www.sudzibas.lv Atletika Valsts valodas lietošana

Atlētika - Valsts valodas lietošana

Sporta klubā Atletika Rīgā, Mežciemā pat, ienākot kluba telpās, ar klientu sasveicinās krievu valodā!!! Protams, pēc tam, kad demonstratīvi un skaļi esmu pateicis/-kusi vārdu "Labdien!" vai "Labvakar!", sporta kluba darbinieks/-ce sāk ar mani komunicēt valsts valodā, bet, nu, kā katram darbiniekam ir ar valsts valodas pārzināšanu, tā, nu, ir...
Es saprotu, ka Latvijā ir daudz cittautiešu, kuri vienkārši nav tik intelektuāli attīstīti, lai iemācītos valsts valodu, un laikam no viņu puses mēs paši latvieši tiekam uzskatīti par minoritāti savā valstī, BET, neskatoties uz to, vai gadījumā sporta kluba mājas lapā www.atletika.lv pie nodarbību grafika nevajadzētu būt piezīmēm vai norādēm, ka konkrētā nodarbība norisināsies krievu valodā?
Vai man kā latvietim/-ei būtu jāintegrējas šajās lietās? Nedomāju gan!!!

retas_sudzibas 24.10.2013

Atlētikas darbinieki un vadība, vairākumā ir krievu tautības cilvēki. Šajā vietā nekad nav valdījis latviskais gars. Bet es domāju, ka šī sūdzība nu gan ir lieka. Labi, sasveicinājās krievu valodā, bet dialogu taču darbinieks centās turpināt latviski, vai ne? Man piemēram ir nedaudz grūti ar klientiem savā darba vietā, sarunāties krievu valodā, taču, ir ļoti atsaucīgi klienti, kuri ļauj man turpināt latviešu valodā :) Kapēc par tādu situāciju nevar vienkārši pasmaidīt, bet lieki kurināt sevi un citus cilvēkus. Ar šo valodas problēmu Latvijā saskaramies patstāvīgi, bet kapēc nevar vienkārši mēģināt ar to sadzīvot? Vienmēr būs kāds krievu tautības cilvēks, kurš nemācēs runāt latviski un otrādi!
Chill :)

retas_sudzibas 24.10.2013

Bet par nodarbībām krievu valodā, jā, tā viņiem ir problēma. Bet vienmēr jau var ierosināt ;)

GoodMan 24.10.2013

Спасибо за инфу. Обязательно теперь буду ходить именно в это клуб.

S smīkņa 24.10.2013

Uzrunā tevi krieviski, jo izskaties pēc krieva. Tā gadās. Nākamo reizi pamēģini tautastērpu uzvilkt, un neaizmirsti kaklā prievīti piesiet.

B bogdanovich.e.78 24.10.2013

smīkņa, ahah točno! ))

A aisaaisa 24.10.2013

Un to raksta sudzibas.lv redakcija??????????????????????????????

Z zanzibar 29.10.2013

Atletiku apmeklēju regulāri, un ne tikai vienu no klubiem.
Jā, pārsvarā sākumā sasveicinās krieviski (jo klienti lielākā daļa krievi), taču momentā pāriet uz LV valodu, kad saprot, ka esi latvietis/-e. Un lielākā daļa nodarbības ir abās valodās, lai visiem ērti. Protams, ar dažiem izņēmumie - ir brīžiem tikai latviski vai tikai krieviski. Viss atkarīgs no trenera. Un treneru ir tik daudz, ka vari izvēleties iet pie tā, kura stils/valodu zināšanas šķiet tev piemērotākās.
Latvietim jau galvenais tikai pabļaut.

E extensy 18.11.2013

Хожу в межциемсе в атлетику на постоянной основе. Все там нормально с латышским языком, а парень который сейчас там по вечерам наоборот плохо на русском разговаривает, поэтому я перехожу с ним на латышский. Более того т.к. мы в европе, то надо знать еще один язык-англ. как минимум. Поэтому фразы про "слабо развитых" иностранцев в ЛР - это напоминает парня из села, перебравшегося в Ригу и его собственный латгальский латышский с трудом мы тут понимаем, так он не знает еще и русского (порядка 45-50% Риги русскоязычные), а про английский или немецкий вообще лучше не заикаться. и кто болен? Да, есть люди кто не знают латышского (большинству 35+ лет), но молодежь то... Ну да ладно, тема не об этом. Так что все нормально в атлетике и как выше писали - они переходят сразу на тот язык, на котором ты начинаешь говорить. Есть конечно уникумы как этот "автор жалобы", кто искрине считает что работник впринципе любого предприятия должен быть экстрасенсом что бы понять на каком с ним поздароваться/какой родной язык у человека. окей, допустим ты болен и действительно настаиваешь на этой теории, но а как быть с такими как я? Кто свободно и на том и на том говорит. мое настроение и желание на каком хочу общаться угадывать что ли? :)
Написал много т.к. среди этого дерьма надоело вот таких вот недоумков катающихся зайцами на общественном транспорте с 9 классами за спиной читать...