www.sudzibas.lv Mālpils muiža Viņu dēļ bija jāmeklē cita ceremonijas vieta netālu no rezervētā viesu nama

Mālpils muiža - Viņu dēļ bija jāmeklē cita ceremonijas vieta netālu no rezervētā viesu nama

Ilgi domāju un beidzot nolēmu uzrakstīt.

Jau ļoti laicīgi sāku plānot kāzas. 14. februārī saņēmu bildinājumu un tad jau sāku meklēt viesu namu un ceremonijas vietu uz augusta sākumu. Mālpils muižā mans izvēlētais laiks un datums bija brīvs tā nu nolēmu ceremoniju taisīt tur. Rakstīju e-pastā savas vēlmes. Viss itkā tika saprasts un akceptēts. Tā nu sarunāju datumu, kad aizbraukt apskatīt un rezervēt. Kad aizbraucu, tad izrādījās, ka lapenīte nemaz nav, kaut gan ceremoniju piedāvā tikai tur. Kopējā summa arī sanāca astranomiska, jo par katru telpu jāmaksā īre uz stundu. Gribas pirmo valsi - O.K. lielās zāles īre+mūziķi uz 1h. Gribat šampānieti iedzert - jāīrē kafejnīca+šampānietis un uzkodas no turienes. Nu labi, itkā piekritām. Gribējās visu pa smuko, tāpēc nebija žēl to lielo naudu. Sarunājām datumu un laiku, itkā viss bija kārtībā. Vienīgi nepatika tā attieksme, ka jums nebūs laika bildēties, jo gribam maksimāli daudz pāru šajā dienā sareģistrēt. Un nedrīkst bildēties neizīrētā telpā. Ja gribat bildēties lielā zālē, tad jāirē. Nu labi. Aizbraucām tajā pašā dienā uz viesu namu un rezervējām to arī turpat Mālpilī.

Piezvanīju tās dzimtsarakstu nodaļas darbiniecei, kurai vajadzētu mūs tur reģistrēt. Viņa jau ielēja darvu mūsu medus mucā, pasakot, ka viņai nepatīk ideja laulībām lapenītē, jo tur nevar laulību slēgt. Bet Mālpils muižā citu alternatīvu nav, jo lielā zāle ir visa no vienas vietas piekarināta ar neglītiem rasējumiem. Sanāk, ka pirms tam būtu kaut kur jāsareģistrējas. Vēl dzimtsarakstu nodaļas darbiniece pteica, ka lapenītē nespēlēs teātri. Mēs jau būsim vīrs un sieva, tāpēc varēsim pateikt tikai kādu zvērestu un uzvilkt gredzenus, bet ceremonija kā tāda tur notikt nevar. Nu labi, neko darīt... Turklāt, izrādījās, ka viņiem tur vispār nevienas laulības vēl nav notikušas, tāpēc mēs sanāktu kā izmēģinājuma trusīši.

Bet lielāko cūcību izdarīja Mālpils muiža, kas atsūtīja man rēķinu un bija izdomājuši manai ceremonijai pavisam citu datumu un laiku. Vēl prims samaksāt avansu viesu namā, viņiem piezvanīju un pajautāju vai viss tiešāmir kārtibā ar izvēlēto laiku, jo tulīt maksāšu naudu viesu namam. Man atbildēja, ka jā. Kad zvanīju viņiem par saņemto rēķinu ar citu laiku un datumu, tad man pateica: "Kā tā jums par agru ir ceremonija 12:00? Varat taču 5:00 no rīta piecelties, lai visu paspētu" [slēpt]@ Man ceremonija bija noteikta uz 14:00. Nemaz nerunājot par to, ka viņi man piešķīra citu datumu, bet to es nevēlējos. Un viesu nams man jau bija rezervēts un nauda iemaksāta. Cik labi, ka man dzimtsarakstu nodaļas darbiniece ieteica ceremoniju Siguldas pilī, kas sanāk apmēram 30 min. braucienā līdz Mālpilij un maksā arī tikai 50 Ls milzu summas vietā. Man paveicās un tur tieši atbrīvojās mans datums.

Bet vispār tā bija liela cūcība no Mālpils muižas, jo es vairākkārt zvanīju un taicu par datumu un laiku, bet viņi vienalga izdomāja pa savam. Un tad es, iespējams, būtu izvēlējusies citu viesu namu un ceremonijas vietu, bet man vairs nepalika izvēle, jo negribēju pazaudēt iemaksāto naudu :o( Turklāt visa tā attieksme nebija attiecīga tai naudas summai, kuru man būtu jāizdod. Ja nemaldos, tad tie būtu bijuši 400-500 Ls par ceremoniju un šampi, bet man pat neļauj izvēlēties ceremonijas laiku. Es no Rīgas nevaru atbraukt tik ātri, bet man pasaka, lai agrāk ceļos.

Tāda lūk mana negatīvā pieredze. Varbūt jums sanāks cita pieredze ar šo muižu.

F

E es 12.08.2009

tāpēc jāslēdz līgums!!! bet ar mani varēji saprecēties, būtu kaut rīgas pilī:))), a ko vīrs nākamais, nemeklēja? nekārtoja? nemaz nevajadzēja ar tādu precēties. turklāt ja rīko kāzas - ieklausās vīriešos, jo ja sievietes - to nekur neuztver npietni

š šeherezade 12.08.2009

Kāda starpība, kurš kārto pirmskāzu lietas--jaunais vīrs vai sieva???Un kā var vispār ar šādu attieksmi būt, man lasot jau nagi niezēja šitādiem viesu nama turētājiem sadot pa ausīm, un tā pa riktīgo...Žēl, ka tik skaistu lietu kā kāzu rikošanu izjauc šādi murmuļi, ceru, Fifa, ka beigu beigās viss beidzās labi un kāzas nosvinējāt lieliski!!!

F fifa 13.08.2009

šeherezadei: Jā, viss sanāca lieliski un kāzas jau nosvinētas. Ceremonija Siguldas dzimtsarakstu nodaļā bija ļoti jauka. Un arī ceļš no Siguldas līdz Mālpilij nebija tik tāls, tāpēc viss sanāca ļoti labi.

Komentētājam ES: Nu es gan nepiekrītu, ka mani kaut kur nenopietni uztvertu. Visas pārējās lietas es nokārtoju ļoti veiksmīgi. Jaunais vīrs nevarēja visur man braukt līdzi, jo viņš ir ļoti noslogots darbā, tāpēc apskatīt Muižu es braucu viena. Nu jā, var jau arī teikt, ka nevar nevienam uzticēties pirms nav noslēgts līgums, bet jābūt jau arī kādam godaprātam. Ja es zvanu un saku, ka maksāju naudu viesu namam, tad tomēr pēc tam ir ļoti nekorekti mainīt ceremonijas laiku un datumu, jo ir taču skaidrs, ka ceremonija nevar notikt vienā datumā, bet viesības citā.

D Dāma 25.08.2009

Fifa, Tu vari justies ļoti laimīga, ka nesvinēji savas kāzas Mālpils muižā. Augusta sākumā bijām tur draugu kāzās - tik briesmīgas un neorganizētas kāzas vēl neesmu redzējusi. Uz 70 cilvēkiem bija 2 mazas salātu bļodiņas un pāris šķīvīši ar sviestmaizēm, sulas vietā ūdens ar sulas garšu; "dzīvā mūzika" - puiši nospēlēja kādas 4 dziesmas, pēc tam spēlēja atskaņotājs; alkohols galīgi negaršīgs.
Lapenīte tur ir, bet nu 1.5 minūtes ilga ceremonija nav tā vērta, lai tik ļoti pārmaksātu...

Z Zu 22.08.2010

Sveika, Fifa!
Mums gan viss ritēja ļoti labi.. Es biju rezervējusi visu muižu.. pieļauju iespēju- ka vienkārsi salautalies muižas parkā - varētu būt neērti un neomulīgi .. bet es arī nesaprotu! Ja nevar atļauties normālas kāzas - kāda jēga māžoties ar kaut kādas lapenes īri :( Salaulājies dz-sarakstu nodaļā un laimīgi brauc uzspēlēt boulingu :) piedod par sarkazmu- bet es neredzu šeit nekā šausmīga! Dabon to - par ko ir samaksājis!

A Andris 23.08.2010

Zu-tu gan esi aprobežots cilvēks!

E Evita 27.01.2011

Man ar Mālpils muižu saistās tikai tās pozitīvākās atmiņas - gan par vidi, gan par ēdienu!!! Teikšu tikai vienu, ja nav naudas, tad jārīko kafejnīcā vai viesu namā un jāēd karbonādes, bet Ja grib šiki svinēt kāzas, tad Muiža ir īstā vieta!!! Īpaša atzinība šefpavāram !!!

A Ansatasija 02.02.2011

Arī man ar Mālpili atmiņā palikušas tikai pozitīvas lietas- vieta fantastiksi skaista, darbinieki atsaucīgi un izpalīdzīgi (varbūt mazliet par daudz satraukušies, bija sajūta, ka viņi strādāja pirmo dienu, varbūt tā arī bija- nezinu. Bet varēja just, ka meitenes gan restorānā, gan recepcijā ļooti centās), arī ēdināšana bija laba, dabūjām to, ko pasūtījām. Manuprāt ir diezgan smieklīgi brīnīties par to, ko tu saņem uz galda- jo visi pasūtījumi tak iepriekš tiek saskaņoti, ja tu esi uz 70 cilvēkiem pasūtījis 2 salātu bļodas, tad tā diez vai ir muižas vaina, bet gan organizētāju/ vedēju atbildība, un ja maciņš neatļauj vairāk pasūtīt- tad come on, nu ne jau par to tagad jāsūdzās! :) Tas man šķiet, ļoti nesmuki no Jūsu puses!
Bet Mālpils muiža bija neaprakstāmi skaista vieta un ļoti laba izvēle mūsu darba Ziemassvētku ballei!

W www.balticwedding.lv 16.05.2017

Droši griežaties pie mums, palīdzēsim ar ceremoniju vietām un idejām, šogad esam pat pamatīgu sarakstiņu izveidojuši, kuru kopīgi izšķirstam pie kafijas. Drīz arī taps raksts mūsu web lapā tieši par šo tēmu.

www.balticwedding.lv

Ainārs Krauklis