Medzes components - Darba apstākļi

Mana pieredze strādājot sia „Medzes components” turpmāk rakstā MC. Šī raksta mērķis ir
informēt lasītāju, kurš apsver domu iet strādāt un MC. Manis pieredzētais un dzirdētās MC:
1. Jau pārbaudes laikā no direktora puses tika izteikts komentārs „move your ass”
2. Sievietei kas strādāja pakotavā un sagatavoja pavadzīmes tika noņemta prēmija, jo
viņa sēdēja uz galda un šūpoja kājas.
3. Replika no direktora puses, ka viņam nepatīk tava gaita tas ir pilnīgi normāli. Šādi
komentāri netiek izteikti uz aci, bet gan tā saucamajiem brigadieriem, kuri tur ir ~4
un tad viņi iet tevi bombīt un pārējiem ar lai piedomā par to kā jaiet !!!
4. Nākamās pretenzijas, ziema darba vietā kādi +17 c ir atnākuši tūristi un skatās kā
notiek ražošana, es stāvu pie iekārtas ar rokām kabatā lai kaut cik būtu silts. Par šo
arī vēlāk bija pārmetums – jo es redz izskatījos kā tūrists, nevis kā strādnieks.

O

T Taspats 05.11.2011

5. Runājot par ziemu, tas ir normāli, ka 1dienas rītā nevar iedarbināt iekārtas, jo ir
pārāk auksts. Vajag divas bikses un divus džemperus, no rītiem darbavietā var redzēt
savu elpu.
6. Direktors nepārtraukti spiežu uz brigadieriem un tie savukārt uz strādniekiem, lai
darbinieki paliek virsstundas un maiņas.
7. Vienā naktsmaiņā krāsotavas meitenes izlēma palikt ilgāk lai savāktu nepieciešamās
pamatstundas, par šo lēmumu viņām tika atvilkts no algas jo tas nebija saskaņots –
pamatojums kompresora un gaismu patērētā elektrība. Tonakt darbojās mazais
kompresors (1m3 liels), kas pēc maniem aprēķiniem maximums 4 stundu laikā varēja
apēst 7 Ls
8. Dzeramais ūdens netiek piedāvāts, neskaitot to kas tek no krāna. Iemesls pārāk
dārgi!
9. Darbinieki ~60 uz 5 dušām.
10. Darba apģērbs par velti netiek piedāvāts, ir iespēja par 3.5 ls mēnesī īrēt (gadā ~80ls)

T Taspats 05.11.2011

11. Mazajā sapulcē (tikai brigadieriem u.c) no direktora mutes ir izskanējusi replika
tulkoju „darbinieki pārāk bieži apmeklē toaleti”. Pēc šī paziņojuma brigadieri izdalīja
lapiņas, uz kurām bija jāraksta tavi dienas izdarītie darbi.
12. Vienā no lielajām sapulcēm kas notika trešdien vai ceturtdien direktors pateica, ka
kārtējo reizi pasūtījumu izpilde kavējas un vajag lai nāk strādāt sestdien ( kas MC ir
normāli), ja to nedarīs alga piektdien nebūs.
13. Metinātavā un slīpētavā nekāda tīrā gaisa pievade zem maskām nav un nemaz
nerunājot par normālu ventilāciju.
14. Kvalitātes kontrole nebija pamanījusi, ka 5.5 cauruma vietā ir 5 un tādas detaljas
aizgāja pie pasūtītāja, pēc tam ražotāji un kvalitātes kontrole tika brīdināta, ka
nākamreiz atvilks no algas zaudējumus.
15. Nepārtraukti tiek solīta lielāka alga, bet bez rezultātiem.
16. Apgaismojums ļoti slikt, nav logu, dienasgaismas spuldzes ļoti zemu un spiež uz acīm
– daudziem redze pasliktinājusies, ieskaitot mani. Tā bija mana pieredze, ja laiku varētu pagriest atpajaļ nekad tur neietu.

W www 12.11.2011

Nu es jau tur stradaju otro gadu un man nav nekadu sudzibu. Bet tu neapmierinatais kaks vari ieskriet siena jo tad kad tu tur stradaji ta ari bija ka tu staigaji visu laiku iebazis rokas kabatas un gudri runaji. Un pec tevis viss bija javac citam cilvekam. Tadi ka tu cilveki nekad nebus apmierinati un nides visu mužu. Vienvard sakut tu esi pi...as. Un es zinu kas tu esi. Tads nidetais tur bija tikai viens un visi tevi pazist.

N Normunds 15.11.2011

Pilnigi piekritu :) Ja normali cilveks stadaa un nav slinks smurgulis, tad nav neaadu probeemu. Kopuma esmu nostradajis kadus 3-4 gadus . Ar sefu ar var visu sarunat- vajag tikai iet un runat. Bet ir tada lieta ka uz aci sapulces cilveki daudz ko nokluse, kad sefs jauta viu domas, bet kad sapulces beigusies neapmierinaatie stuuros nid, jo nespej atklati neko pateikt.

Mana pieredze ir taada- vienmer kad kas bijis nepieciesams eju un jautaju pasam bosam- esmu pat metinamo aparatu njemis uz maajaam + gaazi un ne santimu neviens man neprasija- TA KA VAJAG BUT MAZLIET DROSMIGAKIEM UN VISS NOTIEKAS :))

T towww 19.11.2011

Es tev www piekritu. Ir jau visadi nidetaji un tadi nekad nebus apmierinti. Man nak smiekli par +17 gradiem. Tad tas cilveks nav redzejis istu darbu . Tads piena puika vien ir. Redziet viņš gribeja kautcik sasildities nabadziņš. Ražošana ta ir pilnigi normala temperatura. Bet ari ir daudz minusi MC un viens no lielakiem minusiem ir cilveks no kura pilnigi nav nekada jega, visu aizmirst un prasit viņam kautko nav nozimes . Ar savu ricibu viņš izrada atklatu necieņu pret saviem padotajiem. Viņš pat neņem vera liela bosa rikojumus. Deļ tadiem cilvekiem ir ļoti daudz firmas bankrotejušas. Bet nu gan jau bosam apniks ta neizdariba un tas cilveks dabus brazienu.Isteniba tadi cilveki nedrikst stradat vadošajos amatos.Silti viņam iesaku laboties.
AR CIEŅU. MC BIJUŠAIS DARBINIEKS.

A Alisija 10.12.2011

Nekur nav labi, kur mēs esam, bet ārzemnieki vienā teikumā pateikšu, " Pret mums kā pret vergiem".
Un kamēr Tu priekšniekam nelaizīsi kurpes attieksme laba nebūs.
"Un ja sāksi stukačot, tad ar pieliks pie algas, ne ātrāk".
Viņi pat privātās dzīves apspriež, jo kā citi ( brigadieri saucamie ) tik daudz zina par citu privātām dzīvēm, pat kāda veļasmašīna mājās. Strādā tur cilvēki 10grādos, caurvējā, Tualetēs min 10-14grādi, dibenus atsaldēt var, tad brinās kāpēc bieži uz tualeti iet, jo aukstumā strādājot pūsls salst līdz ar to uz tualeti jāskrien biežāk, to ārsts pat pateiktu, a ko sievietes, ginek. problēmas rodas. Saģerbties var, pakustēties nevar. Lai gan viņi jau risina problēmas ar, neviss rokas salikuši, pamazām, jo visu ar nevar uzreiz izdarīt. Lai gan uzņēmums ilgi jau pastāv. Jeb varbūt mēs darītu tāpat, ja būtu priekšnieki, jo no viņu skata ir viss savādāk.
Ar cieņu strādnieks.

B Bertrups 16.12.2011

Konkrētajam uzņēmumam ir tik daudz problēmu, jo tas pēdējo gadu laikā ir tik strauji izaudzis (produkcijas ziņā). Protams tās visas ir risināmas, vajag tikai mazliet gribēšanas.
Manā skatījumā ir pilnīgi nepieļaujami, ka cilvēki vadošos amatos domā par savu labklājību, nevis uzņēmuma. Tiem rūp vien atstāt iespaidu uz "Bosu". Un nevar viņus arī par to vainot, ja viņš ir nepārprotami izrādijis, ka tas viņa skatījumā ir pilnīgi normāli.
Protams lielā strādnieku nekompetence arī ir šķērslis uz normālu sadarbību starp darba devēju un strādnieku. Ar to es domāju, ka nevar paņemt cilvēku no "kartupeļu lauka" un prasīt no viņa būt par labu strādnieku metālapstrādē.
Paldies par uzmanību!

E es 21.12.2011

Lasīt protam???
"Šī raksta mērķis ir informēt lasītāju, kurš apsver domu iet strādāt un MC."

J Janka 100 30.01.2012

Runājot vēl par šo firmu tad varētu teikt sekopjošo kad drausmīgs bardaks ir, bija vislaik viens cilvēks kas skaitijās kvalitātes pārbaudītājs bet tagad tika pieņemta viena sieviete vārdā Guna Hvoinska kas apsalūti nesaprot no rasējumiem un skaitijās rasēšanas skolotāja, bet algu saņem vairāk par melno strādnieku, tad jāpras par ko saņem to lielo algu, vēl runājot Guna Hvoinska nostrādājusi labi ja divus mēnešus bet sāk jau ustādīt kautkādus tizlus noteikumus krāsotavas meitenēm, tad jāsak kur tu lien kur nevajaga lāk tad eij un mācies rasējumus nevis sāk kačāt savus noteikumus.Slīpētavā nopirkuši booš flekšus kas galīgi nau piemēroti šim darbam katru stundu jājauc ārā un jātīra tad parēķināsim ja katru stundu jātīra fleksis un tas vismaz aizņem desmit minūtes ja nevairāk tad ko varētu padarīt pašo laiku kopsummā nu bardaks, slimus cilvēkus atlaiž no darba parko parto kad slims un tanī vietā pieņem no kantora izvļētu cilvēku.Cehos auksts itkā ventilātori uzlikti kas pūš silto gaisu bet kamēr no desmitmetru aukstuma tas siltais gais nonāk tikmēr jau viss ir adzisi un lejā ir auksts, vēl ko varu pateikt kad ārā nosūcējiem nau nekādu fltru visi putekļi iet pa taisno laukā bardaks konkrēts.Visu gaišu.

Janka 100, ja jau esi tik zinošs par mani, Gunu un "MC", un par savu taisnību, patiesību tik pārliecināts, kādēļ nenāc un nerunā personīgi, bet mētājies ar nepamatotiem apvainojumiem un ķengājies publiskā telpā????
TAvu sāpi, aizvainojumu var izrunāt, atrisināt normālu sarunu ceļā, uzklausot, aprunājoties, izsaidrojot, paskaidrojot abpusēji.
Ar cieņu Guna.

R raitaisraitis 23.10.2012

Ar šās firmas auto, numurs HO -1119 uz lielās šosejas tikka izmests suņuks. Spriežat paši kādi morālie kropļi pārstāv šo firmu.

R raitaisraitis 23.10.2012

J Jurvina 31.10.2012

Sveiki Raitaisraiti vai ir jums kādi pierādījumi, ka tas suņuks tika izmests? vai tik skaudības pēc to rakstat? pierādiet, ka tas tik darīts un tad tik rakstat ;) nav nekādu pierādījumi lūdzu nerakstat ja nevēlaties problēmas.

A azlk 31.10.2012

ests, tas ir kā? no braucoša auto, ķepiņas pa gaisu, austiņas pa gaisu?

SIA "Medzes components" lūdz atsaukties aculieciniekus šim necilvēciskajam gadījumam, lai varētu sodīt vainīgo, ja tā tiešam izrādītos patiesība. Informāciju varat sniegt, zvanot pa tālruni 63441056 vai rakstot uz epastu [slēpt]@medzescomponents.lv

S supercow 20.02.2013

Medzes Componentu gaida pārmaiņas:D..labāk sāciet lasīt manuāļus...hmmm

A alekss 31.08.2013

Īpaši nesūdzos, darbs jā, ir ļoti smags slīpētavā, varērtu alga biški lielāka būt, atbilstosi darba smagumam. Visādi citādi esmu apmierināts, mazie kundziņi dzīvot netraucē, lielie ir aizņemti ar sevi.

J janka 10 12.01.2014

Vai var kads pateikt kad vienreiz izbeigsies tas bardaks. Brigadieri vispar tur nav vajadzigi jo no viniem nav nekada jega.Ka var pieļaut ka kautkads sudains celtnieks var ierasties darba piedzeries un vinjam par to nekas nav, Un vinjš staiga apkart un lielas ka vinš ir baigais draugs direktoram.Laikam vel ir parak daudz zobi vinjam mute ir palikuši. Staiga apkart un pin intrigas .baž savu degunu tur kur nevajag un apruna visus tai skaita ari direktoru, bet kad nak direktors tad gatavs pa gridu rapot lai direktors vinju ieraudzitu un paslavetu. Bet isteniba no vinja neka nav, tukša vieta . Tads suds vien ir p, pamegini kautko tik pateikt vinjam un aizradit tad skrien pa visu cehu izdoma visadas klačas un pin intrigas . Varetu kads no priekšniecibas pieverst uzmanibu tam cilvekam jo citadak mes vinjam parlauzisim galvu.

J janka 10 09.02.2014

Laikam biškiņ par dauds atļavos savos izteicienos.Vispar jau tas celtnieks ir normals džeks. Un manis pateiktais nekada gadijuma nav draudi viņa veselibai un t.t. Vienkaršii dusmu piepluduma par daudz atļavos.

J jonis44 19.01.2015

PALDIES Jesperam par darbinieku balli. Mes noteikti bijam pelnijuši tadu attieksmi pret mums. Laikam sudigi stradajam visu gadu. Ļavam čakaret darba stundas un t.t. Sajuta ir tada ka Jesperam ir apvainojums uz visiem cilvekiem. Un viņš atriebjas cilvekiem pazemojot viņus .Viņam deretu atcereties ka bez darbiniekiem viņš savu naudu nebutu nopelnijis. Laikam bus jauzsak ciņa ar viņa BOSINGU! Tagad katru reizi sauksim darba inspekciju un dabas inspekciju. Ka viņš pret mums ta ari mes pret viņu. Un gribu ari pateiktt A... ja nemaki stradat ar cilvekiem tad nestrada vispar. Ja gribi ekonomet tad ekonome citur.