Bērnu Slimnīca Novietne Torņakalnā - Ārstu attieksme

Labdien, lasītāji. Stāsts sākas ar to, ka manam dēlam ir problēma ar elpošanas ceļiem (polipas). Pusgadu atpakaļ biju devies uz bērnu slimnīcu Vienības gatvē. Ārste konstatēja, ka viss pagaidām kārtībā un operāciju vajadzēs vikt 2010. gada aprīli mēnesī. Bet laiks gāja, un redzu ka bērnam ir grūti ēst, krāc pat neguļot. Izdomājam ar sievu, ka ir tomēr jābrauc un taisīsim to operāciju pa naudu bez rindas. Atbraucot š.g. 28. decembrī uz slimnīcu, aizgājam pie LORa. Tur paskaidroja, ka vajag ģimenes ārsta norīkojumu, bet mēs ar sievu teicam, ka gribam veikt maksas operāciju, jo bērnam ir grūti un lūdzam, lai to apskata, protams teica ka jāmaksā Ls 25 (kaut gan nezinu kāda jēga no tām apskatēm, ja 4 reizi jau to veicam). Tad parādījas profesors (nodaļas vadītājs) un lūdzam apskatīt bērnu, paskaidrojam, ka viņam grūti ēst, nevar normāli paelpot un gribam veikt maksas operāciju. Bet tas aizcirta mūsu priekšā durvis. Es paklauvējos un teicu, kā viņam nav kauna, mēs tak maksāsim, bet tas teica, ka viņam par to nemaksajot, ka nav vairs sociālisms (labāk sēdēs krēslā un neko nedarīs). Sieva protams arī neizturēja un raudādama pateica, kā viņam nav kauna, ka tik kukuli gaida, tad tikai savu pēcpusi pacels. Aizgajām, un aizbraucam uz biķernieku ielu, tur viss bija ok. Secinājums tāds, nav jau brīnums, ka tajā slimnīcā bieži notiek miršanas gadījumi, un kā pārliecinājos pat hipokrāta zvērests nevar glābt mazu bērnu, kurš vēl nevar par sevi parūpēties. P.S. Dzirdēju, ka pēc šīm operācijam, šīs profesors baigi krāpjas, izrakstot zāles uz Ls 400.

U

E Eseseseseseseses 29.12.2009

es parasti teemas par veseliibas probleemaam, veel jo vairaak beernu veseliibas probleemaam, censos nekomenteet, jo iesaistiitajiem cilveekiem tas ir pietiekami smagi, it iipasi, ja runa iet par berniem. BET. sajaa gadiijumaa ir vairaakas buutiskas nianses, kuras nevar nenemt veeraa. pirmkaart, vai vecaakiem bija norunaata viziite pie profesora? ja nebija, tad kaadaa sakaraa kjeeraat garaam ejosu profesoru aiz piedurknes? lai gan no personiskaas pieredzes zinu, ka 2/3 so profesoru kaa aarsti ir praksee bezjeedziigi padomju tradiicijas nesosi fosilji, kuri par bezjeedziigu viziiti nekautreejas prasiit desmitiem latu, tomeer - ja pieraksta nebija, paarmetumi ir nevietaa.
otrkaart, vai tikai pasi nesacakareejaat situaaciju katru teikumu iesaakot ar 'bet kaa - mees tacu maksaajam..'? taa ir nepareiza attieksme mediciinas iestaadee, kas nav kaut kaads krogs, kuraa tas kurs maksaa, uzsauc muuziku. attieksmei arii no maksaajosa klienta puses ir jaabuut noteiktai, bet inteligentai.
vispaar viss sis staasts ir pilns ar emocijaam, ko ljoti labi varu saprast, tomeer pilniibaa saprotu arii mediciinisko personaalu, kurs juusu probleemaas neiesaistaas emocionaali un personiski (un to vinjiem arii nevajadzeetu dariit). viena profesora noraidosa attieksme veel nav pasaules gals. arii daktera izrakstiitaas 400, - ls veertaas zaales nav obligaati jaapeerk, sis teksts patiesiibaa izklausaas peec baumu izplatiisanas.
viss ir labs, kas labi beidzas kaa es sapratu notika juusu gadiijumaa. ja cilveeki iemaaciitos savstarpeeji civilizeeti komuniceet, saadu paarpratumu buutu daudz mazaak...

M Mihails 29.12.2009

Tas nav baumas, un neviens neraustīja to profesoru. Vienkārši neviena ārsta nebija, bijam ierādušies 9:00 (pa telefonu teica ka LORs ir no 9:00), bet izradās ka no 10:00. Garam gāja tas profesors, tāpēc sākumā palūdzam to apskatīt, bet tas aizcirta durvis.
Pieraksta nebija, jo gaidīt vajadzētu 2 mēnešus, ka bija iepriekšējā reizē. Interesanti zināt, tam profesoram arī mazbērni stāv rindā?
Sākumā mēs komunicējam normāli, bet nevar komunicēt normāli ar tiem baltiem enģeļiem, ja tie uztaisa tādu situāciju, ka bez viņiem nekas nenotiek šajā pasaulē.

A Agnese 30.12.2009

Eseseseseseseses, un kada ir problema professoram paskatit bernu?
Kas tagad notiek ar cilvekiem?
Vai cilveka, it ipasi berna dziviba vairs nav svariga?
Un professoram it ipasi medicina jabut atsaucigam, ka ari citiem medicinas darbiniekiem.
Un nevajag tie tikai sakt ka tagad ir krize u.t.t
Redzams, ka krize ir tikai iemesls neizpild savus pienakumos.
Un ari par emocijam.
Vai Jums, Eseseseseseseses, ir berni?Domaju, ka nav, jo rakstit ka "viss sis staasts ir pilns ar emocijaam, "saja gadijuma ir neetiski, jo kads tavs berns ir slims tu pardosi savu dveseli, tikai glabt bernu!
Vispar tagad notiek pilns "bespredels" medicina.Ja tev vajadziga neatliekama palidziba tev ir tiesibas to sanemt jebkura laika un bezmaksas.Un arsti ekziste palidzet cilvekam, nevis sutit vina prom, jo kads saja gadijuma ir jegs medicinai???!!!

E Eseseseseseseses 01.01.2010

probleema profesoram apskatiit beernu ir tajaa, ka ir loti daudz saadu slimu beernu un izmisusu vecaaku, kuri ir gatavi kaa tu saki, paardot dveeseli, lai kaut ko lietas labaa dariitu. bet profesoram ir arii citi pienaakumi, kuri darba laikaa jaapaveic un ja vins impulsiivi paklausies katra vecaaka izmisiigajam luugumam, tad ar darbiem galaa netiks un pat paeest pusdienas nebuus laika. un kaa Mihails pats saka, pieraksta nebija. ja bijaat gatavi maksaat, neticu, ka rindaa buutu bijis jaagaida 2 meenesi, augstaakais paaris dienas.
jaa, aarstiem ir jaabuut profesionaaliem, atsauciigiem, bet no vinjiem nevar prasiit emocionaalu iesaistiisanos juusu probleemaas, jo kas jums ir lielaakaa trageedija dziivee, vinjam ir vien rutiinas gadiijums. nepaarprotiet mani, es nekaadaa gadiijumaa neatbalstu aarstu neprofesionaalo riiciibu, par kuru tik daudz ir rakstiits presee (saakot ar kukulju prasiisanu, nepareizu aarsteesanu motiveejot to ar nepietiekamu samaksu utt.), bet nevajag jaukt nolaidiibu un pienaakumu nepildiisanu ar aarsta neveeleesanos impulsiivi reageet uz pacientu prasiibaam, kaa arii emocionaalu iesaistiisanos pacientu probleemaas. aarsts jums var uzstaadiit diagnozi un ieteikt situaacijas risinaajumu nevis glaudiit galvinju un nobirdinaat asaru.

M Mihails 01.01.2010

Jāgaida 2 mēnešus, tas ir fakts. Jo sākumā jāiet pie ģimenes ārsta, tad tur dod nosūtījumu pie vietēja LORa, kur arī jāstav rindā 3 nedēļas, tad no šī LORa nosūtījums uz Bērnu slimnīcu, kur atkal jāpierakstās un ilgi jāstav rindā. Mēs ar sievu jau 4 reizes bijām uz pārbaudem. Profesors neizskatījas dikti aizņemts, bet palūdzam to tāpēc, ka pa telefonu mums teica, ka LORs ir no 9:00, bet atbraucot, izradās ka 10:00. Un ko, tagad jāsēž stundu un jāgaida?

I Inga 07.01.2010

Neticu šādiem stāstiem, t.i.ticu par to, ka Jūsu bērnam ir problēma ar aizdeguni, ticu, ka bijāt 16.nodaļā, ticu, ka satikār profesoru Sokolovu, bet neticu, ka situācija bija tāda, ka te izklāstāt. Domaju, Jūs sava izmisumā par bērnu bijāt rupjš, bijat izaicinošs un satikāt pretreakciju. Bez tam, profesoram tiešam darāmi arī citi darbi, ja uzjautātu - vai Jums šõdien būs kāds brīdis, lai apskatītu manu bērnu, tad situācija atrisinātos savādāk.