LV RU
www.sudzibas.lv Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Izraida zīdaini uz ielas ar caurumu vēderā

Bērnu Klīniskā Universitātes Slimnīca - Izraida zīdaini uz ielas ar caurumu vēderā

Zīdainim iepreikš tika noteikta diagnoze bruka, pie ķirurga, slēdziens nepieciešama operācija rindas kārtībā, iestājoties rindā bērnu slimnīcā vienības gatvē uz operāciju, konkrēts datums operācijai nav zināms, tikā pazvanīšot. Tas it kā ok, devāmies mājum atstajot savus kontaktus. Pagāja nedēļa ne ziņas nekā. Pēkšņi vakarā zīdainim 11 mēnešus vecam iesprūda vēdera dobumā orgāns, tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, un zīdainis ar spēcīgām sāpēm un lielu bumbuli uz vēdera tika nogadāts vienības gatvē, uz ko ķirurgs atteicās veikt operāciju uz savu galvu, argumentējot to ka kvotu valstī ir maz uz šo operāciju, un jāgaida kad pārplīsīs zarna un atmirs audi, tad tika iveiks operāciju, jo valstī medicīnai trūkst naudas, pirmajā vietā ir nevis bērni, kuriem ir noteikta operācija un vizuāli bojājumi, kurus iebīda ķirurgs ar masāžas iespēju, un neveic operāciju kvotu trūkuma dēļ, tiek mocīts zīdainis un mokās katru dienu ar spēcīgām sāpēm, uzņemšanā kad ir velme runāt ar ķirurgu māsiņa melo, ka ķirurgs ir operācijā un nevar atnākt, patiesība nebija nekāda operācija, tikai piedruadot ar masu mēdijiem ķirurgs iznāca, un paskaidroja, ka kvotu nav un pirmajā vietā ir tādi kuriem ir izplīsušas zarnas, bet tiem kur iir uz robežas pagaidīs līdz plīsis, jautājums ir tāds par kadu demografisko stavokli cinas deputati, kad zīdainim atsaka elementāru operāciju, kur jāizsuij vedera dobums, un ķirurgs ir devi slēdzinu ka jāoperē, par kādiem hipokrāta zverestiem var būt runa, kaud ķirurgs draud ar policiju, ka izmetīs uz ielas zīdaini ar cuarumu vēderā ar māti. Tāda valstī mes dzivojam, kur cilveka dziviba neko nenozīmē!

Atbilde no Bērnu klīniskās universitātes slimnīca Pārstāvja atbilde 20.08.2018

Labdien! Lai izvērtētu šo gadījumu un sniegtu Jums detalizētu atbildi, lūdzam atsūtīt sīkāku situācijas aprakstu, informāciju par pacientu un kontaktinformāciju šeit: https://www.bkus.lv/lv/content/uzraksti-pateicibu-vai-sudzibu-0 Lai jauka diena, Bērnu slimnīca

I

Komentāri (11)

I imitis007 19.08.2018

Tas notika 18.08 2018 ap septiiem vakara,tika izdarits viss,la izidianis ar caurmu vedera dotos majup,un slimnicas vienaldziga arstu attieksme pret darbu ir pretiga,ja nevelies palidzet cilvekiem,tad neatrodies un nestrada medicina!

davfreim 19.08.2018

Tātad šis “caurums” ir trūce. Trūce var būt 1)variants - reponējama (izlien uz āru un pēctam pati ieiet atpakaļ vietā), 2)variants - nereponējama (izlien ārā un tur arī paliek) vai arī 3)variants - inkarcerēta trūca, kad izlien ārā, bet kompresijas rezultātā orgāns nesaņem pietiekamu asinsapgādi un iet bojā.

Tikai 3. variants ir neatliekams, pārējie ir plānveida operācijas. Ir cilvēki, kas ar trūci nostaigā vairākus gadus, protams ir risks, ka tā var inkarcerēties (iesprūst) un tad tas kļūs par neatliekamu stāvokli.

Un beidziet te piesaukt Hipokrāta solījumu. Nedomāju, ka kāds gaida, ka kādam “izplīsīs zarnas”, vienkārši ir plānveida operācijas un neatliekamas operācijas, ja tā nav neatliekama situācija, tad var brēkt virsū ķirurgam, cik vien tīk, dēļ tā nekas nemainīsies, nevar plānu operēt kā neatliekamu.

B Barbar(s) UUU 19.08.2018

Mums tas pats bija 2015.gada jūnijā un arī jūlijā. Mēneša laikā 5 reizes 100km ar ātrajiem braucām uz BKUS. Bērnam bija 7,5 mēneši. Cik atceros, nevajag bērnu ļoti raudināt, vai ļoti smīdināt, lai nerodas tas bumbulis un neiesprūst. Mēs tikām pēc 2,5 mēnešiem uz operāciju. Es pati to zarnu nebīdīju iekšā, jo baidījos nodarīt lielāku skādi nekā labumu, taču gados jaunajam ārstam tas izdevās 1-3 sekundēs, burtiski acumirklī. Un bērnam viss labi. ĀMP darbinieki sūkstījās un tiešām juta līdzi un dusmojās, ka bērnam jācieš un, ka mēs regulāri braucām uz Vienības gatvi. Patīkami, ka jūt līdzi. Taču tādi ir noteikumi. Galvenais, būt gudriem un uzmanīgiem, lai novērtētu situāciju un saprastu, kā pareizi rīkoties. Līdz operācijas laikam ar bērnu jāapietas kā ar jēlu olu.

Pacco_al 19.08.2018

Tādā valstī mēs dzīvojam. Paši vien pieļaujam, ka valdība nosaka kaut kādas kvotas, kuru nepietiek, pēc kurām pazemojoši, kā lopini, stāvam rindā un priecājamies, kad pienāk tā diena.
Ko var darīt kāda tauta, tāda valdība.

I Inese Karele 20.08.2018

Manam bērnam bija tieši tāda pati vaina 2 mēnešos.Zarniņa iesprūst tai trūcē un nevar zināt,kurš no iepriekš minētajiem 3 variantiem notiks.Mūs aizveda ar ārstiem uz BKUS.Tieši tas pats,gaidiet rindā,pierakstaties.Tā,kā dzīvoju 100 km no Rīgas un bija vēls,tomēr ielika ķirurģijas nodaļā.Nākošajā dienā ķirurgs pateica,ka rakstīs mājās,iepriekš paprasot,kur dzīvoja,jo,ja bērnam saplīst zarna stundas laikā ir jāatved,savādāk viņš var nomirt.Lūk-attieksme.Paldies jāsaka galvenajam ārstam,kurš apgaitā uzzinot,kur dzīvoju vērsās pie ķirurga ar vārdiem:«Atdod mātei veselu bērnu!»Tad,kāpēc te tiek rakstīts,ka jāraksta sūdzība,ja tas notiek katru dienu.Vecākiem tas ir milzīgs stress,atbilde viena-rindas!Tad varbūt ir vērts aizdomāties,ka rīt tas var notikt ar kādu Jums tuva cilvēka tikko dzimušu bērniņu.

davfreim 21.08.2018

Diemžēl atbilde ir sabiedrībā, veselība nav sabiedrības prioritāte, tāpēc arī valdīvā tā nav prioritāte, jo vairumam pie kājas, kas notiek veselības aprūpē, kamēr paši jauni un ar veslību viss kārtībā.

R Rita Kalniņa 20.08.2018

Man ir jautājums - cik maksā tāda operācija? 1000 eur- 5000eur -10 000eur? Ja kvotu nav - varbūt ir vērts neriskēt un pašiem samaksāt?

E Edite Gorbatenko 21.08.2018

Kapec nevar ieviest berniem bezrindu, bezkvotu operaciju iespejamibu?

davfreim 21.08.2018

Varēt jau var, bet viss atduras naudā, to var "atrast", bet diemžēl daudziem svarīgāk ir uzturēt 2 mazas skolas ar 2 ēkām 10km attālumā lauku ciemā, nevis nodrošināt veselības aprūpi vai arī kāda cita absurda lieta.

B babah 21.08.2018

PROBLĒMA ATRISINĀTA!
OPERĀCIJA TIKA UZTAISĪTA ŠODIEN. PALDIES ĀRSTIEM,VISS BIJA KĀ NĀKAS.

E Edite Gorbatenko 27.08.2018

Nedomaju viss, ka problema ir skolas. Problema ir nemakuliga riciba pie valdibas esosajiem individiem. Piemeram, Zlekas tika ieguldita eiropas nauda skolu rekonstrukcija, un pec gada skola tikka likvideta. Ta tad ir korupcija. Jo kadam tacu bija izdevigi, lai tipa skola tiktu rekonstrueta, nevis novirzita nauda tiesam vajadzigam lietam. Liela mera alkatiba, un nemakuliga riciba.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes