Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikums - Vienmēr problēmas

Ārkārtas situācijas laikā mūžīgi norauj stipendiju, vispār nevienam nav saprotams, kā var tā sadalīt stipendiju fondu, kur paliek paredzētā nauda? Skolotāji, vispār neatbalsta, nesaprot ko no viņiem vēlas, nesaku par visiem, bet ir tādi indivīdi. Stipendijas piesola nez cik lielas, galu galā ieskaita tikai nieka grašus par ko skolēns izdzīvot Rīgā nevar, maksājot par dienesta viesnīcu! Stipendija nekad neienāk laikā, vienmēr problēmas kautkādas...

23.11.2020

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Atbilde no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums Support Pārstāvja atbilde 24.11.2020

VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” (turpmāk - RTRIT) stipendiju piešķiršanas kārtību un tās apmēru nosaka 20.10.2020.”Stipendiju piešķiršanas nolikums”, kas izstrādāts atbilstoši Ministru kabineta 2004.gada 24.augusta noteikumiem Nr.740 “Noteikumi par stipendijām” un Izglītības un zinātnes ministrijas 20.10.2020. rīkojumam Nr. 1-2e/20/334 “Grozījumi Izglītības un zinātnes ministrijas 2019.gada 1.aprīļa rīkojumā Nr.1-2e/19/99 „Par Stipendiju piešķiršanas nolikuma parauga apstiprināšanu””.
Ar iekšējo normatīvo dokumentu “Stipendiju piešķiršanas nolikums” var iepazīties RTRIT mājas lapā, sadaļā Izglītojamiem, Normatīvie dokumenti izglītojamiem.
Saskaņā ar minētajiem normatīviem dokumentiem mēneša stipendija tiek aprēķināta ņemot vērā katra izglītojamā iepriekšējā mēneša mācību rezultātus, t.i., novembra mēneša stipendija tiek aprēķināta, pamatojoties uz izglītojamā oktobra mēneša mācību rezultātiem, kas fiksēti elektroniskajā žurnālā Mykoob.
Ir noteikts, ka izglītojamam minimālo ikmēneša stipendiju nosaka 10 euro apmērā. Minimālo stipendiju nepiešķir, ja izglītojamais neattaisnojošu iemeslu dēļ nav apmeklējis izglītības iestādi vismaz piecdesmit procentu apmērā no kopējā mācību stundu skaita mēnesī.
Sekmīgiem izglītojamiem piešķir paaugstinātu stipendiju, ņemot vērā izglītojamo mēneša vidējo sekmju vērtējumu, kas fiksēti elektroniskajā žurnālā Mykoob un izglītojamo aktivitāti izglītības iestādes sabiedriskajā dzīvē, stipendiju fondā pieejamo finanšu līdzekļu apmērā paaugstinātās stipendijas piešķiršanai.
Ministru kabineta 24.08.2004. noteikumi Nr.740 “Noteikumi par stipendijām” 21.punktā ir paredzēts, ka profesionālās izglītības iestādes stipendiju fondu izveido, paredzot katram izglītojamam vidēji ne mazāk kā 14,23 euro mēnesī.
Iepriekš nosauktie normatīvie dokumenti paredz, ka sekmīgs I kursa izglītojamais ir izglītojamais, kas vispārējās vidējās izglītības mācību priekšmetu pamatkursā vai mūžizglītības modulī ir ieguvis mēneša vidējo vērtējumu, kas nav zemāks par 4 (četrām) ballēm, un, kas atbilstoši valsts profesionālās vidējās izglītības un arodizglītības standartā noteiktajam, profesionālā mācību priekšmetā vai profesionālo kompetenču modulī ir saņēmis mēneša vidējo vērtējumu, kas nav zemāks par 5 (piecām) ballēm; sekmīgs II, III, IV kursa izglītojamais ir izglītojamais, kas mācību priekšmetā, modulī, praktiskajās mācībās un kvalifikācijas praksē ir saņēmis mēneša vērtējumu, kas nav zemāks par 4 (četrām) ballēm vai ieskaitīts.
Paaugstināto stipendiju nepiešķir: - ja I kursa izglītojamais kādā vispārējās vidējās izglītības mācību priekšmeta pamatkursā vai mūžizglītības modulī mēneša vērtējumā ir saņēmis vērtējumu zemāku par 4 (četrām) ballēm vai „nav vērtējuma”, vai profesionālā mācību priekšmeta vai profesionālo kompetenču moduļa mēneša, semestra vai galīgajā vērtējumā saņēmis vērtējumu zemāku par 5 (piecām) ballēm vai „nav vērtējuma”, vai II, III un IV kursa izglītojamais kādā mācību priekšmetā, modulī, praktiskajās mācībās un kvalifikācijas praksē mēneša vērtējumā ir saņēmis vērtējumu zemāku par 4 (četrām) ballēm, neieskaitīts vai „nav vērtējuma; - ja izglītojamajam ir neattaisnoti mācību stundu kavējumi vairāk par divām mācību stundām vienā nedēļā; - ja izglītojamajam ir iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumi vai ar direktora rīkojumu ir izteikta rakstiska piezīme, rājiens vai brīdinājums par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu.
RTRIT ikmēneša stipendijas izmaksas termiņš ir mēneša 25.-30.datums. RTRIT izglītojamo stipendijas aprēķins tiek veikts elektroniski programmā “Stipendijas.lv”, pamatojoties uz datu eksportu no elektroniskā žurnāla Mykoob.
Šī gada novembra mēneša stipendijas aprēķins veikts pamatojoties uz elektroniskā žurnālā Mykoob uz 10.11.2020. fiksētajiem izglītojamo mācību rezultātiem par periodu no 01.10.2020. līdz 31.10.2020. Uz šo mācību periodu neattiecas Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija, kas noteikta no 09.10.2020. līdz 06.12.2020.

L

Komentāri (2)

L Lilalo16 23.11.2020
Krāpšana

Ārkārtas situācijas laikā mūžīgi norauj stipendiju, vispār nevienam nav saprotams, kā var tā sadalīt stipendiju fondu, kur paliek paredzētā nauda?

S Sudzibas.lv Admin 28.10.2021

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes