www.sudzibas.lv Autoprokat.lv Bēdīgā stāvoklī gan mašīna, gan klientu apkalpošana. Zemiski, ciniski tipiņi.

Autoprokat.lv / M.T.Serviss SIA - Bēdīgā stāvoklī gan mašīna, gan klientu apkalpošana. Zemiski, ciniski tipiņi.

Ģimenes brīvdienas, apciemojot vecmāmiņu viņas 90.dz.d., izvērtās par īstu murgu un nervu kutinošu drāmu! Par tautas varoņiem viņus nenosauksi, pat ne par veiksmīgiem biznesa cilvēkiem. Drīzāk kaktu kantoris ar zemiskiem, rupjiem un neiecietīgiem tipiņiem!
Rezervēju WV Sharan caur ss.com sludinājumu vairākas nedēļas pirms nepieciešamā datuma, tātad visa sarakste notika caur e-pastu. Cilvēcīgi vienojāmies par piegādes laiku un vietu. Dienu pirms datuma viņi mums piedāvāja Touran (nepieminot iemeslu, kāpēc), ko, apspriežoties ar vīru, atteicām, jo ģimenei ar 4 bērniem, 5 čemodāniem un zīdaiņu ratiem tas būtu par šauru, ko arī e-pastā paskaidroju, ka ikdienā pārvietojamies ar Ford Galaxy un pāriet uz mazāku nedēļas garumā mums sagādātu tikai neērtības.
Nenojaušot gaidāmās problēmas, ar nepacietību gaidījām Sharan (reģ.nr. JT 4871) piegādi norunātajā vietā un norunātajā laikā (pusdienlaikā). Lai nekavētu laiku, vīrs jau gaidīja viņus uz ielas. 40 min! Kad zvanīju, vai tad aizmirsuši mūsu rezervāciju, teicās tūlīt izbraucam. Sagaidījām! Sākās dokumentu formēšana, vizuāli mašīna kā jau padsmit gadus veca, uz jautājumu, vai ir labā TEHNISKĀ STĀVOKLĪ, pārliecinoši atbilde sekoja JĀ JĀ, bet ja kādas problēmas, lai braucot pie viņiem uz Mūkusalas 47a! Jautāju pēc tehniskās pases, ja vajagot, arī to mēs varam dabūt Mūkusalas 47a. Mūs pabrīdina, lai blakussēdētāja aizmugurējās durvis netaisam vaļā no iekšpuses! Labi, labi, nav problēmu, ja tik vien tā skāde. Taču īsi pirms līguma parakstīšanas, mūsu 9gadīgā meita taisa tās pašas durvis vaļā no ārpuses un rokturis viņai paliek rokā! Izrādās, arī no ārpuses durvis nebūs attaisāmas! Labi, labi, nav problēmu, ja tik vien tā skāde! Parakstam līgumu, samaksājam depozītu €50 un €100 par nedēļas īri uz rokas BEZ ČEKA vai KVĪTS un "biznesmeņi" aizbrauc. Arī mēs saliekam čemodānus un bērnus, vīrs taisa ciet šofera durvis no iekšpuses un rokturis paliek viņa rokās, bet durvis vaļā! Piestartējam! Panelī parādās ABS un nenodziest. Zvans "biznesmeņiem". Atbilde, ka tas nekas, lai tik braucam. Labi, labi, nav problēmu, ja tik vien tā skāde! Paklausamies radio? Nē! Jo prasa ievadīt kodu, kodu sameklējām, bet neviena poga nestrādā. Vairākos pagriezienos skaņa no mūsu foršā Sharan liecina, ka arī pusass iet uz beigām. Pusceļā uz Talsiem salonā paliek vēss, uzliekam 23 grādus un gaidam siltumiņu. Hmmm, dīvaini! Nāk auksts gaiss. Piebildīšu, ka bija 19.oktobris 2017 un ārā temperatūra bija 10 grādi. Turpinam ceļu! Gan jau uzsils! Apstājāmies Circle K pie Kandavas pagrieziena, vīrs iegāja pēc kafijas, es ar bērniem palieku mašīnā ar ieslēgtu dzinēju. Pāris minūšu laikā salons piepildās ar izplūdes gāzēm, nav iespējams uzturēties, slāpēju nost, logi vaļā. Gribam skābekli, jo siltums tāpat nav! Laimīgi sasniedzam galamērķi un uz brīdi, kamēr ciemojamies, aizmirstam par šīm problēmām. Līdz plkst. ir 9 vakarā un dodamies tālāk, ārā ir -2 grādi! Slēdzam apsildi uz pilnu jaudu, bet 30 min laikā no siltuma ne smakas, tikai logi pilni ar kondensātu, kas vēl vairāk apdraud mūsu dzīvības. Turklāt tumšajā diennakts laikā atklājās vēl viena problēma - šofera pusē nedeg tuvā gaisma! Apstājamies tuvākajā Circle K Talsos, lai to nomainītu, taču vīrs saprot, ka ar "neapbruņotu" roku viņš šai pasakainajai mašīnai to izdarīt nevar. Prātīgi braucam tālāk. Galamērķī nonākam pārsaluši, bet laimīgi, ka dzīvi. Tiklīdz bērni nogādāti siltās gultiņās, rakstu e-pastu "biznesmeņiem", jo lai arī cik dusmīgi mēs būtu, zvanīt ap 22:00 nebūtu pieklājīgi. Uzskaitīju iepriekš minētos defektus, sakot, ka rīt tiklīdz spēsim izkustēties, vēlamies atdot auto, tai pat laikā jautāju, kādu risinājumu viņi var piedāvāt.
Un šeit, lūk, risinājums. Nākamajā rītā sākās uzbraucošiem apvainojumiem un pazemojumiem pilna sarakste, ka mēs paši esam vainīgi, ka mums esot piedāvāts Touran, bet mēs spītīgi gribējuši šito, ka pie nodošanas VISS esot strādājis, un vispār, lai mēs pārbaudam tosola līmeni. Taču ja gribam, varam atdot Mūkusalas 47a līdz 20:00. Protams, tiek pieminēts, cik tīra mašīna ir bijusi un cik degvielas ir bijis. Paveroties ārā pa logu, redzu aizsalušu mašīnu un saprotu, ka šogad diez vai būs vēl tik silts, lai dabiski atsiltu un spētu pārvadāt bērnus, tai skaitā 6 mēn vecu zīdaini. Sarunāju mašīnu no Rīgas, lai atbrauc pakaļ mūsu bērniem. Paši gaidam, kad māte Daba ļaus mums izkustēties! Kad diena "iesilusi", mamma un vecmāmiņa mūs nopako ar siltajām segām, sēžamies "kamanās" un laižam. Rīgā ātri iztīram kopumā maksimums 6 stundas braukto auto, videokamera rokās un dodamies pie "biznesmeņiem".
"Nu? Kas jums tur nepatīk?" Man varbūt vēlreiz izstāstīt? Nevaru, jo visa trīcu pārsalusi. Atdodiet mums naudu un alivederči! Bet nē, viņš iet vairākas reizes vēl mēģina dabūt to siltumu, gaismas strādājam, baksta radio, tūlīt jau lies tosolu un sazvanās ar kādu, kas apstiprina JĀ, VISS ESOT DARBOJIES VAKAR PIE NODOŠANAS! Kāds teātris! Cik lēti! Un tad viņš vēl paziņo, ka atgriež tikai €50 depozītu, jo mašīna ir braucama! Ejiet, sēdieties, brauciet! Šoks! Nē nē, vecīt, ņem tad par tām 2 dienām un aizrijies. Tālāk atkal seko kontrolzvans "priekšniecībai", kas liek viņam pārbaudīt mašīnas tīrību un degvielu un tad varot atgriezt pārējo naudu par neizmantotajām 5 dienām. Tiešām? Tad tomēr vienalga, ka mēs dažu stundu laikā salauzām rokturus, radio, puasi, salona apsildi utt.?
Tai pat brīdī ofisa telpa piepildās ar vēl dažiem "biznesa partneriem", kas sāk ņirgāties un saka: "zapiši ih imja, zabjom v čornij spisok!" Godīgi? Pirmo reizi todien smējos. Tas bija labs joks!
Paņēmām naudu un prom, pēc iespējas ātrāk. Prom! Nožēlojami! Pretīgi! Cik zemu cilvēki spēj nolaisties! Ja neiet biznesā, tad adi zeķes!
Daudz laimes 90. dzimšanas dieniņā, vecmāmiņ! Novēlam vēl ilgu un skaistu mūžiņu!

P.s. nr.1. Lieki pieminēt, ka mazulis un vēl 2 bērni saslima, arī es vēljoprojām cīnos ar iesnām.

P.s. nr.2. Riebīgi, bet patīkami apzināties, ka neesam vienīgie piesmietie, jo ja es viena te rakstītu, diez vai kāds tam ticētu, vai ne?

P.s. nr.3. Mēs tikām arī uz svinībām. Ar Sharan. Citu. Padsmit gadus vecu, bet ļoti labā stāvoklī. Līguma nosacījumi gan līdzinājās kaktu kantora iedotajam, kur viņi pasargā sevi un pie visa vainīgs nomātājs. Taču, ja auto ir labā tehniskā stāvoklī, problēmām nevajadzētu būt. Un nebija!

G

Dainis 01.11.2017

Par šo kantori pat komentāri lieki, diezgan bieži šeit uzpeld.

G Gucha 01.11.2017

Daži no pierādījumiem. Ja būs iespējams, ielikšu arī video.

T TomK 20.06.2018

Paldies. Gribēju izīrēt no viņiem, nebūtu izlasījis būtu vissticamāk ieberzies.