www.sudzibas.lv PARĀDU PIEDZINĒJI MALDINA PARĀDNIEKUS Parādu piedzinēji maldina parādniekus

PARĀDU PIEDZINĒJI MALDINA PARĀDNIEKUS - Parādu piedzinēji maldina parādniekus

Neskatoties uz to, ka 2012.gada 11.decembrī spēkā stājies ir Ārpustiesas parādu atgūšanas likums, kas ierobežo parādu piedzinēju "apetīti", parādu piedzinēji turpina maldināt cilvēkus, kas nokļuvuši viņu redzes lokā.
Parādu piedzinēju kantoru darbinieki šo likumu groza kā patīk un māk!

Tāpēc vēlreiz atgādinu, ka likums ir jāsaprot burtiski!
Ko nosaka šis likums sakarā ar piedziņas izdevumiem?

Šī likuma 6.pants. Parāda atgūšanas izdevumu atlīdzināšana
(1) Parādniekam ir pienākums atlīdzināt parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējam radušos parāda atgūšanas izdevumus, ja to atlīdzināšana tiek pieprasīta un nepastāv strīds par parāda esamību.
(2) Parāda atgūšanas izdevumiem jābūt samērīgiem un objektīvi pamatotiem. Par samērīgiem uzskatāmi parāda atgūšanas izdevumi, kas atbilst Ministru kabineta noteiktajam parāda atgūšanas izdevumu pieļaujamam apmēram (izņemot tos izdevumus, kurus Ministru kabinets atzinis par neatlīdzināmiem).
(3) Parāda atgūšanas izdevumu pieļaujamo apmēru un izdevumus, kuri nav atlīdzināmi, nosaka Ministru kabinets.

Ministru kabineta 61 noteikumi nosaka, ka piedziņas izdevumi nedrīkst pārsniegt 5 latus un vēl par citām parāda atgūšanai papildus veiktajām darbībām – kopā ne vairāk kā septiņus latus parāda atgūšanas procesā, līdz parādnieks izpildījis maksājuma saistības pret parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju vai kreditoru.

MK 61.noteikumu punkts 2.1. ir izteikts šādā redakcijā:
Par rakstiska paziņojuma sagatavošanu un nosūtīšanu parādniekam, kurā sniegta informācija par parāda esību un aicinājums labprātīgi izpildīt kavētās maksājuma saistības, un par nepieciešamajām darbībām parādnieka faktiskās kontaktinformācijas noskaidrošanai, ja parādnieks nav sasniedzams, – kopā ne vairāk kā piecus latus;

Tas nozīmē, ka visas darbības, kas veiktas ne biežāk kā vienu reizi 14 dienās ir iekļautas šajos 5 latos.

MK 61.noteikumu punkts 2.2. ir izteikts šādā redakcijā:
Par citām parāda atgūšanai papildus veiktajām darbībām – kopā ne vairāk kā septiņus latus parāda atgūšanas procesā, līdz parādnieks izpildījis maksājuma saistības pret parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju vai kreditoru.

Tas nozīmē-lai cik ilgi jūs veicat parāda atmaksu, piedziņas izdevumu maksimālā summa nedrīkst pārsniegt 12 latus visā parāda atgūšanas procesā!

Tagad parādu piedzinēji lai iegūtu šos 7 latus veic nepamatotus telefona zvanus un sūta vēstules, motivējot ar to, ka parādnieks nav bijis atrodams.
Šajā sakarā paskaidroju, ja parādnieks atbild uz telefona zvaniem un atsūtītajām vēstulēm, tātad viņš neizvairās NO KONTAKTA UN IR ATRODAMS un šādu zvanu veikšanai un vēstuļu sūtīšanai nav bijis pamata, līdz ar to piedzinējs nevar pieprasīt papildus piedziņas izdevumus. Ja parādnieks veic visus maksājumus laicīgi - piedzinējam nav pamatojuma parādnieku traucēt. Un šādu darbību var kvalificēt kā negodīgu komercpraksi ar visām no tā izrietošajām sekām.
Turklāt, ja parādu piedzinējs pieprasa šos 7 latus, tad parādniekam ir tiesības pieprasīt rakstisku motivējumu šim prasījumam, to arī nosaka MK 61. noteikumi.

Tāpat atgādinu, uz parādu piedziņas lietām, kas pie piedzinēja ir nonākušas līdz 2012.gada 11.decembrim attiecas LR Civillikums, nevis Ārpustiesas parādu atgūšanas likums. Latvijā likumiem nav atpakaļejošs spēks. Un šādās lietās piedziņas izdevumus sedz pilnvarotājs, to nosaka LR Civillikuma 2307.pants. Tātad piedzinējam šajās lietās nav tiesības prasīt no parādnieka piedziņas izdevumus.
Diemžēl piedzinēji izmanto to, ka parādnieks nezin likumus un apzināti maldina to!

B blackky 06.04.2013

Manai mammai atnāca mistiska vēstule no Lindorff, ka viņa pēdējo mēnešu laikā esot ņēmusi kredītu un kā pieprasītājs bij minēts Web. Nesaprotu, kā var piešūt parādu, kuru cilvēks nav ņēmis, vēljovairāk ņemot vērā to, ka māte pati ir tā saucamajā melnajā sarakstā un nemaz nekādus kredītus nevar paņemt...

B blackky 06.04.2013

Siice
Jāvēršas ir sava rajona tiesā vai arī tā rajona tiesā, kurā atrodas persona vai uzņēmums pret kuru Jūs vēršaties.
Pirms vēršaties tiesā, iesaku nokonsultēties pie zvērināta advokāta. Varat ieiet šeit un palasīt informāciju: http://www.kreditnemejs.lv/pakalpojumi/kreditnemeju-juridiska-aizsardziba/

blackky
Iesaku sazināties ar Lindorff un noskaidrot sīkāk. Šim kantorim ir tāda "slimība", ka sūta vēstules dažreiz uz dullo, nepārbaudot reālo situāciju!

Siice!
Jums ir tiesības prasīt gan pārmaksu, gan kompensāciju par apzinātu maldināšanu, tāpat Jums ir tiesības prasīt lai kompensē Jūsu izdevumus, vēstuļu sūtīšana, transports taču arī maksā naudu. Tikai jāsaglabā visi čeki un citi maksājumu apliecinoši dokumenti.

V vellabikse 06.04.2013

Gribeju jautaat likumsargam ja man ir maksatnespejas process vai ir iespeja atgut atpakal to kas parmaksaats taa saucamajam musdienu reketam ka pauskonsuls

vellabikse
Iespējas ir ja parāds pausam tika nodots līdz 2012.gada 11.decembrim, bet vai būs līdzekļi jurista algošanai, jo bez kvalificēta jurista tas būs apgrūtinoši!

S siiciite 07.04.2013

Paldies, Likumsargs par informāciju! Tikai tagad man vēl viens jautājums, proti, cik lielu kompensāciju varu no Pausa prasīt par apzinātu maldināšanu, protams, ja mēs ar Pausu nevienosimies labprātīgi?

L lellx01 07.04.2013

paldies likumsargam...

Likumsargs 08.04.2013

siiciite
Jo vairāk, jo labāk, jo tiesa jau parasti piespriež stipri mazāk, nekā prasa. Limitu nav!

O ornika 10.04.2013

Man jautājums, vai kreditors var pieprasīt 4 reizes lielaku summu atgriezt. Tas ir kredits 200 Ls, bet jāatgriež 800 Ls. Atmaksati jau 400 Ls. To apetīti var kautkādā veidā samazināt!!!

Likumsargs 10.04.2013

ornika, ir jāredz kredītlīgums! Līgumā, kuru Tu un kreditors ir parakstījis ir viss rakstīts!

M mednieks13 12.04.2013

Izstudējiet likumus

M mednieks13 12.04.2013

IZSTUDĒJIET LIKUMUS

D dumpigais 13.04.2013

Sutiet visus dirst...un bankas kontus atverat lietuva vaj igaunija

S siiciite 14.04.2013

Sveiks, Likumsargs!
Jau pagājusi vairāk kā nedēļa, bet vēl joprojām neesmu saņēmusi ne no Pausa, ne no Greencredit info par to, kādas summas esmu viņiem samaksājusi ( es te pirms kāda laiciņa rakstīju par savām problēmām ar Pausu un par to, ko man darīt, lai atgrieztu pārmaksāto summu ). ko man tagad darīt- pa taisno bez Pausa un Greencredit izziņām iet uz juridisko konsultāciju?

Likumsargs 15.04.2013

Siice
No sākuma sazinies ar šīm divām firmām un tad atkarībā no viņu atbildēm uzraksti iesniegumu PTAC. Un pēc tam uz juridisko konsultāciju!

L Lepnā Lavīze 16.04.2013

Labdien, Likumsarg! Es arī, tāpat kā Tu, cīnos ar vienu no parādpiedziņas kompānijām ar garu, interesantu saraksti un 5 Ls dēļ. Tie 5 Ls man ir principa, ne nabadzības jautājums (pamatparāds - 18 Ls). Ja interese, varu saraksti nosūtīt Tev uz e-pastu, tā ir ļoti interesanta :) Jaunākā pēŗle: pieprasīju viņiem inkasso līguma kopiju. Šie atsūta ar, bet apzīmogotu tikai no savas puses, bez bankas pārstāvja zīmoga un paraksta. Citēju savu rakstīto:, , Jūsu sūtītā vēstule ir neparakstīta - paraksta vietā ir tā kopija, nav notariāli apliecināta, līdz ar to dokumentam nav juridiska spēka, un to var uztvert kā spamu. Nav norādīts arī licences numurs (, , Parādu ārpustiesas piedziņas likuma” 8. pants)". Uz ko viņi man atbild:, , Inkasso līguma kopija netiek sūtīta, jo daudzie līguma punkti satur konfidenciālu informāciju. Jums ir aizsūtīts izraksts no inkasso līguma, kas ir sagatavots un apstiprināts atbilstoši MK noteikumiem "Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība". Nu, es viņiem rakstīju, ka zīmogs un amatpersonas paraksts nav konfidenciāla informācija.
Paskaidro tautai par šo, , nou - hau" parādpiedzinēju darbībā! :)

V Vivija 04.08.2013

Labdien, Likumsarg!
Esmu jau neziņā vairākas nedēļas kopš nonācu līdz pēdejam maksājuma veikšanai Paus Konsults, nosūtot e-pastu ar jautājumu, cik man maksājums palicis un kurā datumā varu veikt maksājumu.
Situācija tāda:
Iznāca dzīvē pārmaiņas, ka nācās iekavēt maksājumus Open Credit, par ko viņus brīdināju. Pāc laika saņemu paziņojumu no Pauls Konsults, ka veic debitora parāda apgūšanu, kā arī saņemt maksājumus no Open Credit debitoriem, tai skaitā līgumsodus un/vai procenta maksājumus, kā arī zaudējumus - summa 478, 51 LS (pamatparāds 300, likumiskie procenti/pelīgtie - 76, 80, līgumsods 96, 71 un izdevumi 5, 00). Tad piebildes, ka Uzmanību ka parāds var pieaugt atbilstoši manam un Openkredītam noslēgtā līguma darījuma noteikumiemun/vai civillikuma normām.
tad nu sazinājos ar pārstāvi, norunājām, ka maksāšu pa daļām, veicu 4 maksājumus - 3 pa 100Ls, 1 pa 80 Ls.
kā pēc manām domām pēdējā maksājuma veikšanai sazinājos ar viņiem, lai precizētu attlikušo summu- atbildi saņēmu, ka atlikusī summa sastāda 308, 80 Lsun lai maksājot norādītajā datumā ne mazāk kā 100Ls. Tad nu man šoks iestājās- es maksāju kā bija sarunāts - un iznāk ka nekā neesmu nomaksājusi, jo summa ir atmaksāta tikai-169, 71, kaut kopumā samaksāts 380 Ls. Uzrakstīju vai tiešām nekļūdās par maksājuma atlikušo daļu, sa'ņēmu šādu atbildi: Open Credit pēc pirmā maksājuma bija aprēķinājis līgumsodu, palūdzām izskatīt, samazināja un tagad Jums uz šodienu atlikusī parāda summa ir 183.05 Ls, bet tikai tādā gadījumā šī summa paliek tāda, ja līdz 31.jūlijam iemaksāsiet 100 Ls vai arī ja ir iespējams nomaksāsiet visu summu. Atrakstiet cik lielā apmērā veiksiet maksājumu (kopija no e-pasta). Nācās otroreiz rakstīt kurā datumā varu veikt maksājumu, tas ir 18 dienas vēlāk un palūdzu informāciju kāman aprēķina atmaksu, jo summa tikai aug nevis rūk. Atbilde šāda:
Tā kā Jūs nevarat samaksāt līdz 31.07, tad nevaru galvot, ka summai nepieaugs līgumsods ko aprēķina kreditors. Pēc maksājuma 100 Ls apmērā, kas tika veikt 20.05. pieauga Parāda atgūšanas izdevumi 7.00 Ls apmērā, kuri var augt līdz 12.00 Ls, šī summa jau ir sasniegusi 12.00 Ls, no mūsu puses vairs pieauguma nebūs, bet kā jau rakstīju neko nevaru galvot par līgumsoda pieaugumu. Pēc pirmā maksājuma 17.04. bija līgumsoda pieaugums 77.54 Ls. Uz šodienu summa ir 183.05 Ls.
Jautājums tāds: Tu vari maksāt cik gribi, bet Tev tā summa visulaiku augs, ja nevari atmaksāt uzreiz visu summu? Tātad pēc uzstājīgiem jautājumiem kreditors kaut kā mistiski samazina summu gandrīz uz pusi un norādot datumu, kad maksāt, kaut gan brīdināti par atmaksas datumu? tāpat ar nesaprotu, kas tie mistiskie cipari 7.00 Ls, kas pieaug par 12Ls?
P.S.Nevēlos dzirdēt komentārus, kas neatbilst tēmai vai kritizēšanu. Jo ir cilvēki, kas cita acī skabargu redz, bet savā acī baļķi neieraudzīs.

L Lepnā Lavīze 04.08.2013

Vivij, neesmu Likumsargs, bet atbildēšu viņa vietā! Tev jāvēršas PTAC ar oficiālu iesniegumu pret Paus Konsults par agresīvu komercpraksi! Ir spēkā Ārpustiesas parādu piedziņas likums, atbilstoši kuram maksimums, ko šī bodīte no tevis var piedzīt, ir 12 Ls! + pamatparāds! Sāk zvanīties un baidīt - pasaki, ka lai sūdz tiesā! Redzēsi - nesūdzēs, viņiem ir izdevīgi iebaidīt, lai cilvēki maksā. Bet labāk atmaksā atlikumu tiešajam kredītdevējam, nevis viņiem.