www.sudzibas.lv Rīgas Dzemdību nams Šausmas pieņemšanā

Rīgas Dzemdību Nams, Kur labāk dzemdēt? - Šausmas pieņemšanā

Вот поэтому некому и НЕГДЕ рожать в нашей стране...
Срок подходит рожать. Начались схватки, муж вызвал скорую, отвезли в рижский роддом. Думали, что скорее всего тренировочные, но решили перестраховаться. Настрой позитивный.
Был, до приезда в роддом.
В приемной встречает фригидная женщина-латышка. Не уведомившись о самочувствие, устраивает допрос. Имя, фамилия, все данные. Есть ли контракт. Узнав, что нету, особенно с пристрастием спрашивала о национальности.
Затем после утомительного заполнения анкеты ведет на осмотр. И тут уже начинается реальная пытка. По сроку и по симптомам понятно, что могут быть ложные схватки. А значит шейка еще не готова. Но она лезит туда двумя пальцами, причиняя жуткую боль. И еще говорит, что не получается, мол подтяни колени к себе. После долгого мучения, в документы идет информация, что расширение всего 1.5 см. А это значит, что она специально лезла туда расширить все. Растянуть, то что еще не готово. Болело потом еще долго.
После ночи выписали домой.
Но из-за манипуляций во время того осмотра осталось столько негативного осадка... Вот рожать там совсем перехотелось. Не дай бог, вот такая же попадется на осмотре. И будет там своими пальцами кривыми там ковыряться, пока кровь не пойдет, или пробка выйдет... Или еще что хуже представить.
Брррр. Жаль не знаю имени этой восхитительной женщины.

A

Komentāri (17)

donna b 01.02.2018

А чем еще она должна была вам *туда* залезть и посмотреть, есть ли раскрытие? Это неприятно, но так до сих пор делают. Тем более что не пробка, ни воды увас судя по всему еще не отшли. А насчестно фригидной, национальности итд...это уже ваши эмоции. Ваше первое предложение вообще не буду комментировать...рожают люди и в других местах, и в роддоме и уж точно у них есть причины, почему они это делают. Удачной вам второй попытки.

A Akvamarine 01.02.2018

Да понятно чем, просто можно это по разному сделать. Можно и так, что потом кровотечение откроется...
Главное отношение. Конечно, эмоции тут играют роль. Просто, как можно так обращаться... По моему это не дозволено.
Ты готовишься 9 месяцев к важному событию, настраиваешь себя правильно. А тут в один момент все это перечеркивается. Остается сильный неприятный отпечаток. Слезы, стресс. В результате гормон окситоцин падает, а именно он отвечает за схватки и начало родов. И кто в этом виноват?
Беременные женщины имеют измененное сознание и очень уж уязвимы. А роддоме этого не знали?
Зачем работать там, где не хочешь...

Оккупант 02.02.2018

вам психиатр рожать разрешил?

Dainis 01.02.2018

Vēl ir dzirdēts, ka dzemdību namā pagrabā ir virtuve, kur vienā lielā katlā vāra Krievu bērnus... Sūdzība balstīta tikai uz jūsu etnisko naidu.

Dainis 01.02.2018

Malacis! Trenējies, gaidi arābus.. :D

Оккупант 02.02.2018

Akvamarine, лови мою харчу у себя на грызле, смыть не пытайся она зелёная и вонючая и несмываемая. У меня акушерка была латышка!

A AnvoyT 01.02.2018

Ārprāts, un šitāda vēl par māti taisās kļūt! Viss slikti, visi ļauni!
Jēziņ, pie jebkuras uzņemšanas veic anketēšanu ar standarta jautājumiem, kas personālam ir jāzina, lai varētu veikt adekvātu veselības aprūpi un dzemdes kakla atvērumu ir jāpārbauda, lai vispār secinātu vai dzemdības ir sākušās. Uz dzemdību namu jātaisās, kad pati jūti, ka ir vismaz 3 cm, ātrāk tur nav ko darīt. Ja nevari izturēt pat dzemdes kakla atvēruma pārbaudi, kā izturēsi spriedzi, kas sagaida pie bērna audzināšanas? Uz vislabākais - "фригидная женщина-латышка" - šito varētu nominēt kā vienu no gada spārnotajām frāzēm.

A Akvamarine 01.02.2018

Kā vispār var sajust cik centimetri tur ir atvērti!? Jo īpaši pirmo reizi... Es lieliski saprotu, ka vajadzēja paskatīties tur visu. Bet var to darīt maigāk, nevis tik sāpīgi. Run iet tieši par to, kā viņa to izdarīja! Nevis kāpēc.
"Ja nevari izturēt pat dzemdes kakla atvēruma pārbaudi, kā izturēsi spriedzi, kas sagaida pie bērna audzināšanas?"
KĀ VAR salīdzinat to? Dzemdības ir pilnīgi dabisks process. Tas ir pavisam cits. Nevis kad tev kaitina...brrr.
Pat galvenais tas ir ATTIECĪBA!
Jo īpaši pretī grūtniecēm, kuri ir ļoti emocionāli neaizsargāti.
Cilvēcība ir viss. Es tiešām nesaprotu, kā var strādāt ar cilvēkiem, ja neesi gatavs būt vismaz draudzīgs.

A AnvoyT 01.02.2018

Es saprotu, ka Jūs situācijā sāpina tas, ka Jūs nesamīļoja, bet padomājiet loģiski! Caur uzņemšanu naktī iziet ap 30 sieviešu, kas brēc, kviec, pusi kaut kas neapmierina, sievietes ir neizglītotas un nesaprot dzemdību procesu. Par spīti tam, ka tas ir dabisks, sievietēm ir jāizglītojas pirms dzemdē bērnu, jāsaprot šo procesu nozīme. Tas arī padara dzemdību speciālisti par mazāk emocionālu būtni, kas vienkārši dara savu darbu. Jautājums par pilsonību un nacionalitāti tiek jautāts ne tikai statistikai, bet tīri juridisku jautājumu sakārtošanai kas skar dzemdību izmaksu segšanu un sociālās apdrošināšanas jautājumus, jo uz Latviju brauc dzemdēt arī kaimiņvalstu pilsones. Nacionalitāti jautā visur un tas pavisam noteikti nav diskriminējošs jautājums, tajā ir ietverta informācija par cilvēka identitāti. Citur pasaulē valsts iestādes lūdz uzrādīt arī rasi (pat reģistrējoties bibliotēkā).

Citādāk dzemdes kakla atvērumu nav iespējams pārbaudīt. To dara ar taustes palīdzību, aptuveni nosakot dzemdes kakla platumu, to iztaustot ar rokām - cik pirkstu ielien, tik centimetru. To var darīt arī ar instrumentu, bet tas procesu padarītu sarežģītu un vēl nepatīkamāku, turklāt iztaustot dzemdes stāvokli ar pirkstiem, ārsts sajūt ne tikai atvēruma platumu, bet arī kopējo dzemdes kakla stāvokli, nosaka vai gļotu korķis nāk ārā, vai augļa plēve ir vaļā un nāk augļūdeņi, vai nav asiņošana utml. Nav patīkami, bet to pašu no iekšpuses dara bērna galviņa - plēš vaļā dzemdes kaklu (tā rodas kakla atvērums - bērns tiek stumts uz leju ar kontrakciju (jeb dzemdes saraušanās) palīdzību). Vecmātes ir dažādas. Bet dzemdējat Jūs un Jūsu attieksme nosaka to, kādās noskaņās piedzims Jūsu bērns.
Visi ir emocionāli neaizsargāti, ja grib būt upuri. Bet ja sieviete ir racionāla un stipra, tāds nieks kā dzemdes kakla pārbaude viņu ne mazākā mērā nemulsina.

S Sergej Sergeevic 01.02.2018

Камаз Отходов ты с какой клоаки вылез ? Ты либо троль-кремлебот либо просто де**л. Не вступайте с ним в ответные комментарии.

Dainis 01.02.2018

Otrais variants ir ticamāks! (де**л)

davfreim 01.02.2018

Tātad sūdzība ir par to, ka tevi izmeklēja? Ja jau labāk viss zināms pat mediķiem, tad kāpēc devies uz slimnīcu? Un attieksmes drošvien no tavas puses bija tikpat briesmīga kā šeit, rakstot rakstu svešvalodā.

Kamaz, tad kāpēc citos rakstos uz tekstiem latviešu valodā atbildi krieviski, nēesi taču krievijā!?

S sviesta afēriste 01.02.2018

interesanti ka jautājumos par valodu visvairāk aizsvilas krievu valodā runājoši cilvēki.
Galvenais nav kādā valodā tiek rakstīts vai kādā atbildēts, bet gan ka saprot citi ko tu vēies pateikt. rakstīt ar latīņu burtiem krievu valodā tas ir pareizāk?Kropļot to kas tiek rakstīt?

davfreim 01.02.2018

Viss ko gibēju pateikt, ka sūdzēties svešvalodā (krievu ar neko neatšķiras no ķīniešu), ir nejēdzīgi. Latvijā ne visi saprot citas valodas, it īpaši tie, kas nav piedzīvojuši okupācijas laikus. Gribi labāku komunikāciju, lieto valodu, kura visiem LV ir jāsaprot - latviešu valodu, it īpaši valsts iestādēs (slimnīcās, skolās utt.).

A Akvamarine 02.02.2018

Что тут вобще обсуждать. Только на этом портале 31 жалоба об этом учреждении. И все об одном и том же - отношение персонала.
Конечно, им тяжело и все такое. Но это их работа. И оказывать плохой сервис категорично не профессинально. Тем более одни могут себя вести достойно, другие почему-то нет. Никто ведь не говорит, что все все плохие. Есть и приятные личности. Но их к сожалению - меньшество. Так почему некоторые могут оставлять свое раздражение и усталость, а другие считают что им можно срываться на пациентах.
Не важно что ты делаешь, важно как! Тем более если это работа с людьми. Нужно объяснять, что, как, почему и зачем , до того, как делать, а не пытаясь оправдаться после жалобы. Тогда и пациенты будут с большим пониманием относиться.
Персоналу бы почитать что-то самообразовательное про хороший сервис и что это такое. Илзе Кранцберга, или кто там главный, устройте курсы что-ли...
Мир всем. Рожайте детишек в здоровой атмосфере счатья и любви. И это точно не рижский роддом.

Оккупант 02.02.2018

1, это жалоба или отчёт о контрольном похождении в роддом?
2, я фигею! вспоминая свои схватки, если бы хоть одна медсестра мне улыбнулась в будующем её улыбка была бы беззубой!

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes