Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikums - Zemāk jau vairs nav kur krist

Neteikšu kurā kursā mācos, neminēšu neviena pasniedzēja vārdu, bet nu jau ir par traku. Sākšu ar skolotāju attieksmi - ja neesi bijis stundā attaisnojošu iemeslu dēļ (kaut vai tai pašā tiešsaistes stundā) un ir bijis pārbaudes darbs stundas laikā, tev to neļauj uzrakstīt pat papildstundās. Skolotājs Saka ka viņam par to nemaksā lai vairākas reizes visiem tagad pirms stipendiju protokola ļautu labot darbus. Pēc vairākām nedēļām, cenšoties atrast kopīgu valodu ar skolotāju, bet viss bezcerīgi, uzrakstīju sūdzību, un tikai tad tad skolotājs sāka kustēties, un nevis ar to ka atļāva labot darbus, bet uzrakstīja man mykoobā vēstuli par to, kā es tā varēju, ka sūdzos nevis nāku uz stundām un rakstu darbus laicīgi. Šis nav vienīgais gadījums, skolotājiem ir tik neprofesionāla attieksme. Pret katru skolēnu, grupu izturas savādāk, bez maz vai ''šis man nepatīk, nesmuks purns, neļaušu šim labot atzīmi'' vai ''šitā man vienreiz rupji atbildēja, jo es pati biju vainīga, bet es taču esmu skolotājs, viņai nebija nekādu tiesību vispār atvērt muti, ielikšu ka viņai n burtu par to ka nokavēja 10 minūtes'', atvainojiet bet tā tas tiešām ir un to zin visi skolēni kas tur mācas.
Stipendijas arī mainās katru mēnesi un tas vairs nav izturams. Atceros sen atpakaļ, pirmajā kursā, ar vidējo atzīmi 7,80 stipendijas bija 90€, drīkstēja arī būt 1 kavēts pāris nedēļā, 2 kavēti pāri mēnesī. Tagad ar vidējo atzīmi 8,00 stipendija ir 45€, ar ko reāli nevar izdzīvot (kavējums arī vairāk nedrīkst būt neviens) . Ja tu dzīvo Rīgā, tās apkaimē, tad jā, bet ja tu dzīvo dienesta viesnīcā, par kuru ir jāmaksā, vēl 2x nedēļā jābrauc uz mājām un atpakaļ, vēl jāiztiek ar kaut ko, tad tie 45€ aiziet nedēļas laikā. Saprotu visu šito muldēšanu ko man klases audzinātāja Saka katru reizi kad ieminos par stipendijām, ka viss ir saskaņots ar ministru kabineta noteikumiem utt, budžets ir jādala uz visiem skolēniem un tāpēc sanāk tik maz. Es tā saprotu, jo vairāk skolēnu labi mācās, jo stipendijas ir mazākas, attiecīgi, ja būtu vairāk tādu kas mācās slikti, pārējiem stipendijas būtu lielākas. Jā, stipendija nav galvenais, bet tas ka solīja stipendiju līdz 150€ bija viens no iemesliem kādēļ vispār izvēlējos šo skolu no trīs variantiem ko biju izskatīJusi. Viņas pat nekad laikā neieskaita, vienmēr ir kaut kādas problēmas.
Dienesta viesnīca - tur vispār varētu veselu grāmatu sarakstīt. Kādēļ man ir jāmaksā par dienesta viesnīcu, ja man ir Veselības problēmas kuru dēļ mēnesi nebiju ne skolā ne dienestu viesnīcā? Zvanīju uz dienesta viesnīcu, teica lai laužu līgumu uz mēnesi, pēc tam jāslēdz jauns līgums. Aha, kā tad, lai manu vietu atdod kādam citam, un pēc tam vairs nebūs neviena brīva vieta un man nebūs kur palikt? Skolotājiem tur arī jumts brauc ciet, tādu attieksmi pret sevi nekad nebiju izjutusi. Esmu pilngadīgs cilvēks, kāpēc gan man ir jāatgriežas 22: 00, jo pēc 22: 00 man durvis neviens vaļā never. Pat ja atver, man jāraksta paskaidrojums. Par ko? Par to ka atnāku pēc darba? Par to ka biju satikties ar radiniekiem? Mani mājās pat tā nekontrolē mamma, kā šīs te skolotājas.
Pēdējais piliens bija prakses vietas. Kāpēc citiem kursiem, piemēram pavāriem, konditoriem, nezinu tur komerczinību pakalpojuma speciālistiem skola nodrošina prakses vietas, palīdz sameklēt, bet mums pašiem bija jāmeklē, un vēl ar tādu attieksmi pret mums... - meklējiet paši, ja neatradīsiet, skolu nevarēsiet pabeigt, pie sevis skolā praksē jūs arī neņemšu, man par to neviens nemaksā. Man kāds maksā par to ka iešu praksē? Nē, mīļie cilvēki. Ir pandēmija, sāksim ar to ka bez vakcīnas vispār nekur neņem un nelaiž (es esmu vakcinēta bet puse no kursa nav) , otrs, uzņēmumiem ''nav laika noņemties ar mums'' man vairākās vietās teica lai pasaku savai skolai, lai liek uzņēmumus mierā. Kādēļ viņiem ir jāmaksā nodokļi par mums, kāda jēga uzņemt praktikantu uz mēnesi un maksāt tam algu? Pilnīgi nekāda. Ir labi ja tev, taviem radiem ir sakari, kas palīdz atrast prakses vietu, bet tas ka citiem kursiem prakses vietas nodrošina skola, bet mūs vienkārši iemet okeānā, jo redz neviens neko bez papildu samaksas nedarīs. Priekš kam tad strādājat par skolotājiem, ja jums šis darbs nepatīk?
Vienīgais ko labu varu pateikt ir paldies L. Ļevančukai un m. Bogotai par atbalstu, tie tiešām ir izcili pasniedzēji un cilvēki, kuri atradīs risinājumu jebkam, un rūpējas par to lai skolēniem būtu ērti, nevis vienmēr aizstāv skolotājus un uzskata skolēnus kaut ko zemāku par viņiem. Liels respekts šīm divām jaukajām sievietēm.

08.01.2022

J

G Gulbenietis 08.01.2022

Tu esi mazs bērns. Nevis viņiem nodokļi par tevi jāmaksā, ja ej praksē, bet nāk ievērojami nodokļu atvieglojumi. Kojās ir sava kārtība. Ja kas nepatīk, īrē dzīvokli. Uzliktu visiem maksāt par izglītību, atsijātos visādi ubagi, kas visu laiku čīkst.

B Bez vārda vārds 08.01.2022

Tā nu gan nav. Par praktikantiem nāk nauda tiem,kas viņu apmāca. Jo katrs praktikants tiek nozīmēts vienam meistaram. Kā arī normālā Rietumeiropas valstī maksā praktikantam. Norvēģijā neviens praktikants bezmaksas nestrādās, jo darbs tiek padarīts un par to jāsaņem samaksa. Tikai nabadzīgajā postpadumjā valstī tiek noverdzināti praktikanti. Cerams,ka sūdzības autorei viss nokārtosies un kādreiz šitā nabadzība beigsies, ja tādi kā - gulbenietis sēdēs aiz restēm.

V Veronika Mihailenko 11.06.2022
Slikta administrācija

pretīga vieta sapūt krievus viņi sniedz tik daudz mācību, ka murgs cilvēkiem vispār neatliek laika savai dzīvei vai nu sāc mācības agrāk, vai paskaties citos tehnikumos 1.kursā un 2.kursā nav 10 stundas katru dienu

S Sudzibas.lv Admin 01.07.2022