Rimi - Valoda

Vairākkārt iepērkoties veikalos rimi, esmu novērojusi, ka kasieres vai darbinieki nerunā latviešu valodā. Vienu vakaru rimi mini pretī vērmanes dārzam iegāju, jautāju oglīti. Kasiere nevienu vārdu nespēja pateikt latviski, jo nevienu vārdu ko es teicu nesaprata. Mēģināja mani piespiest runāt krieviski. Es nesaprotu vai tiešām pieņemot darbiniekus darbā, kur cilvēkam ir jārunā ar cilvēkiem, viņam nevajag zināt latviešu valodu? Vai tiešām Latvija jau ir tik tālu aizgājusi, ka pieņemam darbā tikai ar krievu valodas zināšanām, latviešu valodu pat neprasot? Skumji.

09.04.2019

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

L

Komentāri (22)

ž Žanna Stoļarova 09.04.2019

Tas nu gan nav taisnība. Pircēji paši neprot runāt valsts valoda un spiež runāt krievu valodā.

S sandis 10.04.2019

Es parasti tādās situācijās izvelku telefonu un sāku ierakstu - uzreiz latviešu valodu sāk gan saprast, gan runāt. Ja nereaģē - Valsts valodas inspekcijai ir pierādījums.

oo tagad katru reizi kad kaut kādā veikalā pārdevējs nesaprot un nerunā krieviski arī taisīšu skandālu))

S svet1k 11.04.2019

А право записывать разговор у вас есть ?

S sandis 12.04.2019

Vienmēr paprasu latviešu valodā atļauju filmēt :)

ramona 10.04.2019

Ar to saskaros darbā, bet, par cik cilvēki nāk pie manis uz iestādi, pāreju krievu valodā. Protams, ka gribētos, lai arī viņi runātu latviski, kad uz viņu darba vietu aizeju es...piemēram, uz veikalu, pastu utt...bet to nesagaidīsi:(

K Klientamnavtaisnība 10.04.2019

Man ir sajūta, ka šos tekstus raksta naida kurinātāji. Kāpēc man nekad dzīvē nav tā gadījies? Vienmēr personāls un darbinieki runā latviski un tikai ja pircējs pāriet uz citu valodu - pielāgojas.

A Andris Pastars 10.04.2019

Labdien
KA man besi tadi cilveki kas boja citu dzives.
Saksim ar to. Tu ienats veikala.. panem grozu Staiga pa veiklau Visas preces ir Latvieshu valoda. Tu atnats pie kases Izkrame gruzu.. Tev Pasaka Pardeveja Dobri dzen Un kas? Ja butu Good day Ser anglu valoda varu deret tu suk.. ne pistots klat pardeveei... Jo redzi.. vini ne runa Krievieski.. a runa Angliski atad viss ok .ka jus Dastali Shi,tie Russofobi. un kas Ka pardeveja nezin Latvieshu Valodu Vini ko strada kada auksta amata... Vini tevi apkalpo.. Izliek preces panem tavu naudu un izdot zda4u.. viss ko tev vell vajag.. sikais latvieshum pi,,, Ja pats Nezini Krievu valodu Macies.

полностью согласна-работников и так трудно найти, особенно кассиров кто будет за копейки весь день сидеть..а тут ещё такие ходят с телефоном записывают..слов нет! и что с того что не говорят? вы очень ограниченные люди мне искренне жаль вас

ramona 10.04.2019

Kādā valodā tu runā?

A Andris Pastars 10.04.2019

Ei pats stradat pardevejam... un Runa ar visiem pa Latviski kur ir problema.

GoodMan 10.04.2019

Приехал тут холоп не мытый с хутора и объясняет нам на каком языке разговаривать. На каком хочу на таком и буду разговаривать. Не нравиться, езжай обратно на свой хутор.

J JurisAndersons 10.04.2019

Ļoti labi ka ir kas strādā...kur problēmas kādas ogles neesi ko sajaucis?apraksts ir uz visām precēm auna piere un mācies valodas noderēs dzīvē ja kur aizcelosi...

S sandis 11.04.2019

Normāli, pircējiem tagad jāpārvalda vairākas valodas, pārdevējiem pietiek ar savu vienu :)))))

A Anonimous7 11.04.2019

Būtu priecājusies , ka tādi veikali pastāv un cilvēki iet strādāt uz turieni par minimālo algu.
Ko tad latvieši neiet un nestrādā šajā veikalā? Neesi uzdevusi/uzdevis sev jautājumu?

A Anonimous7 11.04.2019

Nu tak paņem un iemācies vismaz pāris vārdus krieviski , kur problēma?
Tu veikalā atnāc iepirkties vai runāties?
Priecājies , ka Latvijā vismaz krievvalodīgie cilvēki iet strādāt par "lielo" minimālo algu.

S sandis 11.04.2019

Nu tak, visu mūžu nodzīvojušai Latvijā pārdevējai ņemt un iemācīties latviešu valodā pāris vārdus grūti? Kur problēma? Laikam negrib pat to kas ir - pārdevējas darbu!

K Kladus 26.04.2019

Вы не правы, как можно просто купить хлеба и молока, не обсудив творчество Райниса, это возмутительно!

A Anonimous7 11.04.2019

Kāpēc nav sūdzību , ka Rimi nav latviešu veikals? Tas taču nav normāli nē? Raksti sūdzību es domāju.
Augša arī forši runā angļu valodā , bet nu neviens nesūdzas taču.
Tu uz veikalu ej izrunāties ar kādu vai pirkt?!

Pacco_al 11.04.2019

Es vispār nesaprotu, ar ko un kāpēc pašapkalpošanās veikalā vajag sarunāties? Nē nu ja nevīžo preci atrast tad protams, bet pārdevēji nav ekskursiju gidi pa veikalu, viņiem ir savi darbi darāmi.
Mēs visu laiku domājam, ka mums drīz vajadzēs ievest viesstrādniekus no dažādām tuvām un tālām valstīm, jo vienkārši drīz vairs neviens viņos nestrādās, jo maksā smieklīgi maz un kā lai atved šos viesstrādniekus, ka mūsu nacionālistiski noskaņotā tautele, kura pa 2 miljoni iedzīvotāju nevar sakasīt liek mācīties visiem savu valodu. Tas būtu tas pats, kas jums pieprasītu mācīties tumba jumba cilts valodu, kura dzīvo vienā nelielā ciemā. Tieši tāds skatījums uz šo ir no āzijas tautu pārstāvjiem.
Noteikti daudzi oponēs, ka pakistānieši un indusi mācās valodu. Jā, mācās, jo tā ir vienīgā iespēja viņu dzīvē ko izmainīt, bet to, ko viņi domā par to, jūs gan uzzināsiet tikai privātās sarunās, pēc dažiem izdzertiem kokteiļiem.
Bet nu protams, galvenais ir bīdīt saukli - šinī zemē ir jārunā, latviski. Tikai un vienīgi latviski.

T TavaMamma 26.04.2019

Rimi nepieņem darbā bez valsts valodas zināšanas. Par to var pārliecināties sazvanot Rimi personālvadības nodaļu. Man vislabāk patīk teksts "Mēģināja piespiest runāt krieviski" . Darbinieks stāvējis ar nazi rokā un krieviski lamājies , vai kā īsti tas noticis? Tā ir nac. naida kurināšana. Novēlu lai ogli vajag bieži , un caureja ir bieža viešņa.

л Летотайс Я 29.04.2019

Ок. Es, nau slikti, es ta domaju, runaaju laviski. Понимаю дословно. И, меня не беспокоит, что мне отвечают на латышском, когда я спрашиваю что-нибудь по-русски. Но, неужели вы, тупые и ущербные русофобы, не понимаете, почему я не перехожу на латышский язык? Обратитесь к своим нацикам, к шноре, к шадурсису итд, что они сделали для того, чтоб я хотел говорить по-латышски. Да, любая бабушка с хутора, которая поет латышскую песню, делает в разы больше для сохранения языка и , для того, чтоб люди любили этот язык!

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes