www.sudzibas.lv RIMI Ziemassvētku dāvana no Rimi

RIMI - Ziemassvētku dāvana no Rimi

Esmu rimi darbiniece. Tā kā man šie bija pirmie ziemassvētki rimi kompānijā, tad nu man ir jautājums. Vai ziemassvētku dāvana, ko saņēmām no rimi kompānijas, nebija tomēr jāsaskaņo ar mani, vai maz to vēlos. Ja jau man tā ir pašai jāatmaksā? Sanāk ka pati sev esmu uzdāvināJusi ziemassvētku dāvanu. Tāda neliela vilšanās rimi kompānijā. 🙄

05.01.2023

Kādēļ jums liekas, ka par dāvanu bija jāmaksā?

Dāvanas darbiniekam ir jānorāda algas aprēķinos un algas lapiņā. Ja tās vērtība nepārsniedz 15 eiro, tad tā netiek aplikta ar nodokli. Ja dāvanas vērtība ir lielāka, tad to iekļauj ar nodokli apliekamajos ienākumos.
Bet visticamāk, ka dāvanas summa nemaina jūsu izmaksājamās summas apmēru. Aprēķini tiek veikti "atpakaļceļā", neietekmējot jūsu nopelnīto algu.
Algas lapiņā noteikti parādījās "dāvana" un tas jūs samulsināja.

Pirms apmelot uzņēmumu, vajadzētu painteresēties pie tiešā vadītāja vai grāmatvedības kā tiek veikti aprēķini.

P PatiesiibasMeka 05.01.2023

Gan ja ka tieši tā. Kā piemērs šim smadzeņu mežģim - apdrošināšana, kas arī algas lapiņā parādās, bet netiek skaitīta kā daļa no bruto algas.

Priekškam, vispār tam būtu jāparādās manā algas lapiņā un jājauc tādā gadījumā cilvēkiem galvu? Ja jau tā ir dāvana? Neesmu vienīgā kas par šo ir neizpratnē, par šo tēmu spriež daudzi kolēģi.

Sarma, cītīgāk izlasiet komentāru. Saskaņā ar likumu par IIN ir jānorāda dāvanas darbiniekiem aprēķinos un jāapliek ar nodokli, ja summa > 15 eiro kalendārā gada laikā.

Ja visi ir neizpratnē, tad kādēļ gan kolektīvi nedoties pie vadītāja, lai jums izskaidro?
Labāk jau pa kaktiem ņemties un aprunāt vadību.

S sannas 09.01.2023

Tāpēc, ka tāds ir grāmatvedības likums. Žēl, ka neziniet elementāras lietas, neziniet pat to, ka vispirms VISI ar darbu saistītie jautājumi jārisina ar savu tiešo vadītāju, nevis jānes ārpus kolektīva un ārpus darba vietas. Katrs pats var sarēķināt un pārliecinieties, ka nekas netika noņemts nost no algas.