www.sudzibas.lv RIMI Pārdevēja izdomā savus likumus

Rimi - Pārdevēja izdomā savus likumus

27. septembra pēcpusdienā Galerijas Centra "Rimi" pirku dažādus produktus, tostarp šampanieti. Pārdevēja prasīja uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, taču, kad sniedzu savu LR braukšanas mācību atļauju, uz to pat nepaskatījās un pateica, ka tā neesot derīga. Nederēja arī mana ISIC karte un studentu apliecība, pieņemot TIKAI PASI. Līdz ar to es, 22 gadus vecs cilvēks, tiku nostādīts neērtā situācijā, pārējiem pircējiem rindā aiz manis nācās gaidīt, kamēr tika meklēts vecākais kasieris, kas preci anulētu. Kad es pārdevējai pateicu, ka acīmredzot citās kasēs pārdevēji strādā nepareizi, jo man šajos 4 gados, kopš esmu pilngadīga, neviens nav pieprasījis pasi, viņa piekrita, ka laikam citi pārdevēji tiešām neievēro likumus. Var saprast, ka pārdevējiem intelekta līmenis nav tas augstākais, taču tā ir vienkārši ņirgāšanās par cilvēku! Nožēloju, ka nesacēlu skandālu jau turpat uz vietas, jo laikam tomēr esmu pārāk pieklājīgi audzināta. Vai ir iespējams iesniegt sūdzību par šādu pārdevēju, kura ir, atvainojiet, acīmredzami atsitusies pret izlietni? Vai man, pērkot alkoholu, var pieprasīt pasi un tikai pasi, lai arī pārējie dokumenti arī ir oficiāli?

K

O Outsider 27.09.2010

Jāteic gan, ka Tu pati īsti nesaproti, ko runā un izdomā savus likumus:

Personu apliecinošu dokumentu likuma 2.pants "Personu apliecinošu dokumentu veidi" paredz, ka:

(1) Personu apliecinošs dokuments ir likumā pilnvarotas valsts institūcijas izsniegts dokuments, kas apliecina tā turētāja identitāti.

(2) Personu apliecinoša dokumenta turētājs ir persona, kurai izsniegts personu apliecinošs dokuments.

(3) Ir šādi personu apliecinoši dokumenti:

1) personas apliecība;

2) pase.

(4) Pases ir Latvijas Republikas īpašums, un par to izsniegšanu maksājama valsts nodeva Ministru kabineta noteiktajā kārtībā un apmērā. Valsts nodeva nav maksājama par diplomātisko un dienesta pasu izsniegšanu.

(41) Personas apliecības ir Latvijas Republikas īpašums. Par personas apliecību izsniegšanu maksājama valsts nodeva Ministru kabineta noteiktajā kārtībā un apmērā. Valsts nodeva nav maksājama par nerezidentu personas apliecību izsniegšanu.

(5) Personas apliecība, pilsoņa pase vai nepilsoņa pase ir obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim vai nepilsonim, kas dzīvo Latvijā un ir sasniedzis 15 gadu vecumu.

C celka 27.09.2010

Latvijā personas apliecība (pilsoņa, nepilsoņa, nerezidenta u.c.) un pase ir personu un to tiesisko statusu apliecinoši dokumenti.

Varbūt esi pieklājīgi audzināta, bet ne gudri...piedod, bet pirms raksti sūdzību, mēģini atrast atbildi, lai pēc tam nebūtu jāsarkst.

M Miķelis 27.09.2010

Karinačka, tak nomierini seju.Ko uzreiz sacepies?Pārdevēja jau nav vainīga, ka tu izskaties pēc maloļetkas - tā jau ir TAVA problēma.Un man tev tikai viens teikums sakāms: "Lai veicas!"

M Miķelis 27.09.2010

Un ja kas tad beidzot noliec tiesības, nevis 22 gados zīmējies ar savu mācību atļauju!

D Dīdī 27.09.2010

Man ir 25.gadi un veikalā Super Neto arī nepārdeva alkohoku, Es pateicu paldies par komplimentu un smaidot aizgāju prom:)

M mārko 28.09.2010

es vienreiz pats piegāju pie policistiem un uzjautāju vai baltās skaitās kā apliecinošs dokuments viņi- jā, protams.

E es 28.09.2010

Nu šī sūdzība vienkārši pierāda, ka kāds ir gribējis būt gudrāks nekā ir .Visās iepriekšējās reizes pārdevējas ir pārkāpušas likumu, bet tikai un vienīgi šinī gadījumā kasiere rīkojās pareizi, jo izņemot pasi neviens cits no Taviem nosauktajiem papīriem neder, vēl der autovadītāja apliecība.Un pirms izsakies par kasieres intelektālo stāvokli, tad Tev kā labi audzinātai meitenei vajadzētu zināt, ka tas nav pieklājīgi, jo cik zinu tad labi audzināti cilvēki tā nedara, un nākamreiz pirms bļausties palasi normatīvos aktus.

M maris 28.09.2010

tiem, kuri izskatās jaunāki nekā ir jānēsā līdzi pase un jaiebaž sejā-stienis(abloms)garantēts.

L lauva 30.09.2010

LR likumā par alkohola apriti ir teikts:ka vienīgais personu apliecinošais dokuments ir tikai un vienīgi PASE, KURU IR JĀUZRĀDA TAD KAD PĀRDEVĒJA TO LŪDZ, bet pārdevējai ir tiesības lūgt uzrādīt pasi kaut pie mazākajām aizdomām, ja Jūs to nevarat tad tā jau nav pārdevējas problēma.

R rita 02.10.2010

Absolūti nepiekrītu! Pārdevējai NAV jāuzmin vai jācenšas saskatīt, cik gadi ir tam vai tam pircējam. Tagad viens otrs 17 gados ir tā nodzēries, ka izskatās uz visiem 30, bet, ja pārdevēja tādam pārdod alkoholiskos dzērienus, paļaujoties tikai uz saviem secinājumiem, un policijas darbinieks tīri nejauši atrodas aiz muguras vai arī šis 17gadīgais ir tīšām uzsūtīts, pārdevēja un (!!!) arī juridiska persona, tātad veikals, atbild saskaņā ar APK 155.pantu, kas ir sekojošs:

Par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem —
uzliek naudas sodu pārdevējam no divsimt līdz divsimt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām — no piecsimt līdz tūkstoš latiem.

Un tad man Tev, kas esi pieklājīgi audzināta, rodas jautājums ne visai pieklājīgā formā- na..ja tas pārdevējai ir vajadzīgs?

Un, kas attiecas uz personu apliecinošu dokumentu- viedi cilvēki pirms manis jau visu ļoti smalki un pareizi paspējuši izklāstīt:)

I ivii 07.10.2010

šeit visi atkal ir piemirsuši par cilvēcisko faktoru - nu, vai nav vienalga, ko cilvēks parāda, ja tik var pierādīt, ka ir pietiekams vecums alkohola pirkšanai. to sauc par attieksmi... riebjas šie burtu kalpi...

H h? 07.10.2010

un tad? viss pareizi
kā personu apliecinošs dokuments der vai nu pase, vai nu vadītāja apliecība - bet reāla, nevis macību

L lauva 20.10.2010

Ivii, kad pārdevēju atlaiž no darba tad RIMI ir pie pakaļas visi cilvēcības faktori.

L lala 21.10.2010

Taka man bija baltās tiesības vienmēr izmantoju, bankā veicu pārskaitījumus uzrādot baltās tiesības, vienreiz arī piesējās veikalā, bet tur uzrādot tieši baltās tiesības situācija tika atrisināta.
Vienkārši pārdevēja principiāla, tāda aprobežota domāšanā.

L Liene 31.01.2011

Ko jūs brūkat virsū pārdevējai?? Rimi tā arī strikti noteikts, ka pase ir vienīgais dokuments, kas patiešām apstiprina tavu vecumu.. Tas, ka staigā apkārt ar baltajām tiesībām un mētā pārgudro, tas vien jau liecina par tavu līmeni.. Nevajag riet uz pārdevējām.. Ne vnm viņas ir vainīgas..

I inga 31.01.2011

ziniet, , , ssitas ir kaa apburtais loks..tasiniiba ir visiem un tajaa pasaa laikaa nevienam...piemeram-piekriitu ivii teiktajam, bet tajaa passaa laikaa lauvai arii taisniiba un kurss tur veel rakstiija...

M meitenekapukite 28.10.2012

Pirms rakstiit sho sudziibu, vareji ieiet likumi.lv un izgliitoties!
vairs nav ko piebilst, visi ieprieksejie komentetaji visu ir izklastijusi ljoti saprotami un pareizi!!! :)