Jānis Roze - Pārdevēju attieksme

Pirms kādām 2-3 nedēļām biju Rozes grāmatnīcā, kurā iegriežos diezgan bieži, lai iegādātos vairākas grāmatas. Bija tieši atlaižu laiks, daudz grāmatas pārdeva pa 1 ls (biju jau janvārī izmantojusi šo iespēju un 4 labas grāmatas nopirkusi), skatījos tās, izvēlējos vienu, tad skatiens apstājos pie citas (diemžēl vairs jau nosakumu neatceros), tās visas bija iepakotas plēvē. pa cik man ir nepatīkami traucēt pārdevēju šādos jautājumos, uzmanīgi pa maliņu atvēru grāmatu, apskatījos, pašķirstīju, sapratu, ka teksts mani neuzrunā, un noliku to atpakaļ. turklāt iepakojums grāmatai palika, jo biju vērusi pa līniju! 1x to izdarīju pati, vienmēr esmu prasījusi pārdevējām, kaut gan man vienmēr tāda nieka dēļ nav gribējies viņas tramdīt! jo pati esmu strādājusi Rozē pirms ilgāka laika, un atceros, ka pie sevis smīkņāju par šiem kautrīgajiem klientiem, kuri nāca klāt un jautāja: "vai, lūdzu, drīkstētu attaisīt šo grāmatu?"
bet pēc tam pie manis pienāca pārdevēja, prasīja, vai man ko palīdzēt, teicu, ka pati tiksu galā un piebildu, ka attaisīju vaļā vienu grāmatu. Viņa aizgāja prom, un pēc brītiņa pienāca atpakaļ, rokās ar skoču, teikdama, ka vispār to nedrīkstēja darīt. biju šokā! turklāt, kad iepirkos pirms kādas nedēļas, man pārdevējas atvēra pašas 2as grāmatas! prasīju viņai, kādēļ. viņa atbildēja, ka direktore neatļaujot! es teicu - kas par muļķībām, ka pati esmu strādājusi Rozē, un tur vienmēr ir bijis vismaz vienai grāmatai jābūt atvērtai, lai varētu pašķirstīt un ar to iepazīties! atceros arī, ka, ja kāds klients jautāja atvērt kādas dārgās grāmatas, mēs vērām vaļā, jo kā tad citādāk viņš sapratīs, vai tā ir grāmata, ko viņš vēlas izlasīt, nopirkt utt!
šī pārdevēja, vārdā Madara, man teica, ka uz vāciņa varot izlasīt, par ko grāmatā ir! biju šokā - kā var strādāt grāmatnīcā un tā atbildēt! ir jāmīl grāmatas!!! pēc komentāra uz grāmatas vāka par saturu ir grūti spriest, tie ir ļoti vispārīgi!
biju ļoti sašutusi par tādu attieksmi! turklāt meitene vēl manu acu priekšā ar skoču līmēja ciet to grāmatu, par ko man pat smiekli nāca, jo zināju, ka nāks nākamais klients, un gribēs to paskatīties! jutos ļoti nepatīkami, man pārgāja vēlme iegādāties citas grāmatas, tāpēc paņēmu vienu jau iepriekš izvēlēto grāmatu un devos pie kases to nopirkt!
joprojām jutu mugurā pārdevējas nikno skatienu!
visvairāk esmu pārsteigta par šo attieksmes maiņu - nedēļas laikā pēkšņi visām grāmatām jābūt iepakojumā!
bet kā lai cilvēks saprot, vai tā grāmata ir viņam domāta? un vai tā ir vērta to naudu, vienalga, 1 latu, 5, 20, 50...

L liesma 16.02.2009

Tad kad tu pati personīgi vienreiz nopirksi sasmērētu grāmatu 50 latu vērtībā, tad varēsi tā runāt!

S Smejana 16.02.2009

liesma :) tu esi mulkite :) atvertas un sasmeretas gramatas ir ka testers. Tiem jabut veikala, lai cilveki varetu aplukot gramatu un saprast, vai si gramata ir vajadziga vai nav. A ja tu pirki sasmeretas gramas 50 latu vertiba, tad ta ir tava problema. Zini, Liesmin, jacien sevi un savu naudinu un neprikt sasmeretas gramatas :)

L liesma 16.02.2009

Kāda starpība - patērētājam paredzētā (pirkšanai) vai "teteris"??? Grāmata ir un paliek grāmata. Kamēr Latvijā dzīvojošajiem nebūs nekādas cieņas pret citu (nav svarīgi - cilvēku vai organizāciju, uzņēmumu) mantu, īpašumu, tikmēr šādas situācijas būs novērojamas bieži.

L liesma 16.02.2009

Zini, Smejana, jāciena ne tikai sevi un savu naudiņu, bet arī citi un citu naudiņa! Smile!

S Smejana 23.02.2009

Liesma, vot tapec ka tu cieni citu naudinu, tapec un pirki sasmeretas gramatas. Bet normali cilveki pirmkart cienis savu nopelnito naudinu un tapes nekada gadijuma neatlaus sev nopirkt sasmeretu gramatu.

Protams ka "gramata ir un paliek gramata", bet tu neaizmirsi, ka gramata atrodas veikala. Tapec ta ir PRECE! Es to gribu aplukot, es gribu padomat, vai man ta ir vajadziga un pec tam gribesu nopirkt jaunu preci, kuru neviens vel nav aiztiecis.

Bet atkal, ta ir tava darisana - pirkt vai nepirkt sasmeretas preces.

A anna 23.02.2009

Es nekad nepērku nobružātas, nosmērētas grāmatas. Man vienkārši sāp sirds, ka cilvēki neprot uzvesties.

Z Zane 26.02.2009

Šī meitene vārdā Madara ir man ļoti tuvs cilvēks, un zinu, ka viņai jau nu noteikti nav nikns skatiens. Un man ir zināms, ka šī meitene kura atplēsa grāmatas plastikāta plēvi, grāmatu nolikusi nevietā. Un vēl jo vairāk, Madara bija piegājusi un jautājusi vai nevajagot palīdzēt, tā vietā, šī meitene teikusi, ka nevajag, un pati atplēsa grāmatas iepakojumu, bet pēc manām domām šī meitene varēja grāmatu noskrāpēt vai saplēst, kaut arī nejauši, ja Madara būtu palīdzējusi atvērt to, nekas tāds nenotiktu un nekāds konflikts neizveidotos. Priekš tam jau pārdevējas ir domātas lai palīdzētu klientiem. Tādēļ uzskatu, ka meitene, kura uzrakstīja šo garo un bezjēdzīgo vēstuli, pati ir vainīga!

V Vika 26.02.2009

es ari uzskatu ka pirceja pati ir vainiga, ja vina pati nevar pieiet un paprasit atvert gramatu un uz palidzibas piedavajumu atteicas. Pesonigi man vienmer atver gramatas ja es to paludzu.
Ka ari pec pirceja gribas katra atverta gramata automatiski neklust par testeri!

L Liene 27.03.2009

Zane, nevajag taisnoties citu vietā! Apģērbu veikalos nez kāpēc pārdevējas nepiedāvā palīdzēt piemērīt drēbes!
es ar cieņu izturos pret grāmatām, un neko sliktu neesmu izdarījusi - un nevajag teikt, ka es grāmatu biju nolikusi citur, jo tā nav! mēs visi mākam taisnoties, bet ir jābū mēra sajūtai!
turklāt, ja palasa komentārus pie sadaļas Jānis Roze gŗāmatnīca, ļoti labi var redzēt, ka arī cilvēki ir aizvainoti par šo skoča padarīšanu! neba jau es vienīgā tāda...

K katja 28.05.2009

es pirku "Globusa" gramatnicā Taro kārtis 25 ls vertibā, prasu lai parada bet viņas ievalcētas plastmasas
maisiņā, lai pārliecinātos vai patiks attēli uz kartīm(jo medz but ļoti briesmigi negatīvi zīmejumi) ludzu atvērt, piemetinu:"Ja patiks pirkšu!"
Pardevēja:"Bet kartis drīkst aiztikt-skatīties tikai īpašnieks, bet es jums protams paradišu!"
Tad sameklēja škēres atgriezam un aplūkjām, man patika un nopirku!!!PALDIES VIņAI PAR LAIPNIBU!
Es tādas ievalcētas grāmatas-kaķi maisā pa trim-NEPēRKU NEKAD!
Ka neiznāk kā agrāk ar čigāniem, it ka piedāvā pirkt džinsus vai džemperi maisiņā-pārnes majās bet trūkst puse no apģērba.
Mīļās pārdevejas ziniet, ka mēs pirceji jūs ļoti mīlam!!!

š šeherezade 28.05.2009

Zane, Tu esi divaina...kas Tu veici izmeklēšanu un noskaidroji, kā viss noticis??Tik smalki visu zini, ka pircēja tur un tur ir grāmatu nolikusi, un to un to teikusi...smieklīgi.