www.sudzibas.lv Rīgas Namu Pārvaldnieks Piespiedu noma un NĪN kompensācija

Rīgas namu pārvaldnieks - Piespiedu noma un NĪN kompensācija

Šķiet likumi raktīti tikai vienkāršiem mirstīgiem, kā arī to izpilde.
Likuma "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" 12.panta otrā daļa nosaka, ka "Ja bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem atjaunotas īpašuma tiesības uz zemi, uz kuras atrodas šā likuma 12.panta pirmās daļas 3.punktā minētie objekti, kā arī valstij vai pašvaldībām piederoši ūdensapgādes, siltumapgādes un energoapgādes objekti, zemes nomas maksu nosaka, pusēm rakstveidā vienojoties. Ja puses nevar vienoties, zemes nomas maksa nosakāma 6 procenti gadā no zemes kadastrālās vērtības. Papildus nomas maksai nomnieks kompensē iznomātājam nekustamā īpašuma nodokļa par zemi maksājumu".
Seit runa iet par minetās daļas pedējo teikumu, proti, Papildus nomas maksai nomnieks kompensē iznomātājam nekustamā īpašuma nodokļa par zemi maksājumu.
Situācija ir sekojoša, ka Rīgas namu pārvaldnieks (turpmāk RNP) neveic likuma izpildi un visu laiku tikai māna zemes īpašniekus un vilcina laiku. Vairakkārtīgi zvanot un braucot runāt ar RNP pārstāvjiem netiek panākta vienošanās noslēgšana par NĪ nodokļa kompensāciju ne par 20110. gadu, ne par 2011. gadu. Nepārtraukti ir atrunas, ka šis jautājums tiek virzīt un vienošanās tiek gatavota. Nesaprotams ir fakts kāpēc jātērē laiks un nauda RNP neizdarībām un jāvazājas pa tiesām, ka likums skaidri un gaiši noregulē minēto jautājumu. Zemes īpašniekiem nodokļi jānomaksā laikā bez atlaidēm, jo, ja nesamaksās laikā, tad tiek apreķinātas kavējuma maksa, savukārt pašvaldību iestādes maksājumus var veikt, kad vien labpatīk! Uzskatu, ka RNP darbs ir nekompitents un neorganizēts, tur būtu jāveic kartīga reorganizācija. Protams, bardaks ir arī ar Piespiedu nomas maksu līgumiem, kur ir četras versijas un neviens nav izdevīgs pašam zemes īpašniekam, bet domāts tikai par RNP maciņa biezuma palielināšanu + tur strāda tikai viens jurists, kurš pieņem divas dienas nedēļa pa dažām stundām apmeklēšanas dienā (O - 8:00 - 11:00 un C - 17:00 - 19:00) un izskata jūsu priekšlikumus u.c., tātad pie viņa tikt ir pagrūti + atbilde izskatāmajā jautājumā jāgaida ilgi...
Runajot par NĪ nodokļa kompensāciju, tad RNP zemes īpašniekiem nemaksā jeb kavē šos maksājumus, bet tajā pašā laikā no daudzdzīvokļu māju īpašniekiem samaksu, par NĪ nodokļa kompensāciju iepašniekam, pieprasa - tas jau nu gan ir absurdi un negodīgi.
RNP būtu jāpārdomā sava attieksme pret sava darba kvalitāti!

L

Komentāri (2)

M Marina 26.09.2011

Uzskātu, ka RNP piedāva nelikumīgus zemes nomas līgumus, un būtīski piespiedu kartā uzsiet savas nelīkumīgas prasības un absurdas līguma punktus zemes īpašniekiem, bet ja viņi atteicas tad vispār nenoslēds zemes nomas līgumu un nemaksa zemes nomu, kaut gan faktiski izmanto zemi savai saimniecības darbībai un saņem peļņu, un satur savu lielu štātu.Es biju spiesta griezties tiesā.

N Namu Pārvaldnieks 12.01.2012

Analoģiska situācija ar šo apsaimniekotāju!

Diemžēl LR likumdošna pašlaik nekā nenodrošina zemes īpašnieka intereses, jo visi likumi ir ļoti neprecīzi, vispārinoši.

Līdz ar to vienīgais ir vērsties pret dzīvokļu īpašniekiem-reālajiem labima guvējiem. Ja tie laicīgi nesamaksā parādu un nenoslēdz līgumu ar zemes īpašnieku, tad ir jāraksta PRASĪBA TIESAI par konkrētā dzīvokļa ķapķīlāšanu, parāda peidziņu un zemes nomas līguma noslēgšanu rakstiski.

Tāds diemžēl pašlaik ir vienīgais ejamais ceļš, kad kaut ko reāli var dabūt.

Jo jeb kādā veidā vēršoties pret pārvaldnieku, tas beigsies ar uzvaru pār "TUKŠU MAISU". Visi pārvaldnieki šo lietu zin un negodīgākie, kas ir vairums, to izmanto. Tiesāties pret pārvaldnieku ko iesaka likumi ir lielākais neprāts, kas noved pie naudas un laika zaudēšanas. Tas saucas-"zemes suņi rej, bet dzīvokļu karavāna iet tālāk".

Ja jums ir vēl kādi jautājumi, tad rakstiet mums- [slēpt]@inbox.lv

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes