www.sudzibas.lv Profesionālā skaistuma skola Slikts Pasniedzējs, skolas nolaidība pasniedzēja jautājumā

Profesionālā skaistuma skola - Slikts Pasniedzējs, skolas nolaidība pasniedzēja jautājumā

Sveiki!

Vēlējos padalīties ar savu bēdīgo pieredzi, kura, protams, deva arī zināšanas otrreiz neiekrist uz līdzīgiem sludinājumiem.

Pirms kāda laika pabeidzu mācības Profesionālajā Skaistuma Skolā, mikropigmentācijas kursā.

Sākotnēji viss likās fantastiski. Pirmie pasniedzēji, kurus iepazinu, nebija saistīti ar manu galveno priekšmetu - mikropigmentāciju.
Tur (cepuri nost) nekādu problēmu nebija, pasniedzēji kolosāli, zinoši cilvēki un profesionāļi savā jomā. Pirmos divus mēnešus, kamēr
apguvu anatomiju, sanitāriju, koloristiku (ko pasniedz vizāžists, kuram diemžēl nav pareizo zināšanu mikropigmentācijas jomā par
pigmentiem, ko es pilnīgi saprotu un kur šo speciālistu nevainoju), uzņēmējdarbības ievadu un saskarsmes mācību, pretenziju nebija. Visa
jautrība sākās, kad nonācām līdz praktiskajām un vissvarīgākajām nodarbībām. Vienlaicīgi grupā bijām 3 kursantes un 1 pasniedzēja.
Pasniedzēja mums bija ar "savu raksturiņu". Skolas mājaslapā
programmas aprakstā bija minētas dažādas tehnikas, ko apgūsim kursu laikā - uzacis pūdertehnikā, matiņtehnika, ombre, lūpas akvareļtehnikā,
3D lūpas, acu līnija ar/bez ēnojuma, apakšējā līnija. Šajās pirmajās dienās novēroju, ka uz lateksa mācamies vienu un to pašu uz atkārtojumu.
Radās jautājums - kā ar pārējām tehnikām, kas tika solītias? Uz ko tika saņemta atbilde, ka to visu mums nemācīšot, jo tas pasniedzēju
pašu nesaistot, nav aktuāli, veca informācija. Šo visu no sākuma palaidu gar ausīm. Tad sākās praktiskās nodarbības uz dzīviem modeļiem
(šeit sākas visforšākā daļa). Pirmā modele! Diena, kurai es uzskatu, ka neviena no mums nebija gatava. Rokas kustības līdz galam neietrenētas,
sapratnes, ko mēs daram, nekādas, izpratnes, ko mēs veidojam, nebija. Tātad lielā diena - visām mums pirmās modeles ieradās vienlaicīgi.
Loģiski, ka pasniedzējam grūti izskraidīt uz visām pusēm, taču nebija arī nekādas atdeves tam. Saņēmām īsus norādījumus skices veidošanai,
kā ieslēgt aparātus un pasniedzēja aizpeldēja pie vienas no kursantēm, kurai bija vislielākās bailes. Līdz ar to 2 no mums tika atstātas savā
vaļā ar rīkojumu - taisat uzacis. Pasniedzēja pat necentās pienākt, lai apskatītos, kā veicas, izteikt kādu aizrādījumu, ierosinājumu vai pamācību.
Protams, mūsu pirmie darbi nebija tie labākie (citās skolās šausminātos par rezultātiem pat). Un tā turpinājās vēl desmitiem reižu katrā
nākamajā nodarbībā. Pamestas, neapmācītas un pasniedzējai neinteresantas! Lieki minēt, ka svarīgāk bija risināt privātās problēmas - runāt
pa telefonu, aizskriet ar taksi kaut kur, papļāpār ar modelēm, bet ne ar mums mācību nolūkiem!
Pienāca diena, kad sapratu, ka šī ir milzīga manis apkrāpšana par lielo summu, ko maksāju, kas nebija godīgi. Ņemot vērā, ka no minētajām
tehnikām, ko minēju sākumā, mums mācīja lūpas vienā tehnikā, uzacis pūdertehnikā (tālāk lai mēs domājot pašas) un acu līnijas uz augšējiem
plakstiņiem. Pieminēšu, ka nevienā brīdī nesaņēmām izskaidrojumu, kā strādāt šajās tehnikās, ne paņēmieni, algoritmi, izpratnes, kā būtu
jābūt. Sapratu, ka jāķeras vērsim pie ragiem - rakstīju garu, formālu e-pastu, par to, ka nesaņemu visu, kas tika atrunāts līgumā/skolas
mājaslapā programmas aprakstā. Sekojošās darbības - saņēmām piedāvājumu bez maksas apgūt procedūru, kas mums katrai būtu izmaksājusi, ja
mēs to vēlētos, ap 70EUR un piedāvājumu uzņemt pasniedzēju, kurš tikai idejiski izstāstīs par matiņtehniku, jo tā vairs tiešām neesot aktuāla.
Redziet, aktuāla vai nē, ja tā bija programmā, uz kuru es parakstījos, vēlos to saņemt arī bez e-pasta atgādinājuma. Šis viss liecina
tikai un vienīgi par neprofesionalitāti skolas iekšējā kārtībā. Kopējā iztērētā summa - 1200EUR, kursu ilgums 4 mēneši. Vai, manuprāt, skādi
atlīdzināja apmaksātais papildkurss? Protams - NĒ! Neminēsim, ka sarunas laikā ar skolas vadību par šo problēmu risināšanu, pasniedzēja
stāvēja malā un visu laiku zem deguna bubināja - tas vairs nav aktuāli, to neviens nedara, viss izskatoties slikti. Šādi ritēja mūsu ikdiena.
Klausījāmies pasniedzējā, kura, viņasprāt, vienīgā zina, ko un kā dara, visi citi meistari ir aprunājami - vai nu par nekvalitatīvu darbu,
lūpu izmēru, jauno mašīnu un tādā garā.
Mans secinājums ir tāds - sertifikātus es ieguvu un skolu pabeidzu, jo naudu man tāpat vairs neviens neatgrieztu pēc vairāk kā puses pagājušā
kursa laika, taču šobrīd manas zināšanas balstās tikai uz tā, ko apguvu vērojot daudz youtube video, apmeklējot citus kursus, jo mana sapratne,
piemēram koloristikā par pigmentiem un ādas tipiem, bija nulle, pasniedzēja nebija ieinteresēta ne reizi izklāstīt kāpēc izvēlamies šo nevis
to pigmentu konkrētajam modelim. Tāpēc šobrīd tērēju vēl vairāk naudas, lai apgūtu to, ko man liedza Profesionālās Skaistuma Skolas
mikropigmentācijas pasniedzēja.

Mans ieteikums Jums, pirms uzsāciet mācības, pārbaudiet pasniedzējus un viņu darbus! Vai jūs apmierina viņu veikumi? Man šādas iespējas nebija.

Šobrīd skola ir mainījusi aprakstu mājaslapā, ieviesosi jaunus nosaukumus programmas apmācības nodarbībās. Mēs palikām apdalītas.

P.S. Piemetināšu, ka pasniedzēja vienmēr uzsvēra - no skolas saķēmotu cilvēku neizlaižam, taču nācās piedzīvot modeļus, kuri devās mājup no
citu kursantu rokas ar nevienādām vai par dziļu ievadītām uzacīm, līdz galam neaizkrāsotām lūpām utt, ko, protams, pasniedzēja slavēja ar
tekstu - "cik skaisti ir sanācis!"

12.10.2020

12.10.2020