www.sudzibas.lv Vairāk Saules ужасное обслуживание

Vairāk Saules - ужасное обслуживание

Ужасные официантки, которые ни Б ни М на русском, которые не знают, что такое мята и в итоге приносят зеленый чай, после чего развернувшись покрывают трехэтажным матом!! Так противно!

с

T Tontons 02.02.2010

A kāpēc oficiantiem būtu jāzin krievu valoda?
Varbūt vajadzēja ar viņām sarunāties latviski vai angliski?

A aveo 02.02.2010

Vai Latvijā valsts valoda ir krievu?
Kas ir, par grūti latviski iemācīties?

M mamma 03.02.2010

Ja, darba devējam nebija prasības pēc tā ka oficiantiem jāzin krievu valoda, tad sūdības pie iestādes īpašnieka...

I Irina 03.02.2010

A vai tad mums ir angļu valsts valoda? Kāpēc nevar krievu, bet var angliski? Ja gribi nopelnīt, tad iemācīsies arī ķīniski runāt! Besī ārā tas jūsu nacisms!!!

T Tontons 03.02.2010

Irinai - pirmkārt, valsts valoda ir latviešu valoda.
Otrkārt - otro/trešo/ceturto valodu uzņēmuma lietošanai neviens likums nenosaka, tā ir darba devēja brīva izvēle (atgādināšu, ka nepieņemšana darbā tāpēc, ka nezini krievu vai angļu valodu, ir likuma pārkāpums!). Latviešu jaunieši krievu valodu pārvalda ļoti slikti vai nemaz (mani bērni 9/12/18 to nezin praktiski nemaz, jo dzīvojam laukos), bet skolā kā otrā valoda tiek mācīta angļu vai vācu.
Treškārt - ja bija jāapkalpo Latvijas iedzīvotājs, tad jau oficiantēm bija pamats uzskatīt, ka viņas tiks saprastas. Savukārt tūristi (tai skaitā arī no Krievijas) diez gan labi sazinās angliski.

Tā ka runa nav par nacismu (starp citu, šis termins šai kontekstā lietots pilnīgi ačgārni), bet gan par realitāti Latvijas valstī, kura var patikt vai nepatikt, bet tāda aizvien vairāk nostiprinās.

I Irina 03.02.2010

Es ļoti labi zinu, ka valsts valoda ir latviešu, neiesaistīsimies diskusijā par nacismu, te droši vien problēma ir tieši darba devējā, kurš pieņem darbā cilvēkus, kuri nepārzin elementārās lietas, kaut vai manuprāt, apkalpojošajam personālam tas ir jāzin, jo tomēr pie mums ir ļoti daudz krievu...un es ļoti labi zinu un redzu apkārt, ka latviešu jaunieši (it īpāši no laukiem, bet to var saprast) nepārzin un negrib mācīties krievu valodu, sakot, ka te ir Latvija, nevis Krievija, un no vienas puses to var saprast, bet paskatoties no otras, paskatieties darba sludinājumus, ja gribi atrast labu, tiešām labu darbu, tad krievu valoda pārsvarā visur ir obligāta, jo lielākajā daļā visi kontakti ārpus Latvijas darba devējam ir uzturēti tieši krievu un angļu valodās. Jā, tas ir likuma pārkāpums, bet Jums neviens darba devējs nepateiks, ka nepieņems Jūs darbā, tikai valodas dēļ, bet mierīgi paņems citu, kurš to zin, tas, protams, attiecas uz darbiem, kur tā tiešām ir vajadzīga, nevis uz tādām, kur bez tās var mierīgi iztikt.
Jā, var lepoties ar to, ka esi īstais latvietis un dzīvo savā mazajā, bet lepnajā Latvijā, bet kur tu liksies bez citām valodām?...te Jūsu likumi nedarbojas...

N Natalja 03.02.2010

Tiem cilvekiem, kas strada apkalpošanas sferā obligati vajag runāt taja valoda, kada ar tevi runa klients.Es pati stradāju par pardeveju-konsultantu un darbā runāju ar klientem viņas valoda, bet dzīve es esmu krieviete un runāju tikai krieviski, tas ir manas tiesibas!!!

F Fatts 03.02.2010

iemācies LATVISKI nebūs problēmu šeit dzīvot, vai tinieties...

J Juris Dzalbs 08.03.2016

Kur "Jūs" ,tādi debīli "latvieši" rodaties ? Apkalpojošajā sfērā jāzin ļoti daudz valodu ! Saimnieks varētu stimulēt darbinieku par katru valodu finansiāli(tā notiek Norvēģijā) ! Kas veiklāks un gudrāks,tam vairāk naudas ! Tā ka "Pāķi" no laukiem,kur deguns ar taukiem, mācaties valodas ... ,un esiet iecietīgāki pret "citā" valodā runājošajiem,savādāk nāksies "piebremzēt" "īstos" "letiņus" sabiedriskā vietā,sākat jau apnikt ... "prātiņ,nāc mājās" ! "Gūlbīti,gūlbīti, kustini kājiņas,ved mani uz Laimīgo Zemi"(Sprīdīša izteiciens) ! ...

H haahh 03.02.2010

Es piemeram ar krieviem principaa runaju tikai latviski kaut ari zinu to urlu valodu labi!

O oskars 03.02.2010

Latviski runāt ar oficiantēm nemēģinājāt?

K Kasvinuzin 03.02.2010

Tracina šitās sūdzības, tad kad es eju kaut kur paēst mēģinu runāt tajā valodā kurā saprot oficiants. Un nav ko nolamāt oficiantus, pamēģiniet paši visu dienu klausīties šitādus pīkstuļus kam viss nepatīk.

E elzina 03.02.2010

А материлась на русском?

м марина 03.02.2010

я считаю если работаешь в сфере обслуживания, то должен говорить на языке клиента, сама работала в большом магазине говорила на 2 языках, кстати моя бабушка которая жила в довоенной риге говорила, что для того чтобы устроиться работать в магазине в центре риге необходимо было знать латышский, русский и немецкий и никого это не удивляло

к Крис 03.02.2010

Именно в этом ресторане с официантов начальство требует, чтобы они знали русский! Т.к. больше 0.85 лс им платить не будут, а большенство ЧАЯ оставляют русские, и при чем достаточно хорошие деньги! Это в их них же интересах!

с Степан 03.02.2010

Я часто бываю по работе в Латвии, заехал пообедать и был удивлен.. Сделал выводы и больше туда не пойду и другим не посоветую! А латышам нужна лишь зацепка-русские! Вы сами прекрасно понимаете, что без русских вы никуда, просто этого не хотите озвучивать!

T Tontons 04.02.2010

Nu fantastiski, piepeši jāzin krievu valoda, lai strādātu par oficiantu. Bet varbūt svarīgāka ir tomēr angļu, vācu vai pat zviedru? Latvijas krievam nevajadzētu būt problēmas saprast un runāt latviski, bet tūristam no Krievijas - angliski. Vismaz tā es spriežu no cittautiešiem, kas man dzīvo apkārt (nu bija viena kundzīte, kas bērnudārzā mēģināja celt traci, ka neviens ar viņu krieviski nerunā - bet vadītāja tad skaidri pateica, ka viena cilvēka dēļ papīrus krieviski nerakstīs. Tā arī beidzās, ka šīs meitiņa tulkoja mammai vecāku sapulces...).

Irinai varētu tikai piebilst, ka arī ar krievu valodu ārpus bijušās PSRS iesākt NEKO nevar (īstenībā jau arī Igaunijā un Lietuvā ne).

D ded 04.02.2010

taaas ir tavas sovinista slimaas iedomas Stjopa, tapat kaa taas, ka sarkanie mums kultuuru atnesa reizee ar savaam oficieru sievam, kas naktskreklos gaaja uz operu

L ladyme 04.02.2010

A pati, Irina, cik ilgi Latvijā dzīvo, ka nevienu vārdu nerubī pateikt!!Mūsu valsts valoda ir latviešu!Kapēc oficiantei jārunā ar Tevi krieviski, ja Tu valsts valodu nezini?
Es tik tiešām nesaprotu, vai tā daļa sabiedrības ir tupa vai kā?Man neviena krieva ne rados, ne draugos nav, bet es to valodu iemācījos no 7 gadu vecuma (man tagad 23)!šie visu mūžu dzīvo, a nerubī nevienu vardu pateikt!

L ladyme 04.02.2010

Fu, ne Irina bet Stopka!!:)

R Rihards 04.02.2010

slimi nacionalisti.