Pasažieri sabiedriskajā transportā - Totāls aklums :)

Šī pat nav sūdzība, vienkārši pat smiekli nāk...
Esmu grūtniece, puncītis ir labi redzams. Tiklīdz iekāpu sabiedriskajā transportā, visi uzreiz paliek akli :) Īpaši tie (jaunie cilvēki, studenti ar mūžīgām austiņām ausīs), kuri sēž priekšā vietās, kas ir domāti invalīdiem un māmiņām ar bērniem.
Skumji, ka pārsvarā vietu dod pensionāres, kurām es pati labprāt ļautu apsesties...

Vai tik tiešām ērti sēdēt visu ceļu "uz adatām", slēpjot acis, nevis dot vietu grūtniecēm, māmiņām ar berniem, invalīdiem un pensionāriem?

Z

H Haha 30.01.2009

Toony, tev nu gan nevajadzētu sūdzēties, ka katrs domā par sevi. Pēc taviem ieskatiem šī taču ir animal planet, a dzīvnieki taču ar savu guvumu (šajā gadījumā - vietu) nedalās un likums neparedz tādu pienākumu - tā ka - izbaudi visus animal planet jaukumus :))

A aljona 30.01.2009

ja kogda bila na 9 mesjace, eto bilo letrom i zivot bilo otli4no vidno, upala v obmorok v 247 mar6rutke.odna edinstvennaja stojala a vse ostaljnie sideli.i nikto daze ne podo6ol i ne sprosil negovorja o tom 4to bi ustupitj mesto

M Meitene 30.01.2009

Esmu studente, bet es vienmēr iedodu vietu grūtniecām!!!Man vienreiz bija tāds kuriozs...Stāvēja grūtniece autobusa beigās, bet es sēdēju autobusa sākumā.Visi izlikās, ka neredz viņas lielo punci, pēkšņi pagriezās uz pretējo pusi...arī vīrieši...Es piecēlos, lai palaistu viņu apsēsties, bet tiklīdz es piecēlos, viena sieviete ielīda ģrūtniecei domātajā vietā.Es viņai tā arī pateicu, ka vietu neatbrīvoju priekš viņas, bet gan priekš grūtnieces!To visi autobusā dzirdēja un vairs neviens neuzdrošinājās apsēsties.Tā es aizgāju līdz autobusa beigām un pateicu grūtniecei, ka es viņai atbrīvoju vietu. Viņa bija tik pateicīga un arī es jutos tik labi, ka varēju izdarīt ko labu!
Tāpat esmu laidusi apsēsties sievietes ar maziem bērniem (ne lieliem), invalīdud un pensionārus.Protams, tā kā es studēju pilna laika klātienē un strādāju pilnu darba laiku, tad nenormāli nogurstu, tādēļ es tiešām palaižu apsēsties tikai grūtnieces, patiešām vecus cilvēkus un mammas ar maziem bērniem, invalīdus.Gados vēl jaunus pensionārus principā es reti palaižu apsēsties, jo es pati esmu pārstrādājusies, nevaru nostāvēt, bet šie pensionāri visu dienu sēž mājās un pāris pieturas - līdz viekalam vai poliklīnikai viņi var pastāvēt kājās. Es katru situāciju vērtēju individuāli.

M Meitene 30.01.2009

Vēl es gribēju pateikt, ja grūtniecēm pašām arī dažreiz vajadzētu palūgt, lai kāds atbrīvo viņai vietu. Pateikšu godīgi, ja es braucu no lekcijām un darba, es aiz noguruma bieži vien vēlu pamanu, ka kājās stāv kāda grūtniece vai vecs pensionārs. Un tad man paliek neērti, jo es īstenībā būtu palaidusi apsēsties šo cilvēku ātrāk, bet es vienkārši bieži vien nepamanu, jo esmu nogurusi un iegrimusi domās par to, kas man vēl jāizdara, ka tiešām pamanu tikai vēlāk..

U UPS 31.01.2009

Gan jau pati Ilmy būsi viņu vietā un tad vareēsi domāt, kā tagad un stāvēt kājās.

E EņģelīC 31.01.2009

Mana draudzene bija 7.mēnesī, kad braucām ar tramvaju. Nebija vietas, kur apsēsties.Nejauši bijām nostājušās blakus vienam džekam (nju tā ap 22-24g.), kurš arī bija uzlicis slavenās "austiņas" un "neredzēja" blakus stāvošo grūtnieci. Draudzenei teicu, ka drīz viņa tiks apsēsties, ja viņa paprasīs džekam atbrīvot vietu.Viņa atteica, ka lai jau viņš sēž, gan viņa pastāvēšot. Mana draudzenes nav nemiera cēlāja, bet es gan varu pateikt kādu asāku vārdu, ja kāds jāaiztāv :) Es vnk tā arī tam džekam teicu-Palaid apsēsties grūtnieci! Šis samulsa :D un mana draudzene tika apsēsties :)
P.S. Ja arī viņa nebūtu man draudzene, es tāpat rīkotos. Un vnm palaižu apsēsties grūtnieces :) un jā-tantukus un onkas laižu skatoties pēc situācijas(ja pēc darba braucu, tad nelaižu, bet tā-laižu :) )

M Meitene 31.01.2009

Es pilnībā piekrītu enģelītim!!!Malacis!!!Rīkojos tāpat!Topošās māmiņas jāaizstāv!!!:)

L LieneAlksne 31.01.2009

Shobriid ir citi laiki...un katrs domaa tikai un vieniigi par sevi!

K Kiaspars 01.02.2009

Grūtniecei vajadzētu pašai padomāt pirms kāpt sab. transportā! Viss kas var atgadīties, es saku nopietni. Es piekrītu iepriekšējai komentētājai, ka tagad katrs domā tikai par sevi. Padomājiet paši, vai jūs vienmēr devāt vietu vecākiem cilvēkiem utt. Iedomājieties, ja jūs stāvat ļoti garajā rindā un pēkšņi ierodas kāds cilvēks, kurš saka, ka viņam vajag steidzīgi tikt iekšā, jo viņam drīz ir plānotas kaut kādas tikšanās.
Protams, būtu labi, ja atgrieztos vecie PSRS laiki, bet nu, tas ir jau pagājis!

J jaanis 01.02.2009

esmu jauna meitene, bet man ir problemas ar muguru diezgan nopietnas, tadel stavot kajas ilgaku bridi izjutu lielas sapes, un man riebjas kad kaut kada vecene man piestajas pie sana autobusa vidu un sak lamaties, nevis paludz lai palaiz, bet vienkarshi rupji izrunaties, burkshkjeet zem deguna! Bet ei nu skaidrot, ka pasai mugura sap un nevaru pastavet...vienkarshi noignoreju un lasu talak graamatu. Nu atvainojos, tiesam nav tie laiki, kad bija mazak stresa, visi bija paedusi, mierigi gaja savas darisanas utt. Es katru dienu nogurstu, labi ja paspeju paest, autobusi pilni, elpot nav ko, bet kads vel pie sana burkshkj!!! Grutniecem un vecajiem ir domati prieksejie sedekli... lai ari cik pretigi tas neskan - no vietam var dzit ara tos. Ja es maksaju diena tos ~2ls uz braukasanu uz skolu un atpakal(man nesanak nekadi ar 1 transportu aizbraukt), tad es gribu ari pasedet mierigi, nevis stavet kajas un visu laiku domat par to vai mani neapzags, vai es nenokritisu, jo autobusu soferi sakusi braukt ta itka neviens autobusa nebutu utt..

J jaanis 01.02.2009

Un vel...nabaga jaunas maminas. Savos sikos bernus sedina sedekli, kaut gan noradits ka berni, kas brauc par brivu ir jasedina klepi(es domaju jau normalus bernus 3-6g.v.), lai tie neaiznem papildus sedvietu! Un zini...kad pec smagas dienas vienkarsi prasas apsesties jo gan kajas, gan mugura sap un vienkarshi gribas pasedet, bet tas sikai auro un vienu tekstu saka 20 reizes, bet ta matite pat neaizrada lai pakluse, nenemot nemaz vera to, ka vins aiznem vietu kuru nevajadzetu, tad man pa visiem gadiem pilniba zudusi cienja, un ja reiz jauniesiem jacelas, tad ari 6 gadigs berns var kajas pastavet!

č čiepa 01.02.2009

es laizu maminas, vinjam ir gruti, to es saprotu. bet pensionari ir tik nekaunigi ka man vienalga ka vinja man stav un blaustas uz mani, es sedeshu talak. jo ja jau vechinja ir spejiga aizbraukt uz tirgu, tad vinja var ari pastavet. ja jau tik slikti, sedi majas!!!
ta jau sudzas, pensija mazinja, dzivot gruti!! a kam tagad viegli!! lai stav!

ī īpašniece 01.02.2009

NEKAD NEDODU VIETU KAMĒR TRANSPORTĀ SĒŽ KAUT VIENS VĪRIETIS. PRINCIPA PĒC NE

I ingus 01.02.2009

Domā, ka vīriešiem nekad nav grūti nostāvēt? Ka vīrieši nekad nenogurst? Nekad neslimo? šitadas princippersonas vispār varētu kājām skriet...

G Ghh 01.02.2009

Da piedirsas tachu viss tas, kaadeelj man japaliidz kautkaadaam gruutnieceem? Visticamaak ja man vajadzeetu paliidzeet, gruutnieces nepieceltos... visi pamana cik viss ir hujova tikai tad, kad ir gruuti.

A ally 01.02.2009

Redziet, pēc visa spriežot, sanāk, ka sēdēt ir tiesības tikai grūtniecēm un pensionāriem?!!

H Ha 02.02.2009

Vai nebūtu vienkāršāk nedrātēties?Tad arī nebūsiet grūtas. Varbūt kādai sēdētājai no seksuālā bada sāp visas iekšas, varbūt nervu iekaisums un kājās nevar pastāvēt? Zināma lieta, ka grūtniecība sievietei nāk par labu, tāpēc gribat mīlēties, ciešiet klusi, neesiet nekādas pasaules nabas, neviens jums neko nav parādā.

L lika 02.02.2009

Ha tu esi stulbs

H Haha:) 02.02.2009

Ha vienkārši demonstrē animal planet valdošo kārtību... :)) Kas žēlsirdība, cilvēcība, iejūtīgums, pieklājība, palīdzēšana svešiniekam, ja pasaule ir vienkārši animal planet? :)) Priekš kam tāpat vien kaut ko darīt otram par labu, negūstot no tā labumu sev? Animal planet kārtība ir vienkārša - stiprākie apēd vājāko, welcome to animal planet :)) Katram, kas nedod vietu grūtniecei, ir taču savi iemesli to nedarīt, svarīgi iemesli, hahaha :))

A aukla 02.02.2009

ciest nevar kad no riiita kad jaabrauc citie uz skolu, darbu, tad visaam vecajjaam veceneem, vechiem jaabrauc uz smirdiigo tirgu... kaapeec to nevar dariit dienas viducii, pa velti tikai vietu aiznemj... vienmeer gruuust tos izdzimtenjus... taa jau autobuss pilns vienmeer!!!