W wadwa 27.11.2006

Kāpēc Latvijā KĀDAM būtu jārunā krieviski?! Vācies uz savu komunistu rasiju, krievu idin!

O olga 28.11.2006

Tolko latishi mogut schitatj, chto im ne nuzni dengi russkih. Daze v Egipte prodavci govorjat po-russki. Tolko pokupaj! No nashi latishi ne budut tak unizatsja!:))) Chto s nih vzjat! K poslednemu kommentatoru: tolko ne pishi, chtobi mi jehali v Egipet, Sibir ili eze dalshe...

L laimonis 29.11.2006

Pareizi ir, iemācies latviski!!! Un tad arī pārdevēji būs labi!!!

K Krievam 02.12.2006

Vari sarullēt savus tugrikus un iebāzt tur, kur saule nespīd! Ja kas, tad nav ko lepoties ar savu gara vājumu, kas liedz iemācīties vairāk par vienu, matno, valodu!

A asa 04.12.2006

Taadiem krieveljiem, kaa jums, Latvijaa nav ko dariit...vaacieties prom un savaa bomzhu krievijaa arii runaajiet savaa krievu valodaa cik tiik...aprobezhoti pilniigi...valodas vajag maaciities,taa es gribeetu redzeet, krievijaa ar mani kaads veikalaa latviski saaktu runaat!!!

K katerina 13.12.2006

Ja toze rabotaju v Domine, prodavci iz Aprangi pohoze zabili glavnoe pravilo prodavca-razgovarivatj na jazike, na kotorom govorit VA6 klient, i kuda toljko va6e na4aljstvo smotrit?

K kristīne 16.01.2008

Jā, mēs latvieshi esam lepna tauta un kāpec mums musu valstī būtu jāzin krievu valoda?

Tas jav ir nepiecieshams mums pashiem, jā mēs lielākā dalja zinam krievu valodu vismaz sarunvalodā, bet ja jus krievu tautības cilvēki nespējat vismaz kautko iemācīties pa latviski, nu tad piedodiet... Tas jav ir smiekliigi!!!

Jā, mēs varam mācīties krivu valodu, pat tikai tāpēc lai aizbrauktu uz to pashu ēgjipti un iepirktos. Bet piekriitu tam, ka pārdevējam ir jāzin krievu valoda, jo klients ir jaaapkalpo, bet tas nenoziime, ka juus krievu tautības cilveki varat buut neiecietiigi pret tiem paardeveejiem, kuri to tik labi nezin!!!

Ja krievu tautiibas cilveki dziivo latvijaa, tas nenoziimee, ka vinjiem jaavaacas prom, jo vinji nav vainiigi par savu sencu kljuudaam!!! protams valodu nedaudz vajag un ir jarespektē mūs latvieshus...

Ciest nevaru rasistiskus cilveekus un no latvieshu puses taadus tekstus... esmu shokaa!!! tad juus visi ''gudrie'' latvieshi nebriinaties, ka dabuunat pa muti no krievu tautas cilveekiem, jo jums naak taadi teksti nāk ārā, ka pashai asinis vārās!!! Būsim iecietīgāki viens pret otru!!!

V viedoklis 16.01.2008

Es ar esmu strādājusi veikalā par pārdevēju/konsultanti. Vienu reizi skaidroju krievu valodā runājošam klientam par preci, bet nekādi nevarēju vienu vārdu atcerēties krievu valodā, tāpēc pateicu to pa latviski! Kliente mani pārtrauca, teigdama, ka NEKO nesaprotot!! Bet es nezināju tikai vienu vārdu! Kliente uz reiz pieprasīja citu konsultanti, kas kaut ko RUBIJOT!!! Es tikai nodomāju-dirsa!! Krievu dirsa!! Ne pirmā un pēdējā!!

L leila 29.03.2008

Mēs dzīvojam Latvijā, ja kāds to ir aizmirsis!!! Tas ir vienkārši pretīgi, kas vesta par cilvēka neizglītotību un stulbumu, celt brēku par ko tik muļķīgu un nesvarīgu!! Tas, ka pārdevēja nerunā krieviski nenozīmē, ka viņa nav cilvēks! Labāk tiešām padomājiet, kundze, vai nav laiks mācīties latvieshu valodu vismaz saprašanas līmenī, neesat jau nekāda cariene, lai jums visi lēkātu uz pakaļkājām!!!

L Lib 16.07.2008

Pasakiet vai APRANGA (Zara, Mango u t.t.) stradat ir normali? Kaa tur ar algu ar uztiribu pret darbiniekiem???

Скажите в сети Apranga как работается?? Насчёт зарплаты, отношения к работникам и т.д.

Заранее на двух языках :)))

M mariz 16.07.2008

Es nesaprotu ka pēc daži krievu tautības eksemplāri uzskata ka te kādam būtu jārunā ar viņiem krieviski, sevišķi ja šie eksemplāri ir dzimuši un auguši Latvijā!!! Bet nu nau bezkaunīgāku cilvēku par dažiem krieviem - viņi uzskata ka visiem, kas atrodas viņiem apkārt, ir jārunā krieviski, un iemācīties valsts valodu, kurā viņi dzīvo, ir zem vīņu pašcieņas!!!

L linda 17.07.2008

Lielākajai daļai latviešu tautas nav pilnīgi nekādu pretenziju pret krievu tautības cilvēkiem!!Arī krievu tautības cilvēku vidū var sastapt jaukus un patīkamus cilvēkus...
Bet pilnīgi nesaprotu, ko iedomājas no sevis tie krievi, kas dzīvo Latvijā un nesaprot latviski ne pusplēsta vārda...nu kā tā var būt??vai tiešām tik aprobežoti, ka nevar iemācīties...
Cienu tos krievu tautības cilvēkus, kas ļoti labi saprot latviski un, ja pat nemāk īsti runāt latviski, bet mēgīna to darīt, nevis ieslēdz "duračkas" un tik močī savu valodu...

M Mix 18.07.2008

судя по-всему там платят мало.

A alla 18.07.2008

нормальный бизнесмен прекрасно понимает что если в стране живет половина русскоязычного населения..то логично чтобы продавцы знали и этот злосчасный русский язык..так же как держатели магазинчиков в старой Риге требуют еще и знания английского.Развели тут колхоз..сами прекрасно знаете что живете в двухязычной стране..если законодательство на это смотрит сквозь пальцы это не значит что так будет вечно законопослушные вы мои..
цивилизованные интеллигентные люди всегда найдут способ найти общий язык а уважать таких ..которые пишут свои мерзкие комментарии в этой теме ..только за то что они знают латышский язык и считают что этого хватает чтобы чувствовать себя выше и значительнее скоро увидим на помойке..

K Kristi 19.07.2008

Pagaidiet mīļie tautieši. Mēs strādājam un dzīvojam Latvijā. Bet vai tad veikali ir domāti tikai latviešiem?
Atnāks, piemēram, Pugačova nopirkt savai mazmeitai pa 5000 lvl drēbes, pasūtīsiet 3 mājas tālāk? (es protams ironizēju tieši šo zvaigzni pieminot) Bet Jūs nezinat, cik parastam klientam ir makā. Jums ir jābūt vienmēr gatavībā. Un zināt valodas nav slikti. Nevajag iepērties - "Es esmu latvietis un runāšu tikai savā valodā". Atvainojiet, bet nekur tālu šādi domājošie ar to netiks!

A A! 19.07.2008

Viedokļi var būt dažādi, bet nevajag aizmirst, ka visu tautību cilvēki ir un paliek tikai cilvēki-es brīvi pārvaldu abas šīs valodas un esmu Aprangas darbiniece, uzskatu par cūcību cilvēkus kas atļaujās izteikties par darbiniekiem, mums nestrādā tikai cilvēki no laukiem!!! Ir darbinieki, kas krievu valodu ir pietiekami apguvuši lai saprastu pircēja vēlmes un palīdzētu konsultācijā, manuprāt tas ir galvenais kādēļ pircējs vēršas pie konsultanta! Tas ka pārdevējs neatbild krieviski, vēl nenozīmē aprobežotību, bet gan cieņu pret viņa dzimto valodu, jo ne katram šī valoda padodas labi. Nevajag rupji jautāt un jums nekad rupji neviens neatbildēs!!!

R Ruta 10.10.2008

Es pati strādāju apkalpošnas sfērā, bet ne veikalā. Cik man zināms, ka darba devējs prasa, lai klients tiktu apkalpots tā, lai gala rezultāts būtu abpusējs, gan pārdevējam gan arī klientam būtu patīkami un apmierinātas abas puses. Darba devējs darbinieku pieņem darbā nejau tādēļ, ka viņam būtu jāprot runāt bezmazvai 4 valodās, bet gan pēc citiem kritērijiem. Nevar visi pārzināt krievu valodu, varbūt šajā gadījumā pārdevēja pārvalada ļoti labi citas valodas!!!
klients ir tas, kas ierodas pēc palīdzības, ar vēlmi iegādāties preci. klientam pirmajam tādā gadījumā ir jāuzsāk saruna, ja jautājums ir skanējis ļoti nepieņemami priekš darbinieka- rupji, noteikti ir bijusi anti pretdarbība. nevienam nav tiesību aizskart citu personu. Tādā gadījumā neesi auns, ja jūti, ka cilvēkam neiet krievu valoda, tad runā Tu latviešu valodā!!! vienmēr var atrast kompromisu.:)

S smaidiigaa 10.10.2008

Anglijā vai Francijā neviens pārdevējs nerunās krievu valodā un tur krievu nav tik daudz kā pie mums Latvijā, Tāpēc viņi ir spiesti iemācīties STARPTAUTISKO valodu - Angļu valodu!!Latvijā krievi ir gandrīz vairumā, tāpēc arī kāpj uz galvas pašiem latviešiem!!!Tas ir debilo krievu princips - nemācīties Latviešu valodu!!!

Ja jau pārdevējam ir jārunā valodā, kurā runā klients, tad kā ir ar tiem pārdevējiem, kuri runā tikai krievu valodā!Piemēram aptiekā pārdevēja skaidro kautko krieviski, bet klients (latvietis) nesaprot visu pilnībā!!!

O Olga 10.10.2008

V seti Apranga rabotaetsa hrenovo!!! Sama tam rabotala.. towe v Domine no v drugom magazine.Staralasj i vse takoe.. a direktor poslednjaja... ... ! Kak to ona sama obsluwivala klientov i ja bila v woke! Uchat to oni po vishemu klassu obsluzivatj, v to vremja kak sami ni4ego ne umejut!

I ivars 03.11.2008

Mums nebūtu jāceļ tracis pret tiem, kas nolēmuši palikt Latvijā. Bet,
jāpapūlas lai ikkatrs Krievs - saprastu un runātu arī Latviski. Lai gan,
tas ir pats māzākai ko varam pieprasīt no imigrantiem šodien. Jo Ķīnieši labrāt un ļoti ātri apgūs vienalga kādu valodu (pat kultūru), un - vai saprotams, kas var notikt talāk?!.