www.sudzibas.lv CreditReform Piedziņu izdevumi

Creditreform Latvija Sia - Piedziņu izdevumi

Ir tāda lieta, ka sia "baltcom tv" nodeva manu nelielu parādu "creditreform latvija" sia, ok, pati esmu vainīga, bet kad ieraudzīju summu, parādu piedziņu izdevumi 75.00 lvl, par sia "baltcom tv" 65.00 lvl

sāku zvanīt parādu piedziņu kompānijai, jautāju, kāpēc liela summa par parādu piedziņu izdevumiem, neko īsti arī nesapratu.

Kaimiņam arī atnāca no "creditreform latvija" sia, vēstule, parāds bija par bigbank 896.00 lvl un plus 10.00 lvl parādu piedziņu izdevumi.

"creditreform latvija" sia, teica, jā apmaksāšu vienā mēnesī 65.00 lvl sia "baltcom tv", tad parādu piedziņas kompānija iedos tipa man atlaidi, būs mazāk jāmaksā parādu piedziņu izdevumi.

P. S. Esmu papētījusi, ka lieli parādu piedziņas izdevumi ir tikai tad, ja parādu nodeva sia "baltcom tv", kaimiņiem arī tā pat.
Bet, ja tele2, vai cits uzņēmums nodot parādu "creditreform latvija" sia, parādu piedziņu izmaksas ir daudz mazākas.

J

Komentāri (29)

S siiciite 11.02.2013

Man arī ir problēmas ar šo parādu piedzinēju kompāniju, bet pēc likuma viņi nevar prasīt piedziņas izdevumus vairāk par 5 ls, bez tam kreditors, šaja gadījumā Baltkom jau Creditreformai piedziņas izdevumus ir samaksājusi

č čiksa 11.02.2013

Ļoti interesanti, jo tieši šobrīd mana kolēģe sadarbojas ar Creditreform un viņai jāmaksā tikai tā summa, ko pieprasa kreditors un jāmaksā kreditora kontā un nekādi mistiskie parādu piedziņas izdevumi nav sarēķināti.

č čiksa 11.02.2013

P.S.Viņas kreditors-kompānija e-finanse( ātrais kredīts)

J JoJo 12.02.2013

Var būt SIA "BALTCOM TV" nemaksā paši "CREDITREFORM LATVIJA" SIA? Tāpēc no parādnieka vairāk pieprasa?

S Sub 12.02.2013

Sveiki, cik man ir zināms, tad jaunie MK noteikumi nosaka, ka parādu piedziņas izdevumi nedrīkst pārsniegt 12Ls, bet, ja tā pilnīgi godīgi ņemot vērā manu un daudzu citu Latvijas iedzīvotāju negatīvo pieredzi pret šiem parazītkantoriem noteikti naudu skaiti pa taisno kreditoram un nevis uz viņu kontu neņemot vērā viņu prasības par saviem izdevumiem, ja parāds kreditoram tiek segts vari tālāk viņu prasības ignorēt. Ja ir draudi tevi ievietot viņu savajos „melnajos sarakstos” to var kvalificēt arī kā izspiešanas mēģinājumu, par ko drīkst informēt Policiju.

J JoJo 12.02.2013

Šodien samaksāju visu par SIA "BALTCOM TV" uz parādu piedzinēju iestādes kontu. Pazvanīju pateicu, ka viss samaksāts.

Bet, tā sieviete man teica, ka Jums vēl ir 75.00 LVL jāmaksā par parādu piedziņu izdevumiem. Prasīju, ko tāda liela summa, viņa nevarēja atbildēt.

S Sub 12.02.2013

Tas bija ļoti muļķīgi darīts, jo ar Jūsu nomaksātā summa visticamāk tiks segti parādu piedziņas izdevumi, līdz ar kārtējo reizi tiek piebaroti šie parazīti. Bet vēl reiz atkārtoju, ka pēc likuma viņi nedrīkst pieprasīt vairāk kā 12 Ls, ja parāds bija izvedojies pirms jaunā gada, tad viņi nedrīkst prasīt vispār neko.

J JoJo 12.02.2013

Parāds bija nodots decembrī.

Likumsargs 12.02.2013

Parādu piedziņas izdevumi nedrīkst būt lielāki par 5, 00Ls. MK noteikumi Nr.61.

Latvijā nav neviena likuma, kurš nosaka, ka jāmaksā ir piedzinējam! Tā kā tie, kas maksā piedzinējam baro šos kantorus.

Hama!
Jūs izdarījāt lielu muļķibu samaksājot Creditreform. Viņi tagad šo naudu norakstīs kā parādu piedziņas izdevumi un Baltcom paziņos, ka no jums piedzīt neko neizdevās. Līdz ar to Baltcom šo parādu nodos citai piedziņas firmai, kura arī spiedīs no Jums naudu! Un tā sāksies tas riņķa dancis!
MAKSĀJIET TIKAI KREDITORA KONTĀ UN NEVIS PIEDZINĒJAM!

J JoJo 12.02.2013

Bet, Es samaksāju visu parādu Baltcom. Man vēl palika 75.00 LVL parādu piedziņas izdevumi! Lasi tak uzmanīgāk, Likumsarg!!!

Likumsargs 12.02.2013

Paga, paga! Lūk Tavs rakstītais: "Šodien samaksāju visu par SIA "BALTCOM TV" uz parādu piedzinēju iestādes kontu. Pazvanīju pateicu, ka viss samaksāts.

Bet, tā sieviete man teica, ka Jums vēl ir 75.00 LVL jāmaksā par parādu piedziņu izdevumiem. Prasīju, ko tāda liela summa, viņa nevarēja atbildēt."

No šī teksta es saprotu, ka nauda ir samaksāta parādu piedzinējam, nevis Baltkom TV SIA. Tas, ka Jūs norādat, ka tā nauda ir domāta BaltkomTV parāda dzēšanai, neko nenozīmē. Ja nauda ir ieskaitīta piedzinēja kontā, tad es neizslēdzu iespēju, ka Baltkom TV šo naudu nemaz nesaņems!

J JoJo 12.02.2013

Es sazinājos ar Baltcom, ka viņi šodien saņēma arī naudu, ko biju samaksājusi šodien no rīta, tā kā viss ir kārtībā. Bet, par tiem izdevumiem es pat īsti nezinu, ko man iesākt?

Bet, kāds var pateikt, ko tik lieli ir parādu piedziņu izdevumi, bet tas tikai ir baltcom parādniekiem, citiem 10.00 LVL

Likumsargs 12.02.2013

No 2012.gada 11.decembra stājās spēkā "Ārpustiesas parādu atgūšanas likums". Ja Jūsu parāds tika nodots pēc šī datuma Creditreform, tad maksimālie piedziņas izdevumi var sastādīt 5.Ls, ja Jūsu parāds Creditreform tika nodots līdz šim datumam, tad Jums piedziņas izdevumi nav jāmaksā vispār, jo tie ir nelikumīgi, piedzinējam nav tiesības pieprasīt no debitora maksu par saviem pakalpojumiem. To nosaka Civillikuma 2304.pants. Kreditors uzrēķina kavējuma naudu, kas arī (pēc likuma) jāizmanto piedziņas izdevumu segšanai un šo pakalpojumu apmaksā kreditors. Jūsu gadījumā Baltkom TV SIA.

Ja parāds ir nodots Creditreform pēc 2012.gada 11.decembra, tad darbojas Ārpustiesas parādu atgūšanas likums. Šī likuma 6.pantā ir teikts, ka parāda atgūšanas izdevumiem ir jābūt samērīgiem un objektīvi pamatotiem. Par samērīgiem uzskatāmi parādu atgūšanas izdevumi, kas atbilst Ministru kabineta noteiktajam parādu atgūšanas izdevumu pieļaujamam apmēram.

Pēc MK noteikumiem Nr.61 Parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējam ir tiesības no parādnieka pieprasīt, lai tas atlīdzinātu pamatotus parāda atgūšanas izdevumus, kas atbilst šādam pieļaujamam apmēram:
2.1. par rakstiska paziņojuma sagatavošanu un nosūtīšanu parādniekam, kurā sniegta informācija par parāda esību un aicinājums labprātīgi izpildīt kavētās maksājuma saistības, un par nepieciešamajām darbībām parādnieka faktiskās kontaktinformācijas noskaidrošanai, ja parādnieks nav sasniedzams, – kopā ne vairāk kā piecus latus;

2.2. par citām parāda atgūšanai papildus veiktajām darbībām – kopā ne vairāk kā septiņus latus parāda atgūšanas procesā, līdz parādnieks izpildījis maksājuma saistības pret parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju vai kreditoru

Šeit vēršu Jūsu uzmanību uz vārdam "PAMATOTUS", tātad piedzinējam ir jāpamato savi izdevumi.

Tātad pie vislabākās gribas maksimālā summa ko Creditreform var no Jums pieprasīt ir 12 lati un tad par 7 latiem no šīs summas piedzinējam ir jāsniedz pamatots paskaidrojums.

Nekādā gadījumā nepakļaujaties viņu spiedienam un nemaksājiet tos 75 ls, bet gan pieprasiet pamatojumu un rakstisku. Pēc tam uzrakstiet iesniegumu PTAC. Šīm firmām maijā jāiziet licencēšana un jo vairāk sūdzību būs, jo mazākas izredzes, ka viņi to licenci saņems.

J JoJo 14.02.2013

Šodien man zvanīja no Creditreform, un prasīja, kad Būs 75.00 samaksāti par parādu piedziņu.

S Sub 14.02.2013

Saki, ka vērsīsies pret viņiem PTAC un, lai palasa jaunos MK noteikumus.

Likumsargs 14.02.2013

Hama!
Maksimālais ko Creditreform var pieprasīt ir 12, 00Ls, bet tad arī par 7Ls ir jāsniedz pamatojums. Pieprasiet no viņiem pamatojumu un uzrakstiet iesniegumu PTAC par to, ka Creditreform pārkāpj likumus un MK noteikumus un izspiež no jums naudu!

J JoJo 15.02.2013

Es prasīju, kāpēc man tik augstu ir parādu piedziņas izdevumi, viņi teica, ka neesmu atdevusi Baltcom dekoderu, bet visu atdevu nosūtīju arī pa faksu aktu.

Likumsargs 15.02.2013

Interesanti, kopš kura laika piedzinēji arī pieprasa mantas? Tas jau ir kaut kas jauns!
Obligāti rakstiet iesniegumu PTAC!

J JoJo 15.02.2013

Tagad pagaidīšu, ko atbildēs Creditreform. Prasīju, lai paskaidro kas un, kā!

R ryzyk 15.02.2013

visi paradu piedzineji megina apkrapt, tapēc nevajag iekrat paradūs

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes