www.sudzibas.lv RENO (Olympia) продавщица не говорит по русски

RENO (Olympia) - продавщица не говорит по русски

Был в обувном магазине Рено в Олимпии и хотел купить себе обувь, так как мне этот магазин очень нравился и я там был постоянным клиентом, но после того как меня обслужила одна блондинка, котороя по-русски не одного слова сказать не могла, я больше там не появлюсь.
И как этот магазин берет таких людей на работу.Ведь в законе сказано, что продавщица должна отвечать клиенту на том языке, на котором он говорит.

I iedzivotajs 20.02.2009

Nevajag te parspilet. Ja pardeveja strada nopietna eiropas limeni veikala tad jazin un jaruna obligati vismaz tris valodas . Ja ne tad laipni ludzam centraltiurgu tirgot ar kartupeli nevis Olimpija. Es stradaju ari tirdznieciba elektronikas nozare un brivi runaju ar klientiem anglu, latvieshu un krievu valoda un pat neviena gadijuma nebija ka klients palika neapmierinaats valodas zinja.

J Juris 20.02.2009

Šajā tekstā pilns ar kļūdām, līmenis apmēram, skaidrs!!!

D duksis 20.02.2009

ha ha idiots tas miska vai ka vinu!!!es pat redzeju kavins raudaja ha ha nesaprasts un neviena nevajadzigs ar savam basenem roka 49 izmera!!!Da ja Da ja ha ha

K kristine 21.02.2009

ar tādiem kā Mihails es principiāli runāju latviski.

R Rita 21.02.2009

Un tādi cilvēki, ierodas piem anglijā vai spānijā, un skaidrā krievu valodā, saka dodiet man to vai šito!!! :)) un ta brīnās, kā tā maita pārdevēja mani nesaprot????? ggggggggg

A ateks 21.02.2009

Tas Iedzivotajs gadiijuma nav tas pats Mihails, kursh vieniigais sevi aizstaav???

K kristine 21.02.2009

nē, nē nevis maita, bet blondīne...;))), izrādās visas pārdevējas kuras nemāk atbildēt Mihailam ir blondīnes...

U uh 21.02.2009

Tātad, valodas nezināšanas rezultāts-viens nenopirka kurpi, otrs nepārdeva kurpi...Abi ir zaudētāji:)

Q qw 23.02.2009

Nu..ja pārdevēja zinātu vairākas valodas, tad kapēc viņai jastrādā par pārdevēju??? Es princiopā neatbildētu kaut kādai iedomīgai slāvu kundzei..!! Apnicis atbrauc uz Rīgu, liekas ka dzīvo ne jau Latvijā, bet krievijā...

. ...kl 23.02.2009

Nu tad tik pat labi pārdevējai ir jāzin kurlmēmo cilvēku sarunu zīmes... kā tad lai ar viņiem sarunājās?

U uh 23.02.2009

...jūs runājat, kā garāmgājēji...ja man pieder bode vai esmu pārdevējs tajā, kura alga atkarīga no nopārdotā, tad atradīšu veidu kā saprast pircēju, kaut arī ar žestiem...To pašu darītu kā pircējs, ja ļoti iekārotos prece...Bet, ja mēs runājam par principiālo pircēju un pārdevēju(nedomāju, ka meitene no RENO bija principiāla), tad rezultāts būs neauglīgs...

P pieredzējusī 23.02.2009

es tādā gadījumā varētu rakstīt ļoti daudz sūdzības par to ka veikalos strādā krievietes, kuras neprot latviski ne vārda. piedodiet atvainojiet, bet pārdevējai nav jārunā obligāti krieviski, protams, ja viņa šo valodu prot, tad nav slikti, bet ja nē, tas nenozīmē, ka viņai par to jājūtas vainīgai. nevienā likumā nav teikts, ka veikalā jāapkalpo krievu valodā vai kādā citā. tāpat arī darba līgumā nav šāda punkta, kas noteiktu šādus pienākumus. protams darba devēji priekšrocību parasti dod tiem darbiniekiem, kuri prot vairākas valodas, jo tas atvieglo ikdienu. toties tiek pārkāpts likums, ja darbinieks neprot runāt valsts valodā un tādu ir ļoti daudz. es vēl varu attaisnot vecāko paaudzi, kuri neprot valsts valodu, bet nu tie pat dažreiz māk daudz labāk nekā jaunieši, un nevajag stāstīt muļķības par to, ka daudziem nav iespēju mācīties latviešu valodu, tie ir jūsu principi, kuri traucē jums to apgūt, ta kā veiksmi pārkāpt jums saviem principiem.

M mansVARDS(???) 23.02.2009

Mihail, ejiet pupās. Un priecājies, ka es to netulkoju Jums vienīgajā saprotamajā klienta valodā, jo tad tas skanētu daudz niknāk. Jūs jau zināt -kā.

A alias 23.02.2009

Biju Lielajos Sīpollokos (Veļikije Luki) veikalā, runāju tatāriski. Blondā pārdevēja Nataša mani nesaprata. Nekā nenopirku. Bet likumā taču noteikts, ka ar klientu jārunā viņa valodā!

I Ivars 23.02.2009

valsts valoda ir latviešu. Tā kā runāju latviski. Tas ka Jūs dzīvojot Latvijā negribat mācīties latviešu valodu tā ir jūsu problēma. Saprastu ja kāds igaunis atbrauktu iepirkties un runātu krieviski.

в следующий раз делай так - вызывай заведующую, и требуй, чтобы обслужила она. или хозяина. после того как они сами постоят за прилавком, то всё нормализуется.

Šis vispār ir nožēlojami.

I Idee fixe 24.02.2009

You know, I live in Brussels, and the local population speaks French only. Still, I manage both faire les courses et faire le 'shoping', tout le meme qui mon français est thres mal. Je prenais le cour de langue, et normalement j'utilise "google language tools" quand je droit traduire quelque chose, mais on ne peut pas fait beaucoup avec sa si on droit parler... [vens, tas ir garākais ko esmu bez tā tūļa taipojis, jau labu laiku iet greizi] Un visbeidzot ... Koļi u vas takije zatruņenija, izvoļķe otovarivatsa na bazare, odnojazičnij vi moi. Mein Deutsch ist sehr schwach, tut mir leid.

S sha 24.02.2009

var jau te apbižoties un malt- jārunā latviski, latviski.. bet ja katrs apdomātu situāciju no tirgotāja viedokļa, tad saprastu, ka pārdevēja ir ar steigu jāpadzen.
nedomāju, ka šajos laikos var atļauties zaudēt klientus, dēļ valodas nezināšanas. Zināt vismaz divas svešvalodas, manuprāt, pārdevējam ir norma.
mūsulaiku krīzes apstākļos, kad visai tautai būtu jāapvienojas šeit vēljoprojām lasāmi iecirtīgu aunu komentāru par to, kura valoda ir pareiza. Nožēlojami, ka vēljoprojām tauta neko nesaprot- politiķi ir sakūdījuši cilvēkus, lai savas rebes varētu mierīgi bīdīt.
to pašu, lieliski, ir paveicis bušs amerikā saistībā ar arābiem. šeit tas pats ar krieviem.
kad tas reiz beigsies un tauta sāks domāt par ekonomikas uzlabošanu nevis savstarpējiem debilajiem kašķiem? vēsture ir pagātne un jādzīvo tālāk. ja pārdevējs nesaprot, ka klients ir klients, tad veikala vadītājam tas būtu jāsaprot. ja neproti klienta valodu, atvainojies un piedāvā citu valodu(angļu, franču, vācu utt.), lai atrastu kopēju komunikāciju. ja neproti nevienu citu valodu- pasauc pārdevēju, kurš būs kompetentāks.. kur problēma?

Mamma 25.02.2009

Es tikai tirgu kurpes perku. Tur letak.

D Dzīntars 26.02.2009

a es mīskastes salāsu, par vēlti

F Fujaks 26.02.2009

Es uzskatu, ka Krievu valoda jāmāk katram sevi cienošam cilvēkam, tāpat arī Latviešu valoda, bet šini gadījumā zaudēja tika veikals, jo pārdevēja nemācēja apkalpot klientu, cepieties cik gribat, bet kamēr krievvalodīgajiem būs nauda, visiem būs runāt krieviski, lai dabūtu no viņiem to naudu, kurš sekos kaut kādiem saviem principiem, atri bankrotēs ;)