka pēc diskusijas dalībnieku uzskatiem pašreizējā ģimenes valsts pabalsta sistēma būtu saglabājama, puses vienojās, ka krīzes apstākļos kā labākie no piedāvātajiem modeļiem varētu būt divi.

Viens no tiem paredz, ka ģimenes valsts pabalstu bērniem no 1 līdz 18 gadu vecumam 8 latu apmērā varētu izmaksāt ģimenēm, sākot ar otro bērnu. Tomēr, ja šāds risinājums tiktu apstiprināts, tā īstenošanai papildus būtu nepieciešami 2, 8 milj. latu.

Savukārt otrs piedāvātais variants paredz ģimenes valsts pabalsts līdz 18, 5 latu apmērā izmaksāt ģimenēm ar trim un vairāk bērniem, proti, daudzbērnu ģimenēm par tiem bērniem, kuri ir vecumā no 1 līdz 18 gadiem.

Vienlaikus puses bija vienisprātis, ka minētā pabalsta piešķiršanu nevajadzētu sasaistīt ar iedzīvotāju ienākumu līmeņa izvērtēšanu, jo ģimenes valsts pabalsta mērķis nav sociālā palīdzība. Kā uzsvēra I.Jurševska: „ģimenes valsts pabalsts arī turpmāk kalpos kā viens no atbalsta pasākumiem kopējā ģimenes atbalsta sistēmā, īpaši, ja valsts vēlas motivēt ģimeni izšķirties par trešā bērna radīšanu. Turklāt minētais pabalsts ir būtisks kā viens no motivējošiem elementiem šībrīža saspringtajā demogrāfiskajā situācijā.”

Savukārt cilvēkiem, kuriem ir piešķirts trūcīgā statuss, jau šobrīd ir noteikti dažādi atbalsta mehānismi. Kā norādīja LM speciālisti un LPS pārstāvji, nevajadzētu valstī attīstīt situāciju, kas pamudina cilvēku kļūt par sociālās palīdzības saņēmēju.

Diskusijā piedalījās LPS, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, biedrības „Nākotnes fonds” un Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības pārstāvji.

Atgādinām, ka, veicot izmaiņas ģimenes valsts pabalsta izmaksā, valsts budžetā tiks ietaupīti 11, 1 milj. latu. Lēmumu par ģimenes valsts pabalsta izmaksu, sākot no 2011.gada 1.jūlija, pieņems valdība.

Nu nekas tagad vismaz zinam ka neesam vajadzīgi. Bet tiem kam ir vismaz divi bērni tagad ir iemesls papildināt ģimeni:))
Tā naudiņa jau tik un tā ir niecīga, bet mēs katru mēnesi ar viņu rēķinamies:(

E

Eto ļubov!

Tipo togo!:))))

Pro posobija 4itajut!

Z zinaida 18.01.2011

Vilezaju! A kogda ne vilezaju, to estj komu prinesti!

zamuzem!

Russkij! ja ze patriot!

Z zinaida 18.01.2011

Mestnie! Vsja semja patriotov! A ti lati6?

V angliju edj!

Z zinaida 18.01.2011

Anglijskij i ne objazateljno! kak budto na6i edut i znajut ego!:)))))))) Tam stariki po nuznee budut, 4em zdesj!

Z zinaida 19.01.2011

Ha! :))))))))))) Eto to4no! Ot nih menj6e vreda!

Z zinaida 19.01.2011

Vezde v evrope bila! I zila tam! No tak kak ti uze znae6, 4to ja patriot, poetomu ja zdejs! Ljublju na6u stranu!

Z zinaida 19.01.2011

A ih ja osobennoj ljubovju ljublju!

Eto ne ja pisala!

B BIGs 19.01.2011

Zinaida un Čangals Pleška ir visspopulārākie komentētāji šajā mājaslapā. Derētu tā kā iepazīties. Uzrakstīsim savu vārdu, vecumu un Latvijas rajonu, kurā dzīvojam.

L lalalā 19.01.2011

davai ---sāc, ja jau ierosini!

B BIGs 19.01.2011

Mani sauc Juris. Esmu 25 gadus vecs. Dzīvoju Jelgavas rajonā.

B BIGs 19.01.2011

Pleška, nu davaj taču! Atklājies.

Kaut kā man neticās.