www.sudzibas.lv Rīgas Dzemdību nams Neētisks anasteziologs Egīls Lejiņš

Rīgas Dzemdību Nams - Neētisks anasteziologs Egīls Lejiņš

01.07.2017. Plkst 4: 30 iestājos Rīgas dzemdību namā. Mums bija noslēgts līgums ar fantastiski vecmāti Baibu Firkusi un viss noritēja lieliski. Man ievadīja anestēziju ļoti jauks un patīkams vīrietis plkst 07: 00. Taču notika personāla maiņa un vēlāk atkārtoti ievadīt zāles ieradās anesteziologs Egīls Lejiņš. Pirmkārt, mēs ar baibu gaidījām viņu 45-50 minūtes un epidurālā anestēzija pa to laiku jau bija gandrīz pilnībā izgājusi. Sāpes atkal kļuva neciešamas. Otrkārt, viņš ieskrēja dzemdibu zālē neapmierināts un ļoti nerūpīgi un pavirši vadīja man zāles it kā speciāli darot man pāri. Raustija sistēmu un man nācās to ar spēku turēt, lai man nesāpētu. Un tajā brīdī vēl atļāvās man pārmest, ka mēs esot vēlu izsaukuši viņu. Lai gan saucām vairākkārt un gaidījām ļoti ilgi. Anesteziologs, kurš vadīja man sistēmu plkst. 07: 00 ieradās 5-10minūšu laikā kopš mēs viņu paaicinājām. Egīlam lejiņam pateicām, ka atvērums ir jau 10cm un tūlīt būs jāsāk spiest bērniņu. Viņš ievadija zāles un aizgāja. Nezināmu iemeslu dēļ pēc 40minūtēm ieradās, ieskrēja dzemdību zālē brīdī, kad spiedu bērniņu. Ieraudzija visu šo skatu un steigā pajautāja cik ļoti jūtu sāpes 10 baļļu sistēmā un nesagaidot atbildi aizcirta durvis. Gan man, gan vīram tas sagādāja ļoti negatīvu un nepatīkamu iespaidu par šo anasteziologu un lika apšaubīt viņa profesionālismu un ētiskumu. Ļoti negribētos, ka citām dzemdētājām nākas saskarties ar tik necilvēcīgu un riebīgu attieksmi, tādēļ izlēmu uzrakstīt sūdzību. Katru mirkli pavadot ar egīlu šķita, ka viņam ir naids vai nepatika pret sievietēm kā tādām.

Tāpēc uzskatu, ka šādiem cilvēkiem nav vietas tik emocionālā un svarīgā vietā un brīdī. Viņš pārkāpj jebkādas ētikas normas un speciāli rada sāpes un diskomfortu grūtniecēm.

Savukārt vecmāte baiba firkuse un anesteziologs Aldis Lidžus radīja satriecošu iespaidu, strādāja kā īsti profesionāļi, ievēroja ētiskumu, palīdzēja un atbalstīja, un izturējās pret mums ar mīlestību un rūpēm. Kas kopumā palīdzēja dzemdībām noritēt pozitīvā atmosfērā un radīja vēlmi drīzumā atgriezties Rīgas dzemdību namā atkal.

A Aljbina 03.04.2022

Kad es paliku stāvoklī, man acu priekšā bija aina, ka es braukšu dzemdēt, nezinu kāpēc, uz Jūrmalu. Vīrs atrunāja, bet beigās izradījās, ka mana intuīcija sacīja man pareizi, bet es nepaklausījos. Tik neētisko un rupjo attieksmi es neesmu redzējusi nevienā medicīnas iestādē. Lūk tā izskatījās tas brīnišķīgākais story sievietes dzīvē. Ārprāts!