www.sudzibas.lv Jāņa Rozes grāmatnīca Metiet līkumu, ja dārga sava labā oma

Jāņa Rozes Grāmatnīca - Metiet līkumu, ja dārga sava labā oma

J.R. grāmatnīcā, kas atrodas t/c Spice jau kuro reizi saskaros ar ārkšrtīgi nelaipnu izturēšanos no pārdevēju puses (īpaši-gados pavecāko). Godīgi sakot, nu jau pat bail tur kādai, ko prasīt, jo atbildes mēdz būt uzbrūkošā un aizvainojošā tonī-pēdējā veikala apmeklējuma reizē iznācu no turienes sirdij klapējoties-tik naidīga un izsmejoša bija bija 2 pārdevēju kaķu korī paustā atbilde uz tīri nevainīgu jautājumu-vai jūs nezināt, cik maksās Jauns Mēness mīkstajos vākos? Principā, silti iesaku: metiet līkumu, ja dārga sava labā oma :)

D d**sēja 20.03.2009

Nu - ja jau padomju laikos Jūs strādājāt veikalā, kur bija tukši plaukti, nesalīdziniet ar GRĀMATNĪCU, kur ir tūkstošiem grāmatu.
Cilvēki, būsim iecietīgi viens pret otru un nerāsimies par sīkumiem, visi mēs esam tikai cilvēki!!!

S sonya 20.03.2009

Esmu strādājusi daudzās ārvalstu kompānijās apkalpes sfērā (bāri, veikali, restorāni) un visur ik uz soļa tiek atgādināts, ka klientu klātbūtnē smaids un laipna un ieinteresēta attieksme ir tavs darba pienākums, ir pat kompānijas, kur tas tiek iekļauts kontraktā. Ir atsevišķi izņēmumi, nevienam, pat klientam nav tiesību pazemot apkalpojošo personu, bet tas jau ir cits stāsts.
Žēl tikai, ka pie mums bieži var sastapt pārdevējus, oficiantus un citu personālu, ar kuriem saskaroties pāriet vēlme kaut ko pirkt, ēst vai dzert un pazūd garastāvoklis uz visu dienu.

. ....kl 21.03.2009

D**sēja! Es strādāju Bērnu pasaulē no 1987-1989 un tad plaukti nebija tukši :) Ja nu vienīgi vakaros, kad iebraucēji visu bija iztīrījuši, tad vietējiem nekas netika :( Bija garas rindas un nedod dies, ja kādai durai kautko ne tā pateikt... sūdzību grāmatas tad bija. Pēc tam priekšniecība dr..a. :) Bet man tas darbs patika :)
Lai strādātu par pārdevēju bija jāmācās, nevis tagad ņem visus, kas pagadās. Pataustot audumu, bija jāzina kāds sastāvs tur ir.
Un runājot par Jauno mēnesi mīkstajos vākos. Vaitad pārdevējas preci nepieņem veikalā no noliktavas, neved kautkādu uzskaiti..uz kādu summu ir prece zālē, cik pārdots un kāds ir atlikums. Jeb vairs tādas inventarizācijas vairs nepastāv?

Mamma 23.03.2009

Cik briesmiga attieksme pret pirceju!

H ha 25.03.2009

Loreta! Pārdevējam jāzin prece veikalā. Tas nu gan ir pilnīgi noteikti. Un man liekas, pazudusi galvenā doma - PIRCĒJAMvienmēr taisnība. Ja to neizprot, nav ko strādāt par pārdevēju.

L Loreta 25.03.2009

""Ha"", muļķības, visu nevar zināt- tas nav fiziski iespējams lielos veikalos, preces jāizliek, pircēji jāapkalpo, nav laika studēt+ zināšanas visbiežāk nāk ar pieredzi, kad kopā ar pircēju izlasi instrukciju, vairākkārt saskaries ar attiecīgo preci, utt. Atvainojos, bet galīgi debīli ir pieiet pie pārdevējas, kas, piemēram, sēž RIMI kasē un apkalpo rindu, un jautāt kaut ko par precēm un tad apvainoties- kā viņa var nezināt!!!

M Marija 26.03.2009

Atvainojiet, bet J.Rozes grāmatnīcas pārdevējas tiešam ir nelaipnas ļoti bieži, it īpaši tās sievietes gados. Es strādāju t/p ALFA un man bieži gadās iepirkties J.R.grāmatnīcā, un gandrīz vienmēr es no veikala izeju sliktā garastāvoklī jo kaut kāda baigi laipna pārdevēja atkal man atsakas palīdzēt. Un vēl varu pateikt, ka šinī veikalā pārdevējas ļoti nepieklājīgi uzturās pret krieviem. Nezin kāpēc...
P.S. Ja arī pārdevēja nezin cenu, tad lai paskatās, bet ja nevar to izdarīt, var vienkarši pateikt, " diemžēl es nezinu".

S sha 26.03.2009

Vislabāk ir zināt cenas hipermārketos :DDD
Kur kā minimums ir 145 000 preču pozīcijas. :DDD
Pārdevājam ir jāzin viss- bet pircējs drīkst kļūt infantils, līdzko nokļūst veikalā, neko nezināt, neko nesaprast un gaidīt, kad kāds pienāks klāt, lai visu parādītu.. (Es runāju par pašapkalpošanās veikaliem).
Grāmatnīcās, protams, varētu vismaz par 80 % pārzināt sortimentu, ja ne visiem 100%.
Šinī situācijā ir veikala vadītāja neprofesionalitāte redzama, kad divas dāmeles izveitojušas klientu nodiršanas tandēmu. Neskatoties uz abu kunkstiem izšķirt abas, ieliekot dažādās maiņās un situācija atrisināta.
Ja kādā no maiņām rodas problēmas, tad puvušais ābols atrasts. Uz klientu sūdzību pamata palūgt paskaidrojumus un beigās palūgt atlūgumu uzrakstīt. Var palūgt atlūgumu uzreiz- ja spirinās, tad grafiku sastādīt tādu, ka palikt negribēsies. punkts.

B Baiba 20.01.2010

Pārdevējs var arī nezināt visu no galvas. BET. Viņai jāzin, kur to var paskatīties un noskaidrot. Krēslas grāmatas neesmu lasījusi, bet šķiet tās tagad ir pieprasītas un par pieprasītu preci gan ir jāzin viss. Jebkurā gadījumā var normāli pateikt, ka nezin.

W wee 23.01.2010

Strādāt ar klientiem nav viegli, jo nevar jau visiem izdabāt. Tu vari plaši smaidīt, būt pieklājīga, bet ja uz tevi paskatās un pajautā "Ko smaidi kā muļķe. Labāk pasaki, cik grāmata maksā. Šeit jau tik slinkas govis strādā, ka cenas grūti uzlīmēt." Cena jau bija uzlīmēta parauga grāmatai un pārējās nav vajadzības bojāt.
Cilvēki ir dažādi un ja gadās viens klients ar riebīgu attieksmi, tad visa diena un labā attieksme ir sabojāta un to sanāk izrādīt arī nākošajiem klientiem.

L lala 01.02.2010

Bet dažviet ir tā, ka ienāc un pārdevēja skatās uz tevi it kā tu būtu ienācis viņas privatājā mājoklī un traucētu viņas mieru, tas gan cik esmu novērojusi ir ar vecāka gadu gājuma pārdevējām, jaunās biežāk smaida un ir atsaucīgākas. Jā protams ir veikali, kur strādā īpaši atlasītas profesionālas pārdevējas pie kurām ir prieks iepirkties, tā sakot ar glanci, kad aizvelk aiz tevis pielaikošanas kabīnes aizskarus pašas piemeklē un atnes uz ģerbuvi drēbes, tad arī man kā klientam ir smaids līdz ausīm un laba oma un pat prātā nenāk teikt šādai pārdevējai kādas rupjības, bet ja tu esi tiko ienācis un uz tevi jau skatās ar sejas izteiksmi "ko tev vajag un ko atnāci?" tad arī nav grēks kaut ko arī pateikt tādai.
Lai arī ko pārdevējs te netektu, bet mēs klienti ejam pie jums un mūs apkalpot, tas ir jūsu darbs! Un nav attaisnojuma runām, ka klienti paši vainīgi, ka pret viņiem tā izturas, apmierināts klients tā ir nauda jūsu kasesaparātos un tas ir jūsu darba devēja mērķis, lai ar jūsu palīdzību pelnītu, jebkurš klients uz kuru esat noburšķējušas un kurš ir aizgājis šīs attiekmes dēļ ir radījis jūsu darba devējam zaudējumus.
Būsim savstarpēji korekti un pildīsiem katrs savus pienākumus!

C cilvēks 16.02.2010

Domāju, ka kundzīte, kas pārzināja padomju laika sortimentu, varētu aiziet uz Spici un apskatīties, cik tur daudz visa kā ir un iemācīties no galvas, un nodemonstrēt, it sevišķi par grāmatām, kas vēl nav "atnākušas" uz veikalu, vai piemēram Zvaigznes sortimentu, kas katru nedēļu pārcenojas... :D :D :D Gribu redzēt šitādu eksemplāru!!!

M mimi 19.03.2010

kaapeec daudzi uzskata, ka tas ir normaali, ka paardeveejs nezina, cik maksaa preces vinja veikalaa? Iipashi shajaa graamatniicaa, kur ir pieejams elektroniskais katalogs ar visaam graamataam, kas ir noliktavaa. JR graamatniicaas Alfaa, Molaa ljoti biezji paardeveejas ir mekleejushas man intereseejoshaas graamatas shajaa katalogaa, arii GC graamatniicaa pashas piedaavaajas paliidzeet k-ko atrast... taa kaa shaada attieksme ir diivaina.

M Muhh 10.05.2010

Ja pardeveji svaki, iesaku rakstit veikala ipasniekiem.
UR var noskaidrot firmas ipasnieku datus.
Nosutit ierakstitu vestuli SIA valdes priekssedetajam ar siku nejedzibu aprakstu.
Peec taa varetu visu personalu padrebinaat.

A Art 14.05.2010

Bitiit matos!!!Kuraa vietaa te BIJA runa, ka TAADA GRAAMATA MIIKSTAJOS VAAKOS[!!!]IR[!!!] VEIKALAA[!!!].Shkjiet pati Liiva raksta, ka uzdeva jautaajumu - cik MAKSAAS[!!!] vampiirgraamatele miikstajos vaakos.Ja shiis preces veikalaa nav, tad tas laikam gan ir normaali, ka paardeveejs vareetu nezinaat.Peec tam Liiva svepst, ka shaadaa veidaa veeleejusies uzzinaat, vai gadiijumaa graamatas nav noliktavaa, ikai zaalee neizliktas.Piedod, Liiva, bet taadaa gadiijumaa uzdod jautaajumu - VAI JUMS IR TAADA UN TAADA GRAAMATA? nevis cik maksaas. Tad jau es varu iet uz Rimi un jautaat sakiet cik maskaas jaunais shampuuns, kaa reklaamu es redzeeju tv3..
Un nez kaads bija 2 paardeveeju kakju koris un kas taa bija par atbildi, kas tavai sirsninjai lika sisties straujaak?Neredzu, ka Tu buutu sheit uzrakstiijusi..Tad jau laikam arii jautaajums bija labs..

J Jānis 17.06.2010

Ilgāku laiku strādāju mazā izdevniecībā un darba ietvaros, protams, sadarbojamies ar Jāņa Rozes grāmatnīcu, kas izplata mūsu grāmatas.

No malas novērtējot uzņēmumu varu teikt, ka patiesībā, neraugoties uz sīkām nebūšanām, kas minētas šajā portālā, uzņēmums darbojas veiksmīgi un ir ļoti sakarīgs sadarbības partneris. Turklāt, zinot arī iekšējo atmosfēru - ļoti cilvēcīgs uzņēmums - attieksme pret darbiniekiem ir labāka kā citos izplatīšanas tīklos (Maximās, Rimi utt). Savā ziņā līdzīgi kā ar JR, var attiecīnāt uz Valteru un Rapu.

Kas attiecas par grāmatu cenām, ir vairākas lietas ko var norādīt:
1) grāmatu izmaksas kopumā - salīdzinoši augstās grāmatu cenas Latvijā var skaidrot ar tirgus īpatnībām - salīdzinoši mazs lasītāju loks, kā rezultātā grāmatas izdošanas izmaksas uz vienu vienību ir augstākas, lai izdevējs atpelnītu telpas, darbinieku algas utt.
No otras puses lasītāju loka kulturālās iezīmes - vecāka gadagājuma cilvēki izvēlas ņemt grāmatas bibliotēkās - sekundārais patēriņš.
Savā ziņā veidojas cenu spirāle - grāmatas ir relatīvi dārgas, jo tās maz pērk, un tās maz pērk jo ir dārgas utt. Vārdu sakot - šī biznesa neizbēgama sastāvdaļa.

2) Tirgus segmenti - protams, ka Zvaigznes ABC izdotās grāmatas JR maksās dārgāk, kas attiecas uz pārējo izdevniecību grāmatām (kuram nav savi veikali), vidējais uzcenojums neatšķiras. Domāju, ka izplatītājam ir tiesības noteikt pienācīgu uzcenojumu, lai varētu arī izmaksāt pietiekmi normālas algas, cik nu tas mūsu ekonomiskajos apstākļos ir iespējams.

Tīri personiski par iepirkšanos JR grāmatnīcās - ļoti atsaucīgi pārdevēji - zinoši un izpalīdzīgi.

Uzņēmumam vēlu tikai to labāko!