Izglītība - RTU

Studenta palīgā sauciens RTU!

Strādājiet ar jauniešiem, kuri ir pēdējā kursa studenti aktīvāk (bakalaura, maģistra grāds)! Tas attiecas uz darba piedāvājumiem! Latviešu intelekts meklē darbu pēc studiju beigšanas ārpus Latvijas.

P.s. Paldies karjeras centram, kurš palīdz atrast vismaz prakses vietu, lai iegūtu augstāko profesionālo izglītību dienas nodaļā (bakalaurs) tepat Latvijā!

Kāda jēga iegūt izglītību Latvijā, ja pēc tam jāceļo uz ārzemēm, lai nopelnītu? Latvijā prakses vietās vispār nemaksā un 99% gadījumos pēc prakses beigšanas darbu nepiedāvā.

Darbu studentam vispār nedabūt, ja nav ilggadējas pieredzes. Darba devēji, kā lai students šādu pieredzi iegūst, ja izturas nenopietni pret praktikantiem?

Patiesība par diploma iegūšanas procesu un darba iegūšanu Latvijā 2013.g.!

K

Komentāri (5)

M Ministrs 02.02.2013

Da kam diploms, ja nevari sev darbu atrast? Nepietiek ar intelektu, tev pašam jābūt ar serdeni, lai izsistos dzīvē, nevis uz sūda diplomu paļauties.
Nevari tikt budžetā un zelta stipendijā? - Tātad neesi vēl gatavs, lai izglītotos!
Gribi studēt tāpēc, ka visi tā dara? - Tad labāk dari tā, kā citi nedara!
Tevi it kā ļoti interesē kāda sfēra, kurā it kā vēlies izglītoties? - Atbilde: Ja nevari atrast savām interesēm praktisku pielietojumu, tad laikam īsti neesi tik pārliecināta par to.
Valstij nav jēgas no tūkstošiem jauniešu, kas saņēmuši diplomus, bet tā arī pēc šiem 4-5 gadiem neko nerubī savā jomā.
Tagad internetā var izglītoties un iemācīties daudz efektīvāk un ātrāk nekā pie vecajiem perdeļiem augstskolās.
It sevišķi smiekli nāk par biznesa vadības augstskolām. Laikam katram tādas augstskolas absolventam nāk apgaismojums par biznesu - un kā piemērs ir bijis viņš pats, ka uz tādiem lohiem augstskolas arī taisa biznesu, viņš katru gadu maksā ntās summas par to, lai beigās saņemtu grāmatiņu ar nosaukumu "Diploms"

A astrocelotaja 02.02.2013

Veidojiet savu biznesu, nevajag gaidīt ka kāds skries pakaļ ar darba piedāvājumiem.

B bika 03.02.2013

Nevajag fleiteet :), mums uznemumaa studenti no LU prakses laikaa sanem algu. Un par tiem 99% - nevajag skaitljus no pirksta izzuust, kur ir oficialaa statistika?

donna b 03.02.2013

Nav taisniba, studentus nem darba, ari musu uznemumaa un perspektiva ir laba, ja ir smadzenes. Cita beda ka biezi studenti bez pieredzes grib sanemt uzreiz 500Ls uz rokam. Tada gadijumaa ieteitku uzreiz pieteikties izglitibai arzemees, tur ari iespeja darbaa iekartoties vel macoties, lielaka.

K Katrīna T. 08.02.2013

Esmu izbrīnīta, ka jaut kur studentiem arī maksā, jo pārsvarā dabū darbu uzreiz tikai tie studenti, kurus vecāki iekārto savā vai paziņu darbā.

Neesmu statistikas birojs, bet no sava skata punkta tiešām redzu, ka ne tikai es, bet arī citi 4. kura RTU studenti praktizēja bez maksas. Manuprāt, uztaisot reālu statistiku, +- ar nelielu procentu nobīdi, tendencei vajadzētu saglabāties. Visi tak sen zina, ka vairums uzņēmumi praktikantiem izvēlas labāk nemaksāt ne kā maksāt kaut nelielu atalgojumu. Traģiski, jo studentiem tiešām nepieciešams atbalsts, lai strādātu un mācītos Rīgā.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes