Medicīna - Noliegums

Man bija nepatīkama tikšanās ar Daci Pravaini, bet nu visu pēc kārtas.
Man bija miseds (bērnu pazaudēju) un mana ārste Aija Tula-Rijkure mani nosūtīja uz tīrīšanu šajā slimnīcā jo man ir mioma, kas varēja radīt sarežģījumus. Kad es šo nosūtījumu iedevu dakterei Dacei Pravainei viņa vaicāja vai tas ir viss un ko man ar šito darīt es atbildēju ka ir arī analīzes un ultrasonoskopijas bildes un ka Daktere Aija seminārā runājusi ar Daces Pravaines kolēģi, tad viņa pateica lai es gaidot koridorī jo viņa esot operācijā. Kad izgāju koridorā piezvanīju dakterei Aijai un izstāstīju par mūsu sarunu ar dakteri Daci Pravaini un to ka viņa prasīja vai tas ir viss. Kad daktere Aija Tula-Rijkure piezvanīja uz nodaļu lai pajautātu kas vel ir nepieciešams un ko tas viss nozīmē daktere Pravaine visu noliedza un teica ka neko tādu viņa nebija teikusi . Tad kā mēs varam uzticēt ārstam veikt operāciju ja viņa pat par saviem vārdiem neuzņemās atbildību un visu noliedz. Tālāk bija vēl jautrāk pēc kādas pusotras stundas viņa pienāca pie manīm koridorā un teica ka man ir jāliekas slimnīcā, tad es pajautāju kad tiks veikta tīrīšana jo man ir asiņošana viņa teica ka varbūt rīt ka šodien es visu esot nokavējusi un operācija būšot varbūt rīt, tad es atbildēju ka es tam nepiekrītu jo no iepriekšējās dienas vakara es nebiju neko ēdusi un dzērusi lieki būtu piebilst ka mans asinspiediens ir 90 uz 60 ko par normālu arī nevar nosaukt. Tad viņa teica tā - tā ir Jūsu darīšana vārdu sakot vari kautvai nosprāgt man ta kas. Tas bija 07.02.2012. un ārā bija -20 koridorī protams bija siltāk bet pēc kāda laiciņa sāka palikt vēsi. Tad es atkal biju spiesta traucēt dakteri Aiju Tulu-Rijkuri un izstāstīt radušos situāciju. Pēc dažām minūtēm man atzvanīja daktere Aija un teica lai es braucu uz Gaiļezeru viņa ir sarunājusi dakteri Mārīti Puksti. Es devos uz turieni un viss tika izdarīts tanī pašā mirklī un mani noturēja slimnīcā kamēr viss bija OK. Es gribu pateikt tikai vienu lietu VAI PAR ĀRSTU VAR STRĀDĀT CILVĒKS KURŠ NEATBILD PAR SAVIEM VĀRDIEM. MANAS DOMAS IR KA NĒ TĀDI MEDIĶI VAR STRĀDĀT TIKAI PAR PISUĀRU MAZGĀTĀJĀM UN TO APKALPOTĀJĀM. KATRAM ĀRSTAM 1 IR JĀUZŅEMĀS ATBILDĪBA PAR TO CILVĒKU KAS IR GRIEZIES PĒC PALĪDZĪBAS. 2 ĀRSTS IR UN PALIEK ĀRSTS. 3 ĀRSTS DRĪKST IZTEIKT TIKAI MEDICĪNISKO SLĒDZIENU PAR PACIENTU NEVIS SAVU VIEDOKLI. Es domāju ka šo ārstu būtu jāpazemina amatā vismaz uz kādu laiku lai saprastu ka mums nav jāgriežas pie ārsta lai viņš pateiktu kad un kā es drīkstu mīlēties ar savu vīru un man ir neliela saprašana ar ko vīrs atšķiras no rīvētiem burkāniem. Es ceru ka arī daktere Dace Pravaine to varātu mēģināt pie saviem kolēģiem mutiski noskaidrot.