www.sudzibas.lv RIMI Izcils apsargs

Rimi - Izcils apsargs

Š. G. 19. Janvārī biju pārsteigta par apsarga rīcību kurš mierīgi noskatījās kā aptuveni 10 gadīgs zēns atvēra veikalā novietoto zaļo konteineru kas paredzēts nolietoto elektroiekārtu un izlietoto bateriju savākšanai piekrāmēja pilnu maisiņu ar izlietotajām baterijām tā ka tās krita ārā uz grīdas (tas nav pārspīlēts) un ļāva viņam aiziet. Vēl vairāk viņš bija piegājis pie zēnā un ar viņu sarunājās. Kad jautāju kā to saprast viņš atbildēja, ka tur jau neko darīt nevar, jo zēns esot no nelabvēlīgas ģimenes. Tātad viņam atļauts viss? Vai tiešām apsargs ir tik neizglītots, ka nezina ;so konteineru nozīmi. Vārdu sakot bezspēcīgs. Šīs baterijas droši vien tagad mētājas kādā Ziepniekkalna pagalmā, pie tam lielā daudzumā. Skaisti, ka rimi personāls sadarbībā ar Latvijas zaļo punktu rūpējas par Vidi. Rimi dzīvo "zaļi"
izcila apsarga rīcība:)

20.01.2022

R

B Baltā ēna 20.01.2022

Nu tehniski tā ir miskaste/ jā speciāliem atkritumiem bet miskaste, un ja zēnam mājā kādai pultij vai mantai vajaga baterijas , varbūt dažas + - ies vēl . Pats arī esu redzējis kur veči rakājās un meklē nolietotas eletro lietas / telefonus ( jā tos arī pareizei kāds tur izmet) , kas apsargam jādara ? Nedrīkst pa miseni rakāties ?

R Roksa Roksa 20.01.2022

Baterijas satur videi un cilvēku veselībai bīstamas vietas, tāpēc tās ir atbilstoši jāuzglabā, jāsargā no bērniem, un pēc izlietošanas tās nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. Jūsu zināšanai šeit neiet runa par pāris baterijām, bet vismaz par 150 baterijām. Apsargam bija jāliek izbērt baterijas tur kur tām paredzēts būt, tad nav jēgas turēt tādas kastes, metam visu laukā kur pagadās .

P.S Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija rada augsnes piesārņojumu kvadrātmetra platībā, kas saglabājas gandrīz gadsimtu.

P Palīgs neskaidrajiem 20.01.2022

Nu jūs taču neziniet kāpēc tas puika vāca tās baterijas. Viņš ieraka viņas zemē? Nē? Tad par ko cepiens? Varbūt viņa skolā notiek bateriju vākšanas akcija, vai varbūt kāds cits iemesls. Tā vietā lai pajautātu jūs noliekat nabaga apsargu un rakstiet šeit muļķības.

R Roksa Roksa 20.01.2022

Varbūt Jūs redzējāt kur viņš tās lika. Droši vien aizveda utilizēt. Pirmo reizi dzirdu, ka skolas organizē bīstamo atkritumu savākšanas akciju .Jūsu zināšanai - Latvijā izlietotās baterijas ietilps bīstamo atkritumu kategorijā un tās nepieciešams speciāli apsaimniekot.
Katra pieauguša cilvēka pienākumus ir nepalikt vienalīdzigam, ja esat aculiecinieks šādām darbībām. Par citu iemeslu kā tās varētu izmantot nav ne jausmas, varbūt Jums kā izglītotam civēkamir kāda versija .

P Palīgs neskaidrajiem 20.01.2022

Jūs redzējāt, bet nepajautājāt... nu ko te vēl teikt. Atnākt mājās un tad rakstīt anonīmas sūdzības, tas protams ir vienkāršāk.

M Mlje_ 20.01.2022

Katra pieauguša cilvēka pienākumus ir nepalikt vienalīdzigam, ja esat aculiecinieks šādām darbībām. Vēl jo vairāk: Ir anonīmi jāpasūdzas iekš sūdzības.lv Tad jūs savu pieauguša cilvēka pienākumu būsiet izpildījis!

B Baltā ēna 20.01.2022

Varjaubūt ka vajadzēja ritīgi pa muti sadot , izsmērēt pret zemi , izsaukt operatīvo grupu... Un tad es pamodods, būs jaulabi sūdzības autor gan jau kautkā izdzīvosim ... (aiziešu pagāzēt pa rajonu bez dpf filtra) :D

G Gulbenietis 20.01.2022

Lielai daļai elektro iekārtu ir vajadzīgas vairākas baterijas uzreiz, bet nobeidzas visbiežāk pa vienai. Multimetrs maksā kapeikas, bet rezultātā var notestēt kuras ir labas un kura beigta un saglabāt kādu lieku kapeiku, nemetot ārā visas uzreiz. Šeit puika saprot, ka liela daļa tautas met visas, piemēram, trīs vai četras uzreiz. Liela daļa baču ir tuvu ideālam stāvoklim. Fizikas pamati.

Bomžu variants :) Baterijas maksā kapeikas, AA akumulatori arī. Labāk mazliet pamācīties elektrotehniku un un iekārtoties par elektriķi uz normālo algu, nevis rakņāties pa miskastēm un vecās baterijas testēt, vai ir kāds lādiņš palicis iekšā :)

Fizikas stundās Gulbenes skolās gan nestāsta, ka lielākai iekārtu daļai baterijas ir saslēgtās virknē ;)

G Gulbenietis 21.01.2022

Te neiet runa par rakāšanos pa miskastēm. Kad man kaut kas mājās neiet, es istestēju bačas. Tur pat minūti nevajag. Večuki un bērni iet bačas ņemt no veikala kastēm, jo ar naudām ir slikti. Fizikas olimpiādē esmu bijis vasja un ar labiem sasniegumiem. Virkne tu glupā. Te ar tādu 2. grupas invalīdu pilns, kuriem iesaki kaut ko gudru, bet šie tikai rej pretī :D.

G Gulbenietis 21.01.2022

Un, ja ne par piķi domājot, tad par dabas nepiesārņošanu noteikti. Izmest vienu vai 2,3 vai 4 bačas?

Kad man mājās kaut kas neiet, es eju un pērku jaunās baterijas - jaunās maksā ap 0,20 eiro gabalā. Tev laikam naudas biš-biš pietrūkst, lat darītu tāpat. Izskatās, kā ar 2.grupas invalīda pensiju nepietiek, bet fizikas olimpiāde ar labiem sasniegumiem tev nav palīdzējusi atrast normālo darbu.

G Gulbenietis 21.01.2022

Nu, ja tu pērc pa 0,20 gab bačas, tad bomzis šeit esi tu ;).

P Palīgs neskaidrajiem 21.01.2022

🤣 jā te nu gan var piekrist

Good Intentions 20.01.2022

Pa lielam vajadzēja reaģēt.