Narvesen - Язык

в г. Елгава по адресу Driksas 4 в магазине Narvesen кассир Илона КАТЕГОРИЧЕСКИ отказалсь обслужить меня на русском языке. Вместо этого она упрекнула меня в незнании латышского и предложила ничего не покупать и покинуть магазин, если я не буду разговаривать на латышском. на мое :"Вы работаете в сфере обслуживания и ДОЛЖНЫ знать русский язык" она ответила: "Es dzivoju latvija un runasu TIKAI latviski!"

M marite 20.12.2008

Jaruna latviski vai angliski pardeveejai. Pircejs vareja pacensties un parunat latviski ja vinjsh te dziivo 100 gadus. pa sho aliku jebkursh papagalis varetu atcereties vienkarshas fraazes! krievi neapteesti Latvijaa dziivo. Po kitaiski mozet jei govoritj nado toze? :D:D

M Marta 20.12.2008

Katjuha, pirms apsaukāt visus latviešus, varēji uzmanīgāk palasīt komentārus!!!

M Marta 20.12.2008

KATJUHA, pirms apsaukāt visus latviešus, varēji uzmanīgāk palasīt komentārus!!!

M Marta 20.12.2008

KATJUHA, pirms apsaukāt visus latviešus, varēji uzmanīgāk palasīt komentārus!!!

M Marta 20.12.2008

Ak vai, trīs reiz es gan to negribēju teikt, bet kam negadās:D

V V.a. 20.12.2008

Tieši tas pats ir ar daudzām krievu valodā runājošām pārdevējām. Viņas izliekās, ka nesaprot latviešu valodu un pircēju piespiež runāt krievu valodā.

X xxxxx 02.01.2009

KatЮxa, ko tu vispār sev atļaujies? Aizbrauc uz kādu citu valsti un lai tevi apkalpo krieviski. Citā valstī tu sen jau būtu pa seju dabujusi par tadiem apvainojumiem, kurus jus te barstat latvieshiem. Ta ka, sakat mums paldies! Iemacies latvieshu valodu, jo dzivo tu Latvijaa un nevis otradi! Tadi kaa tu apkauno krievu naciju ar to, ka nevar elemnari iemacities latvieshu valodu latvijaa. Tu nesaproti, ka cietisiet tikai jus?? Man pret krieviem kaa pret tautu pretenziju nav un naida nav, kaa tu apgalvo, bet pret jusu ricibu man un citiem latvieshiem ir lieli iebildumi. Mes, latvieshi, neturam naidu uz krieviem tikai tapec ka vini ir krievi atshkiriba no krieviem, kuri naidojas ar latvieshiem tikai tapec, ka vini ir latvieshi! Tu pati cietisi, ja nezinasi valsts valodu. Tev nav tiesibu dzivot Latvijaa un nezinat latvieshu valodu, kaa jums politiki megina iestastit! Nezinasi valodu, nevaresi iekaroties normala darba un varesi staigat pa ielam un klaigat kaa suns uz latvieshiem...

Tai pardevejai, kaut ari strada apkaplposhanas sfera, nav pienakums zinat krievu valodu, jo valsts valoda ir latviešu. Vinai nav jamokas un jamin, ko tas krievs, kas neciena latvieshus un musu valodu, dzivodams Latvijaa, tur runaa! Vinam ir pienakums zinat valsts valodu. Ja nezina, brivs!

X xxxxx 02.01.2009

Wmatok, kas kam taisa "pazoru"? Ko tu te rej?? Kapec cilvekam, kas dzivo Latvijaa, jarunaa krieviski?? Kada mums ir valsts valoda? Tadu cilveku deel kaa tu krieviski runajoshie cilveki ari "kapj mums uz galvu". Viniem nav tiesibu nezinat valsts valodu! Nav! Zini, man ir pazistami cilveki, kas bez krievu valodas zinashanas ir atradushi sev darbu un ne tajaa zemakaja amata. Taa kaa, nevajaga parspilet krievu valodas nozimi musu valsti, ok? Es perfekti parvaldu krievu valodu, bet necienju pret latvieshiem LATVIJĀ es nekad neatbalstishu! Vispar, pec nika izskatas, ka esi krieviski runajoshs cilveks!

P patriotc 03.01.2009

lai aizbrauc uz igauniju un pamegina tur kauko paprasit veikalaa krieviski! (es nedomaju narvas apgabalu)

S Supremo 03.01.2009

LABI ATCEROS KA MUS BERNIBA PASILALI NAHUJ, JA NERUNAJAM KRIEVU VAL-TA KA URLA MUTI CIET!

S Supremo 03.01.2009

MALACIS MEITENE! LABI ATCEROS KA MUS PAT PSRS LAIKOS TIE PASI KRIEVI MATAM APSAUKAJA JA NEZINAJAM KRIEVU VAL!!! TA KA JA GRIBI RUNAT KRIEVISKI-ŠIROKA STRANA TVAOJA RODNAJA ROSIJA, TIKAI TUR JUS NEVIENAM NEESAT VAJADZIGI!

A asd 06.01.2009

karoch, abi lohi.
skukjiu atlaist no darba, bet urlu izsutit atpakalj no kurienes naacis

V Veronika 09.01.2009

NUUUUUUUU, CILVĒKI DARGI...PRIKŠKĀM TĒ NACIONĀLITĀTE...IR "kLIENTU APKALPOŠANAS STANDARTS", KURĀ RAKSTĪTS, KĀ IR KLIENTA VALODA...JĀRUNA KLIENTA VALODA...(TIKAI NEVAJAG TAGĀD TEIKT...NU, JĀ, NU JĀ ĶINA, JĀPANU VALODA...UN ttl) VESTŪRISKI IR TA KA, MŪSU TERITORIJA IR VAIRAKAS VALODAS, UN LĀBĀK BIZNĒSAM!!! ZINĀT SAVA KLIENTA VALODU!!! TAS IR IZDĒVĪGI. KĀDI JUS VISI TĒ IR ĻAUNI...ŠAUSMĪGI.

T Tims 09.01.2009

Te nu grāvī ir gan pārdevēja, gan klients. Klients tādā ziņā, ka ja pārdevēja to valodu nezin, nu tad nezin, tas nav iemesls, lai nestrādātu apkalpojošajā sfērā + ja jau cienītais saprata, ko pārdevēja runā, kur tad ir problēma? Nesaprotu, kā tas nākas, ka sakašķēties mācēja, bet par lietu parunāt ne? Cik saprotu, problēma sākās no vietas, kad klients pieprasīja, lai viņu apkalpo krievu valodā. Ok, pārdevēja iebrauca grāvī ar savu te ir Latvija. Nu jā, ir. Un? Tūristiem ko darīt? Tajā pašā laikā klients jau ir otrā grāvī ar to, ka krievu valoda jāzina obligāti. Obligāti nav jāzina neviena cita izņemot valsts valodu.Kas attiecas uz tiesībām palūgt klientu atstāt veikalu, tādas viņai būtu tikai gadījumā, ja klients būtu viņu personīgi morāli vai fiziski aizskāris. Tajā brīdī beidzas likums:" Pircējam vienmēr taisnība " un sākas pārdevējas cilvēktiesības.
Šis gan nav tas gadījums. Te var vienkārši pateikt - abi labi...

T Tims 09.01.2009

Ko es vēl aizmirsu piebilst - viena lieta, kur pārdevējai noteikti nebija taisnība - krievu tūrists latviešu valodu var nezināt. Un tādā gadījumā, pēc kādām pazīmēm cienītā noteica, vai konkrētais slāvu tautības pārstāvis ir Latvijā ilgi dzīvojošs krievs, kas vnk negrib runāt latviski, nevis iebraucējs no kaimiņu valsts, kuram mūsu valoda nebūt nav obligāta?

. ...kl 09.01.2009

Nu sliktākā gadījumā, Marvesens nav tik liels veikals... varēja ar pirkstu parādīt, ko grib :))))

B Baltietis 09.01.2009

Labdien, gribu izklāstīt savu viedokli. Es esmu krievs, bet dzīvojot Latvijā jau 17 gadus (man 17), es vienmēr runāju latviski, jo cienu savu Dzimteni, kaut vai neesmu etnisks latvietis. Es nekad nemurmulēšu ka šeit slikti vai kaut kas cits, ja man nepatīk, kālab palikt, tā arī visiem saku, ja slikti, ko šeit darat? Kāpēc prom nebraucat? Es saprotu, ka mani Krievijā neviens negaida, un šeit dzīve ir labākā, tāpec pieņēmu šīs valsts likumus, kadi tie ir, nevis sūdzējos. Jo vairāk valodu zinām, jo mums pašīem labāk, tūristi bruc uz Latviju no vairākām valstīm, un ja šeit runā vairākās valodās, tas tikai paceļ valsti starptautiskā līmenī! Pārdevējai nevajadzēja rupji dzīt klientu ārā, varēja teikt, ka nezina krievu valodu, krievu valoda ir tāda pati svešvaloda, un ne visiem tā jāzina, kā arī angļu, vācu, bulgāru, čehu, kurš cilvēks ko mācīja, lai savā priekā izmanto. Varbūt šī pārdevēja nemācījas krievu valodu skolā, un lai ir, tā bija tikai viņas izvēle, es arī izvēlējos vācu valodu mācīties nevis spāņu, piemēram. Bet rupji cilvēkam atbildēt nevajadzēja, jārada, ka esam labi audzināti kultūrie cilvēki! Igaunijā piemēram gādās, kā nezin krivu valodu, mēs, latviši tur braucam, zinot to, ka Igaunija bijusī PSRS valsts, un krieviski tur vairāki cilvēki saprot, nu ja viņiem tā patīk, es tikai latviski tur runāšu, diez vai sapratīs, vai vāciski, vai čehu valodā, varbūt kādu valodu atminēšu, ko igauņi zin! Krieviem ieteiktu cienīt valsti, kurā dzīvo, jo šeit Latvija! Apsolūti normāli, ka šeit valsts valoda ir latviešu! Spānijā, Japāna mēs taču neuzvedīsimies tā! Latviešiem arī ieteiktu cienīt cilvēkus, kuri cenšās runāt latviski, kaut vai valoda viņiem klībo, iemācīsies, nekliegsim, bet labosim, ja runās ar kļūdām! Neskātoties uz tautību, cienīsīm viens otru, esam taču cilvēki! Vēsture bijusi tāda, kāda bija, pasaulē viskautkas notiek un agrāk visādi gādījās! Sanāktu nesmuki, ja tūristam no Lietuvas/Igaunijas/Krievijas/Polijas, kurš zina krievu valodu, un mēģina to šeit pielietot, zinot ka šeit sapratīs, mēs rupji atteiksim, viņi var arī lietuviski mums teikt, igauniski, ņu taču nesapratīsim, nekad nevaram zināt, kuras tautības cilvēks priekš mums stāv! Tātad esam laipni viens pret otru, tas atteicās uz pārdevējiem, uz tiem kas nodzīvoja šeit ilgu laiku, bet nepielieto latviešu valodu, nu kāda jēga, ja principāli latviski nerunāsiet? Jums būs labāk? Diez vai! Esiet sapratīgi, nerādiet konfliktu situācijas, un esiet cilvēki, tas teikts cilvēkam jebkuras tautības! Paldies par sapratni!

. ...kl 09.01.2009

aplausus, aplausus...

B Baltietis 09.01.2009

paldies, ja kaut kur neiespižās burts, lūdzu piedošanu, man tastatūra slikti funkcionē, jānomaina. :D

T toony 09.01.2009

Baltietis - piekrītu, labi izklāstīji.

Bet visus komentārus palasot - man tāds kauns par latviešiem... nu, par tiem, kas šeit sakomentēja briesmu lietas...kur var būt tik aprobežoti cilvēki?.. Labi, ka es tādā sabiedrībā neapgrozos un tādu pazīstamu, kam tādi uzskati man ir uz vinas rokas pirkstiem saskaitāmi...