www.sudzibas.lv LPG Latvijas propāna gāze Brīdinājums par nepamatotu parāda summu

LPG Latvijas propāna gāze - Brīdinājums par nepamatotu parāda summu

No 2004. gada 1.augusta esmu noslēdzis līgumu Nr.04/67, abonenta Nr.24111839, ar LPG par šķidrinātās gāzes piegādi apkurei un karstā ūdens ražošanai.
Maksājumi par patērēto gāzi tiek veikti katra mēneša pirmajā nedēļā pēc gāzes skaitītāja rādījuma, kurš tiek nolasīts katra mēneš 1.datumā.
Pēdējo trīs gadu laikā regulāri saņemam brīdinājuma vēstules ar nereālām parāda summām.
Šā gada 18.decembrī kārtējo reizi saņēmu brīdinājuma vēstuli Nr.00000022844par summu 244.77EUR, kura ir izrakstīta 2017.gada 8.decembrī. Brīdinājuma vēstulē ir pieprasīts nomaksāt parāda summu 5 dienu laikā, pretējā gadījumā tiks pārtraukta gāzes padeve.
Brīdinājuma vēstule pēc izrakstīšanas pie manis nonāca pēc 10 dienām un tajā pieprasītā apmaksa jau nav reāla.
Protams nepiekrītu šādai parāda summai, jo visus šos gadus veicu regulārus maksājumus pēc gāzes skaitītāja rādījumiem.
18.janvārī, pēc brīdinājuma saņemšanas, devos uz Ventspils konsultācijas centru prasīt paskaidrojumus.
Pēc sarunas ar klientu apkalpotāju, summa brīnumainā veidā saruka līdz 29.59EUR! Bet šis parāds man nesaprotamu iemeslu dēļ tika rēķināts pēc skaitītāja rādījuma, kuru man lūdza nosaukt, jo bija vajadzīgs zināt, kāds tas ir uz 18.01.2017.
Par patēriņu decembrī man pēc līguma ir jāmaksā līdz nākošā mēneša 20.datumam. Tad kāpēc tiek rēķināts parāds uz dienu, kad ierodos pēc konsultācijas?
Ventspils konsultāciju centrā darbiniece neko paskaidrot nevarot, esot jāzvana uz Rīgu.
Pēc telefona zvana uz Rīgas biroju, sapratu ka parādu rēķina, tarifu piemērojot pēc patēriņiem, kuri gada laikā mainās un vasarā atšķiras no ziemas perioda, jo mums ir gāzes apkure un karstā ūdens sildīšana.
Vērā netiek ņemts šobrīd esošā tarifa summa 3,42EUR par m3.
Ir kaitinoši, ka katru gadu saņemu brīdinājuma vēstules un katru gadu notiek skaidrošanās, kuru rezultātā palieku muļķa lomā.
Lūdzu skaidrojumu šai situācijai sūtīt man uz e-pastu.