Jūrmalas namsaimnieks - reiķini

Nu ir pienākuši laiki Jūrmalas namsaimnieks izraksta rēķinus dzīvokļiem kam ir skaitītāji par ūdeni, patērēto summu un vēl mājas starpību. Kas tā par mājas starpību ( par tiem kas nemaksā rēķinus mums tagad jāmaksā) Ar kādām tiesībām mums pieliek šīs summas.

S smīkņa 16.10.2013

Skaties MK noteikumus Nr. 1013.

J ja? 16.10.2013

Jap, likums tiešām to paredz. Jau gadiem maksāju ūdens korekciju. Bet cik zināms, no 1.oktobra tos proporcionāli maksās tie, kam nav udens skaititāji un tie, kas nenoziņos rādītājus.

G13 16.10.2013

19. Ja veidojas starpība starp mājas kopējā ūdens skaitītāja rādījumu un dzīvokļu īpašumos ar skaitītājiem noteikto ūdens patēriņu, ieskaitot arī avārijās un remontā nopludināto ūdens daudzumu (turpmāk – ūdens patēriņa starpība), tiek veikts ūdens patēriņa pārrēķins. Dzīvokļa īpašnieks ūdens patēriņa starpību sedz atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam.
(MK 17.09.2013. noteikumu Nr.817 redakcijā; punkta jaunā redakcija stājas spēkā 01.10.2013., sk. grozījumu 2.punktu)
19.1 Šo noteikumu 19.punktā minēto ūdens patēriņa starpības sadales kārtību nepiemēro, bet ūdens patēriņa starpību sadala atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam starp šādiem dzīvokļu īpašniekiem (ja tādi ir dzīvojamā mājā):
19.1 1. kuri nav iesnieguši informāciju par ūdens skaitītāja rādījumu vismaz trīs mēnešus pēc kārtas;
19.1 2. kuru atsevišķajos īpašumos ūdens patēriņa skaitītāji nav uzstādīti;
19.1 3. kuri atkārtoti nav ļāvuši pārvaldniekam veikt savā dzīvokļa īpašumā esošo ūdens patēriņa skaitītāju pārbaudi, ja pārvaldnieks par šādas pārbaudes veikšanu rakstiski paziņojis vismaz nedēļu iepriekš, nosūtot paziņojumu uz dzīvokļa īpašumu, kurā plānota skaitītāju pārbaude;
19.1 4. kuru dzīvokļa īpašumā esošo ūdens patēriņa skaitītāju pārbaudē konstatēts, ka ūdens patēriņa skaitītāji ir bojāti, tie nav noplombēti, to plombējums ir bojāts vai tie nav verificēti triju mēnešu laikā pēc verificēšanas termiņa beigām.
(MK 17.09.2013. noteikumu Nr.817 redakcijā; punkts stājas spēkā 01.10.2013., sk. grozījumu 2.punktu)

Nu tagad stāsti, kuru no šiem punktiem neesi izpildījusi?????????

1 10211511 24.03.2014

Vienu reizi nebiju mājas (Latvijā) pēdējās mēneša dienās, nevarēju nodot ūdens skaitītāju radītājus, un Jūrmalas namsaimnieks izrakstīju reķinu, kur maksājumi par ūdeni un kanalizāciju (mājas starpība) sanāca divreiz lielāka, nekā pēc skaitītāja... Izcili!