Pasažieri sabiedriskajā transportā - Totāls aklums :)

Šī pat nav sūdzība, vienkārši pat smiekli nāk...
Esmu grūtniece, puncītis ir labi redzams. Tiklīdz iekāpu sabiedriskajā transportā, visi uzreiz paliek akli :) Īpaši tie (jaunie cilvēki, studenti ar mūžīgām austiņām ausīs), kuri sēž priekšā vietās, kas ir domāti invalīdiem un māmiņām ar bērniem.
Skumji, ka pārsvarā vietu dod pensionāres, kurām es pati labprāt ļautu apsesties...

Vai tik tiešām ērti sēdēt visu ceļu "uz adatām", slēpjot acis, nevis dot vietu grūtniecēm, māmiņām ar berniem, invalīdiem un pensionāriem?

Z

S Sibila 02.02.2009

Nu jau sāpe izsāpēta, bet vienubrīd biju pilnīgi nikna uz pensionāriem:
Dzīvoju Teikā un uz darbu bija jābrauc līdz Ķengaragam ar 3. tramvāju pilna stunda. Šis tramvājs mūžam no rītiem bija pilns ar pensionāriem, kuri visi pie centrāltirgus izkāpa. Sākumā laidu apsēsties, bet tad sapratu, es braucu ar sāpošu, avārijā sabeigtu muguru, agri no rīta strādāt, kamēr viņi savus pirkumus var veikt ari vēlāk, kad strādnieki un skolēni būs mazāk.
Grūtnieces nez kapec to saprata un šajās rīta stundās manījās samērā reti un tās arī tika laistas.
Reiz pat jutos mazliet aizvainota. Bija ziema un man mugurā paplats mētelis, braucu taja pašā 3. tramvājā, kad kāds jaunēklis (mana vecuma), kas bija visu laiku klausījies mūziku, man(tolaik kādi 20-21 gadi) pieleca kājās, atvainojās un piedāvāja apsēsties. Biju tādā šokā, jo acīm redzot puisis bija noturējis mani par grūtnieci. Kaut gan neesmu nekāda apalīte, tas mani aizskāra un tagad es kārtīgi nopētu apaļās sievietes un tikai tad, kad esmu 90% pārliecināta, ka viņa ir grūtniece, laižu apsēsties! :D

H Ha 02.02.2009

Nu tad nositiet tos pensionārus.

Es gan neredzu problēmu vecos cilvēkos, jo viņi ir veci un nevarīgi, viņiem jau ir maz palicis. Bet visas tās vaislas mātītes, kuras dažkārt pat nav spējīgas audzināt, kārtīgi pieskatīt savus pēcnācējus...neatbalstu.Tagad tā jau grūti laiki, bet nē, vēl viņas čakarējās un taisa problēmas apkārtējiem.Tiešām tā kā dzīvnieki, nevis saprātīgi cilvēki.

. ... 02.02.2009

Varbūt pensionāriem par jums jaunajiem sliktas domas, bet viņi neizpauž savu negāciju pret apkārtējiem internetā.
Sibila laikam vecumdienās no rītiem nekur nedosies prom, sēdēs sapuvusi mājās.Bet varbūt auklēs savus mazbērnus, par ko nekādu pateicību nesaņems, tikai nozākājumu, ka ne tur iet, varbūt smird utml.

K Kiaspars 03.02.2009

Interesanti, vai sievietes palaistu apsēsties vīrieti, kuram vēders ir kā 12 mēnesis?
Pensionāri gan varētu būt nedaudz pieklājīgāki. Mūžīgi viņiem jādot vieta utt. Labāk lai brauc ar taksi vai bērni lai aizved, jo Zelta Drudzim ir naudiņa, bet pārējam nav.
Visslabākais variants protams ir savs Auto. Tāpēc jaunieši vairs negrib vest tos pensionārus, jo viņi vienmēr čīkst.

H Haha:) 03.02.2009

:)) Naivais :))) Nevērtējot pat, ka cilvekam var būt vielmaiņas pārstrādes problēmas, tai skaitā slims - drīzāk vairums sieviešu nodomātu - fui, cik resns, noēdies kā cūka, pie tam sašustu - aizņem tik daudz vietas transportā... un vispār - būt resnam tagad ir nemoderni, tātad - jau tāpēc vien tu neesi neko pelnījis :P

Un vispār, man šķiet, ka pēc uzmanīgas attieksmes brēkt sāk tie, kas pirms tam neesot tā saucamo vārgo statusā nemaz nepievērsa uzmanību tam, kas apkārt notiek (t.i. kad paši jutās labi, bija viens pīpis, par to, kam tiek vieta, kam ne, tai skaitā diez vai paši izcēlās ar labdarību) un tagad nokļūstot situācijā, kad ir vēlme saņemt atbalstu - ar izbrīnu secinām tādu nedod... :)) Būtu no laika gala ievērojusi, kas apkārt notiek, nekāda pārsteiguma nebūtu un sudzības nebutu jaraksta, tāpat zinātu, kā tā ir norma.

P Pupiņa 03.02.2009

Haha, nesen tu piesauci visus svētos, lai noniecinātu aborta veicējas. Šeit grūtniece lūdz tikai mazliet uzmanības, tādu nieku- iespēju apsēsties sabiedriskajā trensportā, un tu atkal sāc ķīckāt. Saproti, tā ir grūtniece, viņa nes zem sirds bērnu, kopā ar augļa ūdeni tas ir diezgan pasmagi. Viss kā tu gribēji, šī grūtniece nav iztaisījusi abortu, bet tu viņu nonievā. Tas nu gan ir nesmuki.

A Artur 03.02.2009

Bešī mani tādas atsauksmes...

K Kiaspars 03.02.2009

Grūtniecēm ir jāvalkā speciāli kombinzoni, lai nebūtu redzamas tās briesmas. Ir tads teiciens: Ja tu spēj bērnu vēderā noturēt, tad arī spēsi kājās pastāvēt!!!
Starp citu grūtniecei ir veselīgāk staigāt kājām vai jāt ar zirgu.

H Haha:) 03.02.2009

Haha, es nenonievāju Ieviņa grūtnieci kā tādu, bet ņirgājos par esošajā sabiedrībā valdošo vērtību mēru, par animal planet kuras aizstāve bija Toony un cik noprotams arī tu... :)) par attieksmi, ko mēs pieprasām no citiem, bet paši diez vai esam gatavi sniegt ... par to, kāda kārtība valda animal planet, tajā, kuru aizstāvējāt jūs, bet tagad vairs tajā dzīvot negribat :)) negribat, kad situācija skar pašas, vai ne? bet runājāt, ka darī var visu, ko neaizliedz likums - lūk, vietu dot vai nedot nav rakstīts likumā :)
Tāpēc, ieviņa, lai analizētu manus rīcības motīvus un izprastu ko īsti es gribu pateikt - neapbižojies, bet tev vēl ir jāaug... savādāk man kā mazam bērnam pēc uzrakstītā vēl tev ir jāpaskaidro, kas īsti tur bija uzrakstīts :))

P Pupiņa 03.02.2009

Tavu rakstīto var izlasīt, bet nevar dzirdēt. Ja tu izteiktos skaļi, iespējams tavā balsī būtu skaidri saklausāma ironija. Izlasot tavu iepriekš pēdējo komentu, nudien bija grūiti uztvert ņirgāšanos. Kā redzi, es vispār neiesaistos šī jautājuma apspriešanā, jo sabiedrisko transportu neizmantoju. Šo pašu nerakstīto animal planet likumu dēļ izmantoju personīgo mašīnu. Bet kādreiz braucu ar sabiedrisko transportu, arī kā grūtniece, un iespēja piedāvāt kādam pensionāram, invalīdam vai grūtniecei vietu man nekad nav sagādājusi nēertības. Un, kā jau minēju, cerēt uz pietāti mūsdienās ir velti.Paraugies, cik šajā saitā vispār ir sūdzību. Tas nozīmē uz katra soļa neapmierinātību un problēmas. Animal planet jau nu gan, tikai šeit ir trakāk: animal vietā ir homo sapiens.

U uh 03.02.2009

Nu ja...kombinezonu ar īpašu emblēmu, lai gadījumā kādai citai apalei neiedod netīšām vietu... A to, skaties, vēl visas sievietes būs jāsēdina, jo mazums...":D
Dažreiz redz sanāk, ka abižojas par to, ka pamanītais puncis tiek sajaukts ar tēmāminēto!

H Haha:) 03.02.2009

Kam būs lemts, tas ne tikai izlasīs, bet arī dzirdēs :)
Es arī ux kur tas laiks, kad ar sabiedrisko nebraukāju, ja nu vienīgais autiņš servisā, vai kaut kā savādāk iznāk pa reizei... bet mani nebūt nepārsteiz tas, ka cilvēki nav gatavi dot grūtniecēm, veciem cilvēkiem un vispār tiem, kas uz aci redzams - jūtas slikti, vietu, pat ja sēdošais pats ir gatavs doties uz ballīti un dejot tur x stundas no vietas. Acīs krīt tas, ka sūdzības autore šādu niansi pamanīja tikai paliekot stāvoklī, tas, manuprāt, nozīmē, ka iepriekš šādām lietām netika pievērsta uzmanība, t.i. diez vai pati izcēlās ar vietu došanu.
Tas par ko raksta sudzībās, neuzskatu ka tās ir problēmas, tās ir tikai izjustās neērtības un sekojoši negācijas :)) Vairumam cilvēku patīk jebkuru sarežģījumu, ikdienas negāciju nosaukt par promlēmu, traģēdiju :)
Cerēt pietāti mūstdienu sabiedrībā ir velti... nūūu nav tik traki, cilvēki ir visādi... ir jautājums par to, kādai cilvēku grupai tu izvēlies piederēt. Krieviem ir tāds teiciens - s kem povidjosja, na to i naprjaosja. Pasaulē ir arī daudz atsaucīgu cilveku, tikai, lai viņi tevi pieņemtu un tu viņus pamanītu, tev ir jābūt, laikam, mazliet līdzigai viņiem... Un pasauli veidojam mēs paši, tāpēc esam atbildīgi par katru savu rīcību, gan labo, gan ļauno.

P Pupiņa 04.02.2009

Tur jau tā lieta, ka ne vienmēr tā grupa, pie kuras tu esi spiests piederēt( uzsveru- spiests, jo izvēlēties sabiedrību ir gana sarežģīti) atbilst tavam līmenim un attīstībai. Sabiedrību sagrupēt ir faktiski neiespējami, jo, kā zināms, cik cilvēku, tik uzskatu, manieru, uztveres, u.t.t. Svarīgākā cilvēku grupa, pie kuras ir jāturas, tā ir ģimene, radi, un pat tad ir bieži vērojamas uzskatu atšķirības, kas parasti noved pie konfliktiem. Meklēt sev līdzcilvēkus sabiedrībā? Kādu brīdi tas varētu izdoties, bet tikai tik ilgi, kāmēr sakrīt uzskati, jo tu pati precīzi norādīji uz animal planet. Jā, pasaulē ir atsaucīgi cilvēki: tēvs, māte, māsa, brālis, vīrs...bet ne jau kaimiņu anna, vai krastiņu frīdis. No sveša pietāti gaidīt ir grūti, jo katram mums no dabas ir ieprogrammēts domāt par sevi. Vienīgais, kur šī programma var šķobīties, ja aiziet runa par ģimeni. Protams, tu teiksi: bet kā tad no kristīgā viedokļa, Dievs māca tikai labu, mums ir jāņem piemērs. Bet ja tu esi lasījusi Veco derību, 28 rindiņu(ja nekļūdos), tu ir teikts, ka Dievs radīja vīrieti un sievieti, un teica: augļojaties, vairojaties, pakļaujiet sev zemi, valdiet pār to (atvaino neprecizitātes, jo rakstu no galvas), un mēs nu pakļaujam un valdam kā nu protam, jo Dievs mūs radīdams pēc sava ģīmja un līdzības ir piemirsis mums ielikt savu prātu un domāšanu.

N nata 04.02.2009

Man riebjas nevis vīrieši sē'došie, ne studenti.. ir arī daudz sieviešu, kuras tāpat skatās pa logu, lai jau viņi nelaiž.. bet Bomži, kas sasmirdina visu tramvaju.. un tad, kaut vai ģibstu, bet ja mai palaidīs blakus tam apsēsties.. nesēdīšos.
Un arī pārsteidz cilvēku vienaldžiba, kad ieiet bomzis tramvaja un visi tikai aizklāj degunu un neko nedara... jo 99%, ka viņš nav samaksājis par braukšanu.. pie tam sedēs kā karalis..

L lk 04.02.2009

Skat Ieva un Haha atkal uzdarbojas!!!

P Pupiņa 04.02.2009

Jauki, vai ne. Lk, mēs uzdarbojamies tev par prieku!!!

H Haha:) 04.02.2009

Hmmm, katram sava pieredze.
Mana pieredze rāda, ka ne tikai radinieki mēdz sniegt atbalstu, bet tieši tā, arī kaimiņu anna un dažkārt pat pilnīgi svešs cilvēks, ja sāc stāstīt par to, kādu atbalstu sagaidi un kāpēc to sagaidi un izrādās, ka otrs pretī tevi saprot... un nereti tas ir pamats labai turpmākai sadarbībai, ja pēcāk esi gatavs ne tikai atbalstu saņemt, bet arī sniegt, respektīvi mijiedarbība notiek abpusēji... Un līdzīgi uzskatos, nozīmē - līdzīgi, nevis vienādi. Līdzīgi - kad dzīves pamatvērtības ir vienas, pat ja uzskati mēdz atšķirties. Par uzskatiem var kašķēties, kaut kam var nepiekrist, bet, ja pamatvērtības ir vienādas, konkrēto cilvēku, pat ja tas nav tava ģimene, bet it kā svešinieks - vienalga uztversi kā savu cilvēku, vienkārši ģimenes robežas paliek it kā plašākas... Spiests pie kādas grupas piederēt esi tikai līdz kaut kādam konkrētam vecumam, pilngadībai vai mazliet ilgāk, pēcāk, apzinot pamatvērtības jeb - izpratni par labo un ļauno, vari mērķtiecīgi meklēt un arī rast sev sabiedrību kāda ir pieņemama pašam. Sarežģītums ir tajā, ka ne katrs ir spējīgs sasniegt briedumu un noteikt sev svarigās dzīves pamatvērtības un arī tajā, ka mēs dažkārt vēlamies tikt iekļauti grupā, kurā neiederamies, piemēram, patstāvīgi gribam atbalstu saņemt, bet neesam gatavi to sniegt, gribam dejot baletu, bet neievērot diētu :))
Piemēram, es redzu, ka mums ir diametrāli pretēja vismaz viens pamata uzskats pa pasauli - tev pareizi šķiet cilvēka rīcībai rast izskaidrojumu ārpus cilvēka, ka vainot var situāciju, es uzskatu, ka ārējie procesi ietekmē cilvēku, tā skatījumu uz pasauli, taču vainot par cilvēka rīcību var tikai pašu cilvēku. Tu man citē veco derību, tulkojot to pēc savas izpratnes, es tev citēšu V.Igo no Nožēlojamiem - Ak, svētā Jaunava, kas būtu ar tevi, ja Tu ciestu badu... :)) Citāts ir ironisks, bet man patīk - kā domā, vai viņa aiz materiālā izmisuma dejotu striptīzu ap stieni :)))

H Haha:) 04.02.2009

Jā LK, mēs pārņemam šo portālu un VISAS tēmas pat ja jau ne pa tēmu :))

P Pupiņa 04.02.2009

Dodu 100% ka dejotu. Diskusijā par abortiem, kur mēs nesapratāmies, tu norādīji uz izdzīvošanas instinktu. Nedomāju, ka svētā Jaunava būdama badā nogultos, sakrustotu uz krūtīm rokas, un gaidītu savu nāvi. Vai tu tā darītu? Es ne. Es dejotu striptīzu, ja apstākļi piespiestu, un vis ticamāk, ka tu arī, jo zagt mēs neietu. Tad jau labāk, lai maksā par mūsu miesu.(Tas tā, starpcitu.) Uz pārējo atļauj man neatbildēt publiski, tādējādi nedodot iespēju visādiem Lk un kl paust savu, atvainojos, stulbumu. Kaut gan, ko iebilst man tavam komentam būtu. Ja vēlies, diskusiju varam turpināt jau privāti caur e-pastu.

L Liecinieks 04.02.2009

Rīgas Satiksme ja brauktu pēc grafika tad laikam būtu viss OK. ar tām sēdvietām.
Un vispār jau Rīgas Satiksmei par 0.40Ls par biļeti būtu jālaiž vairāk Autobusu uz līniju nekā pašaik. lLondonā piemeram katrs autobusa maršruts iet ik pēc 10.minūtēm... Un tur nav tā ka nedabūtu apsēsties.
Laikam jau Rīgas satiksmei būtu jāiegādājās divstāvīgie Autobusi.