www.sudzibas.lv Matīss Upītis Naudas izkrāpšana

Matīss Upītis - Naudas izkrāpšana

Apmēram pirms gada saņēmu facebook.com vēstuli no bijušā LJA kursa biedra Matīsa Upīša, ar lūgumu palīdzēt – aizdodot naudu. Vēstules teksts zemāk –

man te pateica ka man galvaa ir audzeejveidiigais un ir saacis razhot veezhveidiigas shuunas. Un ljoti steidzami jaaoperee galva. Protams valsts segums tur ir minimaals un pasham iekraajumi to nevar nosegt Man taa situaacija patreiz ir diezgan kriminaala, un lai gan ir jau taads briidis kad gribas padoties un atmest visam ar roku , redzu ka mammai tada doma galigi neiet pie sirds un saapiigi skatiities. Man Atlass ir apsoliijis segt operaciju kurai jabuut nedeljas beigaas , bet vinji var man to naudu iedot tikai pec 2-3nedeljam , un skaitiis no niiderlandes, Un patreiz ir taa ka man truukst reali veel 1500eur. Es tieshaam nezinu kam lai prasa, vecaakiem taadas naudas nav un maniem paris Latvijas draugiem , nu jaasaka atklaati vinji pelna minimaalaas algas. Man tieshaam vajag tavu paliidziibu, un zveeru ka peec 3 nedeeljaam tev atdotu visu liidz pedejam santiimam , jo atlasam atskaitot naudu man paliktu daudz paari , jo tagaad jau arii savi liidzeklji ir . Luuuuudzu vai tu varetu man paliidzet? Varu uztaisiit kaut oficiaalu dokumentu uz 2 nedeljam. Es tieshaam zveeru ka atdotu laikaa , un tev nebuutu jaagaida vai jaadomaa kur esmu pazudis. Man reaali nav kam pajautaat paliidziibu , man ir briidis kad liekas ka gribu iet padariit sev galu! Pats esmu palidzejis tik daudziem bet tagad prasot juurniekiem , saprotu , ka dots deveejam neatdodas, un tagad kad prasu pretii neviens pat nevelas palidzet! Runaju ar citiem kursa biedriem vinji palidzeja nedaudz bet nu ta summa veel aptuveni 1500nepieciesama. Pirmo operaciju jau veicu.

Nauda tika viņam pārskaitīta un problēmas slimniekam auga tikai augumā tad bija nepieciešāma rehabilitācija Vācijā, tad Šveicē. Un viss tika pasniegts tā, ka ja nauda netiks uzskaitīta, tad slimnieks nomirs. Lai iesāktais neizrādītos veltīgs- nauda tika uzskaitīta. Pati uz doto brīdi atrados jūrā un tiem kam radinieki vai paši strādā jūrā zin kāds tur ir internets – tāpēc nācās iesaistīt vecākus, nauda tika skaitīta gan no vecāku privātā konta, gan no zemnieku saimniecības konta. Tika solīts ka tūlīt- tūlīt viņš atdos naudu. Rezultāts – drīz būs gads apkārt un kontā nav ieripojis ne eiro. Esmu tikusies ar Matīsu,solīja katru otro nedēļu uzskaitīt vismaz 500 eiro kamēr segs pilnu summu. Protams, nekas nav uzskaitīts un Matīss ir pazudis - uz vēstulēm sociālajos tīklos, zvaniem, īsziņām neatbild. Esmu informējusi Matīsa tēti, no sākuma viņš bija gatavs pa daļām atdot naudu, bet pēc sarunas ar Matīsu šī vēlme nezināmā veidā noplaka, skaidrojot, ka Matīss pieaudzis cilvēks, lai pats tiekot galā. Nav runa par pāris simtiem eiro, pat ne par pāris tūkstošiem. Kopēja parāda summa ko viņš ir aizņēmies no kursa biedriem grozās ap 30 000 eiro. Un kā apstiprināja Matīsa tētis – visa viņa slimība ir viens izdomājums un patiesība ir tāda ka Matīsam ir problēmas ar azartspēlēm. Pats skumjākais visā situācijā, ka dēļ šādiem krāpniekiem zūd ticība kādam palīdzēt..

Papildināts Madara Kāpostiņa 10.01.2020

Tā kā no Upīša jaunskunga vārda brāļiem pienāk lūgums precizēt informāciju par konkrēto fruktu, jo tas traucē godīgo Upīšu biznesam, tad minēšu, ka augstāk minētā Matīsa Upīša saknes nāk no Rojas.