Bērnu Klīniskā Universitātes Slimnīca - Ētika

Vai ir normāli ka 10.nodaļā 17gadīgu pacienti ievieto kopējā palātā kurā ir bērniņš ar tēti? Tikko ir uzsākta ķīmijterapijas, meitene ir ļoti emocionāla un +tam visam 24 stundas diennaktī vienā palātā ar svešu vīrieti. Cik tas ir ētiski?Piebildīšu, ka ienākot nodaļā teica ka būs atsevišķa palātā bet tad virsmāsa pārdomāja,nodaļā Ir brīvas palātas. Vispār atmosfēra ir slikta,kaut arī māsiņas savu darbu veic ļoti profesionāli, par to paldies.

18.01.2019

E Ejtunost 19.01.2019

Jā, ņemot vērā, ka tētis tur arī nakšņo, ne tikai uzturas apmeklētājiem paredzētajā laikā, tas nešķiet pareizi. Pašsaprotami ka ne meitene jūtas ērti, ne arī tur esošais tētis. Ko personāls par šo saka? Hmmm, cik nu ir būts slimnīcas, neatminos, vai maz vīrieši un sievietes tiek likti vienā palātā!? Arī 10+ gadus atpakaļ, šai pašā slimnīcā, būdama kā paciente, puikām un meitenēm bija atsevišķas palātas.. bet tas gan cits stāsts, jo šis tēvs neuzturas kā pacients.. Bet situācija aplama. Noteikti par šo situāciju vērstos pie atbildīgajiem! Laikam nebija līdz tam aizdomajušies ierādot palātu.. Par atmosfēru gan nevaru neko sliktu teikt - nesen pati ar bērnu gulēju šai pašā nodaļā, arī kopējā palātā. Jā, biju tik saskārusies ar dažām nepārdomātām rīcībām no ārstu/personāla puses- bet viss ir atrisināms savstarpēji kontaktējoties. Meitenei novēlu izturību un drīzu atveseļošanos!