www.sudzibas.lv Baltijas Drošība pretlikumīgi uzstāda durvis un slēdz līgumu

Baltijas Drošība - pretlikumīgi uzstāda durvis un slēdz līgumu

Primdien kāpņutelpā pie durvīm parādījās SIA "Baltijas drošība" brīdinājums par to, ka otrdien 19:30 mājas pagalmā būs sapulce. Pats uz sapulci nebiju, jo tobrīd slimoju un paziņojumu par sapulci izlasīju dažas dienas pēc tam, kad tā jau bija notikusi. Pēc sapulces SIA "Baltijas drošība" deleģēja dažiem mājas iedzīvotājiem veikt aptauju un savakt nepieciešamos parakstus, lai mājā par iedzīvotāju naudu saliktu metāla durvis un uzliktu "Baltijas drošība" durvju kodus ar čipiem.

Bet te sākās problemas ar likumu, konkrētāk:
1) slēgt šadus līgumus SIA "Baltijas drošība" pēc likuma nemaz nedrīskt, jo līgums tiek slēgts ar katras kāpņutelpas iedzīvotājiem atsevišķi, bet Dzīvokļa īpašuma likuma 15. panta 2. daļā rakstīts: “Dzīvokļu īpašnieku kopības sastāvā ir visi attiecīgās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki”. Sadalīt vienas dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekus mazākās grupās (piemēram, pa kāpņutelpām) un slēgt ar tiem līgumus ir pretlikumīgi, šādus lēmumus drīkst pieņemt tikai visas mājas iedzīvotāju vairākums (mūsu mājā ir 90 dzīvokļi, tātad jābūt vismaz 46 dzīvokļu īpašnieku atbalstam);
2) jau tagad SIA "Baltijas drošība" nav ievērojusi Dzīvokļa īpašuma likuma 20. panta 2. daļu: “Ja lēmums tiek pieņemts, nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci, — aptaujas veidā, pārvaldnieks vai cita dzīvokļu īpašnieku kopības noteikta persona katram dzīvokļa īpašniekam nosūta rakstveida lēmuma par izlemjamo jautājumu projektu un dokumentus, kas saistīti ar lēmuma pieņemšanu, kā arī norāda termiņu, kādā dzīvokļa īpašnieks var rakstveidā balsot “par” vai “pret” attiecīgā lēmuma pieņemšanu. Termiņš nedrīkst būt īsāks par divām nedēļām pēc lēmuma projekta nosūtīšanas. Ja dzīvokļa īpašnieks noteiktajā termiņā nav sniedzis rakstveida atbildi, uzskatāms, ka viņš balsojis pret lēmuma pieņemšanu.”
Personīgi es, pirms aptaujas, nekādus projektus un ar lēmuma pieņemšanu saistītus dokumentus neesmu saņēmis;
3) mūsu māju apsaimnieko Rīgas namu pārvaldnieks, tādus jautājumus vajadzētu risināt caur viņiem.

Šeit ir SIA "Baltijas drošība" līgums, kuru viņi dod parakstīt "kāpņutelpas vecākajam":

Līgumam ir arī pielikums, kurā ir norādītas visu iekārtu un materiālu cenu, slēdzot līgumu iedzīvotājiem pašiem jāmaksā tikai par metāla durvīm, bet, gadījumā ja līgums tiek lauzts, jāmaksā arī par visu pārējo, un cenas ir sekojošas:
1) izsaukuma bloks “ELTIS” DP420-RD24 — 147.29Ls
7) montāžas kārba, bokss — 20.00Ls
8) izlietotie materiāli un vadi — 90.00Ls
9) domofona uzstādīšana un montāža — 270.00Ls

Kopā tas ir 697.29Ls.

Savukārt Krievijas uzņēmuma ELTIS mājaslapā www.eltis.com ražotāja mazumtirdzniecības (!!!) cenas ir sekojošas (pēc Latvijas Bankas mājaslapā 3. februārī publicētā kursa 1 RUB = 0.0173 LVL):
1) izsaukuma bloks “ELTIS” DP420-RD24 — 42.45Ls (2454 RUB)
2) barošanas bloks “ELTIS” PS2-CS2 — 13.72Ls (793 RUB)
3) elektromagnētiskais slēdzis “VIZIT” ML-300 — 23.00Ls (1330 RUB)
4) hidraulisks durvju turētājs – nav informācijas
5) izejas poga “ELTIS” V-21 — 5.31Ls (307 RUB)
6) komutators “ELTIS” KM20-1 — 8.39Ls (485 RUB)
7) montāžas kārba, bokss – nav informācijas

Visai iespaidīgs uzcenojums, arī maksa par domofona uzstādīšanu un montāžu 270Ls apmērā un izlietoto materiālu cenas 90Ls ir uzpūstas.

paldies! :)
Jā, viens čips ir, bet jaunu nepārdod.

Tad pēc tiem paraugiem raxtīšu BD vēstuli.

Diemžēl dzīvokļa īpašnieks nav valstī, un tie kretīni nekādus dokumentus negrasās rādīt, esot pie viņiem jāiet ar zemesgrāmatas kopiju, ka es te pieraxtīta.

C crow 03.07.2013

Tie kretīni paziņoja, ka man jāierodas ar zemesgrāmatas kopiju, ka esmu te pieraxtīta, diemžēl dzīvokļa īpašniex nav valstī. Citādi viņi nekādus papīrus nerādīs. Tas man te visu šantāžu sarežģī..:)

S smīkņa 03.07.2013

Viņiem nav nekāda pamata prasīt nekādu zemesgrāmatas kopiju kā arī to, ka tev pie viņiem ir jāierodas. Tev taču pateica, nekādās telefonsarunās ar viņiem neielaisties, visu tikai rakstiski. Manā mājā identiska situācija, RNP ir atslēdzis BD durvīm elektrību un nelaiž viņus pagrabā.

S smīkņa 03.07.2013

Turklāt pierakstam ar zemesgrāmatu nekāda sakara nav. Sarunā ar dzīvokļa, ka sūtīsi BD vēstules viņa vārdā, parakstus taču viņi nepārbaudīs. Interesanti, ka tādu "sīkumu", kā dzīvokļa īpašnieka pārbaudi, BD veic tikai pēc aptaujām vai kopsapulcēm, nevis to laikā.

C crow 03.07.2013

nespēju atturēties vēl pa telefonu izlamāties. :)

dzīvokļa īpašniex nebija arī tad, kad uzradās reketieru durvis..tad viņiem to nezin kāpēc nevajadzēja.

ceru, ka RNP nāx man talkā..nu nevar taču būt tiesiskā valstī situācija, ka netiec mājās, jo neesi samaxājis izspiedējiem..

B bronzas kareivis 03.07.2013

RNP mani sākumā (mutiski) mēģināja atsūt, pēc tam viss bija kārtībā, bet traci bez manis cēla arī citi kaimiņi. Svarīgi būtu RNP pamatot, kāpēc uzskati, ka durvis ir uzstādītas pretlikumīgi. Savādāk RNP tevi, visticamāk, atšūs. Pagaidām, vismaz formāli, tavā rīcībā tādas informācijas nav, tāpēc loģiski vispirms būtu to prasīt no SIA "Baltija drošība" (ja aptauja - tās rezultātus, arī detalizētu informāciju par katru parakstu, ja bija kopsapulce - kurš to rīkoja, sapulces pieņemto lēmumu un sapulces protokolu). Pat ja to visu atsūtīs, tur vēl būs pie kā piesieties, jo aptauju un kopsapulci juridiski korekti ir sarežģīti un dārgi uztaisīt.

Katrā ziņā, ja vien tev nedeg, tad stipri neiespringsti, vispirms prasi SIA "Baltijas drošība", uz kāda pamata ir mainīts mājas kopīpašumā esoša daļa - durvis, un ir uzstādīts domofons. Un, protams, uzreiz prasi visu dokumentu kopijas.

M Markss 04.07.2013

Kā jau visiem te man arī pretenzijas pret šo kantori. Viņi negrib man nemaina bojātu čipu, jo neesmu samaksājis... gāju caur patērētāju tiesīcu centru - ar neko nedabūju. Varu ieteikt firmu pie Ziedoņdārza - man uztaisīja čipu kopijas pa 2, 5. BD par to prasa 3Ls tā kā vismaz kaut kas.

Domāju policijā vērsties ar šādu iesniegumu (varbūt ir kādas idejas kā papildināt):

iesniegums.

Lūdzu izskatīt SIA „Baltijas drošība” Kr.Valdemāra 149-408, Rīgā rīcību saistībā ar metāla durvju un „čipu” sistēmas uzstādīšanu Jūrmalas gatvē 99 u.c. ēkās.
Augstāk minētā uzņēmuma rīcība var liecināt par iespējamu krāpšanu un izspiešanu. Shēmas darbība varētu būt aptuveni šāda:
1. Tiek sasaukta dzīvokļu īpašnieku kopsapulce;
2. Ja kopsapulcē netiek gūt atbalsts durvju sistēmas uzstādīšanai, uzņēmums atrod kādu padzīvojušu kāpņu telpas iedzīvotāju, kurš neorientējas likumdošanā un pierunā savākt parakstus par labu durvju sistēmas uzstādīšanai – sakot, ka pietiek tikai ar 50% kāpņu telpas iedzīvotāju parakstiem.
3. Uzstāda durvju sistēmu.
4. Pieprasa no iedzīvotājiem samaksu par dažādiem pakalpojumiem.
Iespējamie pārkāpumi:
1. Parakstu vākšana nenotiek atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumam – savākti tikai 50% parakstu no kāpņu telpas iedzīvotājiem nevis dzīvojamās mājas. Nav arī veikta pārbaude vai parakstījušies dzīvokļu īpašnieki vai kāda cita persona. Arī dzīvokļu īpašnieku lēmuma izsludināšana nav notikusi.
2. Pēc durvju uzstādīšanas uzņēmums atsakās uzstādīt durvju kodu – atstājot tikai čipus. Tādejādi tiek uzspiesta domofona sistēmas iegāde, jo gadījumos, kad nepieciešama kāda ārkārtas dienesta ierašanās, to nav iespējams ielaist dzīvoklī (piem.veci cilvēki, māte ar zīdai). Paralēli tiek uzspiesta čipu iegāde. Tiek izsniegts viens čips uz dzīvokli, neskatoties, ka tajā dzīvo vairākas personas – tātad tiek liegta piekļuve dzīvesvietai.
3. Nav arī noteikts, kas notiek ar vecajām durvīm pēc demontāžas. Tas ir metāla un nododot par tām iespējams gūt peļņu.

B bronzas kareivis 04.07.2013

Markss, es šaubos, ka policija tev šajā situācijā palīdzēs, bet vari, protams, mēģināt. Es drīzāk vērstos pie apsaimniekotāja.

1) par kopsapulci, BD nemaz nedrīkstēja to rīkot (DzĪL 19. panta 1. daļa);
2) ieteiktu atsaukties uz konkrētiem pārkāptajiem DzĪL pantiem (DzĪL 19. panta 1. daļa, 15. panta 2. daļa, 20. panta 2. daļā (ja aptaujas veidā), 20. panta 3. daļa (ja aptaujas veidā));
3) par vecajām durvīm, ko viņi īsti pārkāpa? Cita lieta, ja bija relatīvi nesen uzstādītas citas metāla durvis, tām vēl bija kaut kāda vērtība (pretēji padomju laikos uzstādītajām koka durvīm);
4) tev vajag kaut kā pamatot savus argumentus, piemēram, ka SIA "Baltijas drošība" ir savākusi tikai vienas kāpņutelpas parakstus, savādāk tas izklausās pēc "viena tante teica" līmeņa informācijas;
5) vai parakstus savāca kopsapulces rezultātā vai arī tos aptaujas veidā veica kāds iedzīvotājs? Vai ir zināms, kurš cilvēks tas ir? Vai zināms precīzi, cik (un vēl labāk, kurus) parakstus tas ir savācis? To visu ieteicams norādīt iesniegumā.

Vari lūdzu uz http://baltijas.drosiba.lv/ pašā apakšā norādīto e-pasta adresi aizsūtīt vēstuli, kuru sūtīji PTAC un atbildi, kuru no tiem saņēmi?

C crow 04.07.2013

noskaidroju, kura kundze no kura dzīvokļa paraxtījusi līgumu ar BD, turklāt viņai čipi izgatavoti par puscenu..he! ja jau uzpirkta, varēja vismaz par brīvu iedot..:)
vēlāk iešu lamāties un prasīt uzrādīt tos dzīvokļu īpašnieku paraxtus, pie mums nemaz pēc paraxta nenāca, tā ka neticu, ka viņai tur kas reāli rādāms ir..

bet man liekas, ka policijai arī būtu šajā lietā kas darāms, ja reiz, vienalga ar kādām metodēm, nobloķēta piekļuve dzīvesvietai..

B bronzas kareivis 04.07.2013

crow, mēģini no tās kundzes dabūt gan līgumu ar SIA "Baltijas drošība", gan aptaujas lapu vai kopsapulces protokolu. Sarunā, ka nokopēsi un pēc pāris stundām atgriezīsi viņai tos dokumentus atpakaļ. Un pēc tam sūti to Rīgas namu pārvaldniekam ar lūgumu risināt situāciju (vai, piemēram, atslēgt durvīm elektrību). Turklāt pret SIA "Baltijas drošība" šobrīd ir ierosināta krimināllieta, tādi dokumenti tikai nāktu par labu. Ja dabūsi tos papīrus, iedošu tev RNP jurista epastu, uz kuru tos aizsūtīt.

M Markss 04.07.2013

Manā gadījumā zinu kura dzīvokļa īpašnieks parakstīja (vecītis ar n grupas invaliditāti u.t.t.) un ir arī līguma kopija un parakstu kopija. Cik sapratu BD viņam iedeva klausuli pa 10Ls nevis kā visiem pa 20Ls. Ja nemaldos tā klausule maksā ~2, 5Ls mazumtirdzniecībā. Tā kā arī uz viņa nopelnīja, vai vismaz mīnusos nepalika.

Markss,
http://www.agents.lv/vizit-ukp-7-jaunums-p43543.html (5Ls)
Tādas mūsu mājā uzstādīja pa 20Ls (pirmajās divās nedēļās, pēc tam tādas pašas lika pa 33Ls)

Cik tavā mājā ir dzīvokļu un cik "cilvēku" bija parakstījušies par durvju un namruņa uzstādīšanu?

M Markss 04.07.2013

Man ir savādāka klausule.
Man ir devištāvu māja ar 4 kāpņu telpām. Manā kāpņu telpā ir 19 paraksti.

Pirmajai kāpņu telpai un manai starp durvju uzstādīšanu ir aptuveni gads. Tātad ilgi cīnījās par paraktiem.

B bronzas kareivis 04.07.2013

Tad vismaz 73 parakstu vietā viņi ir savākuši tikai 19 no 144 dzīvkokļu parakstiem. Apsaimnieko RNP?

Jā apsaimnieko RNP.

Cik saprotu viņu tagad mēģina salikt visus parakstus kopā, bet nez vai viņi tā drīkst. Durvis nomainītas visām kāpņu telpām - tā kā teorētiski ir vairāk nekā 50% mājas tikai tas viss ir gada laikā un katra kāpņu telpa pilnvaro citu cilvēku ar ko slēgt līgumu.

Aizmirsu piebilst feinu veidu kā var rakstīt iesniegumus iestādēm (policija, PTAC u.c., RNP gan nav) - latvija.lv (viss oficiāli un bez ierakstītu vēstuļu izdevumiem.

B bronzas kareivis 04.07.2013

Darīt tā, protams, nedrīkst. Sanāk, ka bija 4 dažādas kopsapulces/aptaujas par 4 dažādiem jautajumiem (par katru kāpņutelpu sava), tos nekādā veidā nevar salikt kopā un teikt, ka lemts tika par vienu un to pašu jautājumu.

Atsūti man uz e-pastu ziņu (http://baltijas.drosiba.lv/ lapas apakšā), aizsūtīšu tev RNP jurista, kurš nodarbojas ar SIA "Baltijas drošība", e-pasta adresi un mobilo telefonu. Būtu labi, ja aizsūtītu viņam pa e-pastu līguma ar SIA "Baltijas drošība" kopiju un "iedzīvotāju" aptauju. Viņi ir policijā ierosinājuši pret SIA "Baltijas drošība" lietu un papildus pierādījumi tikai nāks par labu.

Paralēli sūti RNP iesniegumu par to, ka SIA "Baltijas drošība" ir pretlikumīgi uzstādījuši durvis, pielikumā aizsūti noslēgto līgumu, un lūdz, lai viņi demontē uzstādīto namruni vai vismaz atslēdz tam elektrību.

B bronzas kareivis 04.07.2013

Papildināju lapu http://baltijas.drosiba.lv/ ar SIA "Baltijas drošība" atbildi uz manu pēdējo vēstuli, kurā ir tik interesantas atziņas, kā "Abonenta maksa, par kuru iet runa nav obligāta apmaksai" un "Jūs varat arī neapmaksāt kvīti, kurš nes tikai informatīvu raksturu" :) Kā arī aizsūtīju viņiem jaunu vēstuli, kurā brīdinu, ka lūgšu RNP demontēt viņu domofonu vai izdarīšu to pats gadījumā, ja viņi mēneša laikā man neatsūtīs visus manis pieprasītos dokumentus.

B bronzas kareivis 24.07.2013

Markss, crow, vai SIA "Baltijas drošība" kaut ko atbildēja?

Lapā http://baltijas.drosiba.lv/ šodien ieliku viņu atbildi uz manu pēdējo vēstuli, kurā SIA "Baltijas drošība" aicina mani ievērot likumu! :)

V Viktorija21 09.06.2014

Это просто ужас. У нас сломались 2 чипа, причём они ломаются каждый месяц, хотя мы их никогда не бросаем через окно и не роняем, носим бережно в сумках. Сейчас сломались 2 чипа и мы решили заменить на новые и вот стали звонить к ним в офис, никто не поднимает трубку..Что за ерунда...Мы позвонили раз 10 и каждый раз слушали автоответчик о том, что они находятся на Валдемара, и нужно к ним ехать...Мы не можем ездить, так как все работают и учатся, в результате написали им на почту и тут они сами отзвонили на указаный номер. Сообщили нам о том, что завтра нам привезут чипы и чтобы мы готовили 12 евро. Просто абсурд..То есть я чтобы попасть в свою личную квартиру ещё должна платить им за вход??? Просто аферисты. При чём старые чипы они забирают, я покупаю себе новые за 12 евро и потом она следующим продают мой старый починеный чип. При этом никакого чека и гарантии, ведь они ломаются почти каждый месяц. Кто знает, можно ли отказать от их услуг? Пусть у нас будет дверь не под замком, зато я стоять не буду под дверями и не попадать в свою квартиру. Как можно от них отказаться?Может кто-то уже отказался? Стали искать договор, и как оказалось договора они нам никакого не дали, только инструкцию как пользоваться домофоном с их номером телефона..Просто аферисты..Неужели теперь только через суд. Кто ещё не сделал такие двери, ни за что не соглашайтесь, потому что это аферисты, они только и делают что выкачиваю деньги с людей..Мы просили поставить нам просто код без чипов, они отказываются, только потому, что они тогда не будут навариваться на чипах, ведь это у них главный бизнес. Хотя бы хоть трубку поднимали бестыжие.

S sandracha1 24.03.2015

Vai kāds rezultāts šai sarakstei arī ir? Baltijas drošība vēl arvien darbojas, nekas nav mainījies.