Harmonija Pamatskola - Neizmaksāta alga

Pamatskolas ''Harmonija'' direktore Skaidrīte Čerevko regulāri kavē darba algu izmaksu darbiniekiem vai vispār neizmaksā to. Skolā šī iemesla dēļ bieži mainās skolotāji, tas atstāj iespaidu uz izglītības kvalitāti. Direktore laipni saka, ka naudas plūsma ir apmierinoša un situācija drīz uzlabosies, tomēr tālāk par solījumiem diemžēl netiek. Darbinieki, kuri izsaka savu neapmierinātību par nejēdzīgo situāciju ( nekad nevar zināt, kad samaksās un vai samaksās), tiek nosodīti un saukti par intrigantiem.

R rezija7772 09.11.2016

ES ar tādu attieksmi kāda bija šajā skoliņā,saskaros pirmo reizi.Par mazajiem un apstākļiem kā tiek viss mazgāts un kopts -,tas ir atsevišķs stāsts,bet es aizgāju uz skolotāja -palīga vakanci,jo direktorei mana kanditatūra apmierināja,sarunājām dienu ar kuru es sākšu,apgalvojot,ka tanī dienā arī tiks slēgts līgums.Taču nostrādājot to dienu no 7.30 līdz 18,30 un pildot visus sev uzticētos darbiņus,nejauši ieraudzīju atzīmi stundu lapā- izmēģinājuma laiks...iznāca saruna arī ar otru nesen pieņemto kolēģīti,kura pastāstīja,ka tās ir bijušas pat divas dienas,par kurām nekas netika maksāts,un tad man beidzot pieleca šīs skolas specifika- gribētāju ir daudz-.,nāks nākamie...Noteikti ar šo savu stāstu padalīšos ar darba inspekciju.Un pats bēdīgākais šajā stāstā ir tas,ka viss tas tiek maskēts vēl ar Dieva vārdu un direktores lišķīgo smaidu-,ļoti labi izstrādāta taktika.

1 170317 17.03.2017

Es arī kādu laiku atpakaļ strādāju šai skolā. Bija tādi paši REGULĀRI solījumi par to, ka nauda būs, nauda būs, tikai 'drusku" jāpagaida. Ja ne šonedēļ, tad nākošās nedēļas sākumā (nu tas laikam tā, lai darbinieki 'drošāk" justos). Spilgti atceros, ka uz Ziemassvētkiem un Lieldienām tikām atstāti bez algām. Tas MAN bija ļoti sāpīgi. Labi, man vēl toreiz nekas tādā ziņā, ka neīrēju vēl dzīvokli, kad būtu jāmaksā piem. par īri un tā, bet, protams, lielai daļai darbinieku tāda lieta bija normāla dzīves sastāvdaļa. Taču izskatījās, ka direktore par to nebija aizdomājusies. Ka darbiniekiem jāmaksā par dzīvokļiem utml maksājumi. Atceros, ka reiz pie viņas bija iegājusi kāda no darbiniecēm, kurai mājās 2 mazi bērni un pie visa klāt jāmaksā īre. Atceros kā viņa toreiz direktores kabinetā raudāja un teica, ja viņai neieskaitīs naudu tuvākajās dienās, saimnieks izliks ārā. Man bija ļoti žēl viņas. Tomēr, neatceros kā viņai toreiz izgāja... Un tādi gadījumi (kad darbinieki regulāri gāja S. Čerevko kabinetā uz sarunām par algām bija bieža "parādība"). Un man šķiet direktorei katrreiz bija cits iemesls, ko viņa izdomāja, kādēļ alga aizkavējusies. Katrreiz, šķiet, stāstīja ko citu.
Nesaprotu tādus cilvēkus kā šīs skolas direktore - kurai vispār NERŪP darbinieki! Viņa neaizdomājas, ka cilvēkiem jāmaksā īre, komunālie, transports... Kā tā var?
Par transporta izdevumiem runājot. Reiz man nebija naudas ko samaksāt, lai papildinātu e-talonu, jo man jābrauc ar sabiedrisko uz darbu. Tādēļ es gāju pie direktores, lai pastāstītu situāciju. Uz ko viņa man atbildēja "Zini, es tev iedošu 3 EUR." Es tai brīdī REĀLI apstulbu O_O Domāju, labi, ka bija jābrauc ar vienu transportu. Tajā dienā. Domāju - ok, ja reiz tā, tad nebraukšu uz darbu. Jo man vajadzēja 2 transportus. Bet izskatījās, ka S. Čerevko tas būtu bijis 'trin-travā". Labi, toreiz TOMĒR aizbraucu uz darbu, bet dabūju braukt pa zaķi. un lai tiktu līdz otram transportam, nācās iet gabalu kājām. Pēc tam dažas pieturas vajadzēja pabraukt. Bet situācija kā tāda man šķiet ABSURDA. Vēl līdz šim par visu ir aizvainojums. Paldies Dievam, jau sen strādāju citā - NORMĀLĀ darba vietā.
Kas vēl attiecās vēl par naudas izmaksām... REGULĀRI nācās aizvietot kādas stundas skolēniem. (Jo redz, nebija skolotāju). :) Lai arī, tā NAV mana specialitāte. Un līdz ar ko, REGULĀRI atrados kādā klasē "aizvietojot" stundu. Turklāt, pēc tam nesaņemot par to samaksu. Kas tika solīta.
Aizgāju pirms apmēram pusotra gada. Un līdz šim neesmu saņēmusi savu algu (arī par aizvietotajām stundām UN neizmantoto atvaļinājumu).
Dienā, kad uzrakstīju atlūgumu, direktore vēl sāka un atļāvās šo to pārmest par manu darbu (IT KĀ) un vēl atcerējās visādus sīkumus pie kuriem piekasīties, un, kuri sen jau bija piemirsti. Redz, DARBINIEKAM VAR PĀRMEST?! Bet kāda ir VIŅAS attieksme? Nemaksāt algas darbiniekiem. Labi, man vēl salīdzinoši maz bija parādā, bet bija darbinieki, kuriem parādi pārsniedz tūkstošus (jo daudzu gadu garumā). Toreiz arī ik pa mēnesi kāds no darbiniekiem gāja prom. Un mani arī ļoti aizvainoja direktores attieksme pret mani ar viņas absolūti liekajiem pārmetumiem! Ar vārdu sakot - NEKAD NEVEDIET SAVUS BĒRNUS UZ ŠO SKOLU. Diemžēl skola mantojusi bēdīgu slavu. Sākumā biju citās domās.