AtrisinātaMedicīnas centrs Elite - Kļūdaina diagnoze

Labdien!

11.07.2023 18:30 biju ieradusies uz vizīti pie oftalmologa sakarā ar to, ka aptuveni trīs nedēļas pirms vizītes biju novērojusi kairinošu sajūtu un pēc tā apsartumu savā kreisajā acī. Sakarā ar apsārtumu biju lietojusi acu pilienus apsārtuma mazināšanai, kurus bija ieteikusi farmaceite aptiekā kurā iegriezos. Pēc apsārtuma pazušanas novēroju, ka viss tomēr nav labi, ap gaismas avotiem redzu izteiktus gaismas riņķus ('halo'), it īpaši diennakts tumšajā laikā. Vizītes laikā par šo visu informēju oftalmologu un pēc vairāku pārbaužu veikšanas secināja, ka mana diagnoze ir 'smags astigmatisms', ar visu to, ka es brilles nēsāju jau vairāk kā 10 gadus (man ir izteikta tuvredzība, lieli 'mīnusi'), iepriekš neviens ārsts vai optometrists par astigmatisma pazīmēm neko nebija ieminējies. Tālāk, ar šo diagnozi nākamajā dienā devos pie optometrista, kur speciāliste mani informēja, ka viņa man līdzēt nekādi nevar, jo man, kā izrādās, kreisajā acī visdrīzāk ir bijis iekaisums (optometriste arī parādīja man attēlu, kur skaidri ir redzams 'apduļķojums' kreisajā acī) un teica NEKAVĒJOTIES (tiešām tika uzvērts fakts, ka nedrīkst vilcināt) doties pie acu ārsta, sniedzot ieteikumu, uz kuru klīniku tieši vislabāk doties. Rezultātā, tajā pašā dienā (12/07) pēc ārsta apmeklējuma ieteiktajā klīnikā, saņēmu diagnozi: Keratīts.

Iemesls, kāpēc es Jums šo rakstu ir tāds: es vēlos uzzināt, vai tiešām astigmatisms un acs iekaisums ir divas ļoti viegli sajaucamas diagnozes? Vai, sakarā ar to, ka darbinieces bija pārslogotas (pieraksti kavējās par aptuveni 30 minūtēm)un pildīja savus pienākumus sasteigti, tika pieļauta paviršības kļūda?

Nevēlos nevienu zakāt, vienkārši vēlos rast skaidrojumu šai situācijai.
Ar cieņu,
Monta

14.07.2023

Atbilde no AS"Veselības centru apvienība" Pārstāvja atbilde 01.08.2023

Sveicināti!
Paldies par informāciju. Mums ir ļoti svarīgs katra pacienta viedoklis, labsajūta un garastāvoklis pēc veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas Veselības centru apvienības (VCA) poliklīnikās, tādēļ Jūsu atsauksme un jautājums ir nosūtīts VCA poliklīnikas Elite vadītājai. Dažreiz šādi gadījumi, kā Jūsu aprakstītā situācijā, nav atkarīgi no ārsta kvalifikācijas un veiktajām vai neveiktajām darbībām, bet no pacienta veselības stāvokļa vizītes laikā, t.sk. medikamentu lietošana vai nelietošana var ietekmēt precīzas diagnozes noteikšanu. Tādēļ katrs veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanas gadījums tiek izskatīts individuāli.Lai iegūtu precīzu, profesionālu un objektīvu vērtējumu, aicinām pacientus ar ieteikumiem, sūdzībām un neskaidrām situācijām, kas saistītas ar veselības aprūpes pakalpojumiem Veselības centru apvienībā, vispirms vērsties konkrētajā ārstniecības iestādē.
AS "Veselības centru apvienība" administracija

Sūdzība veiksmīgi atrisināta Monta 07.08.2023

Iestāde sazinājās ar mani privāti, lai sniegtu situācijas skaidrojumu.

B Bez_vārds 14.07.2023

Nedomāju, ka salīdzināt diagnozes būtu nepieciešams šajā portālā. Šādus jautājumus vajadzēja uzdot tam labajām ārstam, kurš uzstādīja gala diagnozi.