Bērnu Klīniskā Universitātes Slimnīca - Drausmīgā attieksme

Vakar 25.12.2023. apmeklēju ar bērnu šo slimnīcu, viss notiek ļoti lēni, neviens nekur nesteidzas, cilvēku daudz nebija, bet nosēdējām 4h, bet tas lai paliek. Kad bērnu pieņēma ārsts (paldies, ļoti patīkama daktere!), norīkoja bērnam covid, gripas un vēl vienu testu, devāmies pie medicīnas darbinieka-dūšīga sieviete gados, gaiši mati, latviete. Es biju šokā, kā tādu cikvēku var pielaist pie darba ar bērniem! Ar bērnu nerunāja, pat nepateica atvērt muti, rupji atvēra bērnam muti, iebāza to kociņu ļoti dziļi un tiešām rupji, bērns sāka stipri raudāt (bērnam 3 gadi), nepaspēju pat nomierināt bērnu, uzreiz tik pat rupji un dziļi iebāza to kociņu degunā tā, ka bērnam sāka tecēt asins no deguna! Bērnam tika nodarīta psiholoģiska trauma! Es ļoti gribētu lai šis zvērs, nevis ārsts, netiktu pielaists pie darba, vismaz ar bērniem!

26.12.2023

Atbilde no Bērnu klīniskās universitātes slimnīca Pārstāvja atbilde 09.01.2024

Labdien!

Paldies par Jūsu sniegto atgriezenisko saiti! Esam saņēmuši un izskatījuši Jūsu sūdzību par ilgo gaidīšanu un darbinieka attieksmi bērnam nozīmēto analīžu materiālu ņemšanas laikā.

Attiecībā par ilgo gaidīšanu, informējam, ka, ierodoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, katram pacientam tiek izvērtēts veselības stāvokļa smagums, balstoties uz klīniskajām pazīmēm, un piešķirta attiecīgā steidzamības kategorija. Vispirms palīdzība tiek sniegta pacientiem ar dzīvībai bīstamām pazīmēm: sarkanās un oranžās krāsas kategorija. Nedaudz ilgāk var gaidīt dzeltenās krāsas kategorija, bet zaļās un baltās kategorijas pacientiem uz izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām var nākties gaidīt ilgāk.

Jāatzīmē, ka ik dienu Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā ir liela pacientu plūsma un dati par 25.12.2023. liecina, ka diennaktī pacientu skaits bija virs vidējā rādītāja, proti, vairāk kā 170 pacienti diennaktī.

Pacientam tika nozīmēta trīs dažādu eksprestestu veikšana, kas ir nepatīkama procedūra, jo materiāls ir jāiegūst trīs reizes. Gadījumos, kad pacients nesadarbojas, lai paņemtu materiālu analīzēm, bērns ir jāpietur. Veicot A streptokoka analīzi ir jāatver mute un materiāls jānoņem no žāvas, kas ir nepatīkami. Veicot Covid-19 un gripas eksprestestu, jāņem nazofaringeālā iztriepe, kur analizējamais materiāls tiek savākts aizdegunē ar rotējošām kustībām. Pēc šīs procedūras, reti, bet mēdz asiņot deguns, jo slimošanas laikā ir bojāta deguna gļotāda un ir trauslāki asinsvadi.

Piekrītam, ka Bērnu slimnīcas personālam būtu jāvelta laiks komunikācijai, lai pacientam saprotamā veidā ne tikai informētu par gaidāmajām manipulācijām, bet pēc iespējas sagatavotu tām. Tas būtiski mazina pacienta stresu un pārdzīvojumus arī nepatīkamu manipulāciju laikā.

No Jūsu iesnieguma saprotam, ka komunikācija nav bijusi pietiekama. Bērnu slimnīcas vārdā atvainojamies par to!
Vēlamies informēt, ka ir veiktas pārrunas ar darbinieci, kura nevienā brīdī nav vēlējusies aizskart pacientu un tā pavadošo personu.

Ceram, ka turpmāk saskarsme ar Bērnu slimnīcu būs tikai pozitīva!

B Bez_vārds 26.12.2023

Nebaidies, nākošreiz to pašu personālu uzsūtīs Jums.

A arhumoruuztu 26.12.2023

Un Jums ;)

N Neitrāla persona 26.12.2023

Ja Jums liekas, ka BKUS ir slikta attieksme, Jūs pamēģiniet Tukuma vai Ventspils slimnīcu. Uzreiz viedoklis mainīsies. :)

L Lizabete20 26.12.2023

Tukumā uzreiz gatavojieties psihot uz tām dāmītēm kas sēž uzņemšanā, man +/-10mēnešu vecs bērns auskarus norija, tā maita uz rengenu negribēja laist, prasija kā es varu zināt(ķip pierādijumus prasija), kad nopsihojos un nosaukāju visos vārdos ko zināju tad jau palaida, bet i to tā daktere kas atnāca pēc rengena(15min gaidijām), lēnu garu zvanija ātrajiem(+vēl 15 min), kad gājām ārā no tk uzņemšanas vēl uzbraucu augumā tai meitenei uzņemšanā ar visu rengenu(varēja redzēt ka bērnu pašai nav). Kad aizbraucām uz bkus plks 22vos(bija vakars), līdz 23:50 nosēdējām un gaidijām ārstu, tad viņa pateica lai braucam mājās, mēs no kandavas, viegli jau aizbraukt uz mājām 12tos naktī, ar mazu zīdaini aizgājām līdz spicei kamēr mums atbrauca pakaļ, pat nepaprasija vai mums ir kā tikt mājās(laigan viņiem tas būtu jādara). Nu par tukumu 100% zinu ka nevar braukt, tāpat kuldīga un talsi, pateiks viss ok un var braukt mājās. Man šķiet daudzās slimnīcās ir ļoti sūdīga attieksme pret cilvēkiem un itsevišķi bērniem.

E Erika Bezsapocnikova 27.12.2023

Velejos teikt jums vecākiem, lūdzu sekojat lidzi saviem bērniņiem" ir bildes un video,kur masinam nosplauties par bērniņiem" . Ja lidzi nesekosim slikts rezultats var gadities. Mana meitina bija reanimacijas nodala 3 naktis noguleju pie vinas uz kresal-blakus izstaba raudaja maza meitenite kura bija infikcejusies ar asins saindesanos,protams māsiņas klat negaja jautaju vai varu aiziet nomierinat arbilde bija" ne,lai paraud gan nomierinasies" ap plkst 00;30 skreju pa visu bkus slimnicu lai samekletu meitenītes veceku. Vecekus samekleju un izstastiju situaciju"ir pat video kur viņi sēž tlf un neko nedara". Māsiņa ieraugot mani ar meitenites tēti uzblava,vai man kauna neesot iet un modinat vilvekus. Pie sevis padomaj" jezin tas tacu ir vinas tetis' . Ļoti liela saruna neielaidos ar šo igno māsiņu gaju pie savas meitiņas,pie manis pienaca masina un teica" jūs seit nevarat atrasties,ejiet prom"jautaju kadel paskaidrojuma nebija

L Lizabete20 09.01.2024

Bērnu Klīniskā Universitātes Slimnīca tā jau nu nav, man bij orandžā krāsa mazajai, viņa bija norijusi velas mašīnas mazgājamo pulveri un tāpat mēs gaidijām četras stundas līdz mūs pieņēma, tās krāsas neko nemaina, visiem var dot vienādas krāsas un saukt pēc rindas, un tad kad man 9m veca meitiņa norija auskarus tieši tas pats un pusē vienos naktī mūs palaida mājās, pat nepavaicājot vai mums ir kā tikt mājās, un ar visu zīdaini aukstā laikā pavadijām divas stundas līdz mums atbrauca pakaļ, pirms izdzen ārā var tak pastīties papīros no kurienes esam vai vismaz apvaicāties vai mums ir kā tikt uz mājām

N Neitrāla persona 09.01.2024

Komentārs izklausās pēc ļoti bezatbildīgas mātes. Un vai tiešām izdzina ar zīdaini ārā vai tomēr pati labprātīgi izgājāt?

L Lizabete20 09.01.2024

Jautājums vai jums ir bērni. Jo ja ir bērni tad ir skaidrs uzreiz ka viss notiek pāris sekundžu laikā, mums mājās visiem skapjiem, skapīšiem, kontaktiem, durvīm un atvilknēm jau kopš bērna dzimšanas ir bērnu drošība, uz pāris sekundēm atliek novērsties un atstāt vaļā kad viss jau ir izdarīts. Slimnīcā mums iedeva papīrus pateica sveiki un aizskrēja,nevienu vārdu nepasakot un neko nepaprasot.😉 nebūtu sazvanijusi nevienu tad būtu prasijusi un taisijusi kašķi😉