www.sudzibas.lv Julianus Inkasso Draudīga prakse parādu risināšanā

Julianus inkasso - Draudīga prakse parādu risināšanā

No uzņēmuma vizītkartes: "Julianus ir vadošais parādu piedziņas pakalpojumu sniedzējs Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Julianus ir viens no lielākajiem tiesas procesu ierosinātājiem – Baltijas valstīs mēs iesniedzam katru piekto maksājuma rīkojuma pieteikumu vai pretenziju."
Draudi jau saskatāmi pat uzņēmuma reklāmā. Ja esi nonācis Julianus "ķetnās", ļoti iespējams, ka tu esi tieši šis piektais, kurš nonāks tiesā.
Ar firmas "pakalpojumiem" saskāros šā gada aprīlī. Firmai tika nodots mans komunālo maksājumu parāds 90 eiro. Firmai paskaidroju, ka vienīgie ieņēmumi ir atlīdzība par pagaidu sabiedriskajiem darbiem 142 eiro un maksājumam varu atlicināt 5 eiro. Firma pieņēma lēmumu, ka maksājumam ir jābūt 20 eiro mēnesī. Pēc tam sāka draudēt ar tiesu un apelēja pie it kā maniem solījumiem.
Tātad mēs apspriedāmies, pieņēmām lēmumu un ja esi solījusi ar mums sadarboties, tad tas jau ir tavs apsolījums :(
Es saprotu, ka parāds nav nekas labs, bet reizēm ir situācijas, kad var samaksāt tikai mazumiņu, bet par šo mazumiņu sarūk parāda summa un pienāk brīdis, kad tas ir atmaksāts. Varbūt tas nav tik super ātri, kā vēlas firma, bet tas notiek. Ja nav iespēja maksāt vairāk, tad draudi ar tiesu, rada bezcerību un izmisumu, kurš nudien, nav labākais sabiedrotais problēmu risināšanā.
Esmu gatava izdarīt tik cik šobrīd iespējams, un materiālai situācijai uzlabojoties maksāt vairāk parāda segšanai arī bez draudiem par tiesu un kredītvēsturi.

J

Dainis 05.06.2018

Pārsvarā tie ir tukši vārdi un vienkārši ''psiholoģisks terors'' dēļ 90 eur, ja vien jums nav kāds īpašums, neviens netiesāsies, parādi zem 1000 eur reti, kad nonāk tiesā, ja vien kādam nav intereses uz jūsu īpašumu, tas ir viss ko šie kantori ir spējīgi izdarīt.

J jēriņš 05.06.2018

Ir jau tā, ka tiesa nemaz nepieņems šo prasību, jo katru mēnesi maksāju un man tiešām šobrīd ir tikai 142. eiro ienākumi, jo esmu darba meklējumos. Tiesai ir jāievēro samērīguma princips. Un tomēr sajūta ir nepatīkam, kad tiek sūtītas draudu vēstules.

Dmitry Resnais 05.06.2018

Ar to atvilkšanu ir šādi, ja tie nav alimenti tad no atalgojuma kas nepārsniedz minimālo atvilkt nemaz nevar:

Šeit ar var palasīt:

A Alex2266 05.06.2018

Vispār jāceļ ienākumu līmenis..ir tikai slinķi kas negrib strādāt un dzīvo no pabalstiem un tad gaužas ka parādi veidojas. Dodies uz NVA ja neizdodas atrast darbu caur sludinājumiem. Tikai nevajag teikt ka nav darba.

Dmitry Resnais 05.06.2018

Vispār jāceļ ienākumu līmenis - paceļot darba ņēmēju atalgojumu. Krištopāns kādā raidījumā teica: "Nu kaut kādu darbu atrast jau var". Protams, kaut kādu darbu ar kaut kādu samaksu. Fascinē Latvijas vidējā 1000 Eur alga. Tikai neviens jau nepaskaidro kā tā rodas. Katram darbiniekam ar valsts minimālo algu uz kakla sēž pa ierēdnim. Kuri paši sev izveidojuši darba vietas un saņem fantastiskas algas un prēmijas. Sasummējam algas un izdalām uz pusi. Sanāk apmēram šādi. Jānim 2 āboli, bet Pēterim neviens tad vidēji katram pa ābolam. Abi paēduši.

J jēriņš 06.06.2018

Tas jau tāpat ir skaidrs. Reizēm dzīve izspēlē interesantus jokus un lai pārkārtotos ir vajadzīgs laiks. Netika lūgts padoms, kā atrisināt finansu problēmas un vēl vairāk - nelūdzu analizēt manu personību.
NEVIENAM nav tiesības draudēt - par to ir stāsts.
Paldies par sapratni :)

retas_sudzibas 05.06.2018

Situācija, kad ir iesaistīta kredīta piedziņas kompānija, arī man ir ļoti labi pazīstama. Un patiesībā vienalga, vai tas ir ''Julianus'', vai ''Creditreform'', šīm visām kompānijām ir viens mērķis - atgūt parādu. Jā, viņi to dara agresīvāk, bet nevienam par to nav noslēpums. Viņiem ir izveidota sistēmā, kā no ne spējīga maksātāja izspiest vien tik, cik viņam ir, bet vainot par to mēs viņus nevaram. Jā, dzīvē tiešām gadās visādas situācijas. Melnais caurums viens pēc otra, bet man liekas, ka cilvēks, patiesībā, ja grib, spēj vairāk, un nav svarīgi, gudrs vai mazāk gudrs esi, tāpēc mums darba vakances ir sadalītas vairākās kategorijās, lai spējam sev piemeklēt piemērotāko. Vajag padomāt, vai pašlepnums un slinkums ir lietas, kuras beigās veido bezatbildību un nepareizu prioritāšu sadalīšanu. Dažkārt no kaut kā ir jāatsakās, lai tiktu ārā no paša ievārītas putras.
Mūsu valstī minimālā alga ir 430 eur bruto, kas ir neto 306 eur. Vakancē pārdevējs, algas parasti ir sākot no minimālās. Ja vien Jums nav nopietnas problēmas ar veselību, tad es neredzu iemeslu tam, kāpēc Jūs nevarētu pelnīt kaut vai to pašu minimālo. Ja veselība neļauj strādāt, tad tam būtu jābūt primārajam argumentam šai kredīta kompānijai un noteikti mīkstinošam apstāklim.
Pamats zem kājām arī man pa reizei pazūd, un esmu cīnījusies ar šīm kompānijām tieši tāpat kā Jūs, un joprojām cīnos, bet no otras puses, viņas cīnās arī par to, lai Jūs nevienam nebūtu parādā, jo pretējā gadījumā, kā Jūs domājat, līdz kādai summai Jūsu parāds uzaugtu piemēram, gada laikā? Ja Jums uz šo gadu liktu mieru. Jūs neiedomātos pat tos pašus 5 eiro katru mēnesi iemaksāt. Un kā tad sanāk - Jūs gadu dzīvojat pa brīvu.
Man pašai ir zināmas ģimenes ar bērniem, kuras arī tāpat ir parādos līdz ausīm, bet nevienu reizi no šiem cilvēkiem es netiku dzirdējusi sūdzības par to, ka no viņiem kredīta kompānija sūc ārā, jo galu galā, kas mūs vada? Mēs paši un viss ir mūsu pašu rokās. Paši pieņemam lēmumus, regulējam savas finanses. Šīs kompānijas tikai dara savu darbu un mēs esam viņiem pakļauti.
Tāpēc, uzmanīgi izvērtēsim savas finanses un prātīgi sadalīsim prioritātes, lai šīm kredīta kompānijām sarūk klientu skaists, jo, ja nebūs parādnieki - nebūs kredīta kompānijas :)

Likumsargs 05.06.2018

Spriežot pēc sūdzībā minētā, Julianus jums ir uzspiedis savu grafiku!
Piedzinējfirma atsakās ar jums sadarboties, ieteicams nosūtīt gan kreditoram, gan piedzinējam vēstuli, kurā jānorāda savs maksājumu grafiks un atmaksājamā summa. Tādā veidā būsiet ievērojis Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma nosacījumus, ka parādniekam ir pienākums sadarboties ar kreditoru un parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju.
! Ja parādnieks atzīst parādu pilnībā vai daļēji, bet nespēj to atmaksāt kreditora vai parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja noteiktajā kārtībā vai termiņā, viņš, pamatojot, kāpēc maksājuma saistību izpilde nav iespējama, ir tiesīgs piedāvāt savu maksājuma saistību nokārtošanas kārtību un termiņu.
Ja parādnieks kāda iemesla dēļ nemaksā, kreditors var tikai vērsties tiesā. Savukārt tiesa vadās pēc Civillikuma normas, ka līgumsods un nokavējuma procenti nedrīkst pārsniegt pamata parāda summu.
Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma ievērošanu uzrauga Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (par patērētāju tiesībām), Datu valsts inspekcija (par fizisko personu datu aizsardzību), kā arī citas uzraudzības un kontroles iestādes, piemēram, policija. Tātad ar sūdzību varat vērsties arī šajās institūcijās.
UZZIŅA
• Patērētāju tiesību aizsardzības centrs atrodas Brīvības ielā 55, Rīgā, LV-1010 (2. ieeja ielokā pie baznīcas); klientu apkalpošanas centra tālr. 65452554; e-pasts: [slēpt]@ptac.gov.lv.
• Datu valsts inspekcija atrodas Blaumaņa ielā 11/13–15, Rīgā, LV-1011; tālr. 67223131 (konsultācijas darba dienās no plkst. 13 līdz 15); e-pasts: [slēpt]@dvi.gov.lv.

Pacco_al 05.06.2018

Dumības šāda parādnieka izglītošana ir ļaunprātīgs valsts resursu patēriņš, jo pēc būtības parāds ir parāds. Iedomājies es tev būšu parādā 7000.- un pateikšu, ka mēnesī es tev varu maksāt 2.- EUR. Kā tu domā, prātniek, vai mans mūžs būs tik garš, lai izmaksātu tev visu parādu un vēl soda procentus? Domāju, ka tik ilgi cilvēki nedzīvo.
Laikam ar šādiem pārgudriem parādniekiem nav jēgas runāt un ir vienkārši jāsniedz prasība Tiesā šinī gadījumā ar ķīlu dzīvokli, kā prasības nodrošinājumu un viss, ne vis klausīties te pārgudros spriedelējumus par viņu tiesībām "neatmaksāt parādu".

Likumsargs 05.06.2018

Es neatbalstu parādu nemaksāšanu un to nekad neesmu darījis, bet to visu ir jādara civilizēti!
Piedzinēju problēma ir tā, ka viņi jebkuru parādnieku uzskata par noziedzinieku, bet cilvēki ir dažādi un nemaksāšanas iemesli arī ir dažādi! Ir jāprot atšķirt ļaunprātīgu nemaksātāju no nemaksātāja, kuram ir finansiālas problēmas!
Esmu par civilizētu parādu piedziņu, nevis cilvēku čakarēšanu un biedēšanu!
Piedzinēji čakarē cilvēkus, izmantojot to, ka cilvēks nepārzin likumus!

J jēriņš 06.06.2018

Paldies :)