www.sudzibas.lv RENO (Olympia) продавщица не говорит по русски

RENO (Olympia) - продавщица не говорит по русски

Был в обувном магазине Рено в Олимпии и хотел купить себе обувь, так как мне этот магазин очень нравился и я там был постоянным клиентом, но после того как меня обслужила одна блондинка, котороя по-русски не одного слова сказать не могла, я больше там не появлюсь.
И как этот магазин берет таких людей на работу.Ведь в законе сказано, что продавщица должна отвечать клиенту на том языке, на котором он говорит.

Mamma 02.03.2009

Pirceejam vienmeer taisniba un pardevejam jabut laipnam un smaidigam. Es neietu otrreiz uz to veikalu kur pret mani nicinosi izturas. Un tautibai nav nozimes. Visi mes dziivojam uz Zemes. Un visi mes esm vielidzigi.

D dsgds 02.03.2009

Es tik nesaprotu...mums Latvijā valsts valoda ir latviešu.
Kāpēc piemēram Vācijā vai Amerikā krievs nevar uzspiest savu valodu?Kāpēc Latvija ir tā vieta, kur man obligāti būtu jārunā krievu valodā, tikai tāpēc, ka klients tā vēlas?Kāpēc?Tāpēc, ka krievi mūs okupējuši?Tāpēc, ka esam padomju režīmu ar visām sekām izbaudījuši?

Mamma 02.03.2009

Muusu valsts veesturiski atrodas krustcelees, un tikai no mums ir atkarigs vai spesim saglabat savu identitati cauri gadusimtiem, vai maacesim sadzivot ar cittautiesiem- kaiminjiem. Bet naida kurinasana un agresija pret citadi domajosiem un citadi runajosien nekadu labumu nenesis. Miers ir tas kas baro, bet nemiers postu nes.

D dsgds 02.03.2009

Tu gribi teikt, ka sadzīvošana man automātiski nozīmē runāt krievu mēlē?Tad piedod, kā lai saglabā savu identitāti, ja krievs neciena mūsu valodu un tradīcijas?

Mamma 02.03.2009

Es nesaku ka tev jarunaa krievu meelee, bet ja tu gribi stradat apkalpojosha sfeeraa, tad vismaz 4 valodu zinaashana musdienaas buutu tikai norma. Tas netraucee tev ikdienaa saglabat savu identitati.Augsta apkalposhanas kultura tik mazai tautai kaa Latvijai tikai naaktu par labu ekonomiskajaa zinjaa- vairaak tuuristu muus atcereetos pozitiivi un ieteiktu ari saviem radiem draugiem un pazinjaam.

Mamma 02.03.2009

Kapec negribi runat krieviski, nemaki?

C Ciepa 19.03.2009

Ziniet..krievs drīkst nemācēt ne runāt ne saprats Latviešu valodu - tad kāpēc mums Latviešiem, kas strādā apkalpojošā sfērā ir jārunā un mūžīgi jāklausās cik viss ir slikts un nekvalitatīvs, cik mēs slikti strādājam utt...un pārsvarā tiešām tie ir krievi, kas vienmēr ar visu ir neapmierināti ar preču kvalitāti ar apkalpojošo personālu un ar visu pārējo...tad lai viņi brauc uz savu krieviju, kur viss ir tik perfekts! Nedaudz sāk piegriesties, tās mūžīgās neapmierinātās sejas, drausmīgā attieksme, tie rupjie vārdi, kas tiek vērsti uz latviešiem...nu drausmas...
Tieši šajā gadījumā, ka pārdevēja, nav atbildējusi sim krievam viņa valodā...tas nav nekas slikts un nosodāms...viņam būtu jākaunās par to, ka viņš dzīvojot Latvijā nezin šo valsts valodu, jo ja mēs Latvieši aizbrauktu uz krieviju vai uz kādu citu zemi - ar''i ar mums tur nerunātu Latviešu valodā.
Un cik es esmu iepirkusies "Reno" veikalos - pret manīm pārdevējas vienmēr ir bijušas smaidīgas un laipnas! ;)

L Ludis 19.03.2009

Pārdevejai ir jāzin visas pasaules valodas vai vismaz 20 valodas, savādāk ārzemnieki negribēs iet uz veikalu.

E Endija 19.03.2009

Nuja, kātad var nezināt svēto krievu valodu, kru mums jau bērnībā bija jāzin, speciāli gan to neviens nemācīja, ar sētas krieveļiem augot iemācījāmies paši.Bet tie krievei sen izauguši, bet latviešu valodu, kā nezin, tā nezin.Vot kas par stulbām galvām.

L Ludis 19.03.2009

Poison, tu esi saindējies?

A anonims 14.10.2009

mīļie latvieši, tas ir viens no iemesliem, kapec valstī ir zems ekonomikas līmenis, jo gan pardevejas, gan deputati, banķieri u t.t, vai nu negrib vai neprot svešvalodas!!!Ar Latviju neviens nevelas sadarboties, jo nopietns valodu barjeris!Protams, krievu valoda ir ļoti gruta, un jus, pieņemsim pat negribat to macīties, bet runajot par angļu-ta ir itka starptautiska valoda, bet to pat neprot latvijas deputati(neskatoties, ka daudzi Dome sež pa padsmit gadiem un itka jau vajadzetu kka iemacities, nepartraukti braukajot komandejumā)
Ne jau tikai krievi Latvijaa riuna krieviski, tie paši lietuvieši, igauņi!!!Padomajiet paši, ko jus zaudejat, ja tiešam gribat pardot preci un saņemt par to naudiņu, macaties valodu, tas tikai naks par labu:)