Zirgu izjādes klubā "Īriss" - izjāde

ļaunākais murgs ir izjādes klubs īris, biju izjādē ar draudzeni klubā jājām ar zirgiem pirmo reiz, lūdzām lai iedod zirgus, lai nekas nav jadara, kas sekos kolonai, bet tā vietā mūsu pavadones bija nepilngadīgas meitenes kuras neko nejēdza un apkalpošanas līmenis bija zem katras kritikas. Zirgi pilnībā neklausīja ne viņam ne mums, zirgs varēja sākt rikšot kad vien tam iegribas un rikšot kur vēlas es gandrīz nokritu un izjādes vidu nokāpu no zirga un turpināju ceļu kājām zirgu vedot atpakaļ, savukārt manai meitenei nepaveicās vairāk viņai sāka zirgs rikšot un viņa attapās zirgam uz kakla jau, bet pavadones vienkāŗsi skatījās un gaidīja kamēr nokritīs no zirga. Pavadones pilnīgi nevienā momentā nejutās tā it kā viņām būtu jāpalīdz cilvēkiem kuri nemāk jāt.

secinājums zirgi ir nepaklausīgi un pavadones ir mazgadīgas meitenes, kura snoteikti strādā bez darba līgumiem un nav ne apmācītas ne izglītotas kā jāatiecvas ar klientiem, ja jūs vēlaties doties uz turieni uz izjādēm es neiesaku, jo piedāvājums izklausas vilinoš izjāde jūras krastā, saulriets utt , bet viss tas var beigties ar sliktiem piedzīvojumiem vai pat traumām .

T truth2013 01.07.2013

Nepiekrītu, jo bija labi pavadīts laiks, un arī "pavadones" ir jaukas, un visu iepriekš paskaidro, kā un kas ir jādara ar zirgu, kā jāaptur, u.t.t.
Parasti jau visi gudrīši saka "zinu, zinu".. un tad jau tādi notikumi sanāk.
Labāk ejiet uz atrakciju parku, kur ir plastmasas ponijs par 5 LS 10 minūtes, un nebūs jābaidās :D :D.

Par "Mazgadīgām meitenēm" - prasījāt pasi.? Un par darba līgumu - arī to prasījāt..? Bēdīgi lasīt Jūsu secinājumus.

J Jolie Dai 27.04.2022

Es arī tā domāju, jo es pati eju uz treniņiem šajā klubā. Mani pirmo reizi iemācīja jauka meitene ar zirgu Klāra. Viņa un vēlāk arī mana trenere man ļoti sīki paskaidroja par jāšanu. Nevienu reizi neesmu kritusi un arī nejutos nekādu stresu uz zirga. Tagad jāju ar lielajiem zirgiem Dunkanu un Eiru, viss sanāca labi

S scrappy112 01.07.2013

priekš īpašiem gudrīšiem plastmasas zirgu uzspraudīsu pats persoiski mugurā un pa 5ls izjādināšu !!

ja lasīt nemāki tad rakstīts ka lūdzam mierīgus zirgus un teicām neko nemākam, un mazgadīgas vinjas bija jo viņas bija zināmas vienai bija 17 gadi otrai 14 taka te nekas nav piepušķots vai kā, bet kā ir tā arī rakstīts !

bēdīgi lasīt šadus komentārus, jo paši zirgu audzētāji tādus liek aizstāvot sevi, lai nepaliek mazāk klientu !

P pakavs 08.02.2014

Cik es lasīju, tad vispār pavadone ir viena neatkarīgi no tā cik tajā grupā ir jātnieku.
Otrkārt, dzīvnieks ir tikai dzīvnieks. Zirgs var būt ļoti labi apmācīts, bet viņam var būt "melnās dienas" vai kādi ārējie faktori, kas to var nobiedēt. Kā arī iespējams, ka jūsu neprofesionālā jāšana zirgu var apstulbināt. Varbūt jūs pati, pat nemanot, likāt zirgam rikšot. Tāpat arī turēšanās pavadās var zirgam likt izrauties no jums u.t.t.
Zirgus nevar saukt par sliktiem, kamēr neesat redzējuši kāds zirgs ir darbā ar profesionāli.

D diezvainaksimvel 01.05.2014

Pilnīgi piekrītu negatīvajām atsauksmēm. Tik tikko bijām šajā "izjādē". Viss sākas ar to, ka ierodamies - stāvam un gaidam, kas notiks, jo apkārt mums neviens nepievērš uzmanību.
Tad beidzot notiek kustība un mums liek kāpt uz zirga. Nekādi jautājumi par pieredzi vai kas mēs vispār esam, kkādas norādes par apmaksu utt, jo mums bija iepriekš iegādāts kupons, attiecīgi 30 min. Tā kā šī bija mūsu pirmā reize šajā zirgu klubā, tad nedaudz apstulbuši rausāmies virsū. Izjāde sākas un mēs dodamies ceļā, nedaudz pārbijušies - ko uzzinam? Ka zirgi ir saviem "raksturiņiem", meitene "pavadone" pļāpā pa telefonu, ik pa laikam uzmetot skatu atpakaļ, bet ne pārāk ieinteresēta.
Beigās jau ir drošāka sajūta un liekas, ka nekas jau nevar notikt, nu personīgi man, pēdējam izjādes dalībniekam zirgs gāja visur, kur gribēja, uz ko jaunā paavdone spēja tik daudz pateikt kā "Tas zirgs vispār ir tāds dīvains".
Beidzot nonākam galā, ar domu, ka tuvākajā laikā zirgiem tuvoties negribas. Domājam jau doties prom, tad atceramies, ka vispār vēl neesam atdevuši kuponus, jautājam apkārtējām meitenēm, pie kā mums vērsties. Norāda mums doties uz mājas durvīm, kur parādās vadītāja Dace (laikam), kas uzbrūkošā tonī paziņo, ka mums nemaz nepienācās stundas izjāde. Tad tiek paziņots, ka mums ir jāpiemaksā vēl 10 Eur, mēs pilnībā apmulsuši jautājam par bankomātu, jo skaidras naudas nav līdzi. Ātri tie noorganizēts transports uz tuvāko bankomātu un summa tiek apmaksāta, jo ir bail tādai zirgu tantei ko bilst pretī, bet vairs nav vēlmes apmeklēt šo iestādi.
Attieksme un apkalpošana - absolūti kā pret lopiem.

Veiksmi pārējiem. Un uzņēmumam. Cerams, ka vadītāja apjauš, ka klienti "reklamē" sniegtos pakalpojumus.

V Vilnis Salzemnieks 01.08.2014

pašas saka ka ar zirgiem pirmo reizi bet kā tad var zināt "kā vajag" kādas tiesības izdarīt secinājumus par lietām kurās pašai nav nekādas jēgas ?!
jeb kurš pat vismierīgākais zirgs var palikt nervozs ja atnāk egoistiskas nervozas blondīnes un sāk kačāt pravas! Zirgs arī ir jūtīga radība . zirgs nav izmantošanas objegts ar zirgu jātniekam ir jāsadarbojās.
Mūžigais variants, bet es taču samaksāju - dod!
ieteikums - klīrīgām vecenēm menstruāciju laikā zirgiem netuv0ties.

M mincisdincis 01.08.2014

Vilni, Vilni, nav vaina jānoveļ uz to, ka cilvēks pirmo reizi pie zirga, esmu no jātnieku aprindām un tajās visi jau sen zina, kas un kā notiek Īrisā, nevienam neiesaka turp doties, jo tiešām tāda ir realitāte, kā aprakstīts augstāk. Tas ir normāli, ka zirgs staigās, kur gribēs, ja viņu neprot vadīt, bet tieši tāpēc jau ir pavadonis, kas tiek galā ar situāciju (šajā gadījumā- kam būtu jātiek galā, bet to izvēlas nedarīt), lai izjāde norisētu pēc iespējas mierīgāk. Pati nodarbojos vairāk ar sportu, taču tajās pāris reizēs, kad jāpavizina kāds draugs, es izvēlos vest pie rokas, ja "zirgs vienmēr tāds dīvains", nevis apzināti pakļauju cilvēku riskam! Murgs kaut kāds tas Īriss vienmēr ir bijis un būs.

G geologs 16.12.2014

Zirgs ir zirgs! Cilvēkam pašam jāatbild par sevi! Ja ir pirmo reizi zirga mugurā, varbūt, labāk būtu izvēlēties kaut kādu pamata apmācību aplokā vai manēžā? Tieši šādu gadījumu dēļ mana trennere (citā stallī) nemaz nelaiž ārā no trenniņu aploka kamēr cilvēks nav pierādījis savu varēšanu tur. Ja vien cits silvēks neved zirgu pie pavadas vai nesēž uz viena zirga, nav iespējams vadīt zirgu. Zirgs jūt, ja viņa mugurā sēž nepraša un lielākā daļa no viņiem to izmantos savā labā, zirgs jūt arī cilvēka bailes un uztraukumu. Mans ieteikums, pirms doties šādās izjādēs, vismaz palasiet kātu teorētisku informāciju par to, kas vispār ir zirgs, kā pie tāda jāuzvedas un kā ar zirgu sadarboties. Jāt ar zirgu ir kaut kas līdzīgs, kā rēķināt matemātikas uzdevumu, it sevišķi sākumā, kamēr to vēl īsti labi neprot, tas liekas sarežģīti, bet pareizajai domāšanai un attieksmei ir jābūt jau no paša sākuma!

I iiilona 09.02.2015

Esmu daudzgadīga jātniece.Joprojām mācos to darīt pareizi. Ar "Īrisu" arī man bija pieredze un varu tikai pateikties tam, ka esmu guvusi zināmas iemaņas zirga "savākšanā". Piekrītu oponentiem, kuri pārmet neapdomību un pirms sēšanās mugurā zirgam, aicina vismaz apzināties to, ka zirgs ir dzīva būtne ar raksturu un garastāvokli, nevis ar kloķiem vadāma a/m. Tomēr, kas attiecās uz šo izjādes vietu, arī man jāsaka liels "fui" par bezatbildīgu un paviršu attieksmi pret klientu. :

1) ja klienti atbraukuši ar dāvanu kartēm vai kuponiem, tā ir tikai elementāra lieta, ja instruktors sagaida klientus, kas starp citu vispirms vienojās par notektu laiku telefoniski, pastāsta, kas klientu potenciāli sagaida zirgu mugurā, kā arī konkrēti noprecizētu, kas un cik ilgi viņiem pienākas par dāvanu karti vai kuponu. Starp citu, vairākās zirgu sētās pastāv tāda lieta kā drošības instrukcija!;

2) pilnībā nepiekrītu, ka par pavadoni drīkst būt nepilngadīga skuķe.Jā, nepilngadīga, jo pajautāju- cik meitenei gadi.
Nemaz nerunājot par to, ka tiek piedāvāts rikšot un lēkšot pat nenoskaidrojot, cik zinošs ir jātnieks, vai vismaz elementāri neierādot- kā to dara. Turklāt apvidū, kur dzīvniekam ir pavisam cita uzvedība, nekā iežogotā manēžā;

3) attieksme nelaipna.
Var jau pārmest, ka cilvēki ir vieglprātīgi nezinoši un viņiem šķiet, ka atrasties zirga mugurā ir viegli un droši, jo tā no malas aŗī izskatās, bet...bļāviens - tāpēc jau šajos klubos ir instruktori, kas to visu var un ( vajag !!!) pacietīgi un laipni apskaidrot brīdī, kad klients telefoniski piesakās!!
Tāpēc nav ko aizstāvēt šo klubu vārdā "Īriss", jo būts ir vairākās zirgu sētās un pieredzēta pietiekami adekvāta attieksme no personāla, lai drīkstētu apgalvot, ka šis klubs vienkārši apkauno savu skaisto vārdu.

esmu šajā stallī jājusi vairākas reizes! Ļoti patika, esmu šokā par šiem jūsu kom., jo man nekas no šī nekad nav bijis! vienu reizi gadījās, ka nācās uzgaidīt 10 min., bet saimniece- Dace atvainojās, pie sirds neņēmu, man nav grūti uzgaidīt 10 min.! un nepilngadīgās meitenes saimniecēm palīdz satīrīt zirdziņus!un par pavadoni ir nākusi tikai pati saimniece izņemot gadījumu, kad uzaicināju draudzenes līdzi( tad saimniecei līdzi atnāca nepilngadīgas meitenes, lai palīdzētu ja nu gadās kāds atgadījums), par laimi izjāde bija veiksmīga!!! vismaz man nekādu sliktu atgadījumu nav bijis!! pārdomājiet iespējams vaina nebija zirgos vai saimiecē, vai pavadonēs, bet gan jūsos! ;)

L Liene Prange 23.07.2015

Pirmkārt, "mazgadīgās pavadones" ir brīvprātīgās darbinieces, kam par darbu tiek maksāts "graudā" - izjādes veidā.
Otrkārt, autore, Scrappy112, manuprāt, Jūs esat ambicioza, neiecietīga, kaprīza blondīne, kas domā, ka jāt ar zirgu ir tas pats, kas ar dakšiņu ēst.
Ir jāsaprot, ka zirgam, tāpat kā Jums, ir savs raksturs, attiecīgi vajadzīga individuāla pieeja, kā arī dzīvnieks ļoti labi jūt jātnieka nedrošību, bailes, vai tieši otrādi-nīgrumu, dusmas utt.
Bez tam, vēl ir jāņem vērā arī apkārtējo apstākļu ietekme- zirgs satrūkstas citreiz arī no lapu čaboņas zem kājām vai gar ausīm, citiem cilvēkiem, skaļiem trokšņiem, zibspuldzēm utt.
Jātniekam ar zirgu izjādes laikā "jāsaplūst" kā vienam veselumam- jāspēj just to, ko jūt zirgs un paredzēt, kas varētu notikt tālāk...tieši tāpat, kā pie auto stūres.
Un nav jānozākā dzīvnieks par to, ka pati esat nekompetenta šajā jomā.
Es ar jātnieku sportu nodarbojos profesionāli 8 no 13 gadiem, kad pārējo laiku esmu jājusi tikai sava prieka pēc, jo tā ir manas dzīves lielākā kaislība.
Šajā stallī esmu bijusi uz izjādēm vairākkārt, neko sliktu nevaru teikt.
Cilvēki stallī vienmēr atrod darbu, līdz ar to nav jāzākā arī personāls, ka Jums, madāmām, neviens uzreiz nav pievērsis uzmanību .

M maricou 05.09.2015

Nu gan brīnumi ir sarakstīti! Es jau 17 gadus esmu Īrisa kliente. Un daudz ko esmu dzirdējusi, bet nekad šādus murgus neesmu redzējusi. Esmu ļoti apmierināta. Protams, katram cilvēkam ir savs viedoklis, bet nekas nenotiek tāpat ne no kā. Runājot par kuponiem, bija dkaidri norādīts, ka ir jābrīdina saimnieci par to, ka jums ir kupons. Jo ar kuponiem varēja pierakstīties tikai uz tukšām dienām, kad nav treniņi nu k.kā tā. Un ja jūs redzējāt, ka pavadonei uz jums bija nošpļauties, to vajadzēja pateikt saimniecei nevis aiz muguras purkšķēt. Runājot par zirgiem. . Skaisti, lieli, paēduši. Nu nez nez.. es k.kā šaubos ka viss bija tik slikti. Vismaz 17 gadu garumā, atceros tikai 2 reizes, ka k.kas bija atgadījies. Bet viss beidzās labi.

M mamma_2 26.09.2016

Es par "Īrisu" varu teikt tikai labu. Biju nopirkusi kuponus divām 10 gadus vecām meitenēm, kuras jāja pirmo reizi. Manai meitai zirgi ļoti interesē, viņai baiļu sajūta nebija, bet draudzenes meita, uzkāpusi uz zirga, sāka lūgties, lai ceļ nost. Tā pati Dace, par kuru te kāds "neapmierināts" klients neizteicās glaimojoši, panāca, ka meitene pēc dažām minūtēm vairs nebaidījās un bija sajūsmā no jāšanas. Viss bija skaisti, zirgi jāj pa kāpām, gar jūras krastu, bērniem bija iedoti mierīgi zirgi, Dace tos pavadīja, visu ceļu mācot bērniem pareizi sēdēt zirga mugurā, turēt pavadu, paskubināt vai apturēt. Cilvēki, protams, ir dažādi, kādam var kaut kas patikt, kādam nē, bet tās negācijas, kas šeit tika paustas, manuprāt, ir nepamatotas. Es savu bērnu noteikti vedīšu jāt uz "Īrisu".

K Kukazinja123 05.05.2017

Diemzel ari man nav laba pieredze bijusi saja kluba,,Iriss,,
Pagajusaja gad biju vedejmate savai masai.Ka izklaidi kopa ar jauno pari izvelejamies izjadi.
Vairakas nedelas ieprieks sazinajos ar vaditaju,kura vnm pa telefonu izklausijas loti ,,skrejosha,,-acim redzot sezona un daudz darbina(protams saprotu).Laicigi sarunaju datumu,laiku.Nedelu pirms kazam piezvanu velreiz,lai parliecinatos,ka viss ir ok,izradas saimniece par mums piemirsusi,kaut gan apgalvoja ka visu pierakstijusi.Nu okey,sarunajam visu velreiz,vareja atrast laiku un viss it ka ok.
Ieradamies ,,lielaja diena,,-jagaida ar jauno pari bija 40min,kas bina vnk briesmigi,jo viss saja dien notiek pec plana,bet nu plans izgazies..gaidam
Sagaidam savu kartu,pagalma bardaks-tada zina ka visi(gan mazas meitenes gan saimniece)megina pedeja bridi uzklat zirgiem skaistus sedlus,blaustas pa pagalmu,megina saprast kurus zirgus mums dot utt.Tikam uz zirgiem,mierigi aizjajam,saimniece naca lidzi,bet mazas meitenes ari veda mus.
Nonacam pie juras(kur mums bija sarunats,ka pasedesim juras krasta utt,pabildesimies un vnk atputisimies).So visu scenariju,kas oaredzets pie juras bijam ar saimnieci parrunajusas pa tel.Peksni vina saka jautat,cik jums vel ilgi?mani gaida nakamoe cilveki.Nezinaju ka jums bus tik ilgi.Atrak utt...Biju soka,loti apmulsusi,loti nokautrejusies jauna para prieksa-jo si bija davana jaunajam parim no mums.(Atliek piebilst,ka par pakalpojumu samaksaju jau ieprieks,un bijam norunajusas,ja nedaudz ilgak bus,tad noteikti piemaksasim).
Es diemzel ari neieteiktu so klubu.
Biju tik apmulsusi,soketa par vaditajas klaigasanu un vulgaro izturesanos,ka pat nezinaju ka reaget!

P Purvaodze 14.09.2017

Nejauši uzskrēju virsū šai lapai. Es arī šovasar biju Īrisā. Man ļoti patika gan zirgi, gan cilvēki. Visi laipni un jauki. Noteikti braukšu vēl.

P Purvaodze 14.03.2018

Sveiciens visem! Šoziem janvārī biju Īrisā. Mežā un pie jūras ziemā ir forši. Iesaku visiem, it īpaši sūdzībniekiem un ņerkstētājiem. Gaidu vasaru. Kā būšu Latvijā, pirmais gājiens būs uz Īrisu.

K Kukazinja123 14.03.2018

Diez kada iemesla dēļ iesakat sūdzībniekiem un ņerkstētājiem to velreiz,ja pirmajā reizē nebijām apmierinati?!Paši gan jau izlemsim kur un kad doties,bet forsi,ka jums tur viss tik feini!

P Purvaodze 14.03.2018

"Diez kada iemesla dēļ iesakat sūdzībniekiem un ņerkstētājiem to velreiz,ja pirmajā reizē nebijām apmierinati?"
Tāpēc, ka pirmoreiz varēja nospēlēt kašķīga daba un sabojāt visu prieku. Otrā reizē varētu būt savādāk. Neviens taču nevar būt kašķīgā omā katru dienu. Ja arī otrreiz nesanāks, tad gan bezcerīgi, tādiem nekur labi nebūs.

K Kukazinja123 14.03.2018

Ja jūs mani pazītu,tad nekad par mani neteiktu,ka esmu kaškīga.
Lai jums jauka diena!

P Purvaodze 14.03.2018

Labprāt iepazītos. Lai arī Jums jauka diena.

P Purvaodze 19.03.2018

Kukažiņa, es būšu Rīgā 23.maijā. Nākošajā dienā uz Īrisu. Vai gribi nākt ar mani? Tava attieksme varētu mainīties. Raksti man uz [slēpt]@yahoo.co.uk
Sarunāsim

K Kukazinja123 19.03.2018

Liels paldies,bet sobrid esmu tada stavokli,kad jat nedrikstu;)

P Purvaodze 15.05.2019

Es šodien biju izjāt Lielbritānijā, draugs aizveda, lai mazinātu skumjas pēc dzimtenes. Tagad, kad viņš aizgājis gulēt, sēžu un pinkšķu...es gribu uz Īrisu.
Īriss ir visforšākā vieta, lai pavizinātos ar zirgu un iepazītos ar jaukiem cilvēkiem.
Gribu uz Īrisu, pie Daces un Ievas.

C Ciktadvar 31.05.2019

Purvaodze- beidz.