Neminēšu, lai neapsūdz apmelošanā - Izmeta no darba un nesamaksāja

Es godīgi strādāju, bet mani izmeta no darba un nesamaksāja algu. Firmas īpašnieks iepriekš sarunāja ar darbiniekiem, ka ja es iešu sūdzēties uz valsts darba inspekciju lai viņi stāsta ka es šo mēnesi nestrādāju un mani atlaida par to. Ko lai dara?
Šī noteikti nav pirmais gadījums ar šo m.itas gabalu, es pamanīju, ka firmā ir liela darbinieku mainība, taču domāju ka tas bija saistīts ar zemo atalgojumu. Izskatās ka neesmu vienīga apkrāpta.
P.S. Visiem, kas strādā mazos uzņēmumos iesaku lūgt izmaksāt algu katru dienu vai katru nedēļu, lai nesanāk strādāt par lamu vārdiem un atlaišanu kā man.

P

Likumsargs 24.08.2012

1. Vai jums bija noslēgts darba līgums?
Ja darba līgums bija, tad neatkarīgi no tā vai jūs gājāt uz darbu vai nē, darba devējam ir jāizmaksā aprēķins, ja darba līguma nav, tad pierādīt to būs grūti, bet nav neiespējami. Parunājiet ar saviem kolēģiem. Pieminiet, ka nav nekādas garantijas, ka arī ar palikušajiem var izrīkoties tieši tāpat.
Iesaku griezties VDI neatkarīgi no tā kāds būs rezultāts!
Latvijā nodarbināt darbiniekus bez darba līguma ir aizliegts, par pārbaudes laikā. Darbiniekam ir tiesības uzsākt darbu tikai tad, kad ir noslēgts rakstisks darba līgums!
Aizejiet uz LBAS pie juristiem. Viņi jums palīdzēs!
GALVENAIS - nebaidīties! JUms ir arī tiesības un tās vajag izmantot!