www.sudzibas.lv Medicīna Pateicība fantastiskajam ķirurgam-Mārtiņam Liepiņam-

Medicīna - Pateicība fantastiskajam ķirurgam-Mārtiņam Liepiņam-

Labvakar!Vēlos pateikt vissirsnīgāko paldies fantastiskajam ķirurgam-Mārtiņam Liepiņam -"Stradiņos ".Īsi pirms lieldienām man nācās braukt ar sabiedrisko autobusu(21.autobuss) no tirdzniecības centra"'Alfa"'virzienā uz pārdaugavu .Bija silta, saulaina diena.Iekāpjot autobusā un ar acīm pārskatot salonu ievēroju, ka vieta, kur kādreiz sēdēja konduktori ir brīva, tāpēc nolēmu brīvajā vietā apsēsties. Biju pārņemta ar savām domām, skatījos ārā pa logu, te pēķšņi iezvanījās mobīlais telefons, uz kuru zvanu atbildēju.Beidzot telefona sarunu, mani pēķšņi pārbiedēja cilvēks, kurš nogramstījās gar maniem ceļiem, kaut ko nesaprotamu nomurkšķēja...Tas bija viņš...ĪSTS BRIESMONIS!Vistiešākajā vārda nozīmē!Nav īsti korekti varbūt par šo cilvēku runāt, bet klusēt un noklusēt šo faktu arī nevēlos.Jau senāk 21.autobusā šo cilvēku (vīrieti-invalīdu) biju pamanījusi.Viņa seja ir briesmīga!Šķiet acu āboli arī nav, vien tādi caurumi, seja vai apdegusi, vai kā...Es nezinu, bet pirmajā acumirklī šķiet viņam kā maska uzvilkta, drēbes nekoptas, sačurātām biksēm.Vispār-traģiski!Jūtot savus ceļus, es aiz pārbīļa ieraudzīju šo cilvēku-20 cm attālumā.Sirds dauzījās neprātīgi, biju tā uztraukusies, ka gandrīz nokritu no tā pakāpiena, kurš savienots ar sēdekli.Kaut arī izkāpu savā pieturā vēl ilgi nevarēju aizmirst šo briesmīgo seju!Pēc 2 dienām man sākās veselības problēmas, uz abiem sāniem pamanīju sarkanus, sāpīgus plankumus.Bija arī paaugstināta temperatūra.Bija lieldienu brīvdienas un tāpēc nolēmu, ka uz uzņemšanas nodaļu neiešu, bet skatīšos, kas notiks ar sarkanīgi-lillavajiem plankumiem.Svētki bija beigušies, bet mani plankumi-nemainīgi!Nolēmu uzmeklēt savu fantastisko, vienmēr laipno ķirurgu -Mārtiņu Liepiņu- "Stradiņos".Kā izrādījās, tad ķirurgs aktīvi strādāja-operējot slimniekus operāciju zālē.Kaut mani vaigi bija lillā, un temperatūra augsta nolēmu, ka ķirurgu gaidīšu tik ilgi, cik vien tas būs nepieciešams.Biju smaidīga un laimīga koridora galā ieraugot ķirurgu-Mārtiņu Liepiņu! Dakteris mani uzklausīja, tad apskates telpā mani apskatīja un nešauboties pateica diagnozi-JOSTAS ROZE! Dakterim ir īpašas spējas, kuras slēpjas pirkstu galos!Tad tika nozīmēta terapija un uzsāku nekavējoties -ārstēties! Pēc nedēļas ierados uz atkārtotu apskati pie sava ķirurga.Veselības problēmas pamazām atkāpās un plankumi sāka izbalēt, bet iesākto terapiju vēl nācās pielietot. Saku vissirsnīgāko-PALDIES ķirurgam- Mārtiņam Liepiņam par profesionāli sniegto palīdzību un ārstēšanu!Paldies dakterim par vienkāršo un laipno attieksmi pret slimnieku!Bet man tikai nejauši ienāca prātā jautājums-cik šāds cilvēks-invalīds spēj dienas laikā pārbiedēt cilvēkus ( tai skaitā arī bērnus)? Vai šādam cilvēkam izejot sabiedrībā nebūtu jānēsā saulesbrilles, jebšu kāda maska???Uzskatu, ka šis ir visai nopietns jautājums, kurš neatrisināts skar mūsu līdzcilvēkus, mūsu sabiedrību!

Ar cieņu - Gunta Aizpure.

G

L Liene 24.05.2011

Ārprāts.. Labi, ka veselības problēmas mazinājās un ir viss ok.. Tagad bail kāpt sabiedriskajā.. Bet jākāpj ir..

B baaaac 25.05.2011

VAi tas ir scenārijs jaunai šausmenei? :)

H hee 25.05.2011

Tā ir, ka nevienam nav daļas par to, ka slimi cilvēki staigā pa ielām un aplipina pārējos.
Tie paši tuberkuloznieki... nezinu vai vel ir tāda piespiedu ārstēšana.
Man darbā viena trakā kolēģei iepūta sejā kautkādu gāzi. Izsaucām policiju un neko. Tai trakajai ir baltā lapa un policija viņu nearestēja.

E elia 25.05.2011

Cik zinams shim "slimajam" cilvekam dzive nemaz nav veicies!!!Vinjs ir guvis loti smagus sejas apdegumus, un cik zinams ari acis bija nepiecieshamas arstet(nez vai tagad vel ir ko arstet), pec apdegsanas(ir jau netikai fiziski defekti, jasajuk ari prata pec kautka tada)ir pazaudeti visi iztikas lidzekli un nu shis cilveks ubago jau daudzus gadus stacijas un autoostas rajona, vienmer gan vinjs censhas ar cepuri piesegties lai nebiedetu cilvekus ka shausmenes, smirdigas drebes, ir tikai logisks iznakums - naudas trukumam un vientulibai!!
Saprotu ka parbities var, bet vai tiesam piaudzis cilveks nevar saprast ka kautkam tadam ir ari savi celonji, varbut jusu izcilais dakters kirurgs labdaribas varda varetu palidzet shim nelaimigajam cilvekam!!
Protams neatbalstu ka cilvekam ar shadiem fiziskiem defektiem butu jastav cilveku parpilditas ielas un jaludz naudinja, bet diemzel musu valsts vara nevar parupeties par saviem paberniem, kuriem dzive nav paveicies!

A Aigarins 17.07.2012

Gunta, tu kadreiz esi domajusi, ka pati vari tada klut, sekundes desmitdalja?Kauns Tev fuj publisks, par so sudzibu.Mazak spaidities pa krumiem vajadzeja, ar mazpazistamiem kuiljiem, ta plekji nebutu, he he..;]

N nikija 30.11.2012

Ko tagad tam cilvēkam no mājas ārā nerādīties, lai netraumētu tā sauktos "normālos" ja tev švaki nervi sēdi mājās pati. Neaizmirsti, ka ar tevi vai taviem bērniem var notikt kāda nelaime, ka būs sakropļotas sejas un tad citi pretīgumā no jums novērsīsies.

P Pipars 01.12.2012

"Vai šādam cilvēkam izejot sabiedrībā nebūtu jānēsā saulesbrilles, jebšu kāda maska???"

Esmu šokā, ka kāds atļaujas kaut ko tādu vispār pāri lūpām pārspļaut. Zemiski, aprobežoti, truli un žultaini. Tev (jo uz "Jūs" tādas vienkārši nevar uzrunāt), Gunta, savukārt, vajadzētu uzlikt kādu filtru smadzenēm un aizliegt vispār muti atvērt. Publisks fuj un kauns tev.