www.sudzibas.lv darba devēji augstākās izglītības jēga

darba devēji - augstākās izglītības jēga

Kāda jēga no aogstākās izglītības diploma, ja cilvēkiem, kas tikko ieguvuši diplomu, bet ir bez darba pieredzes savā profesijā neviens nedod pirmo iespēju šo pieredzi iegūt? Darba devēju aizbildinājums ir " Tas noslēgtais loks, no kura nevar tikt ārā- neviens neņem darbā, jo nav darba pieredzes konkrētajā jomā, un šo pieredzi nevar dabūt, jo neviens neņem darbā!" tas ir TIK nožēlojami, nevajag brīnīties, ka jaunieši vienkārši masveidā izbrauc uz ārzemēm. Arī es brauktu, ja nebūtu ģimenes, neatskatoties, kaut vai strādātu vienkāršu darbu, bet man būtu nauda, par ko dzīvot, nevis būtu jāmokās ar darba atrašanu Latvijā. Darba devējiem būtu jākaunas, ka nedod jauniešiem šo iespēju, iespējams, ka palaiž ļoti labus darbiniekus nākotnē garām. Stulbums!

O

M mellene 29.09.2010

Pilnīgi piekrītu, esmu pati to izbaudījusi, arī netiku jo pieredzes trūkst, tiešam skumji:(

T Tair 29.09.2010

Iespeja iegut pieredzi ir prakse, un labakie tur ari paliek stradat.Velak ja nepatik iet citur.Sliktakie paliek bez darba.Jo redzi, budžeta tie kas tie ir labakie, luzeri maksa.Tad telo ka ir krutaki par pardeveju, viesmili, medmasu.Viniem redz diploms esot, a stradat ta nemak.Citi vasaras jau no 15 gadiem strada.

S Santa 29.09.2010

es arī atceros visus tos, kas man atteikuši, jo vairāk nākas staigāt uz intervijām, jo vairāk cilvēki brīnās, kāpēc tad visi nestrādā savā profesijā, bet daudz zemākos amatos...
pat, ja ir pieredze darbā ar cilvēkiem, tevi neņem, jo nav pieredzes tieši šādā nozarē darbā ar cilvēkiem- kāda tad ir starpība nozarei, kurā esi strādājis, ja tiešie darba pienākumi tāpat bijuši saistīti ar cilvēkiem??? neizprotu

S Santa 29.09.2010

Ta ir- tu esi piemirsis/-usi to, ka ne visiem šīs prakses iespējas ir- ne visi uzņēmumi ņem praksē, un manā gadījumā vismaz bija tā, ka praksi vajadzēja rudenī, bet piedāvājumi bija tikai vasaras mēnešos. Es nemācījos LU (nezinu, varbūt tur prakse paredzēta arī vasarā), bet jāņem vērā, ka ne visi tur studē. tāpēc nevajag tik kategoriski ar domu- paši vainīgi, ja nedabūja

A Anda 29.09.2010

Nu klau studijas iemaca domat, cinieties, analizet, but patstavigam.Pasiem japrot sevi piedavat un sameklet sev prakses vietu.Juanie grib visu uz paplates, tacu ta nenotiek.Zini ka tagad pat daudzam pardevejam, apkopejam, ir augstaka izglitiba.Tikai pspietiekami cilveki samekle darbu, cinas par sevi.Nevis čīkst man diploms, es kruta nemat darba.

L luina 29.09.2010

piekritu!!!pati sogad pabeidzu universitāti un darbu atrast neizdodas, nevienam neesi vajadzigs, jo nav pieredze.
tiesam situacija ir tada, ka jauniesiem nekas cits neatliek ka braukt prom, vai labākajā gadījuma sanemt 120 ls uz rokas LV un izdzivot no sis naudas, jo komunalos maxajumus neviens nav atcelis, majokla jautajums ari ir aktuals, ka ari kredits jasedz, kas tika nemtsaugstaku merku labad - lai studetu augstskola.
situacija tragiska, ja tuvakaja laika nekas nemainas, busu viena no tiem, kas pametis so valsti un man vienalga, ka izbraucejus sauc par nodevejiem. Visistaka nodeviba, es uzskatu, ir valdibas attiexme pret parastiem iedzivotajiem

A Anda 29.09.2010

Jaunos nemil, jo parak lecigi.Doma ka ir pasi gudrakie, krutakie, un diploms ir liels sasniegums.Tagad redz visu uzreiz velas.Neka nebija, savu vietu ir jaizcina.Cik daudziem butu tas diploms, ja nemtu tikai labakos studet, nevis par maksu?Biezi vien ir bijis panem aiz zeluma tadu jauno ar diplomu, un tik sudus taisa.Kad maca stradat, lec auguma jo redzlabak zinot.Nu kam vajag tas problemas?

S Santa 29.09.2010

vai jūs nezinat, ka tik daudzas mācību iestādes piedāvā TIKAI MAKSAS STUDIJAS??? gudri d****, nav malku cirst, tik gudri runā tikai tie, kas paši tam neiet cauri!

A Anda 29.09.2010

Redzi Santa, .te ari paradijas jusu intelekts.Veids kada daudzi ta sauktie jaunie specilalsiti ir radusi komunicet.Kam tadus vajag?Kurs grib problemas?Turklat biezi darba nemak stradat, ka jau mineju ka maca sak lekties( ko te labi varam redzet), kave drabu, biezi nem slimibas lapas( tusini zin) un ta bez gala un malas.Nu nevajag man tadas liekas klapatas.

M Maija 29.09.2010

Es ar Tevi neņemtu darbā. Ir augstākā izglītība un nav darba pieredzes??? Labajos laikos studējot varēja strādāt kur un cik gribi, kāpēc neizmantoji? Bagāti vecāki vai arī slinkums? Viens no abiem noteikti.

N notforyou 29.09.2010

Anda, ne jau visi kavē darbu un taisa baigi krutos no sevīm.. Varbūt tev ir tādi gadījušies, bet tas nenozīmē ka visi tā dara!! Nav pareizi pēc dažiem cilvēkiem spriest par visiem!

A Anda 29.09.2010

Es jau nesaku ka visi.Tomer ja godigi nemsu tadu kuram ir atsauksmes, vai caur pazinam.Neriskesu.Diploms vel neko nenozime, kamer cilveks neprot stradat, tas ir tikai pliks papirs.

N notforyou 29.09.2010

Nju jaaa.. Un jēga tad no augstskolas? =)) Cerams, ka tomēr ne visi ta domā un manā ceļā nebūs tādi darba devēji, kuri domā kā visi beidzēji ir kaut kādi sliņķi un bez gribēšanas strādāt izvēlētajā professijā...

T toNotforyou 29.09.2010

Pilnīgi piekrītu "Eseseseseseseseses".. Pati strādāju par viesmīli un mācos.. Visu mūžu neplānoju strādāt par viesmīli, kaut arī nopelnīt var labi. Neapskaužu tos, kuri strādā par viesmīli 30 gados. Man liekas tas ir apkaunojoši, ja cilvēks šāda vecumā staiga ar netīriem traukiem un iznēsā ēdienus, lai arī cik "krutā" vieta viņš nestrādātu. Tas darbs ir tiešām jauniem cilvēkiem, kuri vēl mācās vai arī tikai plāno mācīties. Bet man būtu kauns 24-40 gados strādāt par viesmīli..

Komentēja: Notforyou 28-09-2010 [nosūtīt e-pastu] Te tavi vardi, kas liecina ka talu dzive netiksi.Intelekts un IQ ir paz mazu.:)

T toNotforyo 29.09.2010

Ja cilveks kada cita darbu var nosaukt par apkaunojumu, nu neko labu tas neliecina.

N notforyou 29.09.2010

Katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli. Tāds ir mans viedoklis un es to neuzspiežu citiem! Es to rakstīju vadoties pēc savām izjūtām un ja kādam tas darbs liekas labs, tad lai strādā visu mūžu. Ne jau tev spriest par manu IQ..

R raida 29.09.2010

Kādas problēmas samelot, ka ir darba pieredze?Ja prot strādāt un vēlas to darīt vajag viskautko muldēt!

A Anda 29.09.2010

Melot nav jega.Apskatišos jūsu nodokļu grāmatiņu, un noteikti zvanīšu bijusam darba devejam.Apjautāties ka jus īsti strādājāt, ta ir parasta prakse.Nu fantastiska ideja.Skumji par jums jaunais cilvek.

T toNotforyou 29.09.2010

Ja reiz te ta citigi lasat un rakstat tad jūs arī skar ši problēma.Tur jau ta lieta, nemīl jauniešu attieksmi pret dzivi, citiem, un darbu.Tamdēl arī tik daudzi ar papiru kabata ir bezdarbnieki.

N notforyou 29.09.2010

Pagaidām man nav nekādu problēmu ne ar attieksmi, ne ar darbu. Katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli un tas nenozīmē, ka to vajag uzreiz nosodīt. The end.