Rīgas namu pārvaldnieks - Ūdens skaitītāji

Labdien.
Gribēju padalīties ar problēmu ar ko nesen saskāros. Kā jau daudziem zināms, ar šo gadu pamainījās likums par ūdens patēriņa korekcijas sadalījumu. "Sākot ar 01.01.2014., ūdens patēriņa korekcija tiks sadalīta atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam starp tiem dzīvokļu īpašumiem, kuros nav uzstādīti vai nav verificēti ūdens patēriņa skaitītāji, kā arī tiem, kuri vairāk kā 3 mēnešus pēc kārtas nav savlaicīgi iesnieguši ūdens patēriņa skaitītāju rādījumus."
Par to, ka man ir beidzies ūdens skaitītāju termiņš es pamanīju, jau tikai martā, kad saņēmu rēķinu par februāri. Martā šis jautājums tika sakārtots un no Rīgas Namu pārvaldnieka tika saņemta atbilde, ka nākošajā rēķinā dotais pārrēķins vairs netiks iekļauts. Mēnesi vēlāk izrādījās, ka ar "nākošo rēķinu" tika domāts aiznākamais rēķins.

Pārejam pie cipariem:
Dzīvoju es viens divistabu dzīvoklī. Vēsturiskais vidējais patēriņš mēnesī ir aptuveni 1m3 par karsto un 1m3 par auksto ūdeni. Rēķini tiek maksāti regulāri un bez īpašiem kavējumiem.

Par janvāri saņēmu rēķinu, kur saskaitītais ūdens patēriņš ir 71m3 (~81EUR), par februāri 46m3 (~57EUR) un par martu 192m3 (238EUR)! Rēķini par janvāri un februāri ir jau samaksāti. Par marta rēķinu esmu vērsies pie Rīgas Namu Pārvaldnieka. Tur, kā jau ierasts pie mums Latvijā, neviens neko izdarīt nevar un neviens ne par ko neatbild. Visas mājas ūdens iztrūkums esot sadalīts pa vairākām neveiksmīgām galvām un viss, un neko darīt nevarot. Uzprasās uzreiz jautājums, a ja tur būtu nevis 238EUR (kas jau ir pietiekami augsta naudas summa), bet, pieņemsim, 10 000EUR? Arī tas pats - "Piedodiet, bet jūs neesat laicīgi nomainījuši ūdens skaitītājus"? Absurds! Kur citur biznesā būtu pieļaujama tāda attieksme pret klientu, it īpaši kurš gadiem stabīli un regulāri apmaksā rēķinus?!
RNP es rakstīšu iesniegumu par rēķina pārskatīšanu, bet šaubos, ka tas ko mainīs.

Es piekrītu ka tā ir mana vaina, ka es neesmu izsekojis līdzi skaitītāju derīguma termiņam, bet drošvien sodam par tādu rīcību būtu jābūt saprāta robežās. Šobrīd iznāk, ka par vēlu skaitītāju nomaiņu man ir jāpārmaksā ~50 reizes (~6m3 vietā, ~311m3). Tādi sodi nav pat bargākajās kredītiestādēs! Interesanti, mūsu valsts kalpi, kas pieņem likumus, par sekām arī domā?!

Gribētos dzirdēt citu cilvēku viedokli. Varbūt kādam ir ieteikums pie kā vērsties dotajā situācijā.

profils 30.04.2014

Iespējams, ka varētu izrādīties interesanti un arī lietderīgi ievērtēt un izmantot informāciju un, t.sk., arī saistīto normatīvo argumentāciju, kas ir jebkuram iespējamajam interesentam brīvi pieejama interneta portāla MANASTIESIBAS.lv diskusiju "Forumā", attiecībā uz konkrēto gadījumu - arī šajā w-resursā:

t.i. - aktuālajā diskusijā "Komunālie pakalpojumi (aprēķinu metodika u.c.)", sākot ar sekojošu komentāru:

ml, 05.03.2014., 00:17:05

Veiksmi Jums! ;)

S Svjat 01.05.2014

Paldies par info! Noderēs.

I IlzeKr 21.07.2014

Velejos uzzinaat, kaa Jums atrisinajss shis gadijums. Shomenes saskaros ar sho pashu situaciju, kur rekins ir 10xlielaks shi pasha iemesla delj :(

O outlook 09.08.2014

Jā, cik maksā jauni skaitītāji? Cik ātri tos nomaina? Kāpēc netic esošajiem skaitītājiem?

A Aigars1974 17.12.2014

Man jautajums, ka driksteja pienemt likuma grozijumus un ieviest tos, ja namu parvalde Purciems neinformeja ipasniekus un nebridinaja par iespejamajam sekam?Ires kvits apakseja dala, sika druka info par izmainam, kur parasti mineti namu parvaldes nummuri un avarijas dienestu talruni.Ta ari visa informacija.Manuprat sadi informet iedzivotajus, ir apsoluti nekorekti, un neatbilstosi likumam.Likums paredz apsaimniekotajam ipasnieku informesanu un skaidrosanu par iespejamajam sekam, kas netika izdarits.Dzivokli uzstaditi skaititaji, kuri ir verificeti un darbojas atbilstosi pastavosajam normam.Tagad namu parvalde purciems velas izspiest no maznodrosinatas personas invalida, gan par itka mistiskiem udens zudumiem, gan pec skaititaju radijumiem vairakus simtus euro, cik tas ir likumigi?

A Aigars1974 19.12.2014

Labdien!Man butu jautajums konkteti Sia purciema nami, ka Jus varat piemerot Mk noteikumus Nr 1013, ja piemeram Varaviksnes gatves 20. majas dzivoklu ipasnieki nau par to piemerosanu vienojusies kopsapulce?Ja sada Varaviksnes gatves 20. majas dzivoklu ipasnieku vienosanas kopsapulce ir notikusi, tad kur un kad ta notikusi?Paldies!

P Pārvaldnieks24 04.03.2015

Mainat pārvaldnieku!
Nodibiniet dzīvokļu īpašnieku biedrību un atvadaties no neadekvātiem kungiem!
Viņi - RNP ir izveidots, lai no Jūsu makiem pumpētu naudu un par to atbalstītu - Saskaņu!
Palīdzēsi atkratīties no meļiem!