Narvesen - Язык

в г. Елгава по адресу Driksas 4 в магазине Narvesen кассир Илона КАТЕГОРИЧЕСКИ отказалсь обслужить меня на русском языке. Вместо этого она упрекнула меня в незнании латышского и предложила ничего не покупать и покинуть магазин, если я не буду разговаривать на латышском. на мое :"Вы работаете в сфере обслуживания и ДОЛЖНЫ знать русский язык" она ответила: "Es dzivoju latvija un runasu TIKAI latviski!"

Y yo 14.12.2008

a huli dumal, ty gde zhivjosh urla?

N navsvarigi 14.12.2008

Nevajaga tomer aizmirst, kur tu dzivo! Pardevejai nebija pienakums tevi apkalpot krieviski. Tada likuma nav! Taa kaa, macies latvieshu valodu!

W winnijs 14.12.2008

Ti cooo bllaa aizbrauksi uz ameriku un tur arii kaccaasi pravas lai tevi tur apkalpo krievu valodaa??? brauc atpakall uz savu etnisko dzimteni un tur arii kaccaa pravas

B Be..... 14.12.2008

Taisnība nav ne pārdevējai, ne klientam. Pārdevējai nav tiesību kādu dzīt ārā vienalga krievs, anglis vai latvietis, bet pircējam nav tiesību likt runāt krievu valodā. Jo stājoties darbā tiek prasīta latv val nevis krievu un pārdevējs nav spiests runāt krieviski.

L lex 14.12.2008

blja kakie vse umnie nacionali hrenovi, pust suka togda govorit na angliiskom esli zivjot v evrope, ne popalas ona mne, ona u menja na portugalskom zagovorila :-) est na eto vishee nacalstvo, a ne s shavkoi razgovarit kakoi-to, tupaja prosto, bilab umnaja, vezlivo otpustila pokupatelja s tovarom, a za glaza cto hocet govorit mozet, ESLI VI LJUDI UVAZAITE DRUG DRUGA I OTNOSHENIE BUDET LUCSHE U VSEH TOGDA.

T toony 14.12.2008

Она не обязана была вас обслуживать на русском, но и хамить права не имела. В её обязанности входит говорить на государственном языкею Скорее всего в требование входит говорить на международном - тоесть английском языке. Вам надо было тогда по английски говорить. В Латвии вы не имеете права требовать знания русского языка.

I ingus 14.12.2008

NU, pareizi, ka neapkalpoja, galu galā, es vēl saprastu, ja cilvēks iebraucis kā ekskusants uz kādu laiku, bet, ja ilgstoši dzīvo Latvijā, un pat nevar veikalā sev ko nebūt latviski paprasīt, tad kaut kas nav kārtībā ar šādu cilvēku neatkarīgi no tautības.

N Natasha 14.12.2008

Eto pravda cto ona ne dolzna vas obsluzivat na russkom! Ona dalzna gavarit na latiwkom ili angliskom no ne kkakim rakom na ruskom. Esle neznajte latiwkij a ona negavarit po ruski v pred obrawajtes na angliskom!

K kate 15.12.2008

Piekrītu vairumam, ka pārdevējai nebija jārunā krievu val., bet, tomēr, nebija labi aizgzīt klientu.Jebkurā gadījumā klients jāapkalpo, lai viņš runātu vienalga kādā pasaules valodā, jo cilvēki saprotās arī ar žestiem.Šeit, acīmredzot, primārais bija parādīt savu-latvietis tas skan lepni.Vajadzēja runāt angliski...Ļoti slikti.:(

K kate 15.12.2008

Jā, starp citu, raksta ievietotājam Jevgeņijam klibo pareizrakstība-Latvija ar mazo burtu.Nu sorry...

L Līga 15.12.2008

Es par visiem 100% atbalstu pārdevēju!! Valsts valoda ir latviešu valoda un tie patizlie krievi, kas visu mūžu nodzīvojuši Latvijā joprojām nevar pat pāris sakarīgus teikumus izveidot, nav cienīgi labvēlīgu attieksmi. Es būtu ļoti priecīga, ja visiem pārdevējiem un visiem cilvēkiem būtu šāda attieksme kā pārdevējai!!

A Ansis 15.12.2008

Un ja atnaaktu ārzemnieks prasītu angļu valodā 100% ka vina runatu angliski un neteiktu vinam lai runā latviski. Īstenība ja tu strādā apkalpošanas sfērā tev jaacenšas apkalpot tadā valodā kurā runā klients.

L Līga 15.12.2008

Bet par ārzemniekiem jau mēš šobrīd nerunājam! Mēs runājam par mūšu pašu tautiešiem... :(

A Ansis 15.12.2008

Varbūt vinš no krievijas atbraucis un ko tad ?? Kāda starpība nav ko jau uzreiz apcelt cilvēku un dzīt prom no veikala, ja nepatīk savs darbs tad nav ko strādāt tur. :(

bet kut tad, lai strādā - gandrīz visur diemžēl jau krievu val. prasa... :( :(

M Marta 15.12.2008

Manuprāt, ka te bija problēmas pārdevējai ar krievu valodas saprašanu un tādēļ arī tāda neadekvāta rīcība pret krieviski runājošo pircēju. Citādāk, būtu apkalpojusi klientu, atbildot viņam latviski, tā būtu normāla rīcība, jo strādā taču apkalpojošā sfērā. Mūsdienas jaunieši labi pārvalda angļu un vācu valodu, bet krievu nē.

K kate 15.12.2008

Jebkurā gadījumā klientu dzīt no veikala nebija tiesības, jo viņš IR klients un savas privātās antipātijas nedrīkst izrādīt darbā!Un krievu valodai nav nekādas vainas, esmu laimīgi, ka māku runāt krieviski.Jāmāk klientu paturēt, nevis tikai izdzīt no veikala, tāpēc, ka negrib vai nemāk runāt latviski-tās jau ir viņa problēmas!

K kengurs 16.12.2008

manuprāt krievi atļaujas daudz par daudz. vai tad mēs nabaga latvieši kādreiz uz maskavu braukuši būtu iegājuši veikalā un mēģinājuši kko runāt pa latviski un kad pārdevējs nesaprot tad ierakstītu sūdzību vietējā sūdzību lapelē. vai pat uz jebkuru citu valsti braucot. nedomāju ka īrijā dzīvojošie mēģina vietējā kioskā sarunāties ar pārdevēju latviski, jo mēs cienam citas valsts iedzīvotājus.
un ja jūs krievi nemākat iemācīties latviski runāt visu mūžu nodzīvojot latviski, tad iemācieties vismaz runāt angliski kas ir starptautiska valoda, tad vismaz nebūs kauns pašiem par sevi un arī veikalā jūs apkalpos.
gribu pateikt vēl, ka jebkuru krievu vajag depatriēt uz savu dzimto tēvu zemi, kuru viņi laikam tik ļoti mīl, ja prot tikai tās valodu.
p.s. tos krievus, kuri automašīnām piestiprina krievijas valsts karodziņus vispār gribas ar vāli nodauzīt, bet tas jau tik mans viedoklis

K KATЮXA 20.12.2008

НУ и латышня тупая!!! Что за люди? Уроды!!! Неувожать человека только за то что он русский... так могут только латыши... гнилой народ!!! позор!!! Мне вообще стыдно что я из Латвии... жить с такими людишками... РУССКИЕ!!! МЫ ЛУЧШИЕ!!! Пусть латышня завидует нам!!!

W wmatok 20.12.2008

Visas šitās līgveidīgās no laukiem sabraukušas !vēl te sprēgā un tēlo baigās nacionālistes, jo vienkārši ir tik neaptēstas, ka nezin krievu valodu!būtu paklusējušas, nevis izrādijušas savu stulbumu un necieņu pret cilvēkiem, kas runā citā valodā!Šitās lauku tumsonības vienkārši neatradīs sev darbu un varēs tupēt savos laukos, runāt latviski no rīta lidz vakaram!lai normāli cilvēki neredz to daļu latviešu, kas pazoru mums taisa!