Citybee - Sods

Saņēmu no parking sodu par to ka novietoju mašīnu zaļajā zonā. Sods 25eiro. Sazinājos ar citybee un vēlējos noskaidrot, kas tagad būs. Pēc kāda laika citybee man paziņo ka man ir jāmaksā šis sods. Jo neesmu ievērojis noteikumus, ja zona ir zaļā krāsa parkings tad man par to ir jāveic vēl atsevišķa samaksa. Par ko man bija sašutums, zona ir zaļā krāsā un vēl atsevišķi ir par to jāmaksā. Piebilde, iepriekš automašīnu tur arī esmu novietojis un atstājis un nekas šāds nebija. Ļoti daudz un dīķīt skaidrojos ar šo kompāniju un vienīgais ko viņi man var pateikt ir tas ka esmu parakstījis un iepazinies ar noteikumiem un ka tas man bija jāzin. Pakunsultējos ar draugiem un pajautāju vai viņi bija dzirdējuši par to ja ir zaļā zona parkings ne Rīgas satiksmes, ka par to ir jāveic atsevišķa samaksa un visi kā viens teica ka tā nav bijis un gadījies. Protams pēc kāda laika šī zona kura bija zaļā krāsa nu jau ir tagad sarkana. Citybee saprata ka tas tomēr ir maldinoši, bet tajā pašā laika atbildību no savas puses uzņemties viņi nevēlas. Tas ir diezgan neforši no uzņēmum puses. Tā vietā lai pateiktu ka jā, tā tomēr bija arī mūsu vaina, viņi to nedara. Viņi tikai vēlas lai samaksāju sodu un dēļ tā ka esmu parakstījis noteikumus, viņi ir tiesīgi nenest nekādu atbildību par šo. Man nav problēmas šo sodu samaksāt tikai man tas piekas ļoti negodīgi. Viarākkārt viņiem prasīju vai ja šī zona būtu sarkanā krāsa, vai es būtu mašīnu tur novietojis? Uz ko atbildes viņiem nav. Blakus ir arī ir parkings ar šādiem pašiem noteikumiem, sarkanā krāsā, kā tas kurā novietoju mašīnu un iepriekš bija zaļā krāsā. Tas nozīmē ka mašīnu mēs tur atstāt varam, par ko mēs atsevišķi maksājam. Loģiski ka es mašīnu tur nenovietotu. Pat aizslēgt nevarētu. Tāpēc jā, tiesības ieguvu nesen un pirmā pieredze ar citybee bija cool, bet turmpmāk diemžēl neizmantošu vairs šo aplikāciju, jo ir neloģiskas listas šajā visā. Es neko pat netiektu ja šī zona būtu dzeltenā krāsā kur būtu norādīts, ja vēlos mašīnu šeit atstāt man par to ir jāmaksā atsevišķi, uzreiz zinātu ka par to man ir jāmaksā. Tāpat ja braucu uz veikalu iepirkties, ir sarkanā zona es tur varu atstāt bet par to atsevišķi maksāju. Es to zinu, jo tur ir laukums parkings sarkanā krāsa. Tāpat sarakstoties caur e-pastu ar citybee ar mani sarakstās ļoti daudz darbinieki un ir ļoti jūtams ka neviens no darbiniekiem šajā neiedziļinās. Tikai balstās un noteikumiem. Pat neiedziļinoties tajā cik tas ir neloģiski. Serviss ir ļoti zems un nerunāsim par to, ja ar viņiem sarakstīsities par problēmu par sodu. Viss balstās uz noteikumiem, un pēc tam vari iet ar galva skriet sienā un skaidroties. Sarakstes ar citybee kā uz riņķi iet. Tāpēc tiešām silti iesaku izmantot cita uzņēmuma līdzīgus pakalpojumus. Tiklīdz saņemsiet sodu par parking zaļā zonā, zinset būsiet vainīgs jūs, vienalga, novietojā mašīnu tur vai beidzāt braucienu un pa to laika sprīdi neviens nav paņēmis tad viss sods.

14.10.2022

Atbilde no CityBee Support Pārstāvja atbilde 18.10.2022

Labdien, Daniel!

Zaļā zona ir paradzēta, ka tajās var novietot transportlīdzekli, bet tas nenozīmē, ka tā ir bezmaksas stāvvieta. Klientam ir iespēja izvēlēties vai viņš vēlās maksāt transportlīdzekļa maksas stāvvietu vai arī novietot to citur (arī gadījumos, ja piemēram maksas stāvvietā novietos auto uz stundu, to apmaksājot, kā piemēram pie lielveikaliem un citās vietās).

Zaļās zonas ir arī zonas, kur atļauts novietojot transportlīdzekli vakara stundās bezmaksas, bet no, piemēram, 8:00 automašīna tur nedrīkst atrasties vai/un stāvvietas, kur drīkst turēt automašīnu 20/30 minūtes - arī šīs zonas ir zaļā krāsā, taču tāpat kā izmantojot privāto automašīnu ir jāseko zīmēm, norādījumiem un paziņojumiem pie tām.

Pēc Jūsu iesniegtās informācijas tā tika nodota atbildīgajiem kolēģiem, lai nākotnē nerastos citas domastarpības. Šī iemesla dēļ, šis laukums šobrīd ir iezīmēts kā sarkanā zona.

Tiešām žēl, ka šie noteikumi nebija saprotami, taču, dotais sods nav uzlikts no Citybee puses, bet gan lokācijā, kur bijusi maksas stāvvieta.

Ar cieņu,
CityBee Latvija komanda🐝

D

P PatiesiibasMeka 14.10.2022

Un kas tur pirmajā bildītē ir rakstīts par auto neatstāšanu privātās teritorijās utt? Noteikumi par parkošanos RS ceļmalās ir jau no pirmās dienas, pameklē apsviedīgākus draugus, nevis tos, kas tikai akceptē visu bez lasīšanas.

D Daniels rei 14.10.2022

Labi. 😂👌🏼

T taisnibascinitajs3 15.10.2022

Tikpat labi ceļu policistam varētu atrunāties, ka veicāt kreiso pagriezienu, kur aizliegts, jo Waze rādīja tur griezties. Primāri pašam jāskatās uz zīmēm un jālieto sava galva, jāpārstāj paļauties uz viedierīcēm.

A annaute 15.10.2022

Mūsdienu jaunatne pat bez viediericem un nevar aiziet uz wc.

Velvetpopstar 15.10.2022

Traki, bet Jums vajadzētu nākamo reizi būt mazliet uzmanīgākam, lai neatgaditos līdzīga situācija.