www.sudzibas.lv Baltijas Drošība pretlikumīgi uzstāda durvis un slēdz līgumu

Baltijas Drošība - pretlikumīgi uzstāda durvis un slēdz līgumu

Primdien kāpņutelpā pie durvīm parādījās SIA "Baltijas drošība" brīdinājums par to, ka otrdien 19:30 mājas pagalmā būs sapulce. Pats uz sapulci nebiju, jo tobrīd slimoju un paziņojumu par sapulci izlasīju dažas dienas pēc tam, kad tā jau bija notikusi. Pēc sapulces SIA "Baltijas drošība" deleģēja dažiem mājas iedzīvotājiem veikt aptauju un savakt nepieciešamos parakstus, lai mājā par iedzīvotāju naudu saliktu metāla durvis un uzliktu "Baltijas drošība" durvju kodus ar čipiem.

Bet te sākās problemas ar likumu, konkrētāk:
1) slēgt šadus līgumus SIA "Baltijas drošība" pēc likuma nemaz nedrīskt, jo līgums tiek slēgts ar katras kāpņutelpas iedzīvotājiem atsevišķi, bet Dzīvokļa īpašuma likuma 15. panta 2. daļā rakstīts: “Dzīvokļu īpašnieku kopības sastāvā ir visi attiecīgās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki”. Sadalīt vienas dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekus mazākās grupās (piemēram, pa kāpņutelpām) un slēgt ar tiem līgumus ir pretlikumīgi, šādus lēmumus drīkst pieņemt tikai visas mājas iedzīvotāju vairākums (mūsu mājā ir 90 dzīvokļi, tātad jābūt vismaz 46 dzīvokļu īpašnieku atbalstam);
2) jau tagad SIA "Baltijas drošība" nav ievērojusi Dzīvokļa īpašuma likuma 20. panta 2. daļu: “Ja lēmums tiek pieņemts, nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci, — aptaujas veidā, pārvaldnieks vai cita dzīvokļu īpašnieku kopības noteikta persona katram dzīvokļa īpašniekam nosūta rakstveida lēmuma par izlemjamo jautājumu projektu un dokumentus, kas saistīti ar lēmuma pieņemšanu, kā arī norāda termiņu, kādā dzīvokļa īpašnieks var rakstveidā balsot “par” vai “pret” attiecīgā lēmuma pieņemšanu. Termiņš nedrīkst būt īsāks par divām nedēļām pēc lēmuma projekta nosūtīšanas. Ja dzīvokļa īpašnieks noteiktajā termiņā nav sniedzis rakstveida atbildi, uzskatāms, ka viņš balsojis pret lēmuma pieņemšanu.”
Personīgi es, pirms aptaujas, nekādus projektus un ar lēmuma pieņemšanu saistītus dokumentus neesmu saņēmis;
3) mūsu māju apsaimnieko Rīgas namu pārvaldnieks, tādus jautājumus vajadzētu risināt caur viņiem.

Šeit ir SIA "Baltijas drošība" līgums, kuru viņi dod parakstīt "kāpņutelpas vecākajam":

Līgumam ir arī pielikums, kurā ir norādītas visu iekārtu un materiālu cenu, slēdzot līgumu iedzīvotājiem pašiem jāmaksā tikai par metāla durvīm, bet, gadījumā ja līgums tiek lauzts, jāmaksā arī par visu pārējo, un cenas ir sekojošas:
1) izsaukuma bloks “ELTIS” DP420-RD24 — 147.29Ls
7) montāžas kārba, bokss — 20.00Ls
8) izlietotie materiāli un vadi — 90.00Ls
9) domofona uzstādīšana un montāža — 270.00Ls

Kopā tas ir 697.29Ls.

Savukārt Krievijas uzņēmuma ELTIS mājaslapā www.eltis.com ražotāja mazumtirdzniecības (!!!) cenas ir sekojošas (pēc Latvijas Bankas mājaslapā 3. februārī publicētā kursa 1 RUB = 0.0173 LVL):
1) izsaukuma bloks “ELTIS” DP420-RD24 — 42.45Ls (2454 RUB)
2) barošanas bloks “ELTIS” PS2-CS2 — 13.72Ls (793 RUB)
3) elektromagnētiskais slēdzis “VIZIT” ML-300 — 23.00Ls (1330 RUB)
4) hidraulisks durvju turētājs – nav informācijas
5) izejas poga “ELTIS” V-21 — 5.31Ls (307 RUB)
6) komutators “ELTIS” KM20-1 — 8.39Ls (485 RUB)
7) montāžas kārba, bokss – nav informācijas

Visai iespaidīgs uzcenojums, arī maksa par domofona uzstādīšanu un montāžu 270Ls apmērā un izlietoto materiālu cenas 90Ls ir uzpūstas.

A atol 23.08.2016

Darbojas joprojām ar nosaukumu SIA Vizit. Tas parād policijas un tiesas bezspēcību šajā valstī. Nesaprotu, par ko mēs maksājam nodokļus?